Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Çalımbay'la Devam
Alt 31.03.2013, 13:32   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Çalımbay'la Devam

Spor Toto Süper Lig'de dün Orduspor'a karşı alınan 3-2'lik galibiyetin ardından görevi bıraktığını açıklayan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, bugün takımla antrenmana çıktı.

Kırmızı-beyazlılar, Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında Eskişehirspor ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarına ara vermeden başladı. Çalımbay yönetiminde kulüp tesislerinde yapılan antrenmanda, Orduspor maçında ilk 11'de görev alan futbolcular, yenileme çalışması yaptı. Diğer futbolcular ise koşu, ısınma hareketleri ve pas çalışmasının ardından çift kale maçla idmanı tamamladı. Antrenmana, Hayrettin Yerlikaya, Michael Eneramo ve Milan Borjan katılmadı.

-Teknik direktör Çalımbay-

Çalımbay, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Orduspor maçının zor geçtiğini, geri düşmelerine rağmen oyundan kopmayarak sahadan galibiyetle ayrıldıklarını belirtti.

Ligde hiçbir şeyin netlik kazanmadığını, kalan 7 maçın da final havasında geçeceğini vurgulayan Çalımbay, şunları söyledi:

''Alınan 3 puanla iyi bir avantaj elde ettik ama ligde hiçbir şey belli olmuyor, lig çok enteresan. Şampiyonluk ve alt sıralar için konuşmak çok erken. Belki her şey son maçlara kalabilir. Onun için işleri çok sıkı tutmalıyız. Çok iyi şekilde mücadele etmeliyiz. Herkesin kapasitesinin üzerine çıkması gerekiyor.''

Çalımbay, Orduspor maçının ardından aldığı istifa kararıyla ilgili herhangi bir yorum yapmayacağını, kararı yönetime bıraktığını ifade etti.

-Yönetimden Çalımbay'a destek-

Antrenmanı izleyen Sivasspor Başkanvekili Erdal Sarılar da dün gece toplanan yönetim kurulundan, Çalımbay'a destek kararı çıktığını bildirdi.

Yönetim kurulu toplantısında kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz'ın maçtan sonra yaptığı ''Hocamız yoksa biz de yokuz'' yönündeki açıklamalarını destekleyen kararlar alındığını aktaran Sarılar, ''Hocamızla devam ediyoruz, inşallah sonuna kadar da gideceğiz. Zaten hocamızla devam ediyorduk, 'istifa' diye bir şey yoktu. Sivas, hocanın doğduğu ve büyüdüğü kent. Hocamız, duygusal olarak onu söyledi ama biz kesinlikle bırakmadık'' diye konuştu.

AA

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Yönetimden Çalımbay'a Destek
Alt 31.03.2013, 13:40   #2
izmirliyigido
Gast

Standart Cevap: Yönetimden Çalımbay'a Destek

Bence dünkü maç ve maç içerisinde olanlar herkes için bir milat oldu. Olmalı. Rıza hoca "İşin ciddiyetini" anladı. Taraftar memnun olmazsa artık sesini çıkaracak diye düşünecek. Ama kesinlikle "küfürü ve hakareti" bende kabul etmiyorum. O acizliktir, seviyesizliktir. Emek verenlerin emeğine saygısızlıktır.

Fakat durumu bu noktaya getirmek, koca bir şehiri, sayısı ne kadar olursa olsun bu taraftarı hiçe saymak, onlara güzel futbol izlettirmemek, elinde ki futbolcuları taraftar istiyor diye oynatmamak, inadından vazgeçmemek, bazı futbolcular (Uğur, Hayrettin, Kadir gibi) kötü oynadığı halde takımı yakma derecesinde taraftarın önüne yem gibi atmakta kabul edilebilir, yenilebilir bir durum değildir.

Ben taaa en başından beri söylüyordum. Rıza hocanın misyonu ve vizyonu yoktur. Hedefi ilk 10, hatta hatta düşmemeye oynamak olan bir hocanın Sivasspor değil başka bir takıma bile faydası olmaz demiştim. Sonuç ortada. Geldiği takımlarda ki başarısına, takımın sıralamasına ve nasıl ayrıldığına bir bakın sonra bana kızın.

Tamam zor süreçte yanımızdaydı, yardımı çok dokundu. Ama bizden biri olmayan Mesut Bakkal bile 2009-201 sezonunun son 8 maçında 7 beraberlikle takımı ligde tutmuştu. Neden? Altımızda ki diğer takımlar (Denizlispor ve özellikle Diyarbakırspor) puanlar kaybederek ligde kalmamızı sağlamıştı. O zaman o da başarıydı.

