Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

MESUT Hocayla Söyleşi
Alt 11.10.2010, 10:57   #1
buraks58
Usta Yiğido

buraks58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

459 Mesajına 1.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 733 buraks58 FAZLA SÖZE GEREK YOKburaks58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart MESUT Hocayla Söyleşi

Mesut hocayla söyleşi

Takımımızın dünkü antremanı sonrasında Mesut hocamızla konuşma fırsatım oldu. Sağolsun hocamız çok sıcakkanlı bir insan olduğunu bir kez daha gösterdi. Beni gayet içten ve samimi bir şekilde karşıladı. Hocamızla yaptığım sohbetin bazı bölümlerini de sizlerle paylaşmak istedim.

Özellikle son haftalarda alınan kötü sonuçlar sonrasında birçok kişinin hocamıza ve takıma yönelik eleştirileri vardı. Bu sohbetle olayı ters dönderip hocamızın gözünden Sivasspor ve olması gerekenler neler onları aktarmaya çalışacağım.

Hocamızın ilk değindiği konu, eleştirilerin saygıdan uzak olmasıydı. Eleştirinin herkes için olabileceğini, bunlardan önemli sonuçların çıkarılabileceğini ve eleştiriye açık bir insan olduğunu ancak bu eleştirilerin neredeyse bel altına inebilecek kadar saygıdan uzak kaldığını söyledi. Haklı olarak hocamızda, bu eleştirileri dikkate dahi almadığını ekledi.

Mesut hoca ligin zorluk derecesine de dikkat çekti. Ligde her takımın her takımı yenebileceğini, ligde 6 puanlık dilimde 10 takımın olduğunu, bir iki hafta alınacak iyi sonuçlarla beraber üst sıralara doğru çıkılabileceğini söyledi.

Hocamız, Sivasspor’dan uzak olupta haksızca yorum yapanları da eleştirdi. Çarşıda gezerken hocamıza, Zita’yı niye oynatmıyorsun, Kamanan’ı neden kullanmıyorsun gibi söylemlerde bulunuyorlarmış. Eee haklı olarakda hocamız buna sitem ediyor. Adam daha Zita’nın sakat olduğunu, Kamanan’ın cezalı olduğunu bilmeden haksızca eleştiriyor.

Suarez’le ilgili çok fazla yorum yapıldığına en sonunda Pedriel’le ilgili açıklama yapmak zorunda kaldığını belirtti. Suarez’in zamana ihtiyacı olduğunu, biraz daha güçlenmesi gerektiğini söyledi. Hocamız 6 yıldır aralıksız takım çalıştırdığını, milli takımda yardımcı antrenörlük yaptığını da ekledi.( yani alçakgönüllülükle, bizde biraz futboldan anlıyoruz demeye getirdi.)

Mehmet Yıldız’ın performansı ve oynatılıp oynatılmaması konusunda gelen yorumlara da değindi hocamız. Mehmet’in geçen yıl 7 ay sakat kaldığını, bunun bir futbolcu için kolay olmadığını, bu sene başında ise fizik-kondisyon olarak Mehmet’e yükleme yapıldığını ve daha yeni yeni performansına yaklaşmaya başladığını belirtti. Mehmet’in takım için çok önemli bir oyuncu olduğunu da sözlerine ekledi.

Yönetimimiz konusunda da taraftara ve Sivaslılara seslendi hocamız. Bu yönetimin ve yöneticilerin Sivasspor için çok önemli olduğunu, değerlerinin bilinmesi gerektiğini, bundan önce çalıştığı kulüplerin hiçbirinde böyle bir yönetim görmediğini de söyledi.

Yine sohbetimiz esnasında hocamız, ilk geldiğindeki durumla şimdiki arasındaki farkı görmeyenleri de eleştirdi. Takımı devraldığında, mücadeleden yoksun, inançlarını kaybetmiş futbolcuların nasıl ayağa kalktığını ve mücadele ettiğini görmeleri gerektiğini söyledi. Çarşamba gününden bu yana 5 günde 8 idman yaptıklarının da altını çizdi.

