Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Maça gitmemek için iki neden daha!
Alt 27.12.2012, 07:50   #1
HababamHa
Usta Yiğido

HababamHa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

480 Mesajına 1.017 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 726 HababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISI
Standart Maça gitmemek için iki neden daha!

Daha öncede defalarca yazdım,söyledim. “Acaba Sivaslı gibi küçük baheneler yüzünden maçlara gitmeyen başka bir topluluk var mı” diye. Kimse bana masal anlatmasın. Hiç kimse “ Felan takımın maçınada az seyirnci gidiyor” filan deyip,kötüyü örnek göstermesin. Beni ilgilendiren Sivasspor’a Sivas’ta gereken ilginin gösterilmemesi.

Önceki gün İstanbul’da yaşayan bir hemşerimiz bana mesaj atmış ve Sivasspor’un giydiği Siyah ve mavi formalar yüzünden maçlara gitmek istemediğini,kendisi gibi düşünen çok sayıda insan olduğunuda belirtmiş. Şunu açıkca söyleyeyim, şahsen bende Sivasspor’un kırmızı-Beyaz renkten başka forma giymesine karşıyım,ne olursa olsun bu renklere ayrı bir sevgim ve sempatim var,onun için Kırmızı-beyaz olsun diyenlerdenim. Ancaak! Takım siyah veya mavi forma giydi diyede maça gelinmemesine hiç bir anlam veremem,daha doğrusu böyle bir şeyi kabul etmek mümkün değil. Eğer gerçekten Sivasspor’u seviyorsan,onun başka renk forma giymesi seni bu sevgiden koparamaz! Çocuğun yakışmayan bir kıyafet giydiği zaman ondan soğuyormusun?Ne giyerse giysin O cocuk senin için Düyanın en kıymetli varlığı değilmi? Giyme dersin,yakışmıyor dersin,ama ona olan sevginden hiç bir şey kaybetmezsin. Eğer sırf bu yüzden sevgin azalıyorsa ,o zaman samimi değilsin sahte seviyorsun demektir. Daha dün bir esnaf arkadaş “ Abi ya,Rız a hoca hala gitmedi mi? Onun yüzünden Sivasspor’u tutmayacağız haa!” diyerek tepkisini dile getirdi! Bu nasıl tepki akradaş! Yukarıdada belirttiğim gibi bu nasıl Sivasspor sevgisiki Ahmet’e Mehmet’e kızıp Sivasspor’u bırakıyorsun? Hiç kusura bakma eğer senin için Sivasspor’u tutmak ve sevmek bu kadar basitse hiç maça gelme daha iyi!

Ayrıca sanki Sivaslı Sivasspor’a gerektiği gibi sahip çıkıyorda,bu arkadaşta tutmuş bunları söylüyor. Yahu herşey ortada. Ligin ilk yarısının son maçı,belkide ligin en kritik maçı biletler 5 TL. Hava tam bir maç havası ve stada gelenlerin sayısı 5-6 bin,bunlarında ancak ve ancak 150-200 kadarı taraftar,gerisi seyirci!
Tabi,maça gelmek istemeyen için baheneleri çoğaltmak mümkün. Daha öncede,girişlerde arama yapıldığı için,elindeki su şişesi alındığı için,koltuklar pis olduğu için maça gitmediklerini söyleyenler olmuştu.
Şimdi bunları bir eksiklik olarak söylemek başka bir şey,bunlar yüzünden maça gitmemek daha başka bir şey!
Ha şunuda unutmadan söyleyeyim,hocaya,futbolcuya,y öneticiye,kapıdaki güvenlikciye kızan,koltukların pis olduğunu söyleyenler,ne hikmetse Fenerbahçe,Galatasaray veya Beşiktaş mkaçları olduğu zaman stada koşa koşa gidiyorlar. O zaman nasıl oluyorsa her şey düzeliyor sanki!

Siz önce taraftar olarak o stadı doldurun,takıma destek verin,bizlerde yönetime diyelim ki “ Bu taraftar görevini yapıyor,sıra sizde”
Kim nasıl değerlendirirse değerlendirsin,nasıl anlarsa anlasın,şu andaki mevcut takım bu Sivas’a çok bile!

Zaman zaman sanal ortamda bu konuyla ilgili yazılanlara bakıyorum. Aman Allah’ım! Sivaslıyı tanımayan birisi derki “ Bu ne sevgi,bu ilgi ,böyle taraftar Allah kimseye nasip etmez” ama gerçek çok farklı. Deplasmandan gelen 100 kişilik grup bizi susturur,en kritik maçlara 5-6 bin kişi gelir.
Fazla söze gerek var mı?

