Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Sivas Asla Pes Etmez
Alt 12.12.2009, 14:29   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Sivas Asla Pes Etmez

Sivas'ın hocası Muhsin Ertuğral, takımının son iki yıl yakaladığı başarının bu sezon tekrarlanmasının zor olduğunu söylerken, “Mutlu olduğum konu, pes etmeyen ve koşan bir takım ortaya çıkardık” dedi.

Yıllarca yurt dışında teknik direktör olarak başarıyla görev yaptı. Bülent Uygun’un teknik direktörlüğü bıraktığı Sivasspor’da 9. haftada göreve başladı. 5 yaşında Türkiye’den ayrılan, Eskişehirspor’da futbol oynarken sakatlanıp, akademik kariyeri için Almanya’nın yolunu tutan bir isim, Muhsin Ertuğral... Köln Spor Akademisi Araştırma Merkezi’ni bitirdikten sonra Alman 4. Ligi’nde ilk deneyimini yaşayan başarılı hoca, ilginç fikirlerinden rakiplerine hazırladığı sürprizlere kadar birçok konuyla ilgili açıklamalarda bulundu... Ve söz Ertuğral’da...

Güney Afrika’da 6 sezon

“25 milyon taraftarı olan Güney Afrika’nın en büyük ekibi Kaizer Chiefs’te aralıklarla 6 yıl çalıştım. Kaizer’deki ilk 4 seneden sonra Arap Emirlikleri’nde çalışmaya gittim. Ardından Ajax beni altyapının başına getirdi. Ligi 9. sırada bitiren Kaizer, “Gel kurtar bizi” deyince, tekrar Güney Afrika’ya döndüm. 2 kupa kazandıktan sonra tam Asya takımlarını düşünmeye başlamışken, kendimi Ajax Cape Town’da buldum. 11. sırada aldığım takımı kupa finaline taşıdım, ligde de 3. sıraya...”

‘Futbol da bir bilim!’

“Türkiye’nin 2 kötü yanı var. Birincisi sabırsızız... Ferguson ilk 4 yılında Manchester’ı küme düşmemeye oynattı, durum şimdi bambaşka. Beckham’ın suratına kramponu vurduğunda bile arkasında durdular. Artık futbolcuyu dolduruşla bir yere getiremezsiniz. Herşey bilim oldu. Bizim çok rahat şekilde para kazandığımız gibi bir düşünce var. Ama ben uyanık olduğum tüm anlarda futbolu ve takımımı düşünüyorum. Her futbolcunun teker teker istatistiklerini çıkartıyorum. Ne kadar koşmuş, nerede koşmuş, defansa ya da hücuma yardım etmiş mi, nerelere ayak basmış, ne tarafa pas vermiş. Kendi oyuncularımı ayrı, rakiplerimizi ayrı analiz ettiriyorum. Bu işin ideali 8 kamerayla maçları takip ettirmek”

‘2 saat idman yetmez’

“Futbolcular günde 2 saat idman yapıyorlar ama benim için geri kalan 22 saat daha önemli. Bu işte artık büyük paralar dönüyor. Orta karar bir takımda 30-40 milyon Euro’luk bütçeler var. Bunlar büyük şirketlerin rakamları. Bir tenisçi günde 7-10 saat çalışıyorsa futbolcuların da bu şekilde çalışması gerek. Bunun içinde masajı da olmalı, analizleri de... Buna ayak uyduramayanlar artık yavaş yavaş ortalıktan çekilecekler. Büyükle küçük arasındaki uçurum giderek daha da açılacak

Türkiye’de hakemlik mi!

“Türkiye’de hakemin en ufak hatasında etrafını 4-5 oyuncu sarıyor ve çirkin şekilde itiraz ediyorlar. 3’üne kırmızı kart gösterin bir daha kimse itiraz edemez. İtiraz eden benim oyuncum bile olsa cezalandırılması gerek. Futbolcularımın hatalarını maçlardan sonra söylediğimde hep kendilerini müdafa ediyor ve bir bahane buluyorlar. Hatayı kabul etmek de bir erdemdir. Bahane uydurursan hatayı hep başkasında aradığın için tekrarlarsın.”

Pazartesi hocaları...

“Türk halkı futbolla yakından ilgili. Herkes kendini teknik direktör olarak görebiliyor. Ama televizyona çıkıp da yorumculuk yapan teknik direktörler var. Bana göre bu çok iyi bir davranış değil. Bir de pazartesi hocaları var ki, bunlar da asla maç kaybetmezler! Birşey olup bittikten sonra yol gösteren çok olur. 1997 yılında Türkiye’den ayrıldım ama geri geldiğimde hiçbir şeyin değişmediğini gördüm. Hala aynı yerdeyiz. Sivasspor’un geçen sezonu çok başarılı geçirmiş ve çıtayı çok yükseltmiş. Tekrar aynı yerlere gelmemiz çok zor olacak. Şu anda istenilen noktada değiliz ama Kayseri maçında 90+3’te 4-2 mağlup olmamıza rağmen gol için saldırıyorduk. Pes etmeyen ve koşan bir takım yarattık”

‘Altyapıya önem verilmiyor’

“Türkiye’de altyapıya çok fazla değer verilmiyor. Bizde bu kadar ilgi çeken ve sokaktaki herkes tarafından konuşulan futbol en azından Brezilya, İngiltere, İtalya ve İspanya gibi ülkelerdeki kadar ileri seviyede oynanmalı, ama düzen bozuk. Altyapıya Galatasaray dışında önem veren yok. Avusturya’da çalışırken kulüp başkanı bana, “Skorun çevrilemeyeceği durumlarda genç futbolcuları oyuna al da gelir elde edelim” demişti. Hem altyapıdan yetişen bir futbolcunun kulübüne gönül bağı da oluyor. Sivas’a da Yusuf ve Muhammet’i monte edeceğim.”

‘En büyük suçlu biziz!’

“2010’da Dünya Kupası’nda yokuz, yazık. Kendi insanımıza gereken değeri vermiyoruz. Benim düşünceme göre yabancı futbolcu transferinden biraz ödün verip, yerliye ve gençlere dönmeliyiz. Milli Takım’ın kurtuluşu ancak böyle olur. Türk futbolcularının bireysel yetenekleri çok üst seviyede ama futbol artık kollektif bir oyun. Ajax en iyi hocalarını 10-12 yaş takımına veriyor. Çünkü kollektif oyun anlayışı o yaşlarda oluşur. Sabır çok önemli. Uzun süre gerektiriyor. Belki de en büyük suçlu biziz. Değişim teknik direktörlerden başlayarak uygulanmalı ki ileri gidebilelim.”

Fanatik Özel / Serdar Dinçbaylı

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Sivas Asla Pes Etmez
Alt 12.12.2009, 14:32   #2
58_babacan_58
Usta Yiğido

58_babacan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.073 Mesajına 2.126 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 922 58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Sivas Asla Pes Etmez

BİZ YİĞİDOYUZ BİZDE PES EDECEK GÖZ VARMI
Alt 12.12.2009, 14:36   #3
necmettin_akcay
Yiğido

necmettin_akcay - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

49 Mesajına 70 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 necmettin_akcay isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

hocam güzel söylüyorsunda sazın yok bence bunları 2 gün daha durda eskişehir maçını kazandıktan sonra açıkla tabi yurtdışından geldin hiçbirşeyin değişmediğinide gördün burası türkiye.Hocam sende değiştiremzsin bizim beklediğimiz sivassporumuzun şu anki yerinin üst sıralar olarak değişmesi diğer şeyler zaman alır hemde çok zaman
Alt 12.12.2009, 14:36   #4
carizma0658
Usta Yiğido

carizma0658 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

327 Mesajına 479 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 699 carizma0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ETMİCEKTE SİVAS HAVANIN SERT ADAMIN NERT OLDUGU BİR YERDİR AYAKTA KALMASINI BİLİR EVET SİVAS PES ETMEZ YIKILMAZ SİVASLIYIZ NAMERDE SİVASTA KEMIK YERINE VERECEK EKMEGIMIZ ÇOKTUR
carizma0658 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı carizma0658'a Teşekkür Ediyor...
Alt 12.12.2009, 14:51   #5
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

