Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sivas'ta büyük panik
Alt 06.03.2016, 12:28   #21
triper58
Yiğido

109 Mesajına 190 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 363 triper58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas'ta büyük panik

Aslında bu durumuza çok da üzülmüyorum.Ümitliyim Ptt ligine düşersek.İnşallah Sivasspor bağırsaklarını temizleyecek bu zihniyetten kurtulacak..
triper58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda triper58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.03.2016, 12:35   #22
sedohan58
Acemi Yiğido

34 Mesajına 52 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 473 sedohan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu güne kadar neyi beklediğim. Klasik Türk düşüncesi.
sedohan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.03.2016, 13:02   #23
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1420 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Panik olacak bir şey yok... Hala şansımız var bunda dünkü sonuçlardan sonra gördük...

Taraftarımızın umutsuz olması sadece Sayın Mesut Bakkalın oyuncu seçimlerinden kaynaklanmasıdır.

1-Kalecimiz Setkusun çizgi kaleciliğinden öte gidememesi ve çoğu maçlarda enteresan goller yemesi. Bir Karcemarskasdan örnek alması lazım. Dünkü spor programında adam sadece eldiveni ile 11 puan aldığından bahsedildi. Hepimiz burda Gaziantep bu ligin en kötü takımı olduğundan bahsediyorduk. Demekki bir eldiven nelere kadirmiş. Setkus mu Korcanmı desek herkes yine Setkus diyecek ama Korcanın hiç lig maçı oynamaması bunda etken.

2-Sağbekde Cicinho olmadığı zaman yerine sadece genç kardeşimiz Çağatay kalıyor. Mevki topçusudur. Acemidir ama mevkisinde az buçuk ne yapacağını bilir. Oraya devşirme oyuncu yerleştiriseniz saçmalar. Rakip bindirmelerinde faul yapar kart görür. ama mevki topçusu alan kapatır çizgiden bindirme yapar. John Boye elinden geldiği kadar iyi niyetle mücadele etti ama olmadı. Burdaki seçimi bence John Boye değil Çağatay olmalıydı.

3-Stoper mevkiinde İbrahim ve Omari oynadı. Omariyi çoğu taraftarımız beğenmiyor ama gün geçtikçe iyi oynuyor. Onun özelliği bir Da Costa olmasada alan daraltma ve topsuz oyunda çok iyi rakip pres yapıyor. Ayrıca topu oyuna sürebiliyor. Ama İbrahim biraz savruk. Oraya en iyi ikili John Boye ve Oumari olmalıydı. İbrahim Öztürk sakat cezalı olduğunda dinlenmiş olarak sahaya sürülebilir. Ve hiçde sırıtmaz.

4-Haftalardır Ziyanın kötü gidişatı görünüyor. Ziyanın tek özelliği sahayı tanıması, tecrübelenmesi ve bindirmeleri. Geri dönüşleri çok zayıf ve müdahalelerinde zayıf kalıyor. Boş alan çok bırakıyor ve rakip kontra yakaladığı zaman üzerine gidemiyor. Erciyesden alınan Emre kardeşimiz bir kaç maç oynadı ve bana göre çok iyi oynadı. Bir kaç maç denenmesi lazım.

5-Orta saha arka alanda Yiğit (sert) Mehdi (yumuşak ve pas atabilen) oynuyor. Çoğu arkadaşımız Yiğitden memnun değil ama ben aynısını düşünmüyorum. Çünkü bu bölge rakibi ilk karşılayan bölgedir.Rakip geçtiğinde defansı zor duruma düşürmemek ve olası bir çoklu kontraatağı önlemek için görev icabı sert de oynamalısınız. Bu bölge rakibin en korktuğu ve bir o kadar da faydalandığı mevkidir. Eğer bir sarıyı erken görürseniz rakip sizin üzerinize kart amaçlı oynar. Eğer kart görmezseniz bu sertlikden nemalanır rakibi korkutursunuz. Böyle kritik bir bölgedir. Ben seçimi doğru buluyorum. Ama esas sıkıntı Tanase-Aatıf-Beykan üçlüsünde Burdaki oyuncu seçimi çok hatalı. Aatıfı kanada çekip Beykanı kesmeniz lazım. Orta sahanın ortasına Etzazın (fit bir Etzazın) oynaması lazım. Moldeden tanıdığımız ve ben şahsen en az 3 maçını seyrettiğim Etzaz top dağıtımında etkin rol oynayabilir. Beykanın şaşkın ördek gibi gezmesi ve vurdumduymaz tavırları bizleri çileden çıkarıyor. Burdaki değişiklik fayda verecektir takıma. Geçen haftaki Rize maçını radyodan takip ettim. Spikerin dediği lafı hiç unutmuyorum. ''Top Beykana geldi, Beykan hızlı atağı şekillendiremedi ve Frene bastı'' Beykandan çok ümitliydim lakin bu tarzı hiç hoş durmuyor. Alternatif olarak düşünülmeli. Tanasede hala maç eksiği mevcut. Kendini zorluyor bir şeyler yapmaya çalışıyor. Şu kalan maçlarda inşallah bir şeyler yapmalı.

