Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Teknik Deha... Ve BJk kontenjanından T. D. olmak
Alt 08.04.2013, 09:10   #1
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 487 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Teknik Deha... Ve BJk kontenjanından T. D. olmak

Her Sivassporlu gibi, maç sonlarında içimde oluşturdukları Sivasspor acısını buraya dökmek istiyorum. Bazen kantarın topuzu kaçabiliyor. Bazen empati yapamayıp memleketim insanının tipik özelliğini göstererek duygusal ve sert çıkışlar yapabiliyorum. Herkesten özür diliyorum.
Aslında dün kü kadroyu gördüğümde de benzer duygulara kapılmıştım. İyi niyetle Rıza hocanın artık taraftarın sesini dikkate alacağını, formayı adaletle dağıtıp takım içi dengeleri oluşturacağını düşünmüştüm. Hele ilk yarıda Piech'in yaptıklarını ve uzun süre sonra şans bulması sebebiyle heyecandan yapamadıklarını gördükçe daha da bir keyfe geldim, Rıza Hoca da neden bizim taraflarımızı yırttığımızı anlıyor diye içimden geçiriyordum. İlk yarı itibarıyle bizim taktik olarak çok az eksiğimiz vardı. Aatıf'ın kart cezalı olması sebebiyle kadroda olmadığı aşikardı. Aatıf'ın takıma girişiyle Kadir-Hakan-Adem'den biri çıkar. Aatıf'da kanada çekilir düye düşünüyordum. Pedriel'inde geçen hafta Rıza Hoca'yı ipten alması sebebiyle küçük bir kontenjan hakkı olabilirdi. İlk yarı bu hakkı kullanır, ikinci yarıda da çıkarır diye düşündüm. Grosicki'nin artık Rıza Hocayla yapamayacağını da kendi kendime kabul ettirdim.

Yazının gidişatından da anlaşılacağı üzere bizim burda tek derdimiz Rıza Hoca'nın inadının kırılmasıydı. Yoksa skorlar şunlar bunlar değişir. Ama inat kırılırsa sonucunda başarı gelebilirdi. Ne yalan söyleyeyeyim Mehmet NAS'ı kenarda görünce de sevindim. Dedim ki Kadir çok top ezdi galiba hoca kadiri çıkarıp Hakan-Adem'i bırakacak Mehmet NAS'ta önlerinde oynayacak. PİECH'i oyundan çıkarınca şu yukarda yazdığım ne kadar düşüncem varsa altında kaldım. Nasıl yani dedim kendi kendime. Şimdi açıkça bu değişiklik şu anlamlara geliyordu.
1. PİECH bir gol daha atarsa eğer başıma bela olur.
2. Benim takım kurmada gösterdiğim kontenjanda iyi oyun veya kötü oyun diye birşey yok. Pedriel bugün 90 dakika sahada dolansada benim kontenjanımdan girdiyse kadroya kimse sesini çıkaramaz.
3. Artı siz ne kadar inadı kırıldı Piech'i oyuna aldı diye düşünsenizde bunu gerçekten zorunluluktan yaptım. Sercan disiplinsizlik yapmasa kesinlikle Piech gene 11'e giremezdi.
4. Benim adım RIZA ÇALIMBAY, şimdiye kadar deplasmanda öne geçtiğim maçlarda 1-0'dan sonra hiç 2-0 'ı düşünmedim. Düşünmemde. İnadım çünkü ben

(Not:Maçtan sonraki yorumlarda TUNÇ KAYACI'da Piech'i neden oyundan çıkardığınıda anlam veremedim dedi)

Sonra bunu gören, teknik bilgisi olan Yanal. Saldırın dedi. Ve son yarım saat tek kale maçla maçı çevirdi.

Dedim ya umuttur Sivasspor. Şimdi umudum şu. İlk yarı herşeye rağmen yanlışlıkla oluşan kadronun neler yaptığını TÜM TÜRKİYE - ve BAŞKAN gördü. Rıza Hocanın inadının Sivas'ta nasıl değerlerin kanına girdiğine herkes şahit oldu. Piech RızaÖğütme makinesinden kıl payı kurtuldu veya kurtulma şansı var (diğerleri bu kadar şanslı değildi. Şaban'lar - Abdulkadirler.. vs) bunu Başkan gördü. BAşkan bile demiştir kendi kendine ULAN BEN NASIL ADAM ALMIŞIM be, de bu niye oynamıyordu. HAngi gerekçeler oynamıyordu ve hangi gerekçelerle oyundan alındı. Bunları sorgulamıştır.

Son sözüm, bu iş RIZA HOCA'da hiç AŞK olmadı zaten ama. Bu AŞK bitmiştir. Lütfen BAŞKAN dünkü maçı iyi oku.
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı Serdar63972'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
bjk, deha, kontenjanından, olmak, teknik

Seçenekler Arama
Stil