Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

PES 2013 oynamak ve SİVASSPOR teknik direktörlüğü.
Alt 09.05.2013, 10:47   #1
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 487 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart PES 2013 oynamak ve SİVASSPOR teknik direktörlüğü.

Üniversiteli yıllarımızda bilgisayar yeni moda olduğundan ve futbola merakımızdan FIFA oynamaya çok düşkündük. Sivassporu kurar, futbolcular transfer eder şampiyon olurduk. Veya menejer oyunlarında Sivassporu coşturmayı beceremez kovulurduk. Nereye geleceğim burdan. Bizler profesyonel futbol oynamamıs gençler olarak takımı opsiyonlu kurardık. Denk geldi Barça'yla oynuyorsun fantazi derdinde değilsen her zamanki takımı oynatmazsın.

Şimdi yazılarımı okuyanlar beni bilirler. Ve şu sitede kayıtsız şartsız mağlubiyette ve galibiyette hocanın eksiklerini görüp eleştirilerini yazan nadir kişilerden olduğumu düşünüyorum. Bunuda neden yapıyorum, çünkü hoca insanlık olarak iyi olabilir beni ilgilendirmez. Mesela hocanın çocuklarına nasıl babalık yaptığı hiçbirimizi ilgilendirirmi? Hayır ilgilendirmez aynı o şekilde insanlığıda beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren Sivasspora kazandırdıkları veya kaybettirdikleridir.
Yaza yaza dilimde tüy bitti.

Bir teknik direktör düşünün Türkiye şartlarında her takım ortalama senede en az 2 teknik direktör değiştiriyorken yaklaşık 3 senedir aynı klüpte. Geldiği günden beri yapamadıklarını ben yazayım, yaptıklarını da bir yalakası elbet çıkar yazar hep beraber öğreniriz.

1. Bence en önemlisi, klube altyapıdan kazandırılmış. Seyrederken zevk alacağımız bir tane genç oyuncu? Görebilen varmı?

2. 4-2-3-1 taktiğimiz var. Çaya çorbaya limon gibi. Belediyeyle oynuyorkende aynı taktik Galatasarayla oynuyorkende aynı taktik. 2-0 gerideykende aynı taktik 3-0 öndeykende aynı taktik. Maç maç konuşup küçük beyinlilik yapmak istemiyorum ama Yukarda sözünü ettiğim bilgisayar oyununu oynamış arkadaşlara veya yıllardır futbol izleyen sizlere sorarım. 2-1 lik trabzon ilk maçından sonra Trabzonun üzerinize gelmesini bekliyorsunuz. Bu maçta ilerde topu tutmayı düşündüğünüz Eneramo yerine, önüne top atılıp kontraya çıkılması planlanarak Piech'in oynatılması düşünülmüşmüdür? Yada daha genel sorayım. Sizin hocanız hangi maç'ta Eneramoyu çıkarıp kontrayla takım vurmayı düşünmüştür. Beyler sağır sultan duydu, takım öne geçince iki açıktan biri çıkarılır yerine, iki olan ön libero üç olur. Peki savunma maksatlı yaptığın bu değişiklik sonrasında golü nasıl atacaksın? Takımın kanatlarını kırdın. Eneramo dediğin adam top süremez adam gecemez. Yok.

3. Hep yazıyorum gene yazacağım. En tepkisiz taraftar bizim taraftar. Rakip takıma baskı falan demiyorum. Kolunu kaldıra kaldıra edilen küfürlere rağmen bu adamı burda tuttuğu için.

4. Bir şehir komedisi tutturmuş diline gidiyor. Futbolcu gelmek istemiyormuş. Kardeşim bir transfer politikası olur. Bu şehire adaptasyonu kolay olabilecek yerlerden transfer yapılır. Aatıf'ta sorun varmı? Tum'da sorun varmıydı? Balili Sivas'tan ne zaman şikayet etmişti. Yani bir şekilde doğru transfer yapılır. Ama bizim şehrimize gelmiyorlar diyerek zedelenen Sivas şehri imajı pasta-cilayla falan tekrar eski haline gelmez. Takımı şampiyon yapmayacak birine de şu denir. Senden bir nane istemiyoruz yeterki şehrimizin imajına zarar verme. Bülent Uygun bile (bile diyorum çünkü ben bülocu da değilim) bu sıkıntıyı İstanbulda Laila, Sivasta La ilahe illallah diye daha sevimli bir şekilde anlatmıştı.

