Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Anketimiz: Yapılan Transferleri Başarılı Buluyor musunuz?
Evet 70 78,65%
Hayır 19 21,35%
Katılımcı sayısı: 89. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil

Transfer Dönemi
Alt 19.08.2015, 16:21   #1
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.268 Mesajına 2.761 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1224 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI
Standart Transfer Dönemi

Kabus gibi bir sezon geçirmiştik. Çekirge bir daha zıplamış bir kez daka küme düşmekten kurtulmuştuk.

Yeni sezon yeni umutlar yeni hedefler koyulmaya başlamıştı.Sezon bittikten sonra başkanımız yapmış olduğu açıklamada önümüzdeki sezon için iddalı bir kadro kuracaklarını kaliteli isimler alacaklarını bahsetmişlerdi.

Günler geçmeye başlamış taraftarlar olarak sabırsızlanmaya başlamıştık. Bu arada da yerli tranferler konusunda da hareketlilik yaşanmaya başlamıştı. Önce Erkan Kaş sonra Orhan Gülle ile prensip anlaşmasına varmış sırasıyla Hakan Özmert, Beykan Şimşek, Yiğit İncedemir gibi isimleri kadromuza katmıştık. Taraftarlarımızın beklediği beklemiş olduğu tranferler ise gelmiyor kendi aramızda sabırsazlanmaya hatta homurdanmalar sesler çıkmaya başlamıştı.

Yabancı tranferinde ise bir türlü beklenilen tranferleri yapamamıştık. Kaleci tranferinde prensip anlaşmasına vardığımız Avusturya'lı Lidner yan çizmye başlamış ailevi sorunlarını bahana ederek Almanya'nın yolunu tutmuştu. Ondan sonra birçok kaleci ismi gündeme gelmeye başladı.İtalya'^dan, Portkeiz'den Yunanistan'dan birçok isim duyulmaya başlamıştı. En sonunda da Setkus'u tranfer edip kalemizi milli bir kaleciye teslim etmiş olduk.

Kaleci transferinden sonra gözler bizlerin yıllardır beklediği kanayan yaramız dediğimiz forvet ve orta saha transferlerine gelmişti. Malum orta sahada herkesin dört gözle beklediği gedük dişlimize büyük umutlar bağlanmıştı. Ha geldi ha gelecek dediğimiz Gaspar İnuigez. Çok umut bağlamıştık ama lakin bir türlü olmamıştı. Oda bizi tercih etmeyip İtalya'nın yolunu tuttu. D aha sonra bu bölge için birçok isim adı geçmeye başladı. İspanya'dan İngiltere'de Fransa'dan isimler geldikçe geliyor ama o beklediğimiz bir türlü imzayı attıramıyrduk. Bu arada da lig başladı başlayacakdı. Lig başladıktan sonra o bölgeye alınabilecek iyi bir isim geldi. Yekta Kurtuluş. İyi bir isim kaliteli bir isim. HGep birlikte göreceğiz bizim kanayan bölgemize çare olacak mı? Yada son anda transfer dönemi bitmeden o bölgeye başka bir oyuncu alacak mıyız hep birlikte göreceğiz.

Forvet tranferinde ise yine bir Arjantinli oyuncuya yöneldik. Gerçekten kaliteli bir isimdi. Fakat naz üstüne naz yapıyor kapris üstüne kapris yapıyordu. En sonunda başkanımız da bu tranferdne vazgeçmek durumunda kaldı(Daha sonradan haber gönderip geri gelmek istedi). Forvet bölgesinede yine birçok ülkeden isimler geçti. Bize krtal yakışırdı. Forvet transferinde çok kaliteli bir isme imza attırıp Yunanistan liginin gol kralını renklerimize bağlamış olduk. Ayrıca Aatıf'ın gitme durumu vardı. O bölgeye de futbolcular aradık. Anlaştığımız isimler oldu lakin daha sonra çeşitli sorunlardan dolayı transferleri gerçekleşmedi. öyle bir isme imza attırdık ki kimsenin aklına gelmeyecek cinsten. Takımımızın ilk İspanyol oyuncusunu kadromuz katmış olduk. Manuel Da Costa'nın ani ayrılışının ardından o bölgeyede Kayseri Erciyesspor'dan John Boye'yi transfer ettik.

Çok sıkıntılı çok merak içinde geçen bir tranfer dönemini geride bıraktık. Belki başka transferler giden gelen oyuncularımız da olacaktır. Bir yaz döneminde sitemize günde birçok kez girip bir çok tranferimizi araştırarark geçti. Yabancı siteleri dolaştık yabancı oyuncuları kendimizce araştırdık. Kah geldi kah gelecek diye diye koca bir yaz dönemini geride bıraktık. Sinirler gerildi yıprandık. Yönetimi eleştirdik. Gene bir transfer döneminde hayal kırıklığına uğrayacağız dedik. Lig başladıktan sonra kaliteli isimler tranfer ettik. Gelen yerli yabancı oyuncular olsun iyi futbolcular transfer ettik.

