Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

3.LİG RUHU!!!
Alt 18.03.2012, 00:38   #1
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1029 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein
Böse 3.LİG RUHU!!!

3.LİGDE, SÜRÜNDÜĞÜMÜZ GÜNLERDE BU TAKIMI İÇİN HER ŞEYİNİ VEREN NEREDEYSE TAKIMIYLA GÜLÜP AĞLAYAN TARAFTARLARIMIZ VE O RUH NEREDE? ESKİDEN SİVAS DEPLASMANI DEDİN Mİ HAKEMLERİN VE RAKİP TAKIMLARIN KORKA KORKA GELDİĞİ MAÇLAR AKLA GELİRDİ..O GÜNLERDEKİ TARAFTARIMIZ SAHAYA ATLAYACAK TELLERİ KIRACAK KADAR FANATİK VE SİVAS SEVDALISIYDI...3.LİGDE KÖY TAKIMLARIYLA OYNADIĞIMIZ MAÇLARA BİLE OTOBÜS OTOBÜS GİDECEK KADAR VEFALI VE TAKIMINA YÜREKTEN BAĞLIYDI...ŞİMDİ NE OLDU PEKİ, NE ZAMANDIR HAYALİNİ KURDUĞUMUZ SÜPER LİGE ÇIKMIŞIZ AVRUPA KAPILARINDAN DÖNMÜŞÜZ AMA BİR BAKMIŞIZ Kİ BİZİM O TARAFTARLAR GİTMİŞ YERİNE KOYUN KAFALI, ÇEKİRDEK YEME HASTALIĞINA TUTULMUŞ, VURDUMDUYMAZ SEYİRCİ BOZUNTULARI GELMİŞ...BUGÜNKÜ ORDU MAÇINDA GÜYA EN AZINDAN SES GETİRECEK KADAR BİR PROTESTO YAPMAK İSTEDİK AMA NERDEEEE!!! STATTA BUGÜN ORDU MAÇINDA YAŞADIĞIM OLAYI YAZAYIM DA VARIN SİZ DÜŞÜNÜN ARTIK DURUMUN NE KADAR VAHİM OLDUĞUNU!!!!

''Sözüm ona Sivas maçını izlemeye gelen birçok vurdumduymaz ve sahne dekoru seyirci bozuntularına diyecek lafım yok... Siz böyle mal gibi koyun gibi susmaya devam edin size semer vuran da olur, ip bağlayıp gezdiren de olur...Tribündeyiz 2-3 kişi lig tv dışarı diye bağırıyoruz yanımzıda arkamızda oturan mal beyinliler gülüyorlar bu tezahürata! Ne gülüyorsunuz dedim dönüp tersledim tamam kardeşim sen bağırmana devam et bişey diyen yok diyor! Orda ağzıma geleni söylüyorum lafı dokundurrak konuşuyorum adamlarda çıt yok! Demek ki karaktersizlik koyunluk bunların kanına işlemiş! Ne yazık ki bizde taraftardan çok ot değil de çekirdek yemeyi seven koyunlarımız var!!!
Alt 18.03.2012, 00:48   #2
kara
Tecrübeli Yiğido

kara - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kara ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: 3.LİG RUHU!!!

Sonuna kadar katılıyorum ağzına sağlık.
kara isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı kara'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: 3.LİG RUHU!!!
Alt 18.03.2012, 01:02   #3
asabibaba
Usta Yiğido

asabibaba - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

992 Mesajına 2.426 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 661 asabibaba FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

o zamanlar 20 li yaşlardaydık DOĞU kardeş şimdi 40-50 arası onlar yenilerde o aralar İSTANBUL takımlarına karıştı 10 - 15 sene sabretmek gerekecek sanırım
Alt 18.03.2012, 01:15   #4
hasanim58
Tecrübeli Yiğido