5. Takımda vizyon eksikliği var. Israrla yazıyorum. Bu takımı küme düşürmemek başarı değildir. Bunu başarı sayanlar, başarısızlık halinde neleri kaybedebileceklerinin hesabını iyi yapmalıdır. Ama burda tüm siteyle ters düşeceğim cümleyi kuruyorum. Herkes diyor ya Mecnun Başkan bizi şuralardan aldı buralara getirdi diye. Başkan eğer bir yatırım yaptıysa Sivasspora, para koyduysa ortaya eğer. O PARAYI ÇOKTAAAAN ve kat be kat fazlasını aloarak kazandı. Yarın takım küme düştüğünde de kimsenin umrunda olmayak çünkü ceketini alan gidebilir. Hoca'da Başkan'da. Ama Sivasspor bizim Sivassporumuzdur. Gidebilecek olanlar bunuda belli ediyorlar. Yok biri istifa eder diğeri o yoksa bende yokum der. KArdeşim hani sizde bizim gibi Sivassporluydunuz. Biz bir yere gitmiyoruz. Şunu diyebiliyormu hoca. Kardeşim sivassporu şampiyon yapmadan gitmem diyebiliyormu? Başkan Sivasspor Avrupa Kupalarında ses getirene kadar burdayım diyebiliyor mu? Duyan var mı?

Neyse bizim taraftar okumayı sevmez kısa keseyim.

Netice olarak şunu diyeyim.

Bu takıma bir vizyon konulmalı. O vizyon doğrultusunda çalışılacak T.D. ve futbolcu topluluğu oluşturulmalı..

Saygılarımla....
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: PES 2013 oynamak ve SİVASSPOR teknik direkt
Alt 09.05.2013, 10:57   #2
Örükcülü
Tecrübeli Yiğido

Örükcülü - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

518 Mesajına 1.289 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 627 Örükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: PES 2013 oynamak ve SİVASSPOR teknik direkt

Takım tertibi, oyuna müdahalesi, oyuncu değişikliği FİYASKO hep. Piech gibi adamın var 18'e bile almıyorsun. Eneramo maç içerisnde kilitlenip kalıyor ufak bir müdahale ile onun yanına bir takviye yapamıyorsun.

Şu kadro Bülent Uygun'un elinde olsaydı, ne Grosicki küserdi, ne Piech paslanırdı, ne Abdülkadir giderdi, ne Erman Grosicki'ye pas atmamak gibi bir artistlik yapabilirdi, ne de takım bu hallerde olurdu.

Başkan olaylara neden seyirci onu da anlamış değiliz. Takım göz göre göre 1. Lige gönderiliyor, herkes uyuyor. Bu takım bizim, bu takım Sivas'ın. Birşeyler yapın eyy yöneticiler.

Serdar kardeşim ağzına sağlık, çok güzel yazmışsın.

Seninle doğdum, seninle öleceğim... Kefenim kırmızı-beyaz olsun... Mezartaşım da arman, toprağımda forman olsun... Ama, illada başucumda kırmızı-beyaz bayrağın olsun..
Örükcülü isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Örükcülü'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2013, 11:10   #3
etlidöktürek
Tecrübeli Yiğido

etlidöktürek - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

358 Mesajına 704 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 520 etlidöktürek FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kardeşim ağzına sağlık..sezon başından beri aynı saftaydık, hor görüldük İrlandalı olduk, memleket düşmanı olduk ama hiç bir zaman kara sevdamızdan vazgeçmedik..ve SİVASSPORUMUZ bu basiretsiz teknik heyete,futbolculara ve pısırık, "Allah razı olsun bizi ligde bıraktın rıza Çalımbay" diyen Seyircilere bırakılacak kadar basit bir takım değildir.
etlidöktürek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı etlidöktürek'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2013, 12:11   #4
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 487 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Örükcülü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Takım tertibi, oyuna müdahalesi, oyuncu değişikliği FİYASKO hep. Piech gibi adamın var 18'e bile almıyorsun. Eneramo maç içerisnde kilitlenip kalıyor ufak bir müdahale ile onun yanına bir takviye yapamıyorsun.

Şu kadro Bülent Uygun'un elinde olsaydı, ne Grosicki küserdi, ne Piech paslanırdı, ne Abdülkadir giderdi, ne Erman Grosicki'ye pas atmamak gibi bir artistlik yapabilirdi, ne de takım bu hallerde olurdu.

Başkan olaylara neden seyirci onu da anlamış değiliz. Takım göz göre göre 1. Lige gönderiliyor, herkes uyuyor. Bu takım bizim, bu takım Sivas'ın. Birşeyler yapın eyy yöneticiler.

