Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Maçlar

Maçlar Oynanan / Oynanacak / Ertelenen Maclar Hakkinda Yorumlar / Haberler .

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Hazirlik Maclarinda Goze Batan Futbolcular
Alt 17.07.2009, 22:46   #21
yigidocengiz
Tecrübeli Yiğido

231 Mesajına 294 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 yigidocengiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Hazirlik Maclarinda Goze Batan Futbolcular

Alıntı:
DIALLO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bence Sivasspor bu sene defansta çok sıkıntı yaşayacaktır.

Murat S.:Bence stoperde Diallo'nun yokluğunda oynayacak.Banko stoperlerimizden biri ama Bülent hoca Yasin de ısrar ederse zor forma giyer ama ilk 11'in banko stoperi artık beklerde oynamaz esas yeri bura çünkü.
Yasin:Çok istikrarsız.Çok iyi maçlar çıkardığı oluyor ama şu an hiç iyi değil.
Sedat:Bu sene Bilica ve Diallo'nun yokluğunda savunmanın sigortası haline gelmeli.Ayrıca ayağında çok fazla top tutuyor fazla güven vermiyor.Sadece ve sadece kafa toplarını çok ii alıor.Ama Bülent Uygun'un verdiği tavizlerle en çok forma giyen isim olacaktır.
Mbemba:Aslında müdahaleleri yerinde ama omuz omuza mücadelede hiç yok.Yavaş kalıor savunmada bu sene biraz zor oynar ilk 11'de.

Son olarak bişey daha söyleyeceğim bu stoperlerle işimiz zor savunma bu oyuncuların elinden geçecekse anderlecht'ten en az 4 yeriz.ama ben olsam Onur'u stoper oynatırım hızlı ve müdahaleleri tam zamanında inanın bir kez stoperde oynasın Onur gol yemeyiz iddia ediyorum.Sivassporumuz artık 4-3-3'e dönmeli solda Kamanan ortada Mehmet sağda Omotoyossi Ersen martin fena sayılmaz ama bu forvetlerden formayı zor alır.Son olarak Sivassporumuzun Anderlecht maçı 11'ini veriyorum:

1-Petkovic
61-Abdurrahman
55-Murat
27-Sedat
58-Hayrettin
7-Musa
24-İbrahim
77-Onur
33-Murat
8-Ersen
14-Kamanan

Yedekler:
35-Akın
2-Uğur
4-Mbemba
99-Faruk
20-Erman
18-Cihan
80-Agbetu
11-Omotoyossi
eğer biz bu kadroyla çıkarsak anderletch bizi beşler demedi deme diallo....
yigidocengiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yigidocengiz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 17.07.2009, 23:07   #22
enesarslan
Yiğido

enesarslan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

44 Mesajına 58 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 565 enesarslan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kamanan: bence hazırlık maçlarının en iyi performansı kamanan dı. olympiakos maçında o çıkınca takım kötü oynamaya başladı. bence bu sene cok cok daha iyi olacak

faruk: bence takımda yeri olmayan bir futbolcu. hemen hemen şans bulduğu bütün maçları izledim fakat hiçbirinde vasatın üstüne çıkamadı.

ibrahim ülüm: bence çok koşan pres yapan bir futbolcu şampiyonlar liginde olmasa da ligde bazı kolay maçlarda görev alabilir.

ersen martin:bence kalitesini ve tecrübesini daha ilk maçında gösterdi. bircok maçta ihtiyacımız olacak iyi bir yedek olabilir.

yasin: sakatlık filan dediler fakat bence bu sene mbemba ile beraber yedek oturacak stoper yasin olacaktır.

Şampiyon SİVASSPOR!!!!!!!!
enesarslan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.07.2009, 00:05   #23
Divriği58-
Usta Yiğido

Divriği58- - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

256 Mesajına 464 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 765 Divriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekanntDivriği58- ist jedem bekannt

