Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Yiyeceğimiz cezayı müptezeller ödesin !!
Alt 10.02.2014, 13:40   #21
Rallim58
Gast

Standart Cevap: Yiyeceğimiz cezayı müptezeller ödesin !!

6222 sayılı, Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun;

-Spor alanlarına sokulması yasak maddeler
MADDE 12
b) Esasen bulundurulması yasak olmamakla beraber kesici, ezici, bereleyici veya delici aletler ile patlayıcı, parlayıcı, yanıcı veya yakıcı maddelerin, sokulması yasaktır.

-Spor alanlarına yasak madde sokulması ve müsabaka düzeninin bozulması
MADDE 13
(2) Esasen bulundurulması suç oluşturmamakla beraber 12 nci maddenin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamına giren alet veya maddeleri spor alanlarına sokan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3) 12 nci maddenin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamına giren alet veya maddeleri seyircilere temin etmek amacıyla spor alanına sokan veya spor alanında seyircilere temin eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Hakaret içeren tezahürat
MADDE 14 – (1) Spor alanlarında veya çevresinde taraftarların grup halinde veya münferiden belirli bir kişiyi hedef veya muhatap alıp almadığına bakılmaksızın duyan veya gören kişiler tarafından hakaret olarak algılanacak tarzda aleni olarak söz ve davranışlarda bulunmaları halinde, fiilleri daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde, şikayet şartı aranmaksızın, failler hakkında onbeş günden az olmamak üzere adli para cezasına hükmolunur.

Kamera görüntülerinde yer alan çirkin tezahürat sahibi her bireye (en az) 15 x 20.oo TL = 300 TL ile karşı karşıya kalır.

Yasanın uygulanması halinde görüntülerde bulunan her bir kişinin ciddi cezalar ile karşı karşıya kalınacağı, bu yönde çalışma yapılmamasını dilerim, ama gelen bilgiler çok da iç açıcı değil...

Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.02.2014, 13:48   #22
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1029 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
bumin58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
fenere küfür edildi diye kendi taraftarına sığır diyen ve bu yaziyi yazan sığır tamam yazdiklarinda azda olsa haklilik payi var ama hicbir şey sana taraftara hakaret etme hakki vermez. Ayrıca dun yapilan o küfürleri hic onaylamasam da bizim açımızdan olumlu yanı da artik bizi kimse fenerin kardeşi olarak görmeyecek fenerle bu şekilde köprüleri artik. Sivassporlu iseniz Sadece sivassporlu olun

Alıntı:
hasanpolat44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
fenerbahçe sadece bizim maçla ilgili olarak suçlanmıyor, arkadaşlar bunu iyi bilip ondan sonra konuşalım o tezahuratta yarası olmayanın gocunmaması lazım ki bizim de böyle bir yaramız yok, fener yaptığı pislikleri üztümüze sıvamaya çalışıyor nedense hiç kimse bunun farkında değil asıl susarsak o zaman şikeyi kabullenmiş oluruz, neden hiç kimse dün azizin laflarını kınamıyorda taraftarın yaptığı tezahuratı kınıyor (yapılan tezahurata bende karşıyım), kusura bakma aziz bey biz senin günahlarının ortağı değiliz, ben başkanıma da kulübümede güveniyorum ama azize ve fenere şike yapmadı derseniz komik duruma düşersiniz çünkü bu işi istanbul takımlarının tamamı yıllardır yapıyor hep Anadolu takımlarını bir sülük gibi emdiler yetmedi hala devam ediyorlar, bunu biraz düşünüp öyle yorum yapın, bu konu ile ilgili yorumlarınızla şikecilerin avukatınlığına soyunmuş izlenimi veriyorsunuz ki asıl kendimizi böyle rezil ediyoruz bilesiniz..

biz ne diyoruz siz neyin davasını yapıyorsunuz? bize ne fenerden azizden biz bu işle ilgili suçlanan ve bunu kabul etmeyen meznun başkanın, korcanın ve Sivassporun derdindeyiz...başkan bu suçlamaları kabul etmiyor ve şidettle reddediyorken oradaki beyinsizler sürüsünün şike yapsana diye bağırması demek bu suçun var olduğunu ve dolayısıyla da bu işle suçlanan Mecnun başkanın da şikeci olduğunu kabul etmek demektir...eğer hala bunu anlamadıysanız ve sırf başkanı savunduğumuz için bize fb yalakası diyorsanız siz de en adi gs ve bjk yalakasısınız hadi bakalım! bizim derdimiz fener aziz değil mecnun başkandır, senin takımın ve başkanın suçlandığı bir konuyla ilgili olarak bilinçsizce sığır sürüsü gibi tezahürat yapma! işte ondan sonra da aziz gibi bir adam çıkar size :şike varsa ben mi sizi satın aldım? der...bunu kendinize yedirebiliyorsanız buyrun size afiyet olsun!
Alt 10.02.2014, 14:02   #23
hasanpolat44
Acemi Yiğido

