Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Dün Uygun yapıyordu, bugün Çalımbay!
Alt 09.01.2013, 00:45   #21
nejmi58
Tecrübeli Yiğido

nejmi58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

151 Mesajına 272 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 nejmi58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: Dün Uygun yapıyordu, bugün Çalımbay!

Alıntı:
poolat58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
şampiyonluğa oynadımızdaki gelirlerin çoğu oralara yatırıldı. o yuzdendir ki yıldız topçu falan almak yarine tesisleşmeye önem verildi.
dogru diyorsun, tesislere cok para yatirildi, ama o yatirilan paralarin ve yapilan tesislerin meyvesi yetismiyor. Artik Altyapidan birkac oyuncu cikmasi lazim.
nejmi58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı nejmi58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2013, 01:32   #22
yigido yakup
Usta Yiğido

555 Mesajına 1.131 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yigido yakup ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

kime ne diyekk ne olduysa bize bizden oldu.
dün Bülent hoca bugün Riza hoca hadi Bülent hoca takimi sampiyonluga oynatiyordu kiyasladigi takimlar sampiyon takimlardi ne antalyaydi ne eskisehirdi ne mersindi onun icin riza hocam sen bu sehre herkesten fazla sahip cikmalisin böyle konusarak gelme niyetinde olan futbolcularin bile önyargili olmasina sebp oldunu bilmen gerekiyor.
yigido yakup isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı yigido yakup'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2013, 03:24   #23
rizesporlular
Yeni Yiğido

rizesporlular - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

25 Mesajına 54 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 555 rizesporlular FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

rıza hoca adamdır adam
rizesporlular isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı rizesporlular'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2013, 07:45   #24
izmirliyigido
Gast

Alıntı:
58 SiVaSıM 58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bülent uygun sivası överdi asla öyle bişey demezdi ama rıza efendi bunu yapıyor 'istanbulda laila SİVASDA la ilaha illallah diyen biri kolay kolay bulunmaz adam cami bile yaptı tesisleşme filanda onun sayesinde olmustur rıza hoca saolsun her seferinde döktürüyor

Alıntı:
Respect58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bülent Uygun başkana 6 tane futbolcu alacağımıza 5 tane alalım o futbolcuya vereceğimiz parayı da tesislere yatıralım diye teklifte bulunduğunu söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.Bülent Uygun'un bizim takımda emeği çok.Ben Bülent Uygun'un Sivas'ı kötülediğini hiç hatırlamıyorum.

Şuan kötü durumda değiliz ama Yeni stadyum,Yüksek hızlı tren,Uçak seferlerinin artması,Modern şehircilik anlayışıyla hazırlanan Kale ve Turkuaz projeleri gerçekleştirilirse çok daha iyi duruma geleceğimizi düşünüyorum.Şuandaki mevcut projeler ilerde yatırım çekme konusunda çok yaralı olacak bence.Önümüzdeki 10 yılda çok daha modern bir şehre sahip olacağımıza eminim.Şimdilik eldekilerle idare edin ve şuandaki şartlara ayak uyduracak futbolcu bulun bir zahmet.Futbolcu gelmiyor diye bahane üretip arkasına saklanmamak gerek geleni bulacaksın.
Yazılarını hep ilgiyle takip ettiğim Abdullah beye bu sefer Bülent Uygun konusunda katılmıyorum. Ben Bülent Uygun'un Sivas'ı karaladığını ve çizip geçtiğini hiç duymadım.

Hatta bireysel çalışma ve projelerle Sivas'a çok katkı sağladığını, tesisleşme de elinden gelenin fazlasını yaptığını, yeni stad projesi için kendi planlarına göre proje hazırlattığını, şehirdeki Askeri Dikimevi'nin İstanbul'a taşınmaması için çok çaba sarfettiğini, futbolculara moral ve motivasyon vermek için her türlü organizasyonun içinde olduğunu, sırf takımın başında Bülent Uygun var diye futbolcuların uça kaça Sivasspor'a geldiğini bilmeyen yokken Rıza hoca ile kıyaslamak biraz abes olmuş.

Sık sık takımı televizyonlara ve gazetelere taşıyan demeçler vererek tüm Türkiye'ye Yiğidoları tanıtan, Sivasspor'dan bahsettiren de Bülent Uygun'du. Kangal köpekleriyle poz veren, Sivas'ı maçlar öncesi gündeme getiren de Bülent Uygun'du.

Takımı 2 yıl üst üste şampiyonluğa oynatan, isimsiz kahramanları (Mehmet Yıldız, Musa Aydın, Sezer Badur, Mohammed Ali Kurtuluş, Hayrettin Yerlikaya, Abdurrahman Dereli vs vs) yıldız yapan da Bülent Uygun'du.

Şimdi kalkıpta öz evladımız olduğu halde, Sivas'ı kötüleyen, Sivasspor'u her geçen gün kaos ortamına sürükleyen Rıza Çalımbay ile kıyaslamak yakışmaz.

Hem daha 3 hafta öncesine kadar Rıza hoca'yı övüyordun hocam ! Şimdi gerçekleri görmen beni mutlu etti, teşekkür ediyorum sana.

.
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2013, 08:38   #25
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1249 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Ntv Spor'da Hoca'nın bu konuda söylediği sözler şunlar ;

Sivas'a oyuncu almak zor hakikaten çok zor bazı oyuncu için iklim şartları olsun şehir olsun bazen hakikaten cazip gelmeyebiliyor onun için ondan da zorlanıyoruz ama dediğim gibi en iyisini yapacağız diyor.

Kendi kulağıyla dinlemek isteyenler için http://www.ntvspor.net/video-galeri/...ayyilmaz-vural 06.05 saniyesinden itibaren hoca konuya başlıyor.

Avrupa'nın herhangi bir takımında oynayan herhangi bir oyuncuya teklif yaptık diyelim, oyuncu önce alacağı parayı sorar sonra parada anlaşınca bazı şeyler sorar Örneğin ;

- Müslüman bir oyuncu değilse Sivas'ta ibadetimi yaşayabileceğim dini yerler varmı ?
- Çocuklarımın gidebileceği Ana dilimde eğitim veren kurumlar var mı ?
- İklim nasıl ben karı sadece Tv'de gördüm Sivas'da kış nasıl ?
Bu soruları daha uzatmak mümkün ama sanırım en önemli şeyler bunlara cevap vermek.

Bu ve benzeri sorunlar yüzünden İstanbul'u beğenmeyerek ayrılan oyuncular saymakla bitmez.

Hocanın sözlerinde yanlış bir şey yok kimse Rıza Hoca'nın Sivas sevgisini tartışamaz. Gurbette kapıcılıktan zirveye çıkmış yokluğu da varlığıda zirvede yaşamış birisi neyin ne olduğunu çok daha iyi bilir.

Başkan 3 Temmuz sürecinde takımın başında değilken yönetimden hiç kimse takıma sahip çıkmazken Rıza hoca takımı ayakta tuttu. Başka bir hoca olsaydı o an istifa edip kariyerine leke sürdürmek istemezdi. Hocanın oyuncu secimi, taktiği, kadrosunu vs. çok eleştirdim ancak bu konuda hoca sonuna kadar haklı.

Şimdiye kadar kimler Sivas'ın gelişimi için ne yapmış önce bunları sorgulamak gerek. Bu konuda söylenecek çok şey var ama yeri burası değil.
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Besyo_cu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2013, 09:13   #26
Dua
Yiğido

Dua - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

188 Mesajına 380 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 528 Dua FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Besyo_cu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ntv Spor'da Hoca'nın bu konuda söylediği sözler şunlar ;

Sivas'a oyuncu almak zor hakikaten çok zor bazı oyuncu için iklim şartları olsun şehir olsun bazen hakikaten cazip gelmeyebiliyor onun için ondan da zorlanıyoruz ama dediğim gibi en iyisini yapacağız diyor.

Kendi kulağıyla dinlemek isteyenler için http://www.ntvspor.net/video-galeri/...ayyilmaz-vural 06.05 saniyesinden itibaren hoca konuya başlıyor.

Avrupa'nın herhangi bir takımında oynayan herhangi bir oyuncuya teklif yaptık diyelim, oyuncu önce alacağı parayı sorar sonra parada anlaşınca bazı şeyler sorar Örneğin ;

- Müslüman bir oyuncu değilse Sivas'ta ibadetimi yaşayabileceğim dini yerler varmı ?
- Çocuklarımın gidebileceği Ana dilimde eğitim veren kurumlar var mı ?
- İklim nasıl ben karı sadece Tv'de gördüm Sivas'da kış nasıl ?
Bu soruları daha uzatmak mümkün ama sanırım en önemli şeyler bunlara cevap vermek.

Bu ve benzeri sorunlar yüzünden İstanbul'u beğenmeyerek ayrılan oyuncular saymakla bitmez.

Hocanın sözlerinde yanlış bir şey yok kimse Rıza Hoca'nın Sivas sevgisini tartışamaz. Gurbette kapıcılıktan zirveye çıkmış yokluğu da varlığıda zirvede yaşamış birisi neyin ne olduğunu çok daha iyi bilir.

Başkan 3 Temmuz sürecinde takımın başında değilken yönetimden hiç kimse takıma sahip çıkmazken Rıza hoca takımı ayakta tuttu. Başka bir hoca olsaydı o an istifa edip kariyerine leke sürdürmek istemezdi. Hocanın oyuncu secimi, taktiği, kadrosunu vs. çok eleştirdim ancak bu konuda hoca sonuna kadar haklı.

Şimdiye kadar kimler Sivas'ın gelişimi için ne yapmış önce bunları sorgulamak gerek. Bu konuda söylenecek çok şey var ama yeri burası değil.
+ imza +

Sivasli olmak böyle birsey.
Biz birbirimizi cekemeyiz.
Sivaslimi vurun Kafasina yerdemi gördün bir Tekmede sen at.
Riza Hocanin söylediklerini baska tarafin´dan anlayip yorum yapiyorlar.
Dua isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2013, 09:57   #27
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

prensip olarak sivasımıza kim hayır düşünür hayırlı işler yapmışsa hepsini hayırla yad ederim abdullah yiğit yazmışda ben bülent uygun olsun rıza hoca olsun sivası öyle aşşalıyan kötüleyen çok fazla demecini görmedim bu konuda ne rıza hocacı nede bülent uyguncuyum ortada bazı gerçekler varistanbulla antalyayla kıyaslanmayız -bunu inkar etmek kafamızı kuma gömmek olur benim hatırladığım şehri terkeden nordinvoter-bouazza isimli oyuncular var şehri begenmeyip giden yerli oyuncularda enfazla 3 5 kişiyi geçmez öncelikle sivas bukadar kötü şehir değil sosyal imkanlar trabzondan karabükten ordudan aşşağıda değil eğer birfutbolcu sadece ,işini yapıp parasınıda katekulliye uğramadan almak istiyorsa gideceği yer sivasspordