Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Lisanslı Al, Kulübüne Sahip Çık
Alt 03.06.2012, 00:22   #41
chatlaq
Yiğido

92 Mesajına 204 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 530 chatlaq FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Lisanslı Al, Kulübüne Sahip Çık

Alıntı:
Soyözen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Geçen memlekete gittiğimde lisanslı ürün almak için can atarak Store'a uğradım. Burada genelde herkes formadan bahsetmiş. Fakat gündelik hayatta kullanmak için daha düz tasarımlı, sadece ufak ama kaliteli bir logo bulunduran düz ve polo yaka t-shirt'ler, uzun kollu sweatshirt ve eşofman altları vb. ürünlerden almak istedim. Fakat aradığımı (azıcık bile olsa) bulamadım. Senelerdir Süper Lig'de oynayan bir takımın lisanslı ürünleri bu kadar uyduruk olabilir mi Allah aşkına? Yani alıp getirip giymeye utanırsın; logolar uyduruk (hatta çoğunda yok), ürünler kalitesiz. Yalnızca kravatlar biraz düzgündü ama sadece onunla olmaz. Ayrıca renklerimiz kırmızı-beyaz olduğu için her şeyin bu renklerde olmasına gerek yok, siyah ve gri gibi formalarımızda zaman zaman olan renkler de kullanılmalı.

Bunların dışında, geçenlerde bir forumdan arkadaş çok güzel bir konu açmıştı, logomuzun adam gibi her yerde aynı kullanılmamasıyla ilgili. Dünya markalaşma süreci ve burada logoların önemini anlayalı seneler geçti, bizde hala otobüste başka tesiste başka lisanslı üründe başka saçmasapan logolar var. Taraftarın bu işe mutlaka el atması gerekiyor.

Şu posttaki chatlaq isimli arkadaşın resimli gönderisine herkesin dikkatini çekmek istiyorum: http://www.sivasspor.com/forum/showt...231#post781231

Lisanslı ürünlerin mantığı şudur; takımını sembolize eden kaliteli ürünlere muadillerinden biraz fazla para vererek hem kulübüne destek olursun, hem de gururla giyersin. Bu şartlar sağlanmadan gidip de pazardan alınmış gibi, üstünde Word'deki WordArt'da yazılmış gibi yamuk yumuk "Sivasspor Yiğidolar" baskısı olan uzun kollu atletleri alarak kulübümüze destek olamadığımız gibi, sağda solda da rezil oluruz.

Umarım bu mevzuya artık bir el atılır.
Bahsettiğim mesajımdaki marka değeri ve logo bilinirliğini anlayan nadide insanlardan biri olduğun için gözlerinden öpüyorum. (Umarım bunu kulüpte anlar)

Ayrıca tekrar bahsetmek gerekirse WordArt tarzında yazıları eğmekle bu iş olmaz. Çeşitli hoş tasarımlarla ve cırtlak olmayacak günlük hayatta giyebileceğimiz ürünler olmalı. Tabiki son yapılan ürünler diğer yıllarda yapılanlara göre nispeten iyi ama tasarımların gelişmesi lazım. Fiyatların biraz ucuzlaması lazım. Bir GsStore, bir Fenerium müşterisi yok bizde. Biraz fiyatların bütçeye uyması lazım. İlk amacın fazla kâr etmek değil, makul fiyata(az kârla) birçok Sivassporluya ulaşmak olmalı.

Ayrıca sanal mağazanın açılması lazım. Bunun maliyeti çok düşük ve en temiz iş. Soranlardan kargoyu ödemeye razı olanlarda var ama bulunan bir yer yok.
chatlaq isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda chatlaq'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.06.2012, 01:54   #42
Sivaslibey
Tecrübeli Yiğido

Sivaslibey - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

274 Mesajına 526 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 783 Sivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer Anblick

Abiler kusura bakmayinda o Store dan hiç bir halt olmaz. İcine giriyorsun iki renk forma var eski, atkı var iki uç zivir. Çalışanları bir alem. Artı yeri cok saçma. En azından belediyeden izin alarak 3 ay yazın izin zamanı biletlerin satıldığı kulübenin yanına bir seyyar Store açılması lazım. Yazın biz izne geliyoruz, mac yok bir şey. Arada bir iki hazırlık macı olursa ancak.