hasanpolat44 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

73 Mesajına 139 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 505 hasanpolat44 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
DOGU_BEY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

biz ne diyoruz siz neyin davasını yapıyorsunuz? bize ne fenerden azizden biz bu işle ilgili suçlanan ve bunu kabul etmeyen meznun başkanın, korcanın ve Sivassporun derdindeyiz...başkan bu suçlamaları kabul etmiyor ve şidettle reddediyorken oradaki beyinsizler sürüsünün şike yapsana diye bağırması demek bu suçun var olduğunu ve dolayısıyla da bu işle suçlanan Mecnun başkanın da şikeci olduğunu kabul etmek demektir...eğer hala bunu anlamadıysanız ve sırf başkanı savunduğumuz için bize fb yalakası diyorsanız siz de en adi gs ve bjk yalakasısınız hadi bakalım! bizim derdimiz fener aziz değil mecnun başkandır, senin takımın ve başkanın suçlandığı bir konuyla ilgili olarak bilinçsizce sığır sürüsü gibi tezahürat yapma! işte ondan sonra da aziz gibi bir adam çıkar size :şike varsa ben mi sizi satın aldım? der...bunu kendinize yedirebiliyorsanız buyrun size afiyet olsun!
yapılan tezahuratı asla tasvip etmiyorum bunu yorumum da da yazdım zaten benim kızdığım aziz haklı ama yerden göğe kadar haklı değil kendi suçunu bize sıvamaya çalışıyor bende bunun davasını güdüyorum..
hasanpolat44 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.02.2014, 14:03   #24
EsEnTePeLi
Acemi Yiğido

EsEnTePeLi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 65 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 506 EsEnTePeLi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
burak58as553 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yemin ederim nasıl sinir oldum.Hayatımda ilk defa bir maçta bu kadar küfür edildiğini duydum.

Ulan hayvan herifler sizin yüzünüzden kulup ceza yiyecek.Sırf sizin yüzünüzden belki de Sivasspor önümüzde maçta yalnız kalacak.

Ulan sığır herifler Fenerbahçe'ye küfür etmek yerine Sivasspor'a destek olsanıza.

Birkaç it kopuk bir araya gelmiş önce küfür ardından şike yapsana aziz yıldırım diye bağırıyor.Bilmiyorlar ki aslında o tezahürata Mecnun Başkan'ın ne kadar üzüldüğüne çünkü senin takımın da şikeyle adı geçiyor !!

Yönetime tavsiyem yiyeceğimiz cezanın bu müptezellerin ailesine ödetmesidir.Sizin 2 saniyelik keyfiniz yüzünden şu camia zarar görüyor.İnşallah kulüp şu küfür edenleri yakalar ve alacağımız cezayı o serserilerin ailelerine ödetir !!
Bu nasıl laflar be? Sen kendi taraftarına bunu nasıl söylersin, sen kim oluyosun, kimin yalakasısın? Yapılan yanlış olabilir buna bişey diyen yok ama Türkiye nin her yerinde olan şeyler burda olunca mı anormal oluyo? Diğer kulüpler ödüyosa senin kulubünde ödeyecek, nasıl parayı taraftardan kazanıyosa, taraftarının cezasınıda ödemesini bilecek. Sizin gibi tribün anlayışı kıt insanlar yüzünden gelişmiyor bu memlekette tribün! Durmadan burdan ona buna sallıyosunuz tribünde çekirdek yiyosunuz, asıl size yazıklar olsun. Şu forumdan o kadar soğuttunuz ki insanları, taraftarları. Taraftar grubu iyi bişey yapar ya şunlar yapsa nolacak dersiniz, kötü yapar serseri dersiniz? afedersinizde siz kimsiniz?
EsEnTePeLi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı EsEnTePeLi'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.02.2014, 14:07   #25
EsEnTePeLi
Acemi Yiğido