Bir transfer dönemini de yavaş yavaş geride bırakacağız. Futbolcu kardeşlerimize gelince bu anlı şanlı forma herkese nasip olmaz. Ülkemizin sayılı kulüplerinden birindesiniz. Herşey sizin elinizde.GAZOZ OLMAYIN EFSANE OLUN!
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 17 Kullanıcı yerliturkuaz'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: TRANSFER DÖNEMİ
Alt 19.08.2015, 16:37   #2
badof58
Yiğido

190 Mesajına 321 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 413 badof58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: TRANSFER DÖNEMİ

Bundan belki de 2-3 gün önce sorsak kimse yaptığımız transferleri beğenmezdi, açıkçası bende bir ara umudu kesmiştim. Ancak yönetim büyük bir özveri ve derinlenmesi bir analizle her şeyi yerli yerinde yapmayı uygun görmüş, böylece hem kadroda yer bulamayacak oyuncuları hem de transfer için takımların ellerinden çıkarmak zorunda olduğu yetenekl ve takım oyunu oynayabilen oyuncular aldık. Bir çok bölgede de kadroyu derinleştirdik bu yüzden artık yeni stadda hedef Avrupa ..
badof58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı badof58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 19.08.2015, 16:46   #3
Burak Çimen
Yiğido

Burak Çimen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

77 Mesajına 147 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 475 Burak Çimen FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu sene yönetime yapılan eleştirilerin haddi hesabı yok. Bir kırgınlık dargınlık olmadan güzel, seneye yeni stadımızda UEFA Avrupa Ligi müziğinin çalınacağı bir sezon diliyorum. Kadro çok iyi. Artık herkes kombinesini alsın stadda takımımıza desteğimizi verelim. Tebrikler Mecnun Başkan, tebrikler Sivasspor yönetim kadrosu...
Burak Çimen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Burak Çimen'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 19.08.2015, 16:54   #4
musa harun
Yiğido

musa harun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

80 Mesajına 107 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 653 musa harun Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Daha iyisi olabilirdi ama olsun bu da başarı güzel oyuncular geldi
musa harun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda musa harun'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 19.08.2015, 17:00   #5
baliliiiiii
Yiğido

91 Mesajına 133 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 584 baliliiiiii FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kalede setkus Korcan
defans Boye ibrahim Öztürk ümit kurt sağ sol Beki saymiyorum zaten
orta saha aatif Burhan ibrahim akin Mehdi hakan ozmert Dani Abalo yiğit orhan Gülle adem kocak Yekta
forvet eneramo batuhan barrales
------------------
ama stoper birtane daha alınabilir herhangibir sakatlıkta sıkıntıya düşeriz lig uzun maraton
baliliiiiii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda baliliiiiii'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 19.08.2015, 17:07   #6
shang
Usta Yiğido

shang - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

534 Mesajına 894 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 751 shang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISI

iyi bir transfer dönemi geçirdik yeni sezon hayırlı uğurlu olur.Hedef ilk 5 neden olmasın ya da kaç kere yarı finalden döndüğümüz ziraat kupası neden olmasın.erkan kaş ve orhan gülle transferlerinden sonra bir hayli suskun kaldık o aralar bende ümidi kesmiştim para yok sıkıntı var idare edeceğiz bu sezonu böyle diyerek ama son anlarda kaliteli transferlerle başarılı bir dönem yaşadık umarım bir an önce herkes takıma katkı yapmaya başlar...
shang isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı shang'a Teşekkür Ediyor...
Alt 19.08.2015, 17:11   #7
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Yerliturkuaz kardeşimiz güzel bir özet yapmış transfer dönemi ile ilgili yaşanan gelişmeleri.. Ellerine ve yüreğine sağlık..

Şimdi sitede bazı yönetimsever değil de yönetimtapar arkadaşlar başlamışlar desteksiz atışlara.. Atsınlar kendilerince onların konuşma zamanı olsa gerek..

Ben şahsım adına sadece bu yaz değil Carlos ile başlayan ara transfer döneminden bu transfer dönemine kadar hep eleştirdim.. Evet yönetim; transferde her dönem sınıfta kaldığını ben değil neredeyse tüm Sivas kamuoyu bu konu etrafında hemfikirdi..

Şimdi sormak gerek; şayet burada yönetime tek çift olumsuz cümle yazılmasa, yaklaşık dört dönemdir transferde yapılan fahiş hatalar bu platformda dillendirilmese ve bir kamuoyu baskısı oluşturulmamış olsa idi, şunu net söylüyorum "yine hüsran, her daim" şarkısı dilimizden düşmeyecekti..

Transferin son günü son dakikasında çıkan sürpriz yumurtalar artık tarihte kalmalı ve yönetim transferdeki bir kaç gün içindeki performansını, kamp döneminden önce artırmalı ve kadro mühendisliği adına erken hareket etmeli..

Unutulmamalıdır ki; İyi futbol, iyi futbolcularla oynanır..

Carlos'un ayrılmadan önce, bir maç sonrası yapmış olduğu bir basın toplantısında ne demişti, takıma 14-15 futbolcu alınması gerekiyor diye demeç verdiğini unutmayalım..

Şimdi sayalım; ara transfer ve bu transfer sezonu kaç futbolcuyu kadromuza kattık..

1-İbrahim Öztürk
2-Micahel Eneramo
3-İbrahim Akın
4-Setkus
5-Çağatay
6-Boye
7-Erkan Kaş
8-Orhan Gülle
9-Hakan özmert
10-Dani Abalo
11-Jerenimo
12-Yekta
13-Yiğit İncedemir
14-Beykan Şimşek
15-Birde 3.Kaleci(ismini hatırlayamadım)

Gidenler kimler
1-Kadir
2-Ertuğrul
3-Deniz
4-İbrahim Toraman
5-Abdurrahman
6-Da Costa

Hesap nedir şimdi.. Carlos haklımıymış değilmiymiş.. 15 futbolcu gelmiş, 6 futbolcu gitmiş.. Peki yapılan transferler kadro derinliği açısından yeterli mi..? Evet geçen yıllara baktığımızda iyi denilebilecek bir kadroya sahibiz..
Ama hala bir iki eksiğimiz var bunları da es geçmemek gerekli.. Bir kanat oyuncusu ve iyi bir ön libero.. En kötü ihtimal mutlaka ama mutlaka iyi bir ön libero şart oğlu şart..

Ha takım içinde bir oyuncuyu bir kaç bölgede oynatabileceğimiz özellikte oyuncularımızda mevcut..

Örneğin; Cicinho'nun yokluğunda Boye;
Ziya'nın yokluğunda Erkan Kaş
Yekta gerektiğinde orta sahanın hem defansif ve hemde ofansif
yönünü oynabilecek kalite ve kapasitede..

Kanat oyuncusu için, hep Serdar Gürler'i düşünmüşümdür.. Ve ön libero içinde Eyüphülagü üstadımız bahsetti Surinam asıllı oyuncu ..

Ayrıca eleştirdiğim Yönetim için de; bir özür borçluyum bu transfer sezonunun sonuna doğruda yapsalar hamlelerini, tekrar özür diliyorum beni yanılttıkları için..

Ama 4-5 transfer dönemi için yapılan yetersiz veya yapılmayan transferler için de Yönetim tüm taraftardan özür dilermi orasını bilemem.. Ama Yönetimin de taraftara hem özür ve hemde teşekkür borcu var..

Konu Murad_Kelleci58 tarafından (19.08.2015 Saat 17:17 ) değiştirilmiştir.. Sebep: imla hatası
Murad_Kelleci58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 11 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 19.08.2015, 17:15   #8
triper58
Yiğido

109 Mesajına 190 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 363 triper58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yönetim olayı işine geldiği gibi anlıyor geçen yıl bu transferler yapılsaydı belki Carlos hiç gitmeyecekti.
triper58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı triper58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 19.08.2015, 17:18   #9
çorluluyiğido
Usta Yiğido

çorluluyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

504 Mesajına 972 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 451 çorluluyiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yönetim iyi transferler yaptı fakat bu böyle bitmemeli.en azından ilerde yatırım amaçlı çok genç yabancı 1 libero ve 1 kanat.yanlarına da 22 yaş altı yerli 1 stoper alınırsa helal olsun derim.fenerden hakan çinemre, tsden serdar gürler erciyesten ethem pülgür vs.
çorluluyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda çorluluyiğido'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 19.08.2015, 18:47   #10
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 789 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Atalarımız "geç olsun güç olmasın" demişler, evet Transferlerimiz de geç oldu ama iyi ve bütçemizi aşmayan yerli yerinde Sivasspor'u yukarılara taşıyacak geniş ve alternatifli bir kadro oluştu, bundan sonra iş biz traftarlara düşüyor, kombineleri bitirmemiz, tribünleri doldurmamız lazım.
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı ihtiyar yiğido'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
dönemi, dÖnemİ, transfer

Seçenekler Arama
Stil