Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Taraftar gözüyle...
Alt 14.08.2013, 20:19   #1
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1029 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein
Frage Taraftar gözüyle...

Sezon öncesi gerek birebir antremanlarda izlediğimiz, gerekse hazırlık maçlarında takip edebildiğimiz kadarıyla Sivassporumuzu taraftar gözüyle şöyle değerlendirmek istiyorum:

1-Oyun anlayışı tamamen değişiyor...Çalımbay dönemindeki daha çok uzun toplarla çıkıp dönen toplara baskı yaparak hücum etme anlayışı yerine kısa ve hızlı paslarla çıkan, top rakipteyken prese başlayıp olabildiğince alan daraltmaya çalışan ve kazanılan toplarlar hızlı hücumu düşünen bir anlayış Carlos tarafından takıma monte edilmeye çalışılıyor...

2-Carlos geldi neşter vuruldu...Takımdan sanırım 10 futbolcu gitti ve bir o kadar da transfer yapıldı...Bu da geçen sezon sonunda başkanımızın sinyallerini verdiği revizyon ve yeniden yapılanmanın resmen başladığını gösterdi.

3-Ağır antremanlar...Çalımbay dönemine göre daha ağır ve daha yorucu antremanlar Carlos ve ekibiyle birlikte hayata geçti...Ayrıca bu antremanlarda daha önce görmediğimiz çalışmalar vardı..(halterle çalışma gibi...)

4-Antremanlardaki hırs....Yeni bir takım ve marka bir hocanın gelişiyle takımın üstündeki ölü toprağı kalkmış gibi..Çünkü idmanlar inanılmaz hırslı ve bazen de sert geçiyor...

5-Transferler...Genelde yaşça 30 üzeri oyuncuları takıma aldık buna en başta ben de anlam verememiş ve kızmıştım..Ama antremanları izledikçe ve Carlosun neler yapmak istediğini anladıkça yaş konusunda kafamdaki şüpheler bitti...

-Mesela Mehdi diye sonradan bir oyuncu getirdik...İnanın benim antremanalrda izlediğim en iyi oyunculardan biriydi..Çok değişik bir stili var...Sanki bizim Atıfla Ermanın karışımı bir oyuncu..Ortasahada bence nokta bir transfer olacak...Utaka, kumaşı kalitesi ortada..Hafif sakatlığından dolayı takımdan genelde ayrı çalışıyordu ama bu adam Eneramonun daha hızlısı ve daha tekniği şeklinde düşünülürse sanırım şüpheler kalmaz... Ahmet Aras diye pırıl pırıl bir genç geliyor bu takıma haberiniz ola..Gayet istekli, formda ve fizik gücü yerinde..Sadece bazen antremanalrda yaptığı bencilliği bırakırsa formayı kapar...Defansta ümitin yeri garanti gibi, partneri de manuel da costa..navratilin de alternatif olarak kalaca olması ve murat akçanın hırsı bana o bölge için sorun yaşamayacağımızı gösteriyor...Cicinho, markası, antremanlardaki yönlendiriciliği ve güzel ortalarıyla katkı yaapcaktır..Kamil bu sene ilk geldiği 3-4 haftadaki oyandığı futbolla hatırlanan eski Kamilin sinyallerini verdi...Adem-Kadir-Hakan arasında süper bir rekabet var...Carlsoun alt yapıdan as takıma alıp hollandaya götürdüğü genç stoper İbrahim'den de umutluyum...Kafamda iki yer için endişe 1 bölge için de soru işareti var...birincisi Rengifo'nun son 2 antreman hariç yetersizliği ve isteksizliği..İikincisi Ziyaya alternatif olarak alınan Erenin bu yükü taşıyıp taşımayacağı...Son olarak kalede yabancı sorununu da göz önüne alrısak Borjan mı yoksa Korcan mı oynayacak soru işareti..Fakat benim antremanlarda izleidğim kadarıyla ibre Borjandan yana Nihatın ise şansı yok gibi...4.kaleci olarak bulunan Genç Alperin ise pişmesi lazım...

-Velhasılı kelam sezon öncesi antremanalra izlediğim şekilde bir takım sahaya yansırsa ve biraz sabırlı olursak sanırım güzel şeyler olacak...İnşallah yüzümüz kara çıkmaz...
Alt 14.08.2013, 20:34   #2
alaattin 5858
Tecrübeli Yiğido

alaattin 5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

221 Mesajına 427 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 475 alaattin 5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Taraftar gözüyle...

amin doğubey amin
alaattin 5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda alaattin 5858'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Taraftar gözüyle...
Alt 14.08.2013, 21:05   #3
ELLİSEKİZ
Yiğido

132 Mesajına 257 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 440 ELLİSEKİZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Geçen sene Eneramo trübünde deli etti bizi İnşallah bu sene forvet hattı sağlam olur.
ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı ELLİSEKİZ'a Teşekkür Ediyor...
Alt 14.08.2013, 21:07   #4
babapiton
Usta Yiğido

babapiton - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.318 Mesajına 3.345 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 818 babapiton FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Biz başarılı olduğumuz sezon orta sahamıza baktınız zaman oyunu 2 yönüyle oynuyan oyunculardan kuruluydu.
Vizyon 58'de Roberto Carlos 4-1-4-1 / 4-2-3-1 ve 4-3-3 sistemlerinde oynayacağından bahsetti.

