Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Cevap: SivaSSpoR Avrupa Ligine gidebilir...
Alt 18.06.2012, 23:28   #21
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 653 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SivaSSpoR Avrupa Ligine gidebilir...

bizim ismimizde şike de geçiyor. seneye bank asya indirmezlerse bizi iyi.
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2012, 23:49   #22
kkemal58
Yiğido

kkemal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

214 Mesajına 383 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 579 kkemal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
akifesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bizim ismimizde şike de geçiyor. seneye bank asya indirmezlerse bizi iyi.
Bizim Türkiye de bu iş kapandı şike mevzuu. Ama ben tüm takımlara yasak geleceğini düşünüyorum avrupada. Galatasaray ve trabzonspora şimdilik verilen olur daha sonra bütün takımlara gelecek bir cezayla kaldırılabilir. Çünkü disiplin komitesi daha karar vermedi. Uefa tff gibi kapat gitsin yapmaz.
Alt 19.06.2012, 00:12   #23
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 723 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein
Standart 'Benim için varsa yoksa Sivasspor'

“Beşiktaş hayatımın sembolü ve her zaman kalbimde taşıyorum. Onlarla son görüşmemiz en az 4 saat sürdü ama anlaşamadık. Samet Aybaba'nın başarılı olacağına yürekten inanıyorum.”

Rıza Çalımbay geçtiğimiz sezonun en çok ses getiren, en çok takdir toplayan hocası... Öyle bir süreçte görev yaptı ki, deyim yerindeyse tam ‘bıçak sırtı’nda çalıştı Sivasspor’da. Bir taraftan takımını şike sürecinden izole etmeye çalıştı, bir taraftan da ilk 8, hatta ilk 4 için savaştırdı. En sonunda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim; bir kere herkesin korktuğu çekindiği, oynadığı futbolla damaklarda tat bırakan bir Sivasspor izletti bizlere Rıza çalımbay... Tecrübeli teknik adam Trump Towers’taki yeni merkezimizde FANATİK’i ziyaret etti ve A’dan Z’ye ne sorduysak, açık açık cevapladı. Neler sormadık ki... Önce Beşiktaş, ardından adı sezon içinde de gündeme gelen Kasımpaşa, başarılı oyuncusu Eneramo ve tabii ki Sivasspor ile ilgili her şey...

Beşiktaş’tan başlayalım söyleşimize:
“Beşiktaş hayatımın sembolü ve her zaman kalbimde taşıyorum. Sivas’la mukavele yenilerken bir şart koşmuştum: ‘Beşiktaş’tan teklif gelirse bana izin verin’ diye. Yönetim de sözleşmeye bu maddeyi ekledi ve ben Beşiktaş ile görüştüm. Benden süre istediler. Ancak araya başkanımız Mecnun Otyakmaz girdi, bu işin bir an evvel halledilmesini istedi. Uzun sürmesi halinde Sivasspor’un da zor durumda kalacağını Beşiktaşlı idarecilere söyledi. Beşiktaş Yönetimi ondan da süre isteyerek benimle yeniden görüştü. Son görüşmemiz en az 4 saat sürdü. Onlar sonuca varamayınca artık benim için Beşiktaş olayı bitti. Başkanımız da Sivasspor’un geleceğini düşünmek zorundaydı. Beşiktaş büyük bir camiadır. Her türlü sıkıntının üstesinden gelebilir. Samet abi (Aybaba) kendisine çok büyük değer verdiğim, tecrübeli bir hoca. Başarılı olacağına yürekten inanıyorum.”

‘Kasımpaşa’ya gidecektim ama...’
“Kasımpaşa sadece bu sezon gündeme gelmedi. Daha önce de Beşiktaş’ta yöneticiliğimi yapan Turgay Ciner bana, ‘Sivas’ı bırak gel’ dedi. Ancak ben ‘Sivasspor’u şimdi bırakamam. Sezon sonu olur’ yanıtını verdim. Çünkü Sivas’la bir sözleşmem vardı ve çok kritik bir süreçten geçiyorduk, iddialıydım açıkcası. Nitekim ilk 4 olmadı ama ilk 8 içinde olduk. Yoksa Kasımpaşa çıksa da çıkmasa da, teklif sezon sonunda yapılsaydı Kasımpaşa’ya gelecektim. Kısaca, Turgay Ciner de ben de kendi açımızdan haklıydık. Kısmet değilmiş.”

‘Tek yürek olduk’
“Sivasspor’a gelince... Arkadaşlarımla görevi devraldığımızda önceliğimiz takımı ligde tutmaktı başardık. Bunu yaparken de bir sonraki sezonun iskeletini oluşturduk. Her şey istediğimiz gibi giderken, 3 Temmuz süreci bizi şok etti. Başkanımızın tutuklanması ve takımımızın isminin bu süreçte geçmesi, sezon başı planlarımızı alt üst etti. Bir taraftan takıma yol haritası çizmeye, bir taraftan da oyuncularımızı bu belirsizlik ortamı içinde, lige hazırlamaya çalıştık. Şu bir gerçek ki, Sivasspor emin ellerde. Başkanımız Mecnun Otyakmaz’ın tutuklu olduğu dönemde başta Erdal Sarılar olmak üzere yöneticilerimiz üstlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdi. Bu süreçte hiç bir zaman ‘alacak’ ve ‘para’ konuşulmadı. Herkes alacağını zamanında hatta yeri geldi gününden bile önce aldı. O nedenle böyle bir süreçte, yaşanan krizi bana ve futbolcularıma yansıtmayan yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum.”