Arkadaşlar takıma uzak olupta yorumda bulunmak gerçekten çok kolay. Örneğin dünkü idmanda Sivasspor takımında stoper yoktu. Hadi gel sen bu takıma çift kale maç yaptır. Diallo ve Ivanovs milli takımlarında, Murat omzundan sakat ve Sedat’ın da hafif sakatlığı var. Bunların haricinde sezona çok iyi başlayan Zita’nın sakatlanması, hazırlık kampındaki maçlarda onbirinde düşündüğü ve önemli bir rolle kanattan ileriye destek olmasını düşündüğü Kamanan’ın 4 ay ceza alması, savunmada önce Hayrettin’in sakatlanması derken onun mevkisinde oynayan Ferhat’ın sakatlığı ve bunların üzerine Sedat’ın 4 maç ceza alması. Yani sene başından beri ideal savunmanız yok. Hadi bunlar bahane diyelim. Bunların dışında maçlara gelen taraftarlarımız tek tek bütün maçları düşünsün. Galatasaray maçı; herkes bu maçtan sonra Sivasspor geri döndü demedi mi? Antalya deplasmanında takım oynuyor, mücadele ediyor, galip bile gelebilirdik denmedi mi? Şampiyon Bursaspor karşısında, 70 dakika top oynayan Bursa’ya zor anlar yaşatan bu takım değil miydi? O maçta yediğimiz golün ardından Sedat’la topumuzun direkten dönmesi ve bizi 1 puandan etmesi ya da Eskişehir maçında pozisyon bulamayan rakibine karşı son saniyelerde yediği şansız golle 2 puan bırakmamız futbolun adaletsizliği değil miydi?

Hep diyorum. Şimdi biraz pozitif bakmalı ve takımımıza olumlu yaklaşmalıyız. Başarıyı yakalamak istiyorsak, birlik olmalı ve takımımıza inanmalıyız.

Burak Ökçün
Cevap: MESUT Hocayla Söyleşi
Alt 11.10.2010, 11:12   #2
58_SEMİH_58
Usta Yiğido

58_SEMİH_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

765 Mesajına 1.895 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 749 58_SEMİH_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: MESUT Hocayla Söyleşi

Takımımız gerçekten güzel top oynuyor.Bursap maçı 80 e kadar net pozisyonu yok bursanın.Es-Es maçı biraz kendi beceriksizligmizden birazda karşı tarafında şansındanmıdır nedir skoru bir türlü bulamamıştık ve malum son dakikada yenilen bir gol.Antep maçı 3-4 pozisyonu var antep in biri gol.Antep maçının 2. yarısı zaten top sürekli bizdeydi gole kadar ve golden sonraki 10 dk. boyunca.Üstümüzdeki kara bulutlar bi dagılsa herkezi güzel günler bekleyecek.
58_SEMİH_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.10.2010, 11:16   #3
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Öncelikle bu güzel söyleşiyi yapan ve bizlerle paylaşan Burak kardeşimize teşekkür ediyorum.

Mesut hocamız bazı konularda haklı konuşmuş özellikle belden aşağı yapılan yorumlar olmamalı bizlere yakışan bu değil.

Cezalı ve sakat futbolcular konusunda bilgisi olmadan bunları soran ve eleştirenlerde tabiki haksız.

Diğer bi mevzuya gelecek olursak evet uzaktayız bu takımı uzakta olsakta takip ediyoruz.Ben ve benim gibi birçok yiğido bu şekilde takip ediyor,Başka ne yapsın takip etmesinmi eleştirmesinmi. Alkışlayacağımız yerde alkışlıyoruz bırakında eleştireceğimiz yerdede bilinçli seviyeli bi şekilde yanlışları yazarak eleştirelim.

Bu takıma gönül verdik kötü gidiş bizleri üzüyor hocam bunuda anlamış olmanız gerek.

Büyük bi sabırla sabredip bekliyoruz İnşaallah düzeleceğiz ve hak ettiğimiz yerlere geleceğiz.........
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.10.2010, 11:21   #4
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 749 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Öncelikle bu güzel söyleşiyi yapan ve bizlerle paylaşan Burak kardeşimize teşekkür ediyorum.