Soyle adam gibi pazarlamacilar bulunsa bu isten anlayan insanlar veya ogrenciler. hatirlarmisiniz sene basında ujfalusi imza atmak için basın önüne çıktığında üzerinde tişört vardı gs tasarımli artı terlik falan. Hatta yedek kulübesini gordunumuz milli takımın oradaki oyuncuların giydiği kırmızı tişört ne kadar güzel. Ve evet bebekler için tulum battaniye, cocuklar için giyim şapka eldiven, hanımlar için kadınsi tasarımlar eşarplar vesaire gibi ürünler bulmak istiyoruz. Yok satılmayacaksa kapatın gitsin o dükkanı, verin bir bilene o yapsın para ile değilmi arkadas hem taraftar sevinsin hem esnaf kazansın hem yönetim (komisyon veya isim kullanma hakları gibi).
Sivaslibey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Sivaslibey'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.06.2012, 11:52   #43
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1064 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Böyle bir imkani yurt disinda olusturmak Sivasspor´a umulmadigindan cok döviz girdisi saglar.Sezon icerisinde böyle bir yönteme basvurmayan yönetim,daha kaliteli oyuncular yerine, yasi üst seviyedeki futbolcularin pesinde.Önce kulüp bazinda parasal yönden kuvvetli olabilesinki istadigin transferleride yapabilesin.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2012, 12:18   #44
58CeZa58
Tecrübeli Yiğido

58CeZa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

220 Mesajına 375 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 592 58CeZa58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

benim bi adidas dan t-shirt üm var cakma oldugnu biliyorum
ama clima cool da yaziyor yani orjinal anlamina gelmez herzaman
etiketine bakiniz sonra bogaz bölümün arkasindaki t-shirtün beden büyüklügnü gösteren seye bakiniz ordanda belli oluyor
orda degisik avrupadan bayraklar varsa bilinizki forma cakmadir!
58CeZa58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2012, 12:18   #45
35kağan58
Tecrübeli Yiğido

35kağan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

153 Mesajına 261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 501 35kağan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu gerçek bi sorun herkesin önerdiği gibi bi E-store yada büyük şehirlerde birer küçük mağaza takıma ekonomik olarak da katkı sağlayabilir.
35kağan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2012, 12:54   #46
YİĞİDO EMİR 58
Yiğido

YİĞİDO EMİR 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

74 Mesajına 108 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 478 YİĞİDO EMİR 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

biraz daha çeşitli olmalı ürünler her sene aynı formalar
YİĞİDO EMİR 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2012, 18:31   #47
audi
Yeni Yiğido

audi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4 Mesajına 5 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 audi Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

internet adresi yokmu buranin, olsa daha cok is yapar, bize internet adresi lazim
audi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2012, 22:29   #48
yigidoss
YASAKLI ÜYE

yigidoss - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

181 Mesajına 300 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yigidoss ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

16 aylık bir Yiğidom var ona forma almaya gidiyorum yok, Sivasspor arması taşıyan bir ürün almak istiyorum yok, zaten mağazada ilgilenen bir Allah kulu yok. Aradığım şeyler uyduruk kıytırık mağazalarda hatta daha acısı stadımızın girişinde korsan olarak bol bol bulunuyor. Bununla ilgili işlem yapan bir kurum yok (zabıta, polis, ticaret odaları ne iş yapar bilmiyorum). Demek ki Sivassporumuzun ürünlerden gelecek paraya ihtiyacı yok.
Dede, amca, dayı, hala, enişteler komple FB li her ne kadar kızsam da istemesem de evde bol miktarda FB ürünü var. Almayın dediğimde kalpleri kırılıyor ki ailemin kalbin asla kırmam. Eeeee benim oğlum büyüyünce ne olacak çoook merak ediyorum:m ad:
yigidoss isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2012, 22:39   #49
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 747 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Şimdi formayı atkıyı lisanslı almak gerçek taraftara özgü bir davranıştır Olması gerekende budur..Yanlın taraftar Sivassporun storesine gittiğinde istediği ürünleri bulabiiliyormu yoksa sıradan bir forma atkıyla taraftara 1 yıl mı geçirtiliyor..Bunu irdelemek lazım.Storeden al diyorlarsa storenin taraftarı tatmin etmesi gerekiyor..Bu iş bir forma bir atkıyla olmaz...Taraftar bir formaya 50-80 TL verecekse storeninde karşılık olarak hizmet vermesi gerekiyor.Buradaki kardeşlerin bir çoğunun bu konuda serzenişlerini okudum.Buna benzer bir konu daha açılmıştı..Yanlış hatırlıyor olabilirim Sivassporun storesinin daha tam anlamıyla oturmadığını veya açılmadığını beyan etmişti arkadaşlar..Hatta ismi ne olmalı diye konuşulduğunu anımsıyorum..Uzun lafın kısası evvela store storeliğini yapacak ondan sonra taraftara çağrı olacak...
Alt 03.06.2012, 23:04   #50
karamik
Usta Yiğido

karamik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

561 Mesajına 1.041 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 689 karamik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yönetimden aldıkları biletleri gişe önünde satan taraftar grubu arkadaslarım bu kulube zararları var faydaları yok.

Etiketler
Çık, kulübüne, lisanslı, sahip