Michael Eneramo gerçeği!

“Eneramo çok özel bir oyuncu. Biz onun gelişimini 5 sezondur izliyorduk. Aslında Eneramo’yu Tunus’tan transferimiz ilginçtir. Çünkü pahalı bir transferdi ve bize maliyeti çok ağırdı. Ama Tunus’ta çıkan iç savaşta, Eneramo zor günler geçirirken, menaceri aracılığıyla devre arası bu transferi hem de beklediğimizden daha ucuza gerçekleştirdik. Orada iç savaş sırasında açlık bile çekmiş ve kurtulmak için adeta kendini bize attı. Ama şu bir gerçek ki, çok çabuk uyum sağladı ve çok da verimli oldu. Fizik kapasitesi yüksek, markajı zor bir oyuncu olarak Sivasspor’a büyük katkı yaptı. Mukavelesi bitti, tutamadık. Kalmasını istedik, ancak iklim şartları ve sosyal yaşam nedeniyle Sivas’ta mutlu değildi. Sivasspor’la bir sıkıntısı olmadı ama gitme düşüncesine saygı duyuyoruz. Nereye giderse gitsin başarılı olur ve daha da üstüne koyar diye düşünüyorum.”

‘Bindiğim dalı kesmem’
“Yeni sezon için hedefimiz; geçen sezonun üzerine çıkmak. Takımda giden ve gelenler olacak. Benim ana prensibim ve önceliğim tüm futbolcularımızın takım ruhunu, oynasalar da oynamasalar da benimsemeleri... O nedenle kimsenin gözünün yaşına bakmam. Önemli olan Sivasspor’un başarısıdır ve hepimiz bunun için emek veriyoruz. Hiç bir teknik adam, bindiği dalı kesmez. Yeni sezonda da bu böyle olacak.”

M.Ali Sabuncu

Fanatik
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: 'Benim için varsa yoksa Sivasspor'
Alt 19.06.2012, 00:13   #24
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 653 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 'Benim için varsa yoksa Sivasspor'

güzel sıvamış çalımbay...
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: 'Benim için varsa yoksa Sivasspor'
Alt 19.06.2012, 01:23   #25
dogan5880
YASAKLI ÜYE

dogan5880 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

191 Mesajına 269 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 dogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOKdogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: 'Benim için varsa yoksa Sivasspor'

vayyyyyyyyyy beeeeeee
dogan5880 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.06.2012, 01:41   #26
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bize de bahane bulurlar merak etmeyin
Avrupaya giden samsun olur demiştim daha önce
Yine aynı fikirdeyim
Samsun giderse hiç şaşırmam
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.06.2012, 03:25   #27
dogan5880
YASAKLI ÜYE

dogan5880 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

191 Mesajına 269 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 dogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOKdogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOK

yav gıtsek ne olur kı gıtmeyelım daha ıyı
dogan5880 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.06.2012, 09:55   #28
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 863 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt

eğer bu karar açıklancaksa çabuk açıklanmalı ve ona göre transferimizi yapalım, ligin başlamasına yakın bir zamanda açıklanırsa kötü olur bizim için...
Alt 19.06.2012, 21:12   #29
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben katılmıyorum size gardaş... Çünkü hak hukuk meselesi işin içine girdiği zaman o zaman işte bazı olumsuzluklar devreye giriyor. Mesela Trabzon maçında elimizden alınan dördüncülük ve Beşiktaş Galatasaray maçlarında yenen haklarımız adeta önümüze konan setlerdi... Eğer o Trabzon maçında haysiyetsiz Kuddusi (-ki bizim maçtan sonra daha süper Lig göremedi) hakkımızı yemeseydi işte o zaman dördüncülük bizimdi. İyi takip ettiysen maçlar ondan sonra koptu bizim için. Grosicki oynamadı (milli takımından sonra) Eneramo bir kaç maç sakatlıktan forma giyemedi falan filan. O iki maçtada kevgire çevirdiğimiz Bursaya bir şeyler oldu ve Kupada bizi küçük hatalardan dolayı maçı kopardı ve maalesef kupada elimizden uçtu.

Ha birde süre gelen şike davaları en fazla Fenerbahçe ile bizi vurduğuna göre bulunan şartlarda sıralamadaki yerimizin mucize olduğuna inanıyorum. Düşünün başkanı içerde yöneticisi içerde futbolcusu içerde takım topçuları huzursuz hocası huzursuz bir takımdan daha ne beklenirdiki...