pes etmek yok yola devam ikinci yarı farklı bi sivasspor göreceğimden eminim inşallah yanılmam..
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.12.2009, 14:57   #6
turka58
Yiğido

turka58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

50 Mesajına 76 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 turka58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

evet hocam üst siralarda felan gözüm yok sivas, sivas gibi oynasin, sende isine bak sivassporu adam et, her bakimdan !
turka58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.12.2009, 15:38   #7
ercan58.a
Usta Yiğido

ercan58.a - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

193 Mesajına 253 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 751 ercan58.a Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

hocam sana inanıyor ve güveniyoruz,birlikte güzel günler gelecek inşallah
ercan58.a isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.12.2009, 16:29   #8
carizma0658
Usta Yiğido

carizma0658 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

327 Mesajına 479 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 699 carizma0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

YAZIKLAR OLSUN BÜYÜK YAZIKLAR OLSUN LAFA GELINCE 7 MİLYAR DÜNYA 70 MİLYON TÜRKIYE 7 MILYON SİVASLI KAYIP ARANIYOR VARMI 3 BEŞ SİVASLI HARİCİNDE SİVASLILARI GÖREN VARSA ÇOK MERAK EDIYORUM NERDE DURUN YADA BEN SÖYLEYİM 1 MİLYON YAŞLI EVINDE Bİ HABER 1 MILYOM FB 1 MIL GS 1 MIL BJK BİR MİL ÇOCUK 1MİL VURDUN DUYMAZ YAZIK 3 BEŞ SS,İVASLI HARICINDE SİVASI PAŞALAR GİBİ ASLANLAR GİBİ BURDA DİER SAYFALARDA TEMSL EDEN VAR 7 MİLYONU BOŞVERDİK YOKMU ADAM GİBİ 70 BİN ONUDA BOŞVERDİK 700 KİŞİ YAZIK ÇOK YAZIK LAFA GELINCE MANGALDA KÜL BIRAKILMAZ AMA ŞUAN İÇİN BÜYÜK DEGER OLAN SİVASI KONUŞAN YAZAN ÖNEMSİYEN HER YERDE SAVUNAN SİSVASLI NERDE BEN SÖYLEYİM VE BU İSİMLERİ SAKIN UNUTMAYIN SAKIN NAPOLYON ERENN MUSTAFA58 CARİZMA YAZIKLAR OLSUN BİZE ANLAYAN ANLAMIŞTIR
carizma0658 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı carizma0658'a Teşekkür Ediyor...
Alt 12.12.2009, 17:16   #9
tanju_58
Usta Yiğido

tanju_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

297 Mesajına 667 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 857 tanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

muhsin hocamızın söylediklerine katılmamak elde değil.tam benim düşüncelerimi söylemiş.en önemli şeyin sabır olduğunu söyleriz ama sabırsızlıktada üstümüze yoktur.buna örneklerden biride neyazıkki sivasspor taraftarı.

5-6 senedir takımla beraber olan bülent uygun hocamızın sabır ve istikrarla son 2-3 senede neler başardığını hepimiz gördük.ama sene başında kendine olan güveninden takımda almış olduğu radikal değişiklik tutmamıştı.maçlar kaybedildikçe bu sabırsızlığımız meydana çıktı.son 2-3 senede yaptıkları hemen unutuldu.istifaya çağırmalar başladı.ve sonuçta Türkiyenin değişmez gerçeği gerçekleşti.

ben şahsen bülent hocamızın devam etmesi durumunda bu sene olmasa bile seneye eski haline getirebileceğini düşünüyordum.o sabırı göstermemiz gerekiyordu...
Alt 12.12.2009, 17:24   #10
Melisa
Acemi Yiğido

40 Mesajına 65 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Melisa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SİVASLI ASLA PES ETMEZZZ.....Bende böyle diyorum aynennnn.....
Melisa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Melisa'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
asla, etmez, pes, sivas

Seçenekler Arama
Stil