Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar > Yiğidoların Dayanışma Formu

Yiğidoların Dayanışma Formu Bu Bölümü Yiğidolar Olarak Tanişma Ve Dayanişma Gücümüzü Geliştirmek Için Kullanalim.

Seçenekler Arama Stil

Cevap: DISPLACEMENT
Alt 23.12.2012, 23:29   #11
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

alemdarlar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

369 Mesajına 799 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 728 alemdarlar Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: DISPLACEMENT

Devamı... Kafa bimilyon maça girdik ve herzaman ki gibi bağırmayarak ayrı ayrı durduk, çünkü deplasmanda bazı zatları görünce prim alıyorlar bizlerden ve zatende örgütlenmeye karşıyız, her neyse ben bu fb deplasmanında yaşananlara döneyim, 58 dk. Şovda bir zat meşale yaktığı için polisler tarafından alındı, yukarıdan izledim ve iki arkadaşıma uçun dedim uzaktan göz teması ile, uçtu ikisi ve bir abi ve arkadaşları durun ben halledecem dedi, havası bizimkilere tabi, mücadele edenler vardı 15 kişi felan, geri çekildiler, bizimkilerede gelin dedim, abimiz tırt, meşale yakan yok, tribünlerden ona hakaret tabi, bu durumlada bu deplasmanda karşılaştık, polis götürmüş meşaleciyi, eminiz ki şimdi yazıp çiziyordur... Devamı...
Alt 23.12.2012, 23:34   #12
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

ilk deplasmana gittiğim maç ankara cebecideki şekerspor maçıydı 2.lig b den a kategorine çıkmak için uğraşıyorduk 2-1 kazanmıştık istanbuldan trenle gidip otobüsle gelmiştim daha sonra genelde hep ankaraya deplasmana gittim sivassporun a kategorisinden düşmeme maçıydı aktepe stadındaydı hocamız ilyas tüfekçiydi kaleci abdullahın sayesinde 0-0 kalmıştık ank bb sporla daha sonra 2defa gençler 3 kez ankaragücü 1 kezde sincandaki şampiyonluğu gsye verdiğimiz sezondaki maça gittim 2.lig bdeyken darıcayada gitmiştim genelde bireysel olarak gittim dönüşlerde isterle 2 kez döndüm ankaradan pişman oldum gece 3 te kavacıkta indim sabahı bekledimki eve gidim sivasdaki hiçbirmaça gitmek nasip olmadı 4 eylülün anca kıyısından geçtim istanbuldaki 2.lig dahil 4 5 maç hariç hepsine olimpiyattaki busezon hariç hepsine gittim
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2012, 23:52   #13
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

Devamı... Sonra baktık ki meşale olayından sonra malum bir oluşuma bağlı bir grup genç bir iki kişiye salça oldu, 10 kişi kavgaya tutuş sen, geri viteste var, abi devrede, eee adamları sonuçta, neyse anlatmayalım, abi ve tayfası tırt yine, karşı tarafa ayıp olmasın diye belirtelim 2 kişi iyi benzetti kalabalığı, helal be diyerek bu deplasmanda gördüm kü: BİŞEY YAPMALI. Kavga yakışmadı satmak yakışmadı... yani engellemek için bişey yapmalı. Kapiş. Allaha emanet olun beyler... İbo
Alt 24.12.2012, 00:03   #14
velibircan
Usta Yiğido

velibircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

501 Mesajına 1.274 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 799 velibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblick

Tribünde olayları görüp sesleri çıkmayıp buraya gelip ona buna sallayan klavye taraftarları karıdan farkınız yok
Bu Konuda velibircan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.12.2012, 00:13   #15
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

b deyken maça osman seçilmiş gelmişti MUAMMER ağa. Ankaradaki o maçsa ordaydım ve etimesguttan geldiydim ben., foto vardı bende karede kesin varsındır.10 sene oldu sanırım vay be Helal yiğido abime. Bulursam fotoyu yollarım inş.
Alt 05.02.2014, 23:33   #16
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

Uzun süredir bakmıyordum. SETLER hakkında yazı yazmak istiyorum.

