Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Sivas Böyle Destek Görmedi !
Alt 11.12.2009, 02:01   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Sivas Böyle Destek Görmedi !

Onlar gönülleri Anadolu sevgisi ile atan, Elazığdan Sivasspor'u desteklemek için tamamen kendi imkanları ile yola çıkacak olan 17 cefakar kardeşimiz.

İçlerinden sadece 2 tanesi Sivas'lı geri kalanlardan kimisi Samsunlu kimisi Maraşlı , Kimi Elazığlı bu kişileri birleştiren tek şey Anadolu sevgisi. Son 2 yılda ligin tozunu attıran Sivasspor'un bu hali onlarında canına tak etmiş toplanmışlar demişler gidelim Sivas'a destekleyelim Sivasspor'u.

Elazığ'da 17 kişiyi toplayıp Sivas'a getirecek olan sitemizin değerli üyelerinden Yener_Şahin ile SivasSpor.Com için yaptığımız bu özel röportajı yayınlıyoruz.

SivasSpor.Com : Öncelikle sizi tanıyabilirimiyiz Yener bey ?

Aslen Sivas/Kangal doğumluyum,23 yaşındayım, Elazığ’da Matematik bölümünde okuyorum…

SivasSpor.Com : Elazıgda Sivasspor ile ilgili güzel çalışmalarınız oldugunu biliyoruz bunları üyelerimiz ile paylaşırmısınız ?

Öncelilkle belirtmeliyim ki ben sadece Sivasspor için değil,her arkadaşımın kendi memleketinin takımını tutması ve memleketlerinin takımlarına sahip çıkmalarını istiyorum.Bana hangi takımlısın diye sorulduğunda Sivasspor dediğimde karşılaştıgım hayretdolu bakışlar benim bu işte daha gayretli olmamı sağlıyor.
Bu sebeple Elazığ’dan birkaç kez 4-5 arkadaş imkanlar dahilinde trenle veya otobüs ile hem şehrimizi gezmek hem Sivasspor’a destek vermek için geldik.Elazığda okuyan Sivaslı hemşerilerimize elimizden geldiğince ulaşmak için uğraşıyoruz.Sivaslı olmasalar bile onları kazanmaya çalışıyoruz.Sivasa gelemediğimiz maçlar için çeşitli organizasyonlar yapıp bir cafe de maçımızı izliyoruz…

SivasSpor.Com : Eskişehirspor ile oynayacağımız zorlu maçı izlemek için Sivas'a geleceğinizi ögrendık dogrumu ?

Evet

SivasSpor.Com : Kaç kişi geliyorsunuz ?

17 kişi geliyoruz.

SivasSpor.Com : 17 kişi de Sivaslımı ?

Hayır içlerinden sadece 2 kişi Sivaslı.Örneğin gelecek olan kardeşlerimden bazıları söyleyecek olursam ;
Önder DAĞ – Kırşehir
Mikail Süt - Osmaniye
Okan Arıcı - Samsun
Muhiddin Özkan – Elazığ
Özkan Çelik – Kahramanmaraş
Nihat Polat – Kırklareli
Daha sonra arkadaşlarımın fotoğraflarını da bu sayfaya eklediğimde tamamının nereli olduğunu herkes görmüş olur.

SivasSpor.Com : Sadece 2 kişi Sivaslı ve Sivasspor maçına Elazığdan kalkıp Sivas'a geliyorsunuz öyle mi ?

Evet

SivasSpor.Com : Size destek olan veya bir sponsorunuz varmı ?

Hayır yok, herkes kendi cebinden ödeyecek… Arkadaşlarım öğrenci harçlıklarından ayırdıkları para ile masraflarını karşılayacaklar…

SivasSpor.Com : Sizin bu çabanızı gördükten sonra Sivasta olupta maca gitmeyen Sivaslılara söylenecek çok söz sanırım

Her şeyden önce sevmek sevdalanmak gerek.Karşılıksız sevmek gerek.Bu oldukdan sonra her şey oluyor.Şehir dışında kalınca memleketinize bir başka sevdalanıyorsunuz.Sivasda kalıp her maça saatler önceden gidip sivasın havasını teneffüs etmek için neler vermezdim.Kimse kıymetini bilmiyor bu yıllarımızın.Bilenlerde bilmeyenleri görünce moralleri bozuluyor,karamsarlığa gidiyorlar.Eğer Sivasda olsaydım takımımı desteklemek için her deplasmana da giderdim.Burdan o hemşehrilerimize sesleniyorum.Lütfen takımımıza sahip çıkın.Başka takımımız yok ve biz günlere çok zor şartlarda geldik.