Abdullah YİĞİT
Cevap: Maça gitmemek için iki neden daha!
Alt 27.12.2012, 08:13   #2
Rallim58
Gast

Standart Cevap: Maça gitmemek için iki neden daha!

Bahanesiz her müsabakada staddayız.

Gönül isterki, daha nezih ortam olsun ama maalesef, vizyon, misyon meselesi diyerek geçiştiriyoruz.
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.12.2012, 09:12   #3
yiğidoyiğit
Acemi Yiğido

yiğidoyiğit - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

36 Mesajına 83 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 531 yiğidoyiğit FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sayın maça gelmemek için bin bir türlü mazeret arayan arkadaşlar.

Ben ve arkadaşlarım farklı mesleklerden kişileriz. Okunacak en üste kadar okuduk, dünya üzerinde gidilecek her yere gittik, tadılacak her tadı tattık. Yaşlarımız 42 ile 45 arasında. Her Sivasspor maçında formalarımızı giyer 4 Eylül'de yerimizi mutlaka alırız. Her Sivasspor atağında ayaktayız. Her gol yediğimizde sanki üzerimize filler oturur, her gol attığımızda dünya bizim olur. -17'de Trabzon maçında, sağanak yağmur altında Çaykur Rize maçında, nar gibi güneş altında Denizli maçında hep oradaydık.

Sevgili Abdullah YİĞİT çok doğru yazmış, kıl-tüy mazeret arayan kişiler
LÜTFEN MAÇA GELMEYİN, biz ve bizim gibiler oradayız. Yalnız sizden bir ricam daha var, sanki maçlara geliyor da takip ediyormuş gibi sağda solda takım hakkında ATIP TUTMAYIN. Sizler büyütülmüş takımlarınızı tutmaya devam edin.

Sevgiler, saygılar.
yiğidoyiğit isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı yiğidoyiğit'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.12.2012, 09:18   #4
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
yiğidoyiğit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sayın maça gelmemek için bin bir türlü mazeret arayan arkadaşlar.

Ben ve arkadaşlarım farklı mesleklerden kişileriz. Okunacak en üste kadar okuduk, dünya üzerinde gidilecek her yere gittik, tadılacak her tadı tattık. Yaşlarımız 42 ile 45 arasında. Her Sivasspor maçında formalarımızı giyer 4 Eylül'de yerimizi mutlaka alırız. Her Sivasspor atağında ayaktayız. Her gol yediğimizde sanki üzerimize filler oturur, her gol attığımızda dünya bizim olur. -17'de Trabzon maçında, sağanak yağmur altında Çaykur Rize maçında, nar gibi güneş altında Denizli maçında hep oradaydık.

Sevgili Abdullah YİĞİT çok doğru yazmış, kıl-tüy mazeret arayan kişiler
LÜTFEN MAÇA GELMEYİN, biz ve bizim gibiler oradayız. Yalnız sizden bir ricam daha var, sanki maçlara geliyor da takip ediyormuş gibi sağda solda takım hakkında ATIP TUTMAYIN. Sizler büyütülmüş takımlarınızı tutmaya devam edin.

Sevgiler, saygılar.
hay ağzını seviyim gardaşım.sivaslıyım diyen başka takım peşinde goşuyorsa stada gelmesin.ben her hafta yiğenlerimden rapor alıp televizyondanda takip ediyom.her hafta aynı sayı var.ya5 bin yada 6 bin seyirci oluyor.bundan 500 kişi taraftar yok bile.başka takımın sivas ne fatydası var gardaşlarım yapmayın etmeyin tutmayın.bir gardaşım ne güzel demişti istanbul takımlarına kısaca İT diye İT'in peşinden gidilirmi hiç.
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ankastre'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 27.12.2012, 09:27   #5
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 618 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Yazının en güzel yeride " Fener,gs,bjk kısımları olmuş. Harbiden öyle,bunların çoğu Sivasspor için değil rakip takımı izlemek için geliyor,bizim asıl taraftarımız, Karabük,kayseri gibi maçlara gelenler.
güzel bir yazı olmuş Aptullah abi teşekkürler
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda favori58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 27.12.2012, 09:43   #6
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