295 Mesajına 575 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 596 hasanim58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

valla haklisin gardas diyecek bisey bulamiyorum yazik ya nerden nerelere geldik ama takimimizin kiymeti maalesef bilinmiyo sozle olmuyo ozde olmak lazim sonuna kadar gitmek lazim ama nerde bizdeeeee o ellere has anasini satiyim
hasanim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı hasanim58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2012, 01:34   #5
benozgurr
Tecrübeli Yiğido

benozgurr - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

213 Mesajına 488 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 586 benozgurr BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Ya arkadaşlar taraftarlık bir kültürdür bunu edinmek lige yeni çıkmış ve daha önce hiç çıkmamış bi takım için biraz zaman alır.

Benim yaşım 30, Sivasspor 3. ligdeyken maçlarına giderdim tribünler dolardı ancak yine doğru düzgün tezahurat olmazdı. En fazla kırmızı beyaz şampiyon sivas bunun dışında yine pek bi destek yoktu, genel itibari ile rakiplerimizde ilçe takımlarıydı onlarda da olmazdı ki bizler onlardan öğreneydik. Amigo postacı bir oraya koşardı bi diğer tarafa.

Millet daha yeni sivassporlu taraftar olmaya başlıyor daha önce sivassporlu seyirciydi. Şuan da ki taraftarın çoğu daha önce sivassporu 2. takımı olarak görüyordu ne zaman sivasspor süperlige çıktı yeni yeni sivasspor taraftarı olmaya başladı.

Yani demem o ki örneğin bursadaki adam 15 yıldır kendi şehrinin takımı 1.ligde olduğu için Bursasporluydu 2. bi takımı olmadı ama bizde 1.lige çıktık çıkalı çekirdek bi taraftarımız olmaya başladı. Belki geçen yıla nazaran seyirci sayısında azalma olabilir ama tezahurat yapan sayısı artıyordur en azından tv den ses ole geliyor.

Aslında taraftarın maça gelmemesinde yönetiminde suçu var sezon başından bu yana bi çok arkadaş bahsetti yaşadığı sorunları ama çözüm bulunamadı (günümün en az 4-5 saatinde bu site açık ve takip ederim yazılanları)

Stadın kapıları bi çok maçta geç açıldı millet maç başladıktan sonra maça girdi bunu bende yaşamıştım sivas ta olduğum dönemde cevaplanması gerekmez mi neden stadın kapısı geç açılıp taraftar stada geç alınır? Kapıların erken açılması hem taraftarı hem oyuncuyu havaya sokmaz mı? Rakip üzerinde baskı oluşturmaz mı? Oyuncu ısınmaya ilk çıktığında 1000 raraftar görmesi var 5000 taraftar görmesi var (tam zaten dolmaz da).

Artı güvenlik sorunlarından bi çok kişi şikayetçi, taraftar pankart hazırladığını söylüyor ancak sahaya alınmadığını davul getirildiğini sahaya alınmadığını söylüyor birilerinin bunları çözüme kavuşturması gerekmez mi?

Bunlar benim takip edebildiğim sorunlar o ortamı paylaşanlar mutlaka daha farklı sorunlarda yaşıyordur, bunlarla ilgilenilmeli sorunlar çözülmeliki insanlar şevklensin ya haydi maça gidelim deyince arkadaşına karşıdakinin aklına soru gelmesin hadi gidelim desin. SADECE Bİ İZLENİM.
benozgurr isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı benozgurr'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2012, 08:43   #6
şarkışla 58
Usta Yiğido

şarkışla 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

731 Mesajına 1.223 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 763 şarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISI

3.Lig günleri yani en az 20 yıl olmuş.Yani O gün 16-18 yaşlarında olan kişiler bugün 36-40 olmuşlar.Bu adamların yerleri doldurulmamış.Şu günlerde 16-18 olanların çoğu büyük takımların peşindeler.Ayrıca birşeye özlem farklıdır,o şeye sahip olunca bir doygunluk olur.Ben İst dayım.Eski adıyla 2. Ligdeyken özellikle İBB maçları yoğun SİVASSPOR taraftarı gelecek diye İnönü de oynanırdı en az 20-25 bin.Şimdi süper lige çıkıldı bırakın 20-25 bini 20-25 kişiye düştük.Face de bazen yazılıyor İst.maçlarda niye yerimizi dahi dolduramıyoruz diye.Bizim SİVAS lılar rakip takımın yerini doldurmakla meşguller.Ben SİVAS a gittiğimde muhakkak maça giderim.Stadda bazı eksikler var.Mesela bando,elinde mikrofon bir amigo,staddan sürekli taraftrı coşturacak anonslar.Mesela hiç ben stadda büyük bir pankart,bayrak falan hiç görmedim.Mesela forma,herkes günlük kıyafetle maça geliyor.Stadda bağırıyorsun hemen yanındakiler başlıyor kızmaya.Ayağa kalkıyorsun otur maçı izleyemiyoruz.Bir değil iki değil sende ona uyuyorsun sonunda.
şarkışla 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı şarkışla 58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.03.2012, 10:10   #7
eneskeskin
Acemi Yiğido

22 Mesajına 47 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 474 eneskeskin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Süper Lig'e çıkmakla olmuyor bu iş taraftarından koptu Sivasspor, insanlar kulüpten koparıldı, ne oluyor ne bitiyor kimsenin haberi yok hele bu sene şike meselesi iyice soğuttu taraftarı
eneskeskin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.03.2012, 10:19   #8
HARG58
YASAKLI ÜYE

11 Mesajına 22 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 HARG58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Yazmakla çizmekle olmaz arkadaś gònúl insanin içinden gelecek hani bizim irda bir sóz var gónúlsúz it davara gitmez...
HARG58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.03.2012, 13:40   #9
Cley
Usta Yiğido

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.297 Mesajına 3.046 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 916 Cley BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Genel olarak ruhsuz tepkisiz bir taraftar topluluğumuz var. Kaç haftadır hakem hatalarından hakkımız yenmiş ilk 4 hedeflerken ilk 8 bile riske girmiş. Ordu maçında patlama beklerken taraftar aynı tas aynı hamam. Biz böyle oldukca çoook hakkımız yenir.
Bir de sözüm yönetime , Özel güvenlik elemanları kendilerini ne sanıyorlarsa pankartları,kağıt konfetileri,gazeteleri,bayrak cubuklarını içeri almıyorlar. Bu gibi materyaller taraftarı coşturacak etki yapıyor. Dünki maçta tribünde gezdirilen kuddusi fotosu bile taraftarı hareketlendirdi. Yönetimin bu işe el atması lazım. Yönetimin kendi dağıttığı bayraklar bile içeri alınmıyorsa sorun büyük demektir. Ya da bir açıklama yapılsın hiçkimse atkı harici bişey getirmesin maça denilsin.
Alt 18.03.2012, 13:45   #10
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1062 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Ben su andaki mevcut potansiyeli bile dahi gelecekte kaybedecegimizi düsünüyorum.Sivas´a yeni istihtam yerleri acilmadigi sürece ,genclik sansini büyük sehirlerde ariyor.Kirsal yerlerden Sivas´a göc cagaliyor,onlarda gecim derdinde.Bu isin 3.lig ruhuyla yakindan uzaktan alakasi yok.20 yil önce sartlar daha bir bambaskaydi.Sivas´in bir dikim evi vardi,orasi kapatildi.Cumhuriyetin temelinin atildigi,Atatürk sehri olan Sivas´da insanlar neden ekonomik acidan geri birakilmak isteniyor,neden bu sehrin önemi kulak ardi ediliyor.Neden insanlar göce zorlaniliyor.Bir kac kücük isletmeyle bu isin yürümüyecegi belli degilmi?
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda B.DUMANLI'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
3lİg, ruhu

Seçenekler Arama
Stil