SivasSpor.Com : Sivassporun bu hali gurbette sizlere daha zor geliyordur sanırım?

Şu anda durumumuza üzülmüyorum desem tabî ki yalan olur.Rüya gibi yıllar geçirdik.Arkasından son sıralarda olmamız bizi çok üzüyor.Ama kendi kanaatim bir Anadolu takımının süper ligde olması onun için şampiyonluk ile eşdeğerdir. Böyle olduğuna inanıyorum.Anadolu takımları şampiyon olamıyor diyede bazı kardeşlerim gibi takımıma küsecek,maçına gitmeyecek,desteklemeyecek değilim.Ama inşallah çok daha iyi günlerin bizi beklediğine yürekten inanıyorum…

SivasSpor.Com : Sivasspor maçlarına devamlı mı gelıyormusunuz yoksa içinde bulundugumuz kötü durum mu sizi gelmeye teşvik etti ?

Elimden gelse imkanım olsa maç ayırt etmeden her maçımıza gelsem.Sınavlarıma denk gelmeyen bütün maçlara deplasmanlara hemen hemen geldim.Bu maçı tercih etmemizdeki sebepde sınavlarımıza en uygun tarihde olmasıdır.Ama tevafuk oldu belki desteğimizi en iyi göstereceğimiz,hissettirebilec eğimiz bir maça denk geldi.Bundan yana da çok mutluyum.Arkadaşlarımdan hiç biri de bu maça gitmeyelim gs,fb,bjk gelsin o maçlara gidelim demediler.Sağolsunlar koşulsuz kabul ettiler. Burdan da onlara tekrar teşekkür ediyorum. Onlara da buradan bir söz vereyim inşallah derbi karşılaşmalarımızdan birisine yine getireceğim.

SivasSpor.Com : Anladıgım kadarıyla Sivas'a uzak ama bir o kadarda yakınsınız Sivasspor bu sene sizce neden başarısız bir görüntü sergiliyor ?

Hayatımda bir çok şeyin önünde gelir Sivasspor.Bu sene ki durumumuz malum yanlış transferlerden kaynaklanıyor. Başkanımızın da dediği gibi daha iyisini yapalım derken bu hale geldik.Bunun yanında ligde kötü bir kadroya sahip değiliz. Gerçekten çok yetenekli futbolcularımız var, ama futbolcularımızda tam bir öz güven eksikliği veya tam tersi bir vurdumduymazlık var.Örneğin Tum ve Slyla karşılığında aldığımız Erman KILIÇ geldiği günden beri istenileni veremedi.Uzun yıllardır takımda görmek istediğim oyunculardan birisiydi.Geldi fakat şu ana kadar kendisinden beklenileni vermedi. Örneğin önceki yılların yıldız ismi Musa AYDIN eski performansın yanında bile geçmiyor ve Mücadeleci ruhunu yitirmiş gibi. Sahada ruhunu ortaya koyarak oynayan sadece birkaç futbolcumuz var. Ama hocamıza güveniyorum inşallah ligin ikinci yarısında kuracağı takımla bizi tekrardan ligin flas takımı yapacaktır.

SivasSpor.Com : Sivas'tan bir beklentınız Sivas'a bir mesajınız varmı ?

Öyle bir soru sordunuz ki sanırım burdan içimdekileri yazsam okuyan arkadaşlar yeter artık der sıkılırlar.Sivaslıdan da sivassporludan da beklentimiz var.Sivaslı hemşehrilerimiz Sivassporumuzu bir reklam malzemesi olarak görmeseler.Bayrak yaptıran esnaf abilerimizin gayesi aslında dükkan reklamı yapmak değil,asıl gayeleri Sivasspor olsa.Malum bayrak yaptığıp yemek menüsü yazan bile oldu.Sadece reklam amaçlı değil taraftarla bir bütün içinde takımımız için beraber hareket etsek.Maddi durumu iyi olan abilerimiz taraftara daha fazla destek çıksalar…

Suskun bir stad yerine coskulu bir stad isteyen bir yönetimimiz olsa.Maçlarımızda takımımıza vermek isteyipde veremediğimiz desteğimizin tribünden versek.Oturduğumuz yerden hakeme futbolcuya yöneticiye küfretmek yerine,tribünden takımımıza ortalar açsak.90 dk küfür yerine 90 dk destek olsak.Tek hayalim Sivassporda tribün yapılmasına ve yönetimin bu konuda gayretli olan genç arkadaşlarıma destek vermesidir. Maçda destek verirken arkamızdan birisi formamıza otur diye asılmasa.elinde çekirdek sünger değil tribün şov için atkı olsa.Sayın başkanımızdan tek ricamız artık bazı şeylerin önünü biraz daha açmasıdır.