Her teknik adamın kendi çapına göre başarısı vardır. Onun için, bazı "olması gereken" şeyleri yapınca başarı gibi göstermeyelim. Gerçek başarı tüm spor kamuoyu, tüm Türkiye, hatta Avrupa adımızı, sesimizi duyuyorsa, kaçan şampiyonluklarımız konuşuluyorsa, şampiyonluğa oynuyarsak o başarıdır.

Umarız Rıza hocamız hedefini değiştirip taraftarın beklentilerine uygun oynatır o zaman bizde hemşehrimizi bağrımıza basarız. O zaman laf söyleyenin dilini keseriz.

.
Alt 31.03.2013, 13:40   #3
mnt3
Tecrübeli Yiğido

mnt3 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

236 Mesajına 400 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mnt3 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
SivasSpor.Com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Spor Toto Süper Lig'de dün Orduspor'a karşı alınan 3-2'lik galibiyetin ardından görevi bıraktığını açıklayan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, bugün takımla antrenmana çıktı.

Kırmızı-beyazlılar, Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında Eskişehirspor ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarına ara vermeden başladı. Çalımbay yönetiminde kulüp tesislerinde yapılan antrenmanda, Orduspor maçında ilk 11'de görev alan futbolcular, yenileme çalışması yaptı. Diğer futbolcular ise koşu, ısınma hareketleri ve pas çalışmasının ardından çift kale maçla idmanı tamamladı. Antrenmana, Hayrettin Yerlikaya, Michael Eneramo ve Milan Borjan katılmadı.

-Teknik direktör Çalımbay-

Çalımbay, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Orduspor maçının zor geçtiğini, geri düşmelerine rağmen oyundan kopmayarak sahadan galibiyetle ayrıldıklarını belirtti.

Ligde hiçbir şeyin netlik kazanmadığını, kalan 7 maçın da final havasında geçeceğini vurgulayan Çalımbay, şunları söyledi:

''Alınan 3 puanla iyi bir avantaj elde ettik ama ligde hiçbir şey belli olmuyor, lig çok enteresan. Şampiyonluk ve alt sıralar için konuşmak çok erken. Belki her şey son maçlara kalabilir. Onun için işleri çok sıkı tutmalıyız. Çok iyi şekilde mücadele etmeliyiz. Herkesin kapasitesinin üzerine çıkması gerekiyor.''

Çalımbay, Orduspor maçının ardından aldığı istifa kararıyla ilgili herhangi bir yorum yapmayacağını, kararı yönetime bıraktığını ifade etti.

-Yönetimden Çalımbay'a destek-

Antrenmanı izleyen Sivasspor Başkanvekili Erdal Sarılar da dün gece toplanan yönetim kurulundan, Çalımbay'a destek kararı çıktığını bildirdi.

Yönetim kurulu toplantısında kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz'ın maçtan sonra yaptığı ''Hocamız yoksa biz de yokuz'' yönündeki açıklamalarını destekleyen kararlar alındığını aktaran Sarılar, ''Hocamızla devam ediyoruz, inşallah sonuna kadar da gideceğiz. Zaten hocamızla devam ediyorduk, 'istifa' diye bir şey yoktu. Sivas, hocanın doğduğu ve büyüdüğü kent. Hocamız, duygusal olarak onu söyledi ama biz kesinlikle bırakmadık'' diye konuştu.

AA

Sivassporumuz ligde bence kesinlikle düşme korkusu yaşamayacaktır.Gün birlik olma ve takıma,teknik direktöre,yönetim kuruluına destek olma günüdür.Ziraat Türkiye kupasında Trabzonsporu eleyip finale kalmammmız için hi,çbir sebep yok bence.Kupayı bu sezon Sivasspor kazanabilir
mnt3 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı mnt3'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Çalımbay'la Devam
Alt 31.03.2013, 13:42   #4
cengizzzhan58
Acemi Yiğido

cengizzzhan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 44 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 440 cengizzzhan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Çalımbay'la Devam

Rıza Hocam inş artık Uğur ve Hayrettinde ısrarcı olmazsın bide şu Piechide oynatta tüm taraftar rahatlasın.Eskişehir maçında Atiff cezalı.Sercan yada Piech'i sahada görmek istiyoruz.
cengizzzhan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2013, 13:43   #5
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 946 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Rıza Hoca'nın bu süreçte daha dik durabilmesi lazım. Liseli kız triplerine girmeye gerek yok hocam. Elbette senin canını sıkan olaylar var, yönetime karşı, taraftara karşı.

Yönetim ve taraftarın da sana karşı kızgın olduğu konular vardır. Karşılıklı hataların ve kusurların olduğu bir sezon yaşadık. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil.

Özetle sizin bu süreçte liderlik pozisyonunda bulunmanızdan mütevellit daha soğukkanlı davranmanızı, daha alttan alan ve durumu idare etmeye çalışan bir görüntü sergilemenizi bekliyorum. Siz lidersiniz, küstüm gidiyorum demek sizin kalitenizde bir insana yakışmaz, sonuna kadar dayanacaksınız. Bugün size istifa diyen taraftar yarın üç maç üstüste aldığınız zaman sizi dünyanın en büyük teknik direktörü ilan eder. E o halde karar mekanizması üç maçta değişen bir topluluğun anlık tepkileri ile ani karar vermeniz rasyonel değil.

