Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Yiğido Gençlik

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sivas 0 İBB 1 ResimLer
Alt 07.03.2010, 01:54   #11
ercan58.a
Usta Yiğido

ercan58.a - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

193 Mesajına 253 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 751 ercan58.a Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Sivas 0 İBB 1 ResimLer

artık hiç ümit görünmüyor bu takım düşecek bu gidişle
hoca degişse ne yazar-yönetim degişse ne yazar-futbolcu degişsa ne?
seyirciolarak bizleri kahrettiniz allahta sizleri kahretsin hatta mahvetsin
ercan58.a isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 08.03.2010, 09:19   #12
Harbi Selim
Yiğido

40 Mesajına 63 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 568 Harbi Selim ist jedem bekanntHarbi Selim ist jedem bekanntHarbi Selim ist jedem bekanntHarbi Selim ist jedem bekanntHarbi Selim ist jedem bekanntHarbi Selim ist jedem bekannt

Hocayı internetten buldum diyen bir başkan ilk defa gördüm. Büyük başkan ekip ayarlar adam gibi adam araştırın der. Ama bu olmadı.
Alt 08.03.2010, 23:27   #13
konartr58
Tecrübeli Yiğido

229 Mesajına 362 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 konartr58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SİVASSPOR NEREYE KOŞUYOR

Sivas’ın marka kurumlarından olan Sivasspor, bu yıl yaşattıkları ile Sivaslıyı üzen, kahreden bir konumda olmaya devam ediyor. İki yıl üst üste şampiyonluğu kovalayacaksın sonrada elektrik akımına tutulmuş gibi yere çakılacaksın. Bu görüntü sağlıklı bir görüntü değildir. Bu durumun bilimsel bir açıklaması olması gerekmektedir. Şampiyonluğa oynamış bir takım birden bire tersyüz bir görüntü çizemez. Bu konunun birçok boyutu ile incelenmesi gerekir.
Hadi Bülent’e kızdık. Takımı dağıttı diye. Ama yeni gelen hoca da takıma bir şey verdiği yok. Kendisini gösterecek, kendi oyununu yansıtacak hiçbir şey göstermiyor. Ya bu hoca bize doğru anlatılmadı. Ya da bu işin altında başka şeyler bulunmaktadır. Bununda cevabı yönetimdedir.
Varılan bu noktada hoca getirmek yerine takımdan bir ağabey bulunsa, takım bundan daha iyi toplanırdı diyenlere hak vermemek elde değil. Ben Bülent Uygun’un Sivassporu laboratuar gibi kullandığını, aslında abartıldığı gibi iyi bir hoca olmadığını basınla olan oynaşmasını ve didişmesini onaylamadığı, takım şampiyonluk yarışı içerisinde olduğu zamanlarda söylemiştim. Onunla ilgili görüşlerimde yanılmadım. Keşke yanılsa idim
. Ertuğral gelince de umutlanmıştım. İlk seferde görülen olumsuzluklara bakınca hoca takımı tanıyor, Türk futbolunu tanıyor diye iyi niyetimi korumuştum. Ama onca zaman geçtikten sonra sergilenen oyuna bakınca hoca sanki belirlenmiş olan sona doğru takımı taşımak için görevlendirilmiş bir çalıştırıcı hissini giderek kuvvetlendirmektedir. Takımın manzarasına baktığımızda genel görüntü; oyuncu ruhsuz, hoca ilgisiz, yönetim sessiz ve taraftar huzursuz.
Yönetimin bu sessizliğine bakınca iki şey insanın aklına gelmektedir. Ya ne olursa olsun bu takım düşmeyecek öyle bir güvence alındı. Ya da takım ne yaparsa yapsın düşürülecek. O nedenle de bu hava futbolcuların üzerinde egemen olmaktadır.
Açıkça söyleyelim takım sahaya çıkınca verdikleri görüntü ”of yine maça çıkacağız” şeklindedir.
Anlaşılan o ki, yönetim bu sessizlikle takımı aldığımız noktadan teslim ederiz düşüncesindedir. Olanlara sessiz, tepkisiz bir şekilde adeta seyirci gibi bakmaktadır.
Ben öyle inanıyorum ki, Sivasspor Avrupa’da çıkan iddia olayları ile ilintili bir işe bulaştırılmıştır. Bülent’in gidişi de, yöneticilerin sessiz ve tepkisiz kalışı da bunadır. Anlaşılan o ki Sivasspor’un bu bulaşıklık nedeni ile görünmeyen bir el tarafından ipi çekilmiştir.
Bülent’in parasına el konulması, Sivasspor’un Gaziantep’e bilinçli yenildiğine ilişkin iddialarla ilgili yönetim bugüne kadar kamuoyunu aydınlatıcı ve doyurucu hiçbir açıklama yapmamıştır. Yönetimin başı Sayın Otyakmaz’ın “bizi şampiyon yapmazlar.” sözünü neye dayanarak söylediği de açıklığa kavuşmamıştır.
Futbolun aslında ayak oyunları üzerine kurgulu bir yapıyı içerisinde barındırdığını biliyoruz. Ancak Sivasspor bu oyunların içerisinde ne kadar kullanılıyor ve kullanılmaya devam ediyor ilerleyen süreçlerde görülecektir. Yönetimin içerisinde inanıyorum ki bu kullanıma daha fazla seyirci kalamayacak insan evlatları çıkacaktır. O zaman bazı şeyleri daha iyi anlayabileceğiz.
Bugünkü gelinen noktaya bakınca Sivasspor’un geçen yılı balonmuş dersek haksızlık edemeyiz. Geçen yıl Sivassspor başarılı değilmiş. Malum çevrelerce başarılı edilmiştir. O çevreler de bugün içinde başarısızlık görüntüsü rolü vermiş olacaklar ki Sivasspor da vurgun yemiş balık gibi tepetakla gitmektedir.
İki maç sonra Denizli Sivasspor’u geçecek noktaya gelecektir. Zaten ligin altında bulunan takımlara baktığımızda Sivasspor konumu, oyun düzeni ile ligin en kötü takımıdır. Düştüğü takdirde kimse yazık oldu demeyecektir
.Bizler Sivaslı olarak bu durumu içimiz elvermese de maalesef gerçek budur.Bunu kızgınlıkla söylemiyorum.İlerleyen süreçte ne kadar düzelir bilemiyorum.Ama bugünkü görüntüye bakınca çok net olarak söyleyebilirim ki, Sivasspor eski yerini özlemiş.Oraya doğru koşuyor.
konartr58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.03.2010, 00:55   #14
caynina
Yiğido

caynina - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

74 Mesajına 90 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 615 caynina FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

KEŞKE YENİLMESEYDİK AMA DÜŞMEYİZ BİZ.zorluların üstesinden geliriz
caynina isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.03.2010, 23:04   #15
ilhami ersoy
Yeni Yiğido

ilhami ersoy - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 ilhami ersoy FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

taraftar çok iyi mukemmel destekliyor oyuncularımızda vehocamızda iş yok ve yönetımde hata çok var
ilhami ersoy isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
istder, resimler, sivas, İbb

Seçenekler Arama
Stil