6-Son olarak Santrafor bölgesindeki seçimler oldukça çok tepki çekiyor. Hasanın oynaması taraftarı oldukça tedirgin ediyor. Texeria neden oynatılmıyor homurdanmaları yüksek sese dönüştü. Bence çok büyük hata.. Çünkü kafa toplarında araya kaçmalarda oldukça etkili olduğunu gördük. Mutlaka değerlendirmeli ve yaşı genç olan bu arkadaşı küstürmememiz gerekiyor. Hasan küssede bu vatan toprağının çocuğu mutlaka bir şekilde oyuna çift forvet olarak yada başka bir şekilde oyuna girer. Lakin Texeria'yı değerlendirmek lazım.

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 06.03.2016, 13:14   #24
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Kayserispor ile 5 puanlik fark 2 mac olarak görünebilir
ya da Mersin ile 2 puanlik fark 1 mac olarak..

Ilk bakista 2-5 puanlik fark nedir diye insanlar düsünebilir ama bir seyi unutmamak lazim.

Kayserispor: 0,96 puan ortalamasi
Mersin: 0,83
Sivas: 0,75
Eskisehir: 0,71

1,5 ve daha üstü puan ortalamasi ile oynayan takimlar icin 2-5 puanlik farklar elbette sorun degil ama 1 puanin altinda olanlar icin bu 2-5 puanlik farklar sanki 3-6 maclik fark gibi oluyor.... iste asil sorun da burada yatiyor..
Alt 06.03.2016, 13:24   #25
makinist3458
Yeni Yiğido

3 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 makinist3458 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Panik olacak bir şey yok... Hala şansımız var bunda dünkü sonuçlardan sonra gördük...

Taraftarımızın umutsuz olması sadece Sayın Mesut Bakkalın oyuncu seçimlerinden kaynaklanmasıdır.

1-Kalecimiz Setkusun çizgi kaleciliğinden öte gidememesi ve çoğu maçlarda enteresan goller yemesi. Bir Karcemarskasdan örnek alması lazım. Dünkü spor programında adam sadece eldiveni ile 11 puan aldığından bahsedildi. Hepimiz burda Gaziantep bu ligin en kötü takımı olduğundan bahsediyorduk. Demekki bir eldiven nelere kadirmiş. Setkus mu Korcanmı desek herkes yine Setkus diyecek ama Korcanın hiç lig maçı oynamaması bunda etken.

2-Sağbekde Cicinho olmadığı zaman yerine sadece genç kardeşimiz Çağatay kalıyor. Mevki topçusudur. Acemidir ama mevkisinde az buçuk ne yapacağını bilir. Oraya devşirme oyuncu yerleştiriseniz saçmalar. Rakip bindirmelerinde faul yapar kart görür. ama mevki topçusu alan kapatır çizgiden bindirme yapar. John Boye elinden geldiği kadar iyi niyetle mücadele etti ama olmadı. Burdaki seçimi bence John Boye değil Çağatay olmalıydı.

3-Stoper mevkiinde İbrahim ve Omari oynadı. Omariyi çoğu taraftarımız beğenmiyor ama gün geçtikçe iyi oynuyor. Onun özelliği bir Da Costa olmasada alan daraltma ve topsuz oyunda çok iyi rakip pres yapıyor. Ayrıca topu oyuna sürebiliyor. Ama İbrahim biraz savruk. Oraya en iyi ikili John Boye ve Oumari olmalıydı. İbrahim Öztürk sakat cezalı olduğunda dinlenmiş olarak sahaya sürülebilir. Ve hiçde sırıtmaz.