Serdar kardeşim ağzına sağlık, çok güzel yazmışsın.
Eyvallah gardaş...
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Serdar63972'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.05.2013, 12:29   #5
58fatihcan
Usta Yiğido

481 Mesajına 740 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 565 58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK

Çok güzel yorum olmuş tebrik ediyorum. Sivasın ve sivaslının kendine gelmesi ve şu takımı yükseltmeye başlaması gerekiyor
58fatihcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58fatihcan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2013, 12:38   #6
yıldızelii8
Acemi Yiğido

47 Mesajına 97 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yıldızelii8 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

vallahi eğer bu sne ligde kalırsak 2013-2014 senesini çok merak edeiyorum ne olacak halimiz gecen dönemlerde avrupada 2 ci idik encok gol atan takım ünvanını almısdık yesekde atıyorduk gecen dönemde aynı hoca aynı oyuncular bu sene hiç tadı yok seneye ALLAH biir durmumuzu
yıldızelii8 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yıldızelii8'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.05.2013, 17:37   #7
Abdullah DuMaN
Usta Yiğido

Abdullah DuMaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.168 Mesajına 9.556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1482 Abdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz sein

ben FM yi çok severek oynarım bu şekilde dünya piyasasını takım futbolcu gelişimlerini takip edebiliyorsun Alex Ferguson'un bu oynun hastası olduğunu duydum genç futbolcuları bu oyunla takip ediyormuş ve oyun %80 doğru geleceği gösteriyor

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....
Abdullah DuMaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı Abdullah DuMaN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2013, 18:06   #8
kngal yiğido
Acemi Yiğido

28 Mesajına 40 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 408 kngal yiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

rıza hoca benim babamgibi suratını astımı yeri deliyo bakışıyla bi hoca futbolcuları çocukları gibi sevmezse ne futbolcu oynar nede hoca istedini yapar hoca şu iki hafta çocuklaeını sev çocuklarında topu sevsin çıkıp bi hamsi gibi deyil bi balina gibi oynasınlar savaşsınlar bir sezonda iki maç hariç hiç bi maçda yeniyoz rahatız dedimiz maç yok trabzon büyükşehir maç. başka varmı arkadaşlar.
kngal yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı kngal yiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2013, 18:56   #9
yiğido58sinan
Tecrübeli Yiğido

yiğido58sinan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

206 Mesajına 377 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 524 yiğido58sinan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kardeşim ağzına sağlık ellerin dert görmesin. Memleket sevdalısı binlerce Sivaslıyız biz. Suçumuz günahımız neydi de bu hallere düşürüldük. Başlarına gelecek her şeyi göze alıp Sivastan kalkıp ta trabzona, itlerin mekanına giden yüzlerce kardeşimizin suçu günahı neydi. Kul hakkı, memleket hakkı. Sivas olmadan Sivasspor olmaz sen memleketi nasıl kötüleyebilirsin? Ben o memleketin her karış toprağı için ölürüm. Ha olmuyorsa, yapamıyorsan zorlamayacan. Taktik maktik hikaye bizim tek taktiğimiz: ya tutarsa. Biz, şimdilerde adlarını bile duyamadığımız oyuncularla şampiyonluk kovalamış bir takımız. Futbol şans işi değil yürek işi. Onlar hiç yılmıyorlardı. 90 dk değil 365 gün mücadele ediyorlardı. Onların avrupa veya beşiktaş hayali de yoktu. Hepsinin tek bir hayali vardı, sivassporu şampiyon yapmaktı. Ne diyelim daha arkamıza baktıkça gözlerimiz doluyor...
yiğido58sinan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı yiğido58sinan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.05.2013, 19:38   #10
tasde5858
Yeni Yiğido

12 Mesajına 13 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 tasde5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yazıklar olsun bu ne rezalet ya tek kelımeyle yazıklar olsun bız bu takımla karabuk fılan yenemeyız ver elını ptt lıgı yazıııııkkkkkkllllllaaaaaarrrr rr ooooollllsssuuuunnnnn
bızı bu hale getırenlere düşecek tek takım bızız bu takım super lıge yakışmıyor yazıklar olsun bı daha ruhsuzlar topluluğu uzuluyorum yemın edıyorum medyada gazetelerde neden bahsedılmıyormuşuz nıye bahsetsınler bu rezıllığımı
tasde5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
2013, direktörlüğü, oynamak, pes, sİvasspor, teknik

Seçenekler Arama
Stil