Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Maçlar

Maçlar Oynanan / Oynanacak / Ertelenen Maclar Hakkinda Yorumlar / Haberler .

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Hazirlik Maclarinda Goze Batan Futbolcular
Alt 17.07.2009, 19:42   #11
abdullahyagmur
Acemi Yiğido

13 Mesajına 17 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 561 abdullahyagmur FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Hazirlik Maclarinda Goze Batan Futbolcular

Alıntı:
Playaz58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Degerli Yigidolar,

Hazirlik maclarinin hepsini seyrettim ve insallah cumartesi gunu PSV Eindhoven maci icin tribunde olacagim, Sivas'imi yalniz birakmayacagim.
Fakat maclari izleyen kardeslerimizde okudugum yorumlara gore pekte memnum degiller. Rakiplerin guclu olmasi ve bizim Avrupa takimlarimla olan tecrubesizligimizi unutmayalim. Bu maclarda goze batan bir kac unsur gordum, futbolcular hakkinda. Sizlerle bunu paylasmak istiyorum, ve sizinde bu maclarda goze batan unsurlari buraya yazmanizi istiyorum.

Futbolcular:

Cihan: Gazetelerde ve haberlerde adindan sIkca olumlu bahsedildi fakat hazirlik maclarinda gordum ki Sivas'in icin yeterli bir oyuncu degil. Ne bir pas yapabiliyor ne de bir adam ekarte veya gecebiliyor. 1.lig icin ideal bir futbolcu fakat Sivas gibi liderlige ve avrupaya oynayan bir takim icin yetersiz maalesef. Neden transfer edildi anlamadim.

Ibrahim Ulum: Teknik bir oyuncuya benziyor, fakat oda Cihan gibi 1.lig futbolcusu. Ikili mucadelerde yetersiz kaliyor, ve pozisyonunu fazla kayip ediyor. Avrupa kupa maclarinda bu tur hatalari affetmezler. 2 pas ust uste dogru veremiyor.

Agbetu: Hizli bir futbolcu fakat o da vasati asamiyor. Genellikle hep pas ve pozisyon hatasi yapiyor. Ikili mucadelerde genellikle yeniliyor, yendigi zaman ise pasi yanlis veriyor. Iyi bir yedek olur.

Hayrettin Yerlikaya: Hemserimiz olsada onu kayirmayacagim. Tum yapilan hazirlik maclarinda yerini hep kayip ediyor, verdigi paslari hep yanlis ve cok top kayip ediyor. Cogu yenilen gollerde onun hatasiyla oluyor. Cok fazla faul yapiyor. Ikili mucadelerde oyunun yavaslandigi dakikalarda sadece kazanabiliyor.

Ersen Martin: Sivasspor icin faydali bir transfer oldugunu gosteriyor. Fakat Mehmet Yildiz ile beraber oyanamayaz. Ikiside agir futbolcu ve genellikle sirtlari kaleye donuk oynuyorlar. Bulent hocamiz Ucta Ersen Martin ve sagina ve soluna hizli ve teknik futbolcu yerlestirdigi zaman, defanstan kazandigi toplari bu kanatlarla kolayca yetistirebilen bir futbolcu.

Mbemba: Gelecek vaat eden futbolcu ve suan Turk futboluna ve mantaletisine alismaya calisiyor. Yandan gelen toplarda zayif, fakat yasinin genc olmasi gelecek vaad ediyor. Iyi bir transfer olabilir. Fakat Bilica'nin yerini zor alir.

Erman: Ortasahaya iyi yapilmis bir transfer. Genellikle atak ve dogru paslar veriyor. Fakat ikili mucadelerde yavas kaliyor. Oyunu daha hizli okumasi gerek.

Petkovic: Halen yorgun gozukuyor. Biraz daha tatil yapmasi gerek.

Ugur Kavuk: Sagbekte ki Abdurrahman ile kiyaslandiginda kalite olarak geride kaliyor. Abdurrahman'in sakatlandigi zaman ancak kendine yer bulabilir.

Onur: Gelecek vaad eden futbolculardan. Kendini daha gelistirmesi lazim. Cok kosuyor fakat Sezer kadar faydali olamiyor.

Kamanan: Bulent Hoca herhalde bu sene forvet dizaynini Kamanan uzerine kuracak gibi. Hizli ve pratik bir futbolcu. Hazirlik maclarinda ki en iyi isimlerden biri.

Sedat:Yasadigi sakatliktan sonra eski formunu almamis daha. Fakat Mbemba veya Murat Sozgelmez ile defans blogunu olusturur.