4-Haftalardır Ziyanın kötü gidişatı görünüyor. Ziyanın tek özelliği sahayı tanıması, tecrübelenmesi ve bindirmeleri. Geri dönüşleri çok zayıf ve müdahalelerinde zayıf kalıyor. Boş alan çok bırakıyor ve rakip kontra yakaladığı zaman üzerine gidemiyor. Erciyesden alınan Emre kardeşimiz bir kaç maç oynadı ve bana göre çok iyi oynadı. Bir kaç maç denenmesi lazım.

5-Orta saha arka alanda Yiğit (sert) Mehdi (yumuşak ve pas atabilen) oynuyor. Çoğu arkadaşımız Yiğitden memnun değil ama ben aynısını düşünmüyorum. Çünkü bu bölge rakibi ilk karşılayan bölgedir.Rakip geçtiğinde defansı zor duruma düşürmemek ve olası bir çoklu kontraatağı önlemek için görev icabı sert de oynamalısınız. Bu bölge rakibin en korktuğu ve bir o kadar da faydalandığı mevkidir. Eğer bir sarıyı erken görürseniz rakip sizin üzerinize kart amaçlı oynar. Eğer kart görmezseniz bu sertlikden nemalanır rakibi korkutursunuz. Böyle kritik bir bölgedir. Ben seçimi doğru buluyorum. Ama esas sıkıntı Tanase-Aatıf-Beykan üçlüsünde Burdaki oyuncu seçimi çok hatalı. Aatıfı kanada çekip Beykanı kesmeniz lazım. Orta sahanın ortasına Etzazın (fit bir Etzazın) oynaması lazım. Moldeden tanıdığımız ve ben şahsen en az 3 maçını seyrettiğim Etzaz top dağıtımında etkin rol oynayabilir. Beykanın şaşkın ördek gibi gezmesi ve vurdumduymaz tavırları bizleri çileden çıkarıyor. Burdaki değişiklik fayda verecektir takıma. Geçen haftaki Rize maçını radyodan takip ettim. Spikerin dediği lafı hiç unutmuyorum. ''Top Beykana geldi, Beykan hızlı atağı şekillendiremedi ve Frene bastı'' Beykandan çok ümitliydim lakin bu tarzı hiç hoş durmuyor. Alternatif olarak düşünülmeli. Tanasede hala maç eksiği mevcut. Kendini zorluyor bir şeyler yapmaya çalışıyor. Şu kalan maçlarda inşallah bir şeyler yapmalı.

6-Son olarak Santrafor bölgesindeki seçimler oldukça çok tepki çekiyor. Hasanın oynaması taraftarı oldukça tedirgin ediyor. Texeria neden oynatılmıyor homurdanmaları yüksek sese dönüştü. Bence çok büyük hata.. Çünkü kafa toplarında araya kaçmalarda oldukça etkili olduğunu gördük. Mutlaka değerlendirmeli ve yaşı genç olan bu arkadaşı küstürmememiz gerekiyor. Hasan küssede bu vatan toprağının çocuğu mutlaka bir şekilde oyuna çift forvet olarak yada başka bir şekilde oyuna girer. Lakin Texeria'yı değerlendirmek lazım.
bu yazıyı inşallah mesut bakkal da okur...
makinist3458 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı makinist3458'a Teşekkür Ediyor...
Alt 06.03.2016, 13:26   #26
pover58
Usta Yiğido

501 Mesajına 741 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 765 pover58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sebasteia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ehe he he, panik mi? Biz dusme panigini 3-4 ay once yasiyorduk. Dustuk ve panik bitti!