Hülasa ben bu konuda sizinle hem fikir olamayacağım. Sizin düşüncelerinize de saygı göstermekle birlikte Avrupaya da fırsat verilirse Sivassporumuzun hakettiğini düşünüyorum...
Forumda bulunduğumuz süre epey uzun olmakla beraber dışarıdan farklı bir takıma mensup olmamız bazı şeyleri daha duygusallık dışında mantıklı tesbit etmemize sebep oluyor...Her fırsatta sitenizin her konuda hemen hemen bütün sitelerden farklı kaliteli olduğunu dile getirdim (kendi taraftar sitem dahil)Yanlız bir tek konuda özeleştride bulunmak isterimki bunu daha öncede dile getirdim...Hakem hataları veya yanlı tutumlar Türkiyede her takımın başında olan kocaman bir dert... Kaldıki bu dünyadada olabiliyor...Hakem hatalarından serzenişler elbette olacaktır..Burada her fikire sonsuz derecede saygım vardır..Ama diyebilirimki Sivassporun almış olduğu mağlubiyetlerin çoğunda hakem yanlışları ve hatalarından bahsediliyor..Elbetteki sizden veya sizin gibi aklı selim yorum yapan arkadaslardan bahsetmiyorum ama alınan mağlubiyetlerin daha farklı sebepleri de vardır..Bunlar takımınızın yetersizliği karşı takımın daha iyi olması gününde olmama şansızlık ve hakem hataları gibi sıralanabilir...Bazen bunun gibi maçların sonunda (Sivasın mağlup olduğu) yorum yazmaktan çekindiğim bile olmuştur..Takım o gün o kadar kötü oynamıştır ama burada hakem hatalarını okumuşuzdur..Benim özeleştri yapacağım nokta burasıdır. Hiç bir kardeşim bana kızmasın benim sizlerden fazla futbol bilgim veya böyle bir iddamda yoktur..Ama tarftarın da bazı zamanlar oyunu gerçek anlamda okuması gerekiyor...Sizin yazdığınız yorumla alakalı bir söylem olmadığının farkındayım bağışlayın lakin yorumunuzdaki hakem hatalarını okuyunca epeydir aklımda olan ve sürekli unuttuğum bu düşüncem geldi..
Alt 19.06.2012, 21:53   #30
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 723 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Forumda bulunduğumuz süre epey uzun olmakla beraber dışarıdan farklı bir takıma mensup olmamız bazı şeyleri daha duygusallık dışında mantıklı tesbit etmemize sebep oluyor...Her fırsatta sitenizin her konuda hemen hemen bütün sitelerden farklı kaliteli olduğunu dile getirdim (kendi taraftar sitem dahil)Yanlız bir tek konuda özeleştride bulunmak isterimki bunu daha öncede dile getirdim...Hakem hataları veya yanlı tutumlar Türkiyede her takımın başında olan kocaman bir dert... Kaldıki bu dünyadada olabiliyor...Hakem hatalarından serzenişler elbette olacaktır..Burada her fikire sonsuz derecede saygım vardır..Ama diyebilirimki Sivassporun almış olduğu mağlubiyetlerin çoğunda hakem yanlışları ve hatalarından bahsediliyor..Elbetteki sizden veya sizin gibi aklı selim yorum yapan arkadaslardan bahsetmiyorum ama alınan mağlubiyetlerin daha farklı sebepleri de vardır..Bunlar takımınızın yetersizliği karşı takımın daha iyi olması gününde olmama şansızlık ve hakem hataları gibi sıralanabilir...Bazen bunun gibi maçların sonunda (Sivasın mağlup olduğu) yorum yazmaktan çekindiğim bile olmuştur..Takım o gün o kadar kötü oynamıştır ama burada hakem hatalarını okumuşuzdur..Benim özeleştri yapacağım nokta burasıdır. Hiç bir kardeşim bana kızmasın benim sizlerden fazla futbol bilgim veya böyle bir iddamda yoktur..Ama tarftarın da bazı zamanlar oyunu gerçek anlamda okuması gerekiyor...Sizin yazdığınız yorumla alakalı bir söylem olmadığının farkındayım bağışlayın lakin yorumunuzdaki hakem hatalarını okuyunca epeydir aklımda olan ve sürekli unuttuğum bu düşüncem geldi..
adres58 'in demek istedigi Sivassporun hakkinin bile bile yediginden yana, Hakem hatalari olabilir evet amavelakin Sivassporumuzun 4 ,5 maci resmen katledildi , baska Kuddusi Müftüoglu , Baris Simsek , Abdullah Yilmaz olmak üzere.

Sana birsey diyecem Trabzon Bölgeli Abdullah Yilmazin yönettigi tüm Sivasspor macinda , Sivassporumuz hep 10 kisi kalmis eger bunu Hakem hatasi olarak nitelendiriyorsan ..............................
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Morten58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
avrupa, benim, gidebilir, icin, ligine, sivasspor, varsa, yoksa

Seçenekler Arama
Stil