Faruk: Solbekte oynayan Hayrettin ile kiyaslandiginda ondan daha pratik ve zekali oldugu belli. Bir zamanlar 4 buyukler hep Faruk'u konusuyor transfer etmek istiyorlardi. Fakat hucuma yonelik ve defansi az oldugu icin Solbek icin tehlikeli bir secim olur. Orta sahanin solunda iyi olur.

Yasin: Fener'in bize en buyuk hatamizi yapmamizi saglayan futbolcu. Tum hazirlik maclarinda cogu goller (dun ku Olympiakos maci haric) onun sayesinde yenildi. Yavas ve oyunu okuyamiyor. Cok panik oluyor. Fener'de bile en cok hata yapan futbolcuydu. En fazla yedek olur. As takima zor girer. Yeni bir Servet olamaz. Defansta patlamaya hazir bir bomba gibi.

Ibrahim Dagasan: Super Lig'in yorgunlugunu atamamis futbolculardan biri. Bir hayli yorgun ve oyundan hemen dusuyor. Dinlenmesi lazim. Ama As takimin vazgecilmezlerinden birisi.

Bunlar benim goruslerim. Sizde goze batan unsurlari yazabilirsiniz.
Tesekkurler.
abi naptın sen ya hemen hemen bütün oyuncuları begenmemişsin
abdullahyagmur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı abdullahyagmur'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.07.2009, 19:51   #12
kangal06
Tecrübeli Yiğido

kangal06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

91 Mesajına 123 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 736 kangal06 FAZLA SÖZE GEREK YOKkangal06 FAZLA SÖZE GEREK YOKkangal06 FAZLA SÖZE GEREK YOK

kamanan ya adamım benim
biçok kişinin söylediği gibi bu yıl parlayacak süper tespitlerimiz var lanet olsun sivaslı mıyız ne
kangal06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.07.2009, 20:15   #13
Diagnosismurder
Yeni Yiğido

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 Diagnosismurder FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bnce en ii transfer erman kılıc ersen martin ise bnce yedek olsun ve bide petkovic olimpiakos macın da cok kötüydü
Diagnosismurder isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.07.2009, 21:16   #14
ferhat_58_oğuz
Yiğido

ferhat_58_oğuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

72 Mesajına 111 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 ferhat_58_oğuz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

takımın şimdiki görünümü çok olumsuz, ama takımında biraz zamana ihtiyacı olduğu kesin en yakın maçımız on onbeşgün sonra İNŞALLAH temennimiz bu süre zarfında takımın biraz olsun bir birine uyum sağlaması tabi tek sorun uyumda değil örnek bazı futbolcuların uyum sorunu olmasada teknik sorunu var bunların başında yasin geliyor liglerdeki tüm maçları benim gibi delice takip edenler bilirki yasinden ne köy olu nede kasaba ben bu sözümü daha imza aşamasına gelmeden söylemiştim sizde göreceksiniz İNŞALLAH yanılırım diyeceğim ama yanılacağımıda zannetmem agbetu genç ve teknik bir futbolcu bence uyum sorunu yaşıyo zamanla bu problemi ortadan kaldırır .uğur kavuk bence tam isabet bir transfer sağ kanata ilaç olacak bir topçu tabi ben abdurahmanıda çok beğeniyorum ama daha iyi olan oynar. ersen martin şimdilik fena gözükmüyo ama tam gözüme girebilmiş değil .erman tekniği çok düzgün ortaları adrese fevkalade yollayan bir topçu zamanla onunda bu uyum sorununu atlacağını düşünüyorum .hayrettin alternatifi faruk olduğu için sol kanatta daha ağır basıyo .kamanan her yönüyle süper ceza sahasından çektiği şutlar muhakkak kaleyi buluyo ama kaleci kurtarıyo ama gol oluyo ama ceza sahası içinde biraz daha tedirgin ve panik oluyo tek hatası bu .ibrahim verilen görevi başarıyla yapan topçuların başında geliyo lig başında hazır daha iyi olacağını düşünüyorum . musa kalitesi belli ondan bu sezon çok şeyler bekliyorum .onur kaliteli kumaş ama daha çok genç sivasta kendini kanıtlayıp herkesin peşinde koşacağı bir topçu olmaya aday pişmek için biraz daha fırınlanması lazım.sedat uzun bir sakatlık dönemi geçirdi sakatlıktan öncesi harkaya yakındı eski formunun üstüne çıkması biraz zaman alır ama o bunu başara bilecek kapasitede .İNŞALLAH dileğim tüm toçularımız sorunlarından ve problemlerinden arınıp sivassporumuza gereken katkıyı sağlarlar
ferhat_58_oğuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.07.2009, 21:21   #15
MeXeS58
Tecrübeli Yiğido

MeXeS58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

210 Mesajına 309 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 640 MeXeS58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

erman yıla damgasını vuracak adamlardan bırı olabılr
Alt 17.07.2009, 21:23   #16
ademgoze
Usta Yiğido

ademgoze - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

215 Mesajına 367 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 884 ademgoze isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Uğur Kavuk: çok begendim innşallah daha iyi olucak
ademgoze isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.07.2009, 22:03   #17
DIALLO
Yeni Yiğido

3 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 544 DIALLO FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bence Sivasspor bu sene defansta çok sıkıntı yaşayacaktır.

Murat S.:Bence stoperde Diallo'nun yokluğunda oynayacak.Banko stoperlerimizden biri ama Bülent hoca Yasin de ısrar ederse zor forma giyer ama ilk 11'in banko stoperi artık beklerde oynamaz esas yeri bura çünkü.
Yasin:Çok istikrarsız.Çok iyi maçlar çıkardığı oluyor ama şu an hiç iyi değil.
Sedat:Bu sene Bilica ve Diallo'nun yokluğunda savunmanın sigortası haline gelmeli.Ayrıca ayağında çok fazla top tutuyor fazla güven vermiyor.Sadece ve sadece kafa toplarını çok ii alıor.Ama Bülent Uygun'un verdiği tavizlerle en çok forma giyen isim olacaktır.
Mbemba:Aslında müdahaleleri yerinde ama omuz omuza mücadelede hiç yok.Yavaş kalıor savunmada bu sene biraz zor oynar ilk 11'de.

Son olarak bişey daha söyleyeceğim bu stoperlerle işimiz zor savunma bu oyuncuların elinden geçecekse anderlecht'ten en az 4 yeriz.ama ben olsam Onur'u stoper oynatırım hızlı ve müdahaleleri tam zamanında inanın bir kez stoperde oynasın Onur gol yemeyiz iddia ediyorum.Sivassporumuz artık 4-3-3'e dönmeli solda Kamanan ortada Mehmet sağda Omotoyossi Ersen martin fena sayılmaz ama bu forvetlerden formayı zor alır.Son olarak Sivassporumuzun Anderlecht maçı 11'ini veriyorum:

1-Petkovic
61-Abdurrahman
55-Murat
27-Sedat
58-Hayrettin
7-Musa
24-İbrahim
77-Onur
33-Murat
8-Ersen
14-Kamanan

Yedekler:
35-Akın
2-Uğur
4-Mbemba
99-Faruk
20-Erman
18-Cihan
80-Agbetu
11-Omotoyossi
DIALLO isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.07.2009, 22:27   #18
noname87
Usta Yiğido

337 Mesajına 533 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 764 noname87 COK SEVILEN BIR KISInoname87 COK SEVILEN BIR KISInoname87 COK SEVILEN BIR KISI

cihan bulgar ekibine karşı baya iyi oynamış bence cihana şans verilebilir forvet arkasında mohammed ali gibi yalnız ferhat bikmaz diye bir adam alındı hiç oynadı mı ben rast gelmedim uğur kavuk bu arada kampın en iyi oyuncularından biri abdurahman defansta çok hata yapıyordu onun yüzünden şampiyonluktan olduk bile diyebilirim uğur kavuk transferi başarılı bu arada faruk ile murat erdoğan gönderilmeli bence hızlı oyuncular değiller topu öldürüyorlar oyunu yavaşlatıyorlar
- ayrıca bir de tevfik var bana iyi futbolcu olacak gibi geliyor ibrahim ölüm de süperlig oyuncusu değil bank asyada bile zor oynar şehmus gelseydi keşke
noname87 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.07.2009, 22:34   #19
caynina
Yiğido

caynina - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

74 Mesajına 90 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 615 caynina FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

akın vardar göze en çok batan futbolcu bence iyi bir kaleci akın vardar
caynina isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.07.2009, 22:44   #20
yigidocengiz
Tecrübeli Yiğido

231 Mesajına 294 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 yigidocengiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence hoca takımı saklıyor kim ne derse desin.........
yigidocengiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
batan, futbolcular, goze, hazirlik, maclarinda

Seçenekler Arama
Stil