4-1-4-1

4-2-3-1

4-3-3

Utaka Sola çekilebilir.Ahmet'in performansına göre.

SİVASSPOR TV
babapiton isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı babapiton'a Teşekkür Ediyor...
Alt 14.08.2013, 21:32   #5
u2sivasspor
Yiğido

u2sivasspor - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

219 Mesajına 391 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 528 u2sivasspor FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

çok güzel bir analiz olmuş emeğine sağlık dogu_bey
Alt 14.08.2013, 22:54   #6
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hazırlık maçlarını görmedim kasımpaşa maçını izledim ,takım ortasahada hızlı paslaşarak rakip sahaya gitmeye çalışıyor,çift önliberolu sistemle tek forvetle oynamaya çalıştık rengifo tek forvetli sistemin oyuncusu değil çok güçsüz ,sağbekte cihan bikaç maç iyi oynamış olabilir lakin o mevkinin gerçek adamları cicinho yada abrurahman oynamalı utaka nasıl çıkacak bilmiyoruz kasımpaşa maçına göre değerlendirme yapacak olursam sağ bek ve forvetde sıkıntı var ,düzelmiyecek durum yok ,kadir bu takımın olmazsa olmazı kimse kadire eleştiri yapmasın trabzonda oyundan çıktı 6 yedik ,kasımpaşa da çıktı 3 yedik bunlar tesadüf değil r carlosunda dediği gibi deplasmanlarda 4-2-3-1 kendi evimizde 4-4-2 yada 4-3-3 sistemiyle oynayacağız ben şahsım adıma takımı geçen yıla göre daha derli toplu oynuyor gördüm oynadığımız takım bu ligin en güçlü takımı 70 dak gol pozisyonu vermedik üstüne 1 topumuz direkten döndü,ahmetaras rehgifo yüzde yüzlük pozisyonları atamadı ısakson 5 net pozisyonu çok güzel çıkardı öyle ümitsiz olmaya gerek yok takıma ve yeni transferlere zaman tanımak destek olmak lazım ,bu takım bu ligde çok can yakacak inancındayım
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 14.08.2013, 23:17   #7
cemahmety
Usta Yiğido

444 Mesajına 750 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 575 cemahmety FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Doğu Bey bence Ümit'in yeri o kadar da garanti değil çünkü Carlos Vizyon 58'de en vazgeçilmez üç yerli sorulduğunda Kadir, Adem ve Murat dedi Bencede Murata şans vermeliyiz Ümiti ben kasımpaşa maçında Carlos'un çok azarını işititiğini gördüm tam olarak istediklerini yapamıyordu, Murat'ın ne kadar kaliteli olduğunu biliyoruz bu iki oyuncu arasında büyük rekabet olacaktır.
cemahmety isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda cemahmety'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.08.2013, 00:24   #8
myyiğido58
Tecrübeli Yiğido

myyiğido58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

214 Mesajına 302 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 681 myyiğido58 ist ein wunderbarer Anblickmyyiğido58 ist ein wunderbarer Anblickmyyiğido58 ist ein wunderbarer Anblickmyyiğido58 ist ein wunderbarer Anblickmyyiğido58 ist ein wunderbarer Anblickmyyiğido58 ist ein wunderbarer Anblick

emeğine sağlık doğu bey çok iyi analiz yapmışsın
Alt 15.08.2013, 00:27   #9
cılgınsivas58
Usta Yiğido

cılgınsivas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

558 Mesajına 760 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 849 cılgınsivas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

işallah hadi bakalım böle yazılar bana umut veriyor
cılgınsivas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda cılgınsivas58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.08.2013, 00:30   #10
cılgınsivas58
Usta Yiğido

cılgınsivas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

558 Mesajına 760 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 849 cılgınsivas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

su iki seye dikkat carlosun bana göre dikkat etmesi lazım
1:apdurrahmanın yerine cihan oynatılmamalı çünkü cihan o bölgenin oyuncusu hiçbir zaman olamaz (yeni macera aramayalım)
2:kadir her maçta 90 dakka oyunda kalmalı kadir çıkınca hal ortada kasımpasadan 3 yenir hamsiden 6 yenir..
bunlar gözönüne alınmalıdır bana göre
cılgınsivas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda cılgınsivas58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
gözüyle, taraftar

Seçenekler Arama
Stil