Sivassporlu kardeşlerimden ricam korsan ürün yerine çakma ürün yerine orijinal lisanslı ürün kullanmalarıdır.Yıllar önce Sivas'da atkı alacak yeri çok zor bulurken,bugün her istediğimizi hemen alabileceğimiz bir storemiz var.Şu anda ürün çeşidimiz de yeterli.Ama daha fazla talep olduğunda daha güzel ürünlerin geleceğini de biliyorum.Örneğin bu sene aldığımız formalarda bandrol yok.Storede çalışan abimize bunu sorduğumda adidas 1 milyon adet üretmeden bunu basmam demiş.O halde hedefimiz 1 milyon adet forma satmak olmalı.Stad önünde alışveriş yapmak yerine storeyi boşaltmalıyız ve orda çalışan abimize biraz daha saygılı olmalıyız. Çok defa denk geldim zor duruma düştüğüne sanırım biraz zor laf anlayan bir insanlarımız var. Üstündeki fiyat neyse o ürün o paraya satılmalıdır.Şu anda storeden alabileceğim bir ürün kalmadı denilebilir.Yeni gelecek olanları sabırsızlıkla bekliyorum.

Yener Bey güzel cevaplarınız için teşekkur ederiz. SivasSpor.Com üyelerimize söylemek istediğiniz birşeyler varmı ?

Öncelikle gelişimizi haber yapıp bizi mutlu eden SivasSpor.Com yönetimine çok teşekkür ederim.İnanın gelişimizdeki heyecanımız bir kat daha arttı.Üyelerimizden ise ricam takımıza desteğimizi sadece staddan değil internet sitelerinden de vermeleridir.Her zaman takımımızın yanında olalım.Birbirimizi kırmadan,küçük görmeden,kıyaslamadan saygılı bir şekilde mesajlarımızı gönderelim.Sitemize gelen misafir takım taraftarlarını rencide edecek söylemlerden uzak duralım.

sivasta taraftarlıgın ne demek oldugunu gosteren suan gurup olarak değil bireysel destekle takımın yanında olan sahipsiz sivasın ve sivassporun karsılık beklemeden rant gutmeden tek sahıbı olan yeniçeriler olarak her zaman sivassporumuzun yanındayız.

Son olarak selam söylemediğim için sivasda hoş karşılanmayabilirim.Burdan sitedeki bazı kardeşlerime selam göndermek istiyorum.

Başta sitemizin abisi Üçyıldız58 (Murat KUZU) abime.
Sitede yazılarını özenle takib ettiğim besyo_cu (Osman) kardeşime.
Torpilde geçeyim dayımın oğlu merkez_emre' ye
Kardeşim kadar sevdiğim merkez_potti ye
Bu maça inşallah antalyadan gelecek olan burak_07 kardeşime
Sitede sessiz ama can alıcı abim Cley (Muhammed) abime.
Maça giresunda gelecek olan velibircan kardeşime..
Canımın içi Yeniçeri_Can kardeşime

Ve ismini şu anda sayamadığım ve bütün üye olan sivasspor üyelerine Elazığ’dan saygı ve selamlar.Sivasda görüşmek temennisi ile…Sadece şimdi değil yıllardır bizim sesimiz olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz.

SivasSpor.Com : Bu güzel ve samimi sohbetiniz için biz teşekkür eder. Çalışmalarınızda yürekten başarılar dileriz.Umut ediyoruz ki Sivassporumuz pazar günü sizi galibiyet ile Elazığ'a uğurluyacak.

Röportaj : Osman( Besyo_cu )
Yener Şahin ( Yener_Şahin )

SivasSpor.Com Özel

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Sivas Böyle Destek Görmedi !
Alt 11.12.2009, 02:29   #2
yorumyapıyombenya
Tecrübeli Yiğido

yorumyapıyombenya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

362 Mesajına 849 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 778 yorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivas Böyle Destek Görmedi !

Zevkle okudum böylesine bağlı kişileri görmek beni çok mutlu etti tek kelime ile helal olsun röportaj için teşekkürler.
Alt 11.12.2009, 02:58   #3
albina58
Usta Yiğido

363 Mesajına 804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 871 albina58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Acaba bazı hemşerilerimize ders olurmu?

Acaba zengin hemşerilerimize trilyonların içinde yan gel yat mantığında uyuşmuşlar,dogduğun,ekmegini yiyip suyunu içdiğin topraklara hiçmi vefa borcun olduğuna dair hiçmi için sızlamıyor.

Ne desek boşşş..

Bu röportajı gerçekleştirerek bizlerle paylaşan Osman arkadaşım nezdinde emeği geçen arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.
Alt 11.12.2009, 03:08   #4
UGUR 58
Yeni Yiğido

UGUR 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

8 Mesajına 12 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 UGUR 58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

iste taraftar dedigin böyle olur, helal olsun kocum sana.
UGUR 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda UGUR 58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.12.2009, 03:31   #5
GuVeN
Usta Yiğido

GuVeN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.350 Mesajına 5.411 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1004 GuVeN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

öncelikle teşekkür ederim hem Osmana hemde öğrenci harçlıklarıyla Sivassporumuz peşinde koşan Yener arkadaşım ve diğer bütün misafirlerimize.Stadda olan arkadaşlarımdan ricam misafirlerimizi bizlere yakışır bir şekilde agırlamalarıdır..buraya helal olsun Yener kardesım tebrık ederım yazmak cok kolay asıl onemlı olan bU arkadasların cektıklerı cefalardan feyz almaktır,takımımız için bizler ne yapıyoruz diye herkes kendı kendıne sormalı ve yapabılme ımkanı varsa daha fazlasını yapmaya calısmalıdır.. sivasda olup da arkadaşları misafir etmek isterdim ama işler dolayısıyla malesef izmirdeyim.
bizler uzak olsak da akrabamız dostumuz coktur,en ufak bı sıkıntılarında haberımızın olması yeterlıdır..misafirlerimizin 5 tanesının bıletlerını ben karsılamak ıstıyorum.gönül daha fazlasını yapmak ıster tabı ama kesemızde bellı..şimdiden ayaklarına saglık gelecek arkadaslarımızın..
GuVeN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı GuVeN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.12.2009, 03:33   #6
GuVeN
Usta Yiğido

GuVeN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.350 Mesajına 5.411 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1004 GuVeN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Bu arada inşallah ayakları uğurlu gelir de kazanırız maçı
GuVeN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı GuVeN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.12.2009, 07:37   #7
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

öncelikle bu güzel konuyu hazırlayan kardeşime teşekkürler.

genç öğrenci kardeşlerimede bu güzel davranış ve desteklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.çok anlamlı ve güzel bi davranış helal olsun sizlere ve sizler gibi düşünen fedakarlık yapan herkese....
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Salim58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.12.2009, 09:45   #8
GuNaY
Gast

Röportajı bir çırpıda okudum bitti Çok güzel olmuş.

Yener'in söylemiş olduğu tribünler için yönetimden destek konusunun üzerinde özellikle durulmalı. Bunu en iyi bilenlerden olduğu için neler çektiklerini az çok biliyorum. İnşallah şu anda hayallerimizde yer alan tribün şovlarını gerekli desteklerle stadlarımızda görebiliriz.

Elazığ Üniversitesinde okuyan ve Sivas'ıma maça gelecek arkadaşlara ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu fedakarlığın kolay kolay yapılamayacağının farkındayım. Elazığ'da bulunduğu sürede Anadolu takım taraftarlarının organize olmasında Yener'inde payı büyük. İnşallah bu bilinçlilik her geçen sene artarak devam eder.

Sitemize ayrı bir hava katan ve maç öncesinde taraftarlarımıza ayrı bir motiasyon sağlayan röportajın hazırlanmasında emeği geçen Osman kardeşimede teşekkür ederim. Eline emeğine sağlık.
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.12.2009, 10:12   #9
emrekocturk58
Yiğido

82 Mesajına 118 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 600 emrekocturk58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

qerçekten çok güzel şeyler söylemiş hemen hemen hepsii dikkate alınacak sözler....

BASKANIMIZA SESLENİYİRUZ SİVAS A SAĞLAM Bİ GRUBUN OLMASININ BİZE FAYDASI YOKK SİVASSPOR UN GELECEĞİNE VAR
Alt 11.12.2009, 10:15   #10
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

yener kardeşimiz gerçekten fedakar bi taraftar uzaklık farketmiyor sivasspor aşkı onu ankaraya bile getirdi tanışma fırsatımız olmuştu teşekkürler kardeşim
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
böyle, destek, görmedi, sivas

Seçenekler Arama
Stil