Kısacası bu insanların tepkilerini elbette küçümsemeyin, dikkate alın ve dinleyin, ancak fazla da büyütüp abartmayın. Uzun yıllar sizi Sivassporumuzun başında görmek, sizinle şampiyonluklar yaşamak temennimi tekrardan sunuyorum.

Salt ticaret olarak olaya baktığımda sizin Sivasspor'dan daha iyi gidecek bir kapınız yok, Sivasspor'un da sizden daha iyi bir hoca getirecek/bulacak durumu yok. Biraz daha yüzünüz gülse, ve şehirle olan iletişiminizi güçlendirseniz, bizim için sizden iyisi yok, sizin için Sivas'tan daha iyisi olmadığı gibi!

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı BOUN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2013, 13:47   #6
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1062 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Televizyon ekranlarinda ben görevi birakiyorum dediginde gercekten sevindim.Görevde kalmasinada suanda o kadar üzüldüm.Ben görevi biraktim diyen birkisiyi taraftar ne kadar ciddiye alirki,bu saatden sonra.
Düne kadar baskana saygim vardi,fakat Riza hoca giderse bizde yokuz diyen baskana tek sözüm var bu yil kongreye git,yaptigin transferlerden ötürü bu stadyum dolmuyor anla artik.
Taraftar olarak sana soruyorum sen bu futboldan memnunsunki Riza hocayi destekliyorsun.Taraftar bu futbolu görmek istemiyor,Sivasspor sendeliye sendeliye gidiyor görmüyormusun bunu.
Girisi 1TL´de yapsan bu stadyum dolmaz, cünki bu taraftar senden ses getirecek transferler istiyor,sende bunu gerceklestiremiyorsun baskan...
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2013, 13:47   #7
hüso58
Yiğido

hüso58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

67 Mesajına 107 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 449 hüso58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yeter ulan azcık kendinizden utanın bu memlketin çocuğu olan rıza hocaya küfür ediyosunuz ibrahim dağşsanada böyle yaptıız aksi takdirde ibrahim toromonada ne derdiniz var sizin bu memleketin çocuğu olan kimseye söz etme hakkınız yok [bazılarınıza söylüyorum hepini değil)
hüso58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı hüso58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2013, 13:53   #8
hüso58
Yiğido

hüso58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

67 Mesajına 107 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 449 hüso58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hoca iyi olunca övün kötü olunca sövün bu ne la hiç kimsenin buu sözleri rıza hocaya söyleyemez
hüso58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı hüso58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2013, 13:59   #9
ROMANTİK KATİL
Usta Yiğido

ROMANTİK KATİL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

774 Mesajına 1.527 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 533 ROMANTİK KATİL FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Gitmeyecegini biliyorduk zaten. Aslında burda olan olayları Sivaslı olmayan Sivassporlu olmayan kişiler manipüle ediyor sürekli. Kimlerin maşası olduklarıda ortada aslında. Hırıstiyanlık dinine gecin diye diyar diyar dolanan misyonerler gibiler. Kardesim siz burda konusmalarınıza devam edim. Gercek taraftar trübünde sözünü söylüyor. Rızanın basarılı olmasını hepimiz isteriz, ama olamıyorsada devam demenin bir anlamı kalmıyor. Son olarak bize daha cok basarılar yaşatan kişiler gidiyorsa Rıza hocanında gitmesi kadar dogal birsey yok. Su sene hayırlısıyla bitsin oda Samet abisinin yanına gidip yardımcı antrönör olsun. Ha gitmeyeceksede taraftarla futbolcuyla bütünlesip işine iyi konsetre olsun. Taraftra kalp krizi gecirtmesin.

Memleketsiz Köpekler İstanbulu Destekler Tek Gercek SİVASSPOR
ROMANTİK KATİL isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı ROMANTİK KATİL'a Teşekkür Ediyor...
Alt 31.03.2013, 14:00   #10
MustafaPagac
Yeni Yiğido

8 Mesajına 14 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 638 MustafaPagac Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

bizim taraftarımız futbolcu iyi oynar hele bide gol atarsa bilmemneyini yiiyimm gardaşş la der. kötü oynarsa ne anası ne avradı kalır.ulu orta küfür eder.genelde statda tezahurat etmez çekirdek yerler.bunun amacı çıt çıkmadı demesinler diye.
MustafaPagac isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı MustafaPagac'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
Çalımbaya, Çalımbayla, destek, devam, hoca, rıza, yönetimden

Seçenekler Arama
Stil