Mesut hocamız bazı konularda haklı konuşmuş özellikle belden aşağı yapılan yorumlar olmamalı bizlere yakışan bu değil.

Cezalı ve sakat futbolcular konusunda bilgisi olmadan bunları soran ve eleştirenlerde tabiki haksız.

Diğer bi mevzuya gelecek olursak evet uzaktayız bu takımı uzakta olsakta takip ediyoruz.Ben ve benim gibi birçok yiğido bu şekilde takip ediyor,Başka ne yapsın takip etmesinmi eleştirmesinmi. Alkışlayacağımız yerde alkışlıyoruz bırakında eleştireceğimiz yerdede bilinçli seviyeli bi şekilde yanlışları yazarak eleştirelim.

Bu takıma gönül verdik kötü gidiş bizleri üzüyor hocam bunuda anlamış olmanız gerek.

Büyük bi sabırla sabredip bekliyoruz İnşaallah düzeleceğiz ve hak ettiğimiz yerlere geleceğiz.........
Dayı bu güzel yorumuna bir ilave de bulunmak istiyorum... Milli takımlara giden stoperlerden bahsedilmiş ve antrenman yapılamadığı söylenmiş... Buna çok güldüm işte... Milli takımlara 10/15 tane futbolcu veren kulüpler napıyorlar acaba Herhalde tavla atıyorlardır sahanın ortasında Kulübümüzde Milli Takımlar seviyesinde oynayacak futbolcun olsun da tek sorunumuz bu olsun saygıdeğer hocam ? Ayrıca bel altı eleştirilere ben hiç rastlamadım... Olduysa da ben görmedim daha doğrusu...
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı MaXiMuM'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.10.2010, 11:25   #5
buraks58
Usta Yiğido

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

salim abicim burada yanlış anlama var. senin takımımızı ne kadar yakından takip ettiğini biliyorum. senin gibi uzakta olupta takımı çok iyi takip eden sivassporlu kardeşlerimiz var. hocamızın dediği takımda neler oluyor bilmeden yorum yapanlara. eleştiri olmazsa zaten bi sorun var demektir. önemli olan yapıcı bir şekilde eleştirmeyi bilmek.
Alt 11.10.2010, 11:28   #6
buraks58
Usta Yiğido

Alıntı:
MaXiMuM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Dayı bu güzel yorumuna bir ilave de bulunmak istiyorum... Milli takımlara giden stoperlerden bahsedilmiş ve antrenman yapılamadığı söylenmiş... Buna çok güldüm işte... Milli takımlara 10/15 tane futbolcu veren kulüpler napıyorlar acaba Herhalde tavla atıyorlardır sahanın ortasında Kulübümüzde Milli Takımlar seviyesinde oynayacak futbolcun olsun da tek sorunumuz bu olsun saygıdeğer hocam ? Ayrıca bel altı eleştirilere ben hiç rastlamadım... Olduysa da ben görmedim daha doğrusu...
burdada yanlış anlama var maxiumum kardeş antreman yapılmıyor değil. yazının sonuna bakarsan 5 günde 8 antreman yapıldığını yazdım. dediğin gibi 10/15 topçusu giden ne yapıyor. o kulüplerinde bir çoğu bir haftadır sivassporun yaptığı gibi fizik kondisyon ağırlıklı antremanlar yapıyor.ya da şu kadar alt yapının A takıma katılımılıyla antreman gerçekleşti felan dediklerini okumuşsundur.
Alt 11.10.2010, 11:31   #7
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 749 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
buraks58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
burdada yanlış anlama var maxiumum kardeş antreman yapılmıyor değil. yazının sonuna bakarsan 5 günde 8 antreman yapıldığını yazdım. dediğin gibi 10/15 topçusu giden ne yapıyor. o kulüplerinde bir çoğu bir haftadır sivassporun yaptığı gibi fizik kondisyon ağırlıklı antremanlar yapıyor.ya da şu kadar alt yapının A takıma katılımılıyla antreman gerçekleşti felan dediklerini okumuşsundur.
O zaman bunun ortasını bulup, sağlıklı ve istenen antrenmanların yapılamadığı diye düzeltelim
Uyarın için Teşekkürler Burak kardeş....
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı MaXiMuM'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.10.2010, 12:00   #8
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
buraks58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
salim abicim burada yanlış anlama var. senin takımımızı ne kadar yakından takip ettiğini biliyorum. senin gibi uzakta olupta takımı çok iyi takip eden sivassporlu kardeşlerimiz var. hocamızın dediği takımda neler oluyor bilmeden yorum yapanlara. eleştiri olmazsa zaten bi sorun var demektir. önemli olan yapıcı bir şekilde eleştirmeyi bilmek.
Tabiki yapıcı bi şekilde eleştiri yapmak gerek olması gerekende bu kardeşim.Takımı takip etme konusun'da herkesin belkide bukadar imkanı yok kimisi açılan haberlerden kimiside yapılan yorumlardan takip ediyor.Ben de bu şekilde veya biraz daha detaya girerek gerek Sivastaki durumlar hakkında gerekse deplasmandaki durumlar hakkında burada bulunan kardeşlerimizle bağlantı kurup bilgiler alıyorum,Keşke herkesin imkanı olsada bu şekilde bilgi birikimi doğrultusunda bilgilense ve buna göre yorumunu yapsa,Bunun olmayacağı belli.

Peki ne yapmalı bu takım bizim bu takıma gönül verdik kimseyi kırıp incitmeden yapıcı yorumlarla hem destekleyeceğiz hemde eleştireceğiz....
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.10.2010, 12:52   #9
57 Mehmet
Tecrübeli Yiğido

57 Mehmet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

169 Mesajına 255 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 609 57 Mehmet BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

tabiki gecen sezona bakarak oyun olarak cok daha iyiyiz,bunu galatasaray bursaspora karsi gördük ama sunuda unutmamak gerek bu sezon galatasaray güclü bir takim degil aynisi bursaspor icinde gecerli bursaspor galip geldikleri maclarin hepisinide zorla kazandilar.tabiki sansizliklarimizda var mesale eskisehire karsi son dakikalarda yedigimiz gol,kadromuzda ilk 11 ile cezalilar ve sakatliklar nedeniyle bir türlü maclara cikamamamizda büyük sansizliklardan biri ama bu sansizliklar gecen sezonda basimizdan gecti asil üzücü olanda bu.gecen sezondan ders alinmamasi iki üc iyi transferlerle kadro güclene bilirdi böyle zor günlerde en azindan kadroda futbolcular arasinda rekabet,sakatlik ve cezali durumlardada alternatifimiz olurdu
57 Mehmet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 57 Mehmet'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.10.2010, 14:42   #10
Türkoğlu58
Yeni Yiğido

Türkoğlu58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 Türkoğlu58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sayın hocama bende katılıyorum.Bu sitede herkes kendi kafasına göre (belkide kendi doğruları) yazıyor.Hiç birinin yazdığını biri tutuyormu.Herkes birşeyler istiyor.Belkide haklılar.Ama hoca kimin dediğini yapsın.Öyle bir şey olsa kendi gördüğü garçekleri nasıl yansıtacak sahaya.Arkadaşlar akıllı olalım.Piyasada şu anda boşta kalan hocaların içinde çok iyi hocamı var.Rıza dönüp bakmaz bile.Sabırlı olmaya devam edelim.Bu seneki takım geçen sekinden çok iyi.Biraz zaman tanıyalım.O insanın da bir gururu var.Zaten yapamayacağını anladığı zaman sizin söylemenize gerek kalmaz gereğini yapar.Hocama da bir tavsiye.Hocam ne olur ikili forveti bir dene.Sende zan altından kurtulursun.Olup olmayacağını millet bir görsün.Mesela buca maçında dene.Mehmet-Suarez ikilisini oynat.Tutmazsa sen haklı çıkarsın.Bu takım bizim takım herkesi sahip çıkmaya çağırıyorum.Ben başarılı olacağımıza inanıyorum.Hocanın dedikleri eksikleri bir tarafa atamayız.Galatasaray maçında tam kadro idik.Belkide o yüzden iyi top oynadık.
Türkoğlu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
hocayla, mesut, söyleşi

Seçenekler Arama
Stil