Bu saatten sonra Ptt ligine yogunlasalim, rakiplerimizi taniyalim.
sonuna kadar katılıyor ve ekliyorum .GEÇTİ BOR UN PAZARI SÜR EŞEGİNİ PTT LİGİNE. YÖNETİM BİRAZ GEÇ KALMADINIZMI??????????? bu saatten sonra mucize lazım bizim ligde kalmamız için oda na mümkün.
pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda pover58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.03.2016, 13:35   #27
Efe Sivasspor
Acemi Yiğido

38 Mesajına 68 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 342 Efe Sivasspor FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Küme düşme mücadelesinde yarıştığımız takımlardan daha kaliteli bir kadromuz var fakat beceriksiz bir teknik heyetimiz var maalesef
Efe Sivasspor isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Efe Sivasspor'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.03.2016, 13:39   #28
teyfikyasir
Acemi Yiğido

101 Mesajına 193 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 352 teyfikyasir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Futbol dahil hicbirsey eskisi gibi degil. Duzen degiseli en az bes sene oldu. Sunu cok net soyleyebilirim ki biz dusmuyoruz dusuruluyoruz. Sebebi ise para uzerine kurulmus duzen. Sen pasolig almazsan, digiturke uye olmazsan dusururler seni boyle. Ne isin var kardesim superligde derler boyle dusururler. Taraftari bizden daha az olan iki takim var. Onlarda basaksehir ve osmanli. Bu takimlarda zaten belediye takimlari ve arkasinda kimin oldugu ortada. Kimsesiz bir Divassporun bu ligde isi yok. Ne kadar para kazandirirsin okadar basarili olursun. Artik devir bunu gerwktiriyo. Bizde konya gibi 40 bin seyirciye oynasak, sivasspor adina digiturk aboneligi yaptirsak bizde bubu vasliklari gormek zorunda kalmayiz.
teyfikyasir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı teyfikyasir'a Teşekkür Ediyor...
Alt 06.03.2016, 14:34   #29
triper58
Yiğido

109 Mesajına 190 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 363 triper58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
teyfikyasir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Futbol dahil hicbirsey eskisi gibi degil. Duzen degiseli en az bes sene oldu. Sunu cok net soyleyebilirim ki biz dusmuyoruz dusuruluyoruz. Sebebi ise para uzerine kurulmus duzen. Sen pasolig almazsan, digiturke uye olmazsan dusururler seni boyle. Ne isin var kardesim superligde derler boyle dusururler. Taraftari bizden daha az olan iki takim var. Onlarda basaksehir ve osmanli. Bu takimlarda zaten belediye takimlari ve arkasinda kimin oldugu ortada. Kimsesiz bir Divassporun bu ligde isi yok. Ne kadar para kazandirirsin okadar basarili olursun. Artik devir bunu gerwktiriyo. Bizde konya gibi 40 bin seyirciye oynasak, sivasspor adina digiturk aboneligi yaptirsak bizde bubu vasliklari gormek zorunda kalmayiz.
Meydan boş ya atın.Akhisar Belediyespor'un sahası yok.Taraftarı da yok.Gaziantep Kayseri Gençlerbirliği Kasımpaşa tribünlerine bakın kaç kişi gidiyor.Passolig taraftar sayısında Süper ligde 10. sıradayız.Bizden yukarıdakilerin hepsi büyük şehir.Kusura bakmayın hep aynı hikayeler Sivas Belediye taraftarı olmadan Ptt Ligine çıkacak.Söyleyelim o zaman hiç yormasınlar kendilerini.
triper58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı triper58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 06.03.2016, 14:34   #30
Çılgınlar58
Yeni Yiğido

Çılgınlar58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

18 Mesajına 34 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Çılgınlar58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Ne hocanin ne de oyuncularin sucu var kimseye suc bulmayin bulursaniz o sucu sizin sivassporlulugunuzdan suphe ederim beles beles oyunculari alin diye hocalarmi soyledi gidin 30 yas uzeri mal toplulugunu alin diye hocalarmi talimat verdi birakin ALLAHinizi severseniz arkadasim burda tek suclu var baskandir 15 20 milyon euro ayirdik diye yirtinan kimdi sonra beles beles oyuncu alindi 5 milyon euro harcadik kulahima anlatin siz onu takimi biz cikardik biz dusurduk diyip cekilecekler kenara yaziklar olsun bu takimi yiyenlere adamin aciklamasina bakin bitane denyo oyuncu aldilar o da u 21 de kirmizi kart gorup 3 mac ceza aldi biz o oyuncuyu transfer etmek icin almadik hatira gonule aldik sozumuz vardi ne demek lan hatira gonule transfer hatira gonule ptt ye o zaman baskan arkadaslar biraz sertlestim ozur dilerim ama yaziklar olsun cileden cikarttilar beni
Çılgınlar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Çılgınlar58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
büyük, panik, sivasta

Seçenekler Arama
Stil