4 maç izlemeye gelen sivaslıyım demesin.ayıp gardaşım ayıp sen sivaslıysan sivası dutacaksın.sivasın çocuğumusun istanbulunmu.biz gurbette çırpınıyokki sivas kazansın,sivasta yaşıyan cahillerde başka takım peşinde olmaz gardaşım olmaz yapmayın etmeyin başka takım dutmayın.
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.12.2012, 09:49   #7
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 759 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Hedef58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Fenerbahçe,Galatasaray veya Beşiktaş mkaçları olduğu zaman stada koşa koşa gidiyorlar. O zaman nasıl oluyorsa her şey düzeliyor sanki!
ben fenerbahçe maçında şunu farketmiştim
yanımda bazı fenerbahçeli taraftarlar vardı
hem de gar kale arkasında en ateşli taraftarlarımızın olduğu yerde
ellerine sarı morcivert oje falan sürmüş vs vs

onlar da maalesef sivassporu desteklemeye gelmiyorlar

bu da işin daha acı tarafı
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.12.2012, 09:51   #8
kaptann58
Tecrübeli Yiğido

kaptann58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

248 Mesajına 423 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 633 kaptann58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hocayı beğenmez yönetimi beğenmez futbolcuyu beğenmez başkanı beğenmez bir gün stadın kapısından geçmemiş ******* var yok ben şuna kızdım yok sivasspor kötü oynuyor yok transfer yapılmıyormuş ey ****** biz galibiyetler içinmi sevdik bu takımı iyi oynasın her zamn galip gelsin diyemi sevdik bu takımı konuşmaya gelince kimseye laf bırakmazlar stada gelemzler
kaptann58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.12.2012, 09:57   #9
mertarcan
Acemi Yiğido

mertarcan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

22 Mesajına 39 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 650 mertarcan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Maça gitmek için de gitmemek için de bir çok neden bulunabilir. Onları anlarsanız, engelleri ortadan kaldırabilirseniz, demekki maça gitmemek için neden kalmayacak ve maça gidilecektir.

Maça gidenleri ikiye ayırmak lazım ve her ikisini de anlayabilmek ve saygı göstermek lazım.

Bir kısım taraftar, tezahürat yapmak ve takımı bağırarark desteklemek için maç gitmektedir. Diğer bir kısım taraftar ise sayısal olarak tribünde yer işgal ederek, bilet parası ile ekonomik katkı sağlayarak ve takımı ile beraber güzel bir vakit geçirmek için maça gitmektedir.
Birinci taraftar tipi, tezahürat yapar, bağırır, hatta rakibe ve hakeme küfür eder, ayakta maç izler. Bu doğrumu? Bence bazı doğru ve yanlışları karıştırmış durumdadır. Herkesten böyle beklemesi de bence yanlış.
İkinci taraftar tipi, eğlence için, tiyatro gibi, konser gibi iyi ve hoş vakit geçirmek için maça gider, her zaman bağırmaz, koltuğunda oturarak maç izlemek ister. Küfür etmez ve edilmesinden de hoşlanmaz. Bu doğru mu? Yine doğrular ve yanlışlar iç içe.
Bence herkes bir diğerine saygılı olmalı, tercihine ve hayat tarzına hoş görülü bakmalı. Tek istisnası var, o da KÜFÜR. Hiç kimse küfür etmemeli, küfüre saygı beklememeli, hoş görülü davranmamalı.

Takıma tezahüratla destek olmak çok önemlidir ancak unutmayalım, kombine satmak, bilet satmak için yönetim ne kadar uğraşıyor, yani, ekonomik destek te önemlidir.
Kısacası "Küfüre HAYIR, desteğe ve tam desteğe EVET"
Sevgili yiğidolar, iyi günler ve başarılı bir ikinci yarı diliyorum. Hedef Avrupa Kupalarına katılmak olmalı artık...
Selamlar
mertarcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı mertarcan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.12.2012, 10:22   #10
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1578 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Bende bir taraftar olarak stada giriş çıkışlarda stad içi dışı sıkıntılarda yaşanılan olumsuzluklarda taraftarımıza hak veriyorum ama bağzı maçlarda stad ful dolarken birçok maçta eften püften mazeretler üreterek maça gelmeyenleri anlayamıyorum.Kimi forma rengine kızar kimi hocaya kimide futbolcuya ve yönetime kızar tamam kızabilirsinde stad dolarkende bu kızdığın şeyler var ozaman bu nasıl bi kızma acaba.?

Kimin ne bahanesi olursa olsun benim için bu bahaneler boş bahaneler.
Sivasta Sivasspora gereken destek VE RİL Mİ YORR...
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
daha, gitmemek, icin, iki, maça, neden