EsEnTePeLi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 65 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 506 EsEnTePeLi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sıvaslıgenç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yiğido Gençlik , Genç Taraftarlar Derneği asla ve asla gerçek manada tribüncü değillerdir bu kafayla olamayacaklarda şuan sadece zararları var Sivasa bir an önce tasviye edilemeleri lazım.
Tribüncülüğü sadece küfür etmek olarak gören acizler bu şerefli takıma ancak zarar verirler çoluk çocukla olmaz bu iş.
Al işte diğeride senin gibi laf yapanlar. Ya abi beğenmiyosunuz şu grupları, kimse beğenmiyor ama sebebi ne bunun bi düşünün? Sebebi sizin gibi çok bilipte tribünün içine girmek istemeyenler, sahipsiz bırakanlar, sahip çıkmayanlar. Boş boş konuşmayın artık orda bi yanlış olduysa grubun değil sahipsizliğin sonucunda oldu.
EsEnTePeLi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.02.2014, 14:10   #26
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Rallim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Kamera görüntülerinde yer alan çirkin tezahürat sahibi her bireye (en az) 15 x 20.oo TL = 300 TL ile karşı karşıya kalır.

Yasanın uygulanması halinde ciddi cezalar ile karşı karşıya kalınacağı, bu yönde çalışma yapılmamasını dilerim, ama gelen bilgiler çok da iç açıcı değil...

Belli kişilere uygulansınlar gardaş, maça giremesinler.maç başlayınca garagol garagol imzaya dolansınlar evlereinede para cezası mahkeme kararıynan çıksın bir acıyı görsünler .

ben elazığda yaşadığımdan yiğenim maçtaydı, maraton c de yıllardır kombine alır. telefonla gonuşuyordum ki bu tezahüratı duydum. dedim kim bağırıyor dediki maraton a da bulunan zibidiler. yazık yazık hemde çok yazık.

adaletin kestiği parmak acımaz.versinler cezayı kim ise çeksin, bu ne gardaş ayıp ya.
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda ankastre'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 10.02.2014, 14:12   #27
kadirakin58
Tecrübeli Yiğido

kadirakin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

328 Mesajına 596 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kadirakin58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Utanc verici tezavhuratlardi, sadece fenerbahce ile degil kimse ile kavgali olmak isimize gelmez. Dost edinmeye bakalim bundan sonra. Sivasspor'u butun Turkiye'ye sevdirelim. Sivas antipasi yaratan dallamalari da ayiklamaya calisalim. Bundan sonra Trabzon'a bile saldirmayalim. Dostluk adimlari bizden gelsin. Sivas halki beyefendidir, bu krolari ayiklamak da bizim gorevimizdir.
Alt 10.02.2014, 14:13   #28
58fatihcan
Usta Yiğido

481 Mesajına 740 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 565 58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bize karşı her fırsatı kollayan Tff nin eline koz verdik. Para cezası ile de bırakmazlar. saha kapatmaya kadar zorlarlar. Umarım en az zararla çıkarız ve bunlar bize ders olur
58fatihcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.02.2014, 15:01   #29
bumin58
Acemi Yiğido

30 Mesajına 43 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 451 bumin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
burak58as553 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ulan siz sivassporlusunuz da ne oluyor ? insan sevdiği takıma zarar verir mi ?? milyonlarca insan dinledi aziz yıldırımın konuşmasını.yüzde yüz haklı !!
ulan eğer azize hakli diyorsan sana diyecek bir şey bulamıyorum. aziz diyor ki hicbir dışsahaya gidemiyorum sivasa geldim sivas yöneticileriyle ilişkim var diye . bizle ne ilişkisi var . bu şer..siz sadece bizlemi şike yaptı deniyor neden diğer 17 takim üzerine almiyor şike suclamasini neden biz üzerinize alalim. başka stadlara gidemiyorsa bizede gelmesin . asil aziz bu konuşmalarla. bizi zorda. birakiyor. siz hala onu savunuyorsunuz
bumin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı bumin58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.02.2014, 15:07   #30
58svs58
Usta Yiğido

58svs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 711 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58svs58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
bumin58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ulan eğer azize hakli diyorsan sana diyecek bir şey bulamıyorum. aziz diyor ki hicbir dışsahaya gidemiyorum sivasa geldim sivas yöneticileriyle ilişkim var diye . bizle ne ilişkisi var . bu şer..siz sadece bizlemi şike yaptı deniyor neden diğer 17 takim üzerine almiyor şike suclamasini neden biz üzerinize alalim. başka stadlara gidemiyorsa bizede gelmesin . asil aziz bu konuşmalarla. bizi zorda. birakiyor. siz hala onu savunuyorsunuz
kardeş helal olsun sana kitabın ortasından konuşmuşsun
58svs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda 58svs58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
cezayı, müptezeller, yiyeceğimiz, ödesin

Seçenekler Arama
Stil