Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > 4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler

4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler Stadyumumuz ve Sivasspor tesislerimiz hakkında...

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Başbakan'a son mektup
Alt 09.06.2011, 21:21   #21
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok
Böse Cevap: Başbakan'a son mektup

Alıntı:
eyupk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Başbakan'a son mektup
2011-06-09

Abdullah YİĞİT

Yanlış hesap etmediysem, Sayın Başbakan'ın Sivas'a stat ve spor kompleksi sözü vermesinden sonra bu üçüncü gelişi. Hoş geldi sefa geldi.
Sivas'a her gelişinden önce şimdi yazacağım benzer yazıları yazıp, bir an önce yeni stat ve tesislerin temelinin atılması gerektiğinin üzerinde durduk. Önceki akşam arşivlerime baktım. Yine bu köşeden iki defa Başbakanın geldiği gün beklentileri yazmışım. “Başbakan'a açık mektup” başlığıyla 2009'un sonlarında Fotomaç gazetesinde köşe yazısı bile yazdığımı gördüm. Aradan aylar yıllar geçti ve hala yeni stat ve tesisin temeli atılacak! Oysa Sivas'a verdiği sözden sonra gündeme gelen Trabzon Akyazı tesislerinin çalışmaları tam gaz devam ediyor, öğrendiğime göre de deniz dolgusu bitmek üzere. Daha önce bu konuda yazdığım yazıların birisinde ayrıca Sivas basının bu konudaki duyarsızlığını gündeme getirip “Hanginiz Başbakan'a verdiğin söz ne oldu?” diye sordunuz şeklinde serzenişim olmuş.
Artık ben şuna inandım. Eğer Sayın Başbakan bugün çıkıp kürsüden “3 yıl kadar önce size stat ve tesis sözü vermiştim ama şimdi vazgeçtim!” bile dese kimsenin tepki göstereceğine kılını bile kıpırdatmayacağına inandım. Bakın, Sayın Başbakan bugün Sivas'a gelecek, açın Sivas gazetelerini kaç tanesi bu konuda verdiği sözü hatırlatmış? Yüzde yüz Sivas'ın menfaatini olan bir konuda bile bir araya gelip tek yumruk olamıyorsak vay halimize! Bunları yazarken sanki Sayın Başkanın bir önceki Sivas'a gelişinde yazdığım yazıyı tekrar yazıyormuş hissine kapıldım. O zaman şunun da altını çizmiştim “Sivas'tan başka hangi şehirde olursa olsun verilen sözün üzerinden yıllar geçmesine rağmen hiçbir şey yapılmıyorsa, o partiye o kişiye medeni yollardan küçükte olsa bir tepki olur, ama bu sadece Sivas'ta olmaz” Ne yazık ki bu konuda haklılığımız bir kez daha ortaya çıktı. Ne Sivas basını hesap sordu, nede Sivas'ın öne gelenleri.
Bilmiyorum seçim yasaklarına girer mi, eğer girmezse Sayın Başbakan muhtemelen stat kapasitesinin 33 bine çıkarıldığının müjdesini verecek, onu dinleyen Sivaslılarda avuçları kızarıncaya kadar alkışlayacak, ama hiç kimse 3 yılı aşkın süredir neden bir arpa boyu yol kat edilmediğini sormayacak.
Elbette, Sivas'ı tanımayan, Yiğidoların talebini, beklentilerini bilmeyen adayların çok olduğu bir teşkilattan “Yıllardır Sivaslı'nın bu konudaki beklentilerini Başbakan'a iletmiyorsunuz” diyemeyiz.
Neyse, siyasete girmek istemiyorum. Benim asıl vurgulamak istediğim şudur.
Artık bu tesisler konusunda somut adımlar atılması lazım, Sivas'tan çok sonra gündeme gelen şehirlerde tesislerin neredeyse kaba inşaatı bitti, biz hala kazma vurmadık!

Hürdoğan
BUYAZIYA ANCAK . KOYARIM.İMZA ATARIM.
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 22:13   #22
stain
Usta Yiğido

stain - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

571 Mesajına 1.189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 stain FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Başbakan'a son mektup

biz anlatamıyoruz gel sen anlat abdullah abi aynı şeylerden yakınıyoruz ama bizi aanlamamak için ellerinden geleni yapıyorlar velhasılı kelam bu sözlerin boşuna bir kulaktan girip diğerinden çıksa iyide bizimkilerin hiç kulağına girmiyor bile
stain isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 22:40   #23
stain
Usta Yiğido

stain - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

571 Mesajına 1.189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 stain FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Başbakan'a son mektup

Alıntı:
stain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
yarın RTE geliyor bu haberi duyduk 360 derece döndük gidelimde mitinge kalabalık olsun yaşşa varol huurraa bu vaadler bize 4 yıl daha yeter gibime geliyor

sivasa hizmet etsin başımızın üstünde yeri var ama yine üvey evladını kandırır gibime geliyor nediyelim zaman herşeyin ilacıdır bekleyip göreceğiz
dün yazmıştım abdullah abi bu garibe inanmamışlardı

hayaldi gerçek oldu ne diyim
stain isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
başbakana, mektup

Seçenekler Arama
Stil