Valla İsimlere bakmıyorum takım oyunu önemli Bülent Hoca işini bilir
Divriği58- isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.07.2009, 01:12   #24
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bazı arkadaşlar enterasan mesajlar yazmışlar;herkesin fikrine saygı duyuyorum;Ancak,Takımın bütün maçlarını izledim diyen bazı arkadaşlar var ki bence bu arkadaşlar maçları tribünden izlememişler ya da izlerken sahadakileri değil de sanki başka oyuncuları izlemişler.Bu arkadaşalara kalırsa takımdaki oyunculardan sadece Kamanan ve Ersan iyi durumda diğerleri bu takımda oynamamalı.Ben yorumlardan bunu çıkarıyorum.Sanki Sivasspor yıllardır şamp.liginde oynuyor,her yıl kupalara katılıyor;bütçesi de oldukça fazla...Bu maçları hepimiz tv.den izledik,belki statta değildik ama yine de takımın nasıl oynadığını;nasıl oynaması gerektiğini hepimiz biliyoruz.Takımda oynayan oyuncular belli değil mi?Takımın transferleri de hemen hemen belli oldu.Transferler yapılırken herkes aman ne güzel transfer yapmış hoca deyip övgüler yağdırıldı;takım maçları oynadı bazı arkadaşlar takımı;oyuncuları hatta bazıları hoca dahil kimseyi beğenmiyor.Şimdi eğri oturup doğru konuşalım;O sizin beğnmediğiniz Cihan geçen yıl Bank Asya'nın en iyi ortasaha oyuncusu seçildi.Uğur Kavuk yıllardır büyük takımların listesindeki bir oyuncu ama gitmesi bir türlü kısmet olmadı,Erman''ın adı da büyük takımlarla geçti hatta Gazetelerde Abdullah AVCI'nın g.s.a hoca olarak adı geçince Tijikuzu ile onu da yanında götüreceği yazıyordu.Agbetu Nijerya 20 yaş milli takımoyuncusu;bu oyuncu en son 2007 deki 20 yaş dünya kupası finallerinde çeyrek final oynayan takımın kadrosundaki bir oyuncu.20 yaş dünya kupasında Nijerya ile 3 maça çıkmış.Daha oynamayan Ferhat gibi bir oyuncu var;bu oyuncu da Cihan gibi Alamanya kökenli bir oyuncu.Şu anda ümit milli takımızın kadrosunda yer alıyor ve ilk 11 de oynuyor.Ferhat BIKMAZ 17 yaşaltı Türk genç milli takımıyla Avrupa Şampiyonluğu ve dünya 4.liği yaşamış kaliteli bir oyuncu(17 yaş takımında Nuri şahin,Caner Uğur,ArdaÖzgürcan gibi oyuncularla oynadı;hocaları da Abdullah AVCI'ydı).Bazı arkadaşlar Hayrettin'i bile beğenmemişler.Hayrettin'in zaman zaman hatalar yaptığını biliyoruz ama buna rağmen Hayrettin'in milli takım kadrosuna zaman çağrıldığını,3 büyüklerin bu oyuncuya talip oldukların ve geçen yıl ligin 2. yarısında takımın en iyilerinden olduğunu da unutmamak gerekir..Yeni gelen stoper genç bir oyuncu;topu oyuna sokma özelliği olan,Hatta zaman zaman uzun top atabilen bir oyuncu olduğunu da gördük.Şamp.ligi için çok yeterli olabilir ama yine de yaşı itibariyle istikbal vadeden bir oyuncu.Yasin'in maçlarda hata yaptığını hepimiz gördük;ama Yasin unutulmamalı ki F.b. ye transfer olmadan önce ligin en iyi genç stoperi seçilen ve milli takım kadrosuna davet edilen bir oyuncuydu.Ümit ve genç milli takımlarda devamlı da oynayan bir oyuncu.Büyük takımda çok yedek kaldı yine deAvrupa maçlarında bu oyuncuyu zaman zaman da izleme fırsatımız oldu.Durun bakalım daha bu takıma orta sah ya bir ön libero da düşünülüyor.İlerde Sezer ve Mehmet de gelecek.Takımın ne olacağını1-2 ay sonra daha iyi göreceğiz.Belki kupalardan elenedebiliriz.Rakibiz hiç de yutulur bir lokma değil..Bizim 2 yıldır oynadığımız kupalarda 50 yıldır sürekli oynayan bir takım..Son olarak maçıstatta izlediğini söyleyenlere bir tavsiyem var:Arkadaşalr biz başka takımlar gibi yenilip de taraftarı kızdırmayalım diye zayıf rakiplerle amatör takımlarla oynamadık;Oynadığımız takımların hemen hepsi Avrupa'da ,kupalarda sürekli oynayan;hatta turlar geçen takımlar,kadroları da gayet güçlü..Biz yeterki devamlı kendi ligimizde ilk 4 e girelim,bu takımlarla sürekli oynayalım;tecrübemiz artıkça gelecekte başarımızda buna orantılı olarak artacaktır..BEN BU TAKIMIN BAŞARILI OLACAĞINA GÖNÜLDEN İNANIYORUM..BÜLENT HOCAYA DA ÇOK GÜVENİYORUM..,,,HER ŞEY SİVAS İÇİN......
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.07.2009, 01:31   #25
GuVeN
Usta Yiğido

