Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Sivasspor’u sevmek için bir neden daha!
Alt 18.04.2012, 07:49   #1
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 865 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt
Standart Sivasspor’u sevmek için bir neden daha!

Sivasspor’u sevmek için bir neden daha!
2012-04-18

Abdullah YİĞİT

Sözde, Türkiye’nin en büyük takımlarından ikisi , Süper Final Şampiyonluk Grubu maçında karşı karşıya geldi.Beşiktaş ve Galatasaray’dan söz ediyorum. Kazanan Galatasaray oldu ama ben oynanan futboldan ziyade,asıl dikkat çeken birkaç konuya değineceğim. Her şeyden önce,ligde böyle bir Galatasaray’a,hele helede böyle bir Beşiktaş’a Sivasspor’un yenilmesine çok üzüldüm. Hakikaten,bu takımların yanında Sivasspor gerçek bir Avrupa takımı gibi duruyor. Gelin görünki,hakemlerin çifte standardı ve şanssızlıklar Sivasspor’un galibiyetine engel oldu. Sivasspor kötü oynadığı ve kaybettiği maçlarda bile,hani ne derler “ Aslan gibi oynayıp kaybediyor” Ama bu takımlar öyle değil! Kaybettikleri zaman yapmadıkları çirkeflik,yatmadıkları çamur ve yapmadıkları pislik kalmıyor!Pazartesi akşamı televizyonun karşısına geçip futbol izlemek isteyenler,futboldan başka her şeyi gördü.! Bir birlerine karşı kasti tekmeler mi dersiniz,futbolcuların bir birlerine karşı yaptıkları çirkinlikler mi dersiniz ve hatta tribünden sahaya atlama mı dersiniz,her şey vardı!
Şimdi diyeceksiniz ki, “ Bu bir derbi maçıydı tansiyonu yüksek olduğu için bunlar oldu”. Aslında çoluk çocuk herkesin daha bir dikkatle izlediği bu tür maçlarda bunların hiç birsinin yaşanmaması gerekir. Çünkü,ne yazık ki çocuklarımız bu takımlardaki ağabeylerini örnek alarak büyüyor.
Ben TFF’nin yerinde olsam,bu takımların maçını yayınlayan yayıncı kuruluşa ekranda “ +18” logosu koymalarını şart koşarım!
Bu takımlar Sivas’a veya başka bir Anadolu şehrine geliyor ve bizim insanımız,onları adam zannedip(!) taa havaalanında karşılıyor,imza almak için bir birlerini yiyorlar.
Kim bunlar ya! Önce adam olacaklar adam!..
Vallahi,bu çirkinlikleri görünce çok sevdiğim ve hiçbir zaman ihanet etmediğim Sivasspor’a daha fazla yakınlık duyuyorum.
Sivasspor,yıllardır bu takımlarla oynadı,kazandı veya kaybetti ama hiçbir zaman çamura yatmadı.

İşte bunun için diyorumki,sizin tek takımınız olsun ve bu takıma sıkı sıkıya sarılın.
İyiki varsın SİVASSPOR….

Hürdoğan
Alt 18.04.2012, 07:53   #2
muspol58
Tecrübeli Yiğido

muspol58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

147 Mesajına 232 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 652 muspol58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivasspor’u sevmek için bir neden daha!

Böyle çirkef takımları gördükce sivassporuma daha çok baglanıyorum ölene dek sivasspor başka takım tutmak yok
Cevap: Sivasspor’u sevmek için bir neden daha!
Alt 18.04.2012, 07:55   #3
izmirliyigido
Gast

Ne mutlu Sivasspor'luyum diyene. Öğünebileceğimiz, gurur duyacağımız bir takımımız ve aklı başında, her türlü (!) olumsuzluğu sineye çekebilen olgun taraftarlarımız var.

Sivas'lı olupta, halen o takımların peşinde koşanlara da yazıklar olsun diyorum.

Not: Eline, yüreğine sağlık sayın Abdullah YİĞİT...