İç sahada setlerde duran amigolar genelde etkisiz kalırlar. Tribünün üstünden ve sağ-sol kısımlarından başlayan bestelere tüm tribün rahatlıkla katılır. Ortadan beste girmeye kalkışanlar başarısız olur. Amigolar bu durumu bildiği için üst ve sağ-sol tarafından çıkan bestelere işaretleriyle tüm tribünün katılmasını sağlar. Yönlendirici olurlar. İşaretler dışında kendiside üst, sağ ve sol tarafından gelen besteleri yüksek sesle söyler. Yorumlar ise şöyledir. Amigo gerçekten çok iyi. Bizim 4 Eylül Stadyumunda setlerde en az bir kişi ve durursa en fazla üç kişi durmaktadır. Üst den gelen bestelere girilmesine izin vermektedirler. Sağ ve Soldan yani yanlardan gelen bestelere girememektedirler. Çünkü besteye giren yok sadece çekirdek yiyen var

DEPLASMAN'da bu iş değişir. Setlerde genelde 7-8-9 kişi durmaktadır. Sayılar genelde aynı olduğu için ortalama rakamları verdim(değişebilir). Bu setlerde duranlar genelde başarı olurlar. Çünkü deplasmanda Amigoların besteleri veya sette bulunanların besteleri girilir. Test edebilirisiniz. Bu duruma psikolojik olarak karşı çıkamazsınız.

Set: Amigolar için demirden yapılmış ve yüksekte kalması sağlanmış sabit bir cisim. Balkonda denile bilir. Merdivenli merdivensiz setlerde bulunmaktadır. Set olmayan tribünler vardır. Ama bu terim oralarda da kullanılır. Duvarın üstünde bekleyen veya tribünün uçurum ucunda bekleyen amigoların beklediği yerlerede set denilmektedir. Megafon siste mi ve hatta mikrofon sistemi olan setlerde vardır.
Alt 06.02.2014, 08:51   #17
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 936 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Daumen hoch Cevap: DISPLACEMENT

İlk deplasmanım 3.ligde TURHAL deplasmanı idi.

En zevk aldığım ise 2.ligde DARICA'YI 1-2 yendiğimiz maçtı.
Darıca tarihi öyle büyük seyirci görmemişti, Darıcalılar demişti bunu ...

En üzüldüğüm deplasman ise SAKARYA idi. 5-1 yenilmiştik.
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.02.2014, 10:24   #18
xir
Acemi Yiğido

44 Mesajına 82 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 408 xir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ilk maçım Şekerspor maçıydı.ankarada ama bi deplasmanım varki;3.ligdeyiz yaş 10 anca var,sivastan bindim otobüse ankarada indim,hiç bi yeri bilmiyorum,sora sora çubuk arabalarının yerini buldum,ulusun alt tarafından bindim çubuğa gidiyorum..Stada yanaştım toprak saha,kimse yok abi gariplik öyle bir şeyki,hikmet abiyi gördüm (amigo) dedim abi ben sivastan geldim o da beni göz aşinalığı ile tanıdı,aldı beni yedek kulübesine götürdü,maçı orda izlemiştim.2-1 de yenilmiştik.turhal,kayseri,yoz gat (sorgun) kaman hangi birini sayıyım ki..Şahin diye arkadaş vardı tombul tombalak..onunda abisi otobüste bize köfte yapar yiye yiye ) ah be sivasspor az ömrümüzü çalmadın sen.
xir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.02.2014, 11:50   #19
58svs58
Usta Yiğido

58svs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 711 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58svs58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

ilk deplasman merzifonspor skor 3-2 yenildik tabi siz merzifonla, fatsa ile erbaa ile turhal ile yalıspor palandökenle oynadığımız maçları hatırlamazsınız. son deplasman geçen hafta konya maçı. hasan kabzede hemşerimiz canı sağolsun hep bize patlıyor tüm sene yatıyor
58svs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.02.2014, 11:52   #20
58svs58
Usta Yiğido

58svs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 711 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58svs58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
Kokomo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
İlk deplasmanım 3.ligde TURHAL deplasmanı idi.

En zevk aldığım ise 2.ligde DARICA'YI 1-2 yendiğimiz maçtı.
Darıca tarihi öyle büyük seyirci görmemişti, Darıcalılar demişti bunu ...

En üzüldüğüm deplasman ise SAKARYA idi. 5-1 yenilmiştik.
darıcada bende vardım darıca darıca olalı böyle bir ihtişam göremedi göremezde
58svs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58svs58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
displacement

Seçenekler Arama
Stil