GuVeN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.350 Mesajına 5.411 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1004 GuVeN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

ben erman ve ersen martını begendım yenılerden faydalı olacaklar gıbı.kamananın da zaten bu takımın gözbebegı oldugunu hazırlık maclarında bı kez daha gorduk. bilicamıza sahıp cıkmadık! aynısını kamananada yapmayalım sayın yönetim!
GuVeN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.07.2009, 12:03   #26
artismaho58
Acemi Yiğido

artismaho58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 549 artismaho58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
noname87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
cihan bulgar ekibine karşı baya iyi oynamış bence cihana şans verilebilir forvet arkasında mohammed ali gibi yalnız ferhat bikmaz diye bir adam alındı hiç oynadı mı ben rast gelmedim uğur kavuk bu arada kampın en iyi oyuncularından biri abdurahman defansta çok hata yapıyordu onun yüzünden şampiyonluktan olduk bile diyebilirim uğur kavuk transferi başarılı bu arada faruk ile murat erdoğan gönderilmeli bence hızlı oyuncular değiller topu öldürüyorlar oyunu yavaşlatıyorlar
- ayrıca bir de tevfik var bana iyi futbolcu olacak gibi geliyor ibrahim ölüm de süperlig oyuncusu değil bank asyada bile zor oynar şehmus gelseydi keşke
ya abdurrahman gibi olsaydı diğerleri şampiyonduk
artismaho58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.07.2009, 11:58   #27
DIALLO
Yeni Yiğido

3 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 544 DIALLO FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hangi kadroyla çıkacan yigidocengiz efendi futboldan anlıyosan cvp yaz tamam mı koçum...
DIALLO isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.07.2009, 12:07   #28
furkancfc
Tecrübeli Yiğido

furkancfc - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

414 Mesajına 689 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 680 furkancfc FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
GokhanTurna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
İbrahim Dağaşan: Sivassporumuzun en başarılı oyuncusu sahadayken taraftarlara güven veriyor. Sivasda 10 numara oyuncu bence İbrahim. Hazırlık maçlarında iyi gördüm fakat yanına Sezer veya kaliteli bi oyuncu daha lazım.

Yannick Kamanan: Bu seneki patlamaya hazır bombamız hazırlık maçlarında süper bi performans gösteriyor. Gerçi fazla top gelmiyor ama geldiğinde iyi değerlendiriyor.

İbrahim Ülüm: İyi bir futbolcuya benziyor yedekte bulunması gereken bi oyuncu ilerde Mehmetten daha iyi olacaktır.

Onur: Çok mücadele ediyor kendini beğendirmeye çalışıyor durmadan pres yapmıyor ama biraz daha topu iyi kullanması lazım. Bu sene takıma daha fazla katkı sağlıcak gibi.

Yasin-Mbemba: Defansda hiç güven vermiyorlar çok hata yapıyorlar. Defans için benim tercihim Murat-Sedat ikilisi.

Erman: Bu sene yıldızı parlıcak gibi Sivasda hadi hayırlısı çok iyi oyuncu.

Uğur Kavuk: Abdurrahmandan formayı alcak bundan eminim.

Agbetu: Çok iyi oyuncu ama hazırlık maçlarında beğenmedim alışamamış takıma.

Cihan: Sezerin yoklugunu dolduracak

Musa Aydın: Bu sene daha hırslı ve istekli bekleyip görcez ligde

Ersen Martin: Beklediğimden verimli olcak gibi. Kamanan-Mehmet-Ersen iyi bir üçlü olurlar ilerde.

Gökhan abinin dediklerine aynen katılıyorum...
furkancfc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.07.2009, 13:13   #29
giants
Tecrübeli Yiğido

giants - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

259 Mesajına 483 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 giants ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

İbrahim Dağaşan: En cok zorlanan oyuncularimizdan bir tanesi.arkasi uyumsuz yani uyumsuz. Bu uyumsuzluk sarmalinda kendiside verimli olamiyor.