.
Yukarıdaki Mesaj için 12 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.04.2012, 08:08   #4
4eylül
Usta Yiğido

4eylül - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

452 Mesajına 776 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 642 4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI

sivaslı olupta sivassporu sevmek aşkların en büyüğü kültürün başkenti sivasımızın göz bebeği sivassporun medeni taraftarlarlarıyla her zaman gururlanıyoruz yiğitler diyarı yiğidolar yenmeyide yenilgiyide futbolun içinde olduğunu bilir iyiki sivaslıyım
4eylül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 4eylül'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.04.2012, 08:27   #5
izmirliyigido
Gast

Futbol maskesi altında kendine nema sağlamak isteyen yayıncı kuruluş ve onun avenesi TFF, istediği gladyatörleri bu 4'lü arenaya alarak, bu futbol dışı, ahlak dışı, insanlık dışı olayları seyrettirmeye çalışıp, kendileri de sıcacık paracıkların keyfini çıkartarak tepeden birer imparator edasıyla izliyorlar.

Ben izlememeye çalışıyorum. Hele ki ne tesadüftür BeJeKe-GeSe maçını izlemedim (başka kanaldaydım) bir bakayım maç ne oldu, hemde son dakikası dedim bir açtım 10 saniye sonra saha karıştı.

İşte o zaman keyif aldım. Güya sözüm ona Türkiye'nin futbol dahileri, futbol cambazları, futbol yıldızları maçtan çok gladyatörlük, asil taraftarları ise taraftarlıktan çok barbarlık, gaddarlık, terbiyesizlik yapıyorlar. Hani bir zamanlar bize bağırıyorlardı ya (Sivas'lı ayılar, İstanbul'da ne arar) diye. Halbuki biz onlara futbol dersi vermeye, insanlık ve taraftarlık öğretmeye gidiyoruz. Ama bu akıl noksanı yaratıklar, şiddet, küfür, hakaret, darp, saha dalma, futbolcuyu tartaklama adına ne gerekirse onu yapmak istiyorlar, yapıyorlar, yapacaklar.

Sayın Abdullah YİĞİT kardeşimizin dediği gibi İÇİMİZDE Kİ HAİNLER, gidin siz yine ş.refsizler topluluğunu havaalanlarında, otellerde karşılayın k.çlarını yalayın. Sizin o pis ağzınız bizim TERTEMİZ FUTBOLCULARIMIZIN VE BAYRAĞIMIZIN hiç bir yerine değmesin. Bize, SİVASSPOR'u gerçekten, yürekten ve tertemiz insanlıkla seven ve tutan sadece 10.000 kişi yeter.

Bizim takımımızda, taraftarımızda KIRMIZI KADAR ASİL, BEYAZ KADAR TERTEMİZ'dir. Böyle bir takımın ve camianın TARAFTARI olduğum içinde yemin ediyorum çok GURUR DUYUYORUM !..

.
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.04.2012, 09:17   #6
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 618 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Ben şunu merak ediyorum, acaba,Sivaslı olupta bu çirkef takımları tutanlar bui yazıyı okuduktan sonra utandılar mı acaba) sanmıyorum,eğer utansalar başka takım tutmazlar. Eline,kalemine duygularına sağlık Aptullah Yiğit abi......
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı favori58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.04.2012, 09:29   #7
4eylül
Usta Yiğido

4eylül - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

452 Mesajına 776 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 642 4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI

çok şükürler olsun üç büyük değil tek büyük sevdalısıyız o üç büyük utanmazlarını sivaslı görmek bizim felsefemizde yok onlar sivaslılığın mert olduğunu bilemeyen zavallı namertlerdir
4eylül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 4eylül'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 18.04.2012, 09:38   #8
dogan5880
YASAKLI ÜYE

dogan5880 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

191 Mesajına 269 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 dogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOKdogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOK

yuruuu beeeee gardaaşş
dogan5880 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.04.2012, 10:07   #9
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 657 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yazı harika olmuş..denecek başka birşey yok ..bravoo
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda calipso'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 18.04.2012, 10:40   #10
58hsn58
Tecrübeli Yiğido

58hsn58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

302 Mesajına 568 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 569 58hsn58 COK SEVILEN BIR KISI58hsn58 COK SEVILEN BIR KISI58hsn58 COK SEVILEN BIR KISI58hsn58 COK SEVILEN BIR KISI

*** bunu bide istanbul yalakalari anlasa, Sivasimizda ne fener ne besiktas ne cincon formalari gozukurdu...

Konu adres58 tarafından (19.04.2012 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Küfür kısaltması silindi...
58hsn58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58hsn58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
daha, icin, neden, sevmek, sivasspor’u

Seçenekler Arama
Stil