Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Taraftardan Haklı Tepki
Alt 08.03.2012, 21:30   #21
mnt3
Tecrübeli Yiğido

mnt3 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

236 Mesajına 400 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mnt3 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Taraftardan Haklı Tepki

Halis Özkahya gibi hakemlere fifa kokartı verenlere yazıklar olsun.Ujfalusi Eneramo yu apaçık tuttu indirdi.Penaltıyı verecek cesareti,yüreği olmayan Halis Özkahya gibilerle Türk futbolu bir adım ileri gidemez.
mnt3 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.03.2012, 07:42   #22
58nursah58
Yeni Yiğido

58nursah58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

11 Mesajına 20 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58nursah58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Taraftar dert küpü!

Sivasspor’un pazartesi oynayacağı Trabzon maçının hakemi belli olunca taraftarlar kendi sitlerinden hakemle ilginç yorumlar yaparak endişelerini dile getirmişler. Bazılarının yazdıklarını okurken aklıma Temel fıkrası geldi. Temel yolda yürürken birden bire “ Eyvah! Yine düşeceğum” demiş,yanındaki “ ne oldu ki” deyince “ Ne olacak az ileride muz kabuğu var!” cevabını vermiş. Trabzon-Sivasspor maçının hakemi Kuddusi Müftüoğlu olunca Yiğiodolarda Temel gibi “ Yine hakem faciası yaşayacağız” Hakem skandalına hazırlıklı olun” şeklinde yorumlar yapmış.

Sivasspor taraftarı endişe duymakta haksız sayılmaz. Zira,Kuddusi Müftüoğlu’nun yönettiği daha önceki maçlara baktığımızda,dengesiz kararlar verdiğini görmek mümkün. Bu sezon Sivasspor’un oynadığı deplasmanlardaki Gaziantep ve Beşiktaş maçlarını yönetti. Özellikle Beşiktaş maçında yapmadığı eyyam kalmamıştı. Bir önceki sezonda ise Sivasspor’un 4 Eylül’de 3-2 yenildiği maçtada yine tribünlere saç-baş yolduran kararlar vermişti. Şunuda açıkca söylemeliyimki,yine geçen sezon Sivasspor’un deplasmanda 4-0 kazandığı maçta bu hakem Sivasspor lehine öyle bir penaltı vermiştiki şaşırıp kalmıştık! Kuddusi Müftüoğlu freni patlamış kamyon gibi kimi ezeceği belli olmuyor!Tabi benim temennim hiç olmazsa bu maçta sonucu etkileyecek hatalar yapmaması ve maçın sonucunu her iki takımın futbolcularının belirlemesi. Ama,çoğu taraftar gibi bende kesinlikle bu hakemin iyi bir yönetim göstereceğini düşünmüyorum.

Önceki günde yazımda belirttiğim gibi,Galatasaray maçından sonra inanılmaz tepkiler aldım. Bu tepkilerin büyük çoğunluğu özel güvenlikten olduğunu söyleyebilirim. Soy adını yazmayacağım Kenan isimli bir taraftar dün aşağı yukarı bir sayfaya yakın faks göndererek stadda yaşadığı sıkıntıyı anlatmış.Hatta “Ne olur bu derdimizi dile getir” diyede adeta yalvarmış.

Özellikle,Beşiktaş ve son oynanan Galatasaray maçlarında girişte çok büyük sıkıntılar yaşamış ve bundan sonrada maçlara gitmemeyi bile düşündüğünü ifade etmiş.Kenan bey yaşadıklarını şu şekilde ifade ediyor “ Maça bir saat kala stadda gittim,her girişte üç turnuki vardı ama sadece biri çalışıyordu. Taraftarlar üst üste ve birbirlerini eziyordu.Ancak maçın 18. Dakiksında maça girebildik.Beşiktaş maçındada 10. Dakikada girebilmiştik. Bizden sonra en az 2-3 bin kişi daha olmasına rağmen içeri girdiğimizde tribünün (maraton) tıklım tıklım dolu olduğunu gördük. Dışarıda biletli 2-3 bin kişi varken içeride nasıl yer olmaz? Soruyorum: Stad girişlerinden kim sorumlu? Dışarıda o kadar insan varken,içeride niçin tribünler dolu? Staddaki giriş ve çıkışlardaki izdihamı kim önleyecek?”

Kenan beyin yazılı isyanını özellikle diye getirdim,zira bu konularda sayısız telefon ve mesaj aldım.

Taraftarlarımızın sıkıntılarını her zaman dile getirdim,bundan sonrada getireceğim. Ancak benimde taraftarlardan şikayetim var! Maçtan 2 gün önce ve maç günü stadın girişinde,üzerinde “Mecnun Otyakmaz” yazan kırmızı-beyaz kaşkoller ve bayraklar dağıtıldı,bende taraftarlara soruyorum; “Nerede bu kaşkoller ve bayraklar?” Hadi bayrakların ucunda plastik boru olduğu için özel güvenlik işgüvarlık yapıp içeri almamış,peki kaşkollere ne oldu? Ben maç esnasında özellikle maraton tribünün kaşkol şov yapıp kırmızı-beyaz renklerin hakim olacağını düşündüm ama karşıdan bakıldığında çok az sayıda kaşkol ve hiç yok denecek kadar bayrak vardı,dolayısıylada tribünler kırmızı-beyaz yerine siyah ağırlıklı bir görüntü içerisindeydi.Ben bu işe akıl sır erdiremiyorum. Zira geçmiş yıllarda da Mecnun Başkan İstanbul’dan yüzlerce bayrak getirttirip tribünlere dağıttırmış ama bir sonraki maçta 3-5 tanesi ancak vardı.Böyle bir şey bize mahsus herhalde!..Ya arkadaş;Maça giderken alınan kaşkol ve bayrak ne yapılır Allah aşkına?

Bana birisi bunun cevabını versin…

Abdullah YİĞİT
Hürdoğan Gazetesi
58nursah58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.03.2012, 08:44   #23
izmirliyigido
Gast

Alıntı:
58nursah58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Taraftar dert küpü!

Taraftarlarımızın sıkıntılarını her zaman dile getirdim,bundan sonrada getireceğim. Ancak benimde taraftarlardan şikayetim var! Maçtan 2 gün önce ve maç günü stadın girişinde,üzerinde “Mecnun Otyakmaz” yazan kırmızı-beyaz kaşkoller ve bayraklar dağıtıldı,bende taraftarlara soruyorum; “Nerede bu kaşkoller ve bayraklar?” Hadi bayrakların ucunda plastik boru olduğu için özel güvenlik işgüvarlık yapıp içeri almamış,peki kaşkollere ne oldu? Ben maç esnasında özellikle maraton tribünün kaşkol şov yapıp kırmızı-beyaz renklerin hakim olacağını düşündüm ama karşıdan bakıldığında çok az sayıda kaşkol ve hiç yok denecek kadar bayrak vardı,dolayısıylada tribünler kırmızı-beyaz yerine siyah ağırlıklı bir görüntü içerisindeydi.Ben bu işe akıl sır erdiremiyorum.

Zira geçmiş yıllarda da Mecnun Başkan İstanbul’dan yüzlerce bayrak getirttirip tribünlere dağıttırmış ama bir sonraki maçta 3-5 tanesi ancak vardı.Böyle bir şey bize mahsus herhalde!..Ya arkadaş;Maça giderken alınan kaşkol ve bayrak ne yapılır Allah aşkına?

Bana birisi bunun cevabını versin…
Yazının bu kısmı da entersan geldi bana, o yüzden burayı pasajladım. Millet dağıtılan veya aldığı kaşkolü hatıra diye dolabında saklıyor. Stadda da sallamıyor ki, tozlanmasın, kirlenmesin diye, sokuyor koynuna alıyor eve götürüyor, saklıyor. Bir daha ancak birisine göstermek, övünmek, hava atmak için çıkartıyor. Yoksa bir Bursaspor, bir Eskişehirspor tribünleri gibi olması için almıyor. Zaten olamayız da.

Bende tribünleri gördüğüm zaman şu şekilde görmek istiyorum. Her tarafta hakim renk KIRMIZI-BEYAZ'ın olduğu günleri görmek bize çok uzak. Halbu ki bu renkler ne kadar da çok yakışıyor tribünlere, bir bakarmısınız?

(Not: Fotolar (ç)alıntıdır...

Haydi bayrakların çubuklarını kendilerine (!) lazım oluyor diye alıyorlar bayrak sallayamıyorsunuz, bari hiç olmazsa üzerinize Sivasspor forması, kabanı, yağmurluğu haydi hiç birşey bulamadın ya kırmızı, yada beyaz bir giysi ile gel ne olur yani?

.
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.03.2012, 09:50   #24
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bizim arkadaş Mecnun başganı karşılamaya giderken meydanda bayrak-kaşkol satışı yapanları görmüşler. Bu bayraklar, kaşoller o değildir inşallah
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ankastre'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.03.2012, 11:24   #25
Rallim58
Gast

Alıntı:
ankastre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bizim arkadaş Mecnun başganı karşılamaya giderken meydanda bayrak-kaşkol satışı yapanları görmüşler. Bu bayraklar, kaşoller o değildir inşallah
Satılanlar başka bayrak ve Mecnun Otyakmaz kaşkolleri olabilir.

İnanmıyorum, inanmak bile istemiyorum. Eğer gerçek ise çok yazık.
Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.03.2012, 13:54   #26
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Taraftar tepki veriyor bu tepkilerinde'de sonuna kadar haklılar ama bu ve benzeri sıkıntılar birçok kez yazıldı çizildi ama bunu duyan yok.

Yönetim taraftarın sıkıntılarını duymalı çözüm üretmeliki taraftar'da bir sonraki maça giderken rahat ve huzur içinde gitsin.Yok böyle devam denirse taraftar maçtan soğur seyirci ısınır onlarda çekirdek çıtlatarak maçı tamamlayıp eve dönerler.
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
haklı, taraftardan, tepki

Seçenekler Arama
Stil