Yannick Kamanan:Bence en hazir durumdaki Futbolcumuz. Kamanan kamananligindan bir sey kaybetmemis üstünede koymus. görev aldiginda ve top aldiginda neler yapabilecegini her seferinde yeniden yeniden kanitliyor. önemli olan orta sahanin onu calistirmasi ve oynatmasi kisaca top atmasi.

İbrahim Ülüm: Kumasi saglam kamananla yan yana oynarken görmek isterdim. daha verimli olurdu diye düsünüyorum.

Onur:Takimin en fazla kosan pres yapan mücadele eden futbolcusu, Buna ragmen rahat oynamiyor,tedirgin oynuyor bu yüzeden de verimli olamiyor.

Mbemba:Bu futbolcu benim icin hala soru isareti olumsuzda yazmak gelmiyor icimden olumluda. am oynadigi mevki sorunlu bu bir gercek.

Yasin. Takima adepde olmayan hem kafaca hemde performans ve verimlilik acisindan en geride olan futbolcumuz.

Erman: Ortasahanin solunda Hayrettinin önünde oynadiginda daha verimli olur diye düsünüyorum.

Uğur Kavuk: Dahada ettkili olacak defansif anlamda kimi hazilik maclarinda kademede hatalar yapsada genelde kaliteli biri oldugunu kanitladi. kalan zamani iyi degerlendirirse sag taraf onundur.

Agbetu:hayal kirikligi bence birtek PSV macinda bir ortasini gördüm olumlu forvet desek o özellik yok. eger öyle ise Ibrahim Ülüm bu noktaya düsünülmeli. Yok ortasaha ise bu özellik yok oyun kurma rakibi karsilama oyunu daraltma top tasima ve aktarmada yeterli durumda degil.

Faruk Daginik oynuyor ve kolektif oyun tarzindan uzak oynuyor oyun tarzinda kendini bireysel hareketleri ile kanitlama var ama bireysel yetenegini kollektif futbol takim oyunu ile birlestirmedigi icin. basarili olamiyor.

Cihan:Hazir Kendine güven sorunu var oda tedirgin oynuyor baski altindaymis gibi kendine güveni gelistikce daha iyi olacak.

Musa Aydın:Musanin kalitesi ortada ama top rakipdeyken ortasaha oyuncusunun yapmasi gerekenleri hala musa yapmiyor. pres yapma ve alan savunmasinda etkili pozisyon almada oda zayif kaliyor. Rakiplerimizin en kolay zorlanmadan gectikleri mevki orta sahmiz oldu musanin oynadigi maclarda dahil.

Ersen Martin:Hazir degil fiziki olarakda performans olarak da zayif kaliyor bu sorunlari asarsa daha da verimli olacagina inaniyorum.

Sedat:Gecen yil kademe anlayisli oyuna agirligini koyan bilica idi bu acidanda sedat fazla sirtarmiyordu. ama göbekde bilica tarzi kademe zayifligi oldugu icin sedat inda hazir olmadigi kendini hirsini daha vazla katmasi gerektigini düsünüyorum.

Hayrettin: hemsehri kiyagi diye düsünmeyi ama Hayrettinde sol tarafin vazgecilmezidir. kamanandan sonra Hayrettini hazir ve etkili gördüm.

Murat Erdogan:Bu arkadas deneyimi ve becerisi olmasina ragmen
bir ortasaha oyuncusunun yapmamasi gereken ne varsa onu sergiledi hazilik
maclarinda. oda Kolektif futbol ve takim oyunundan uzakti.

Abdurahman: hazir degildi. cikislarda sürekli kademede bosluk birakti onun biraktigi bosluk kapatmaya calisanlar kendi mevkilerinde hatalar yaptilar.

Murat Sözgelmez.:her mevki ve her boslugun adami oldugunu gösterdi.
biraz daha gayretli olup vaz gecilmez oldugunu göstermeli.

Teknik Heyet: Takim oyunu oynatmada ve rakibin oyununu bozakcak yani rakibi bozacak oyunu oynatmada yetersiz kaldi

Yönetim: Takima etkili takviye yapmakta basarili olmadi tabi her sey icin daha gec degil.
giants isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.07.2009, 12:46   #30
MTS
Acemi Yiğido

MTS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

19 Mesajına 31 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 622 MTS Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Fırsatım olmadığı için maçları takip edemedim ama inşallah hepsi en iyi seviyeye gelirler.
MTS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
batan, futbolcular, goze, hazirlik, maclarinda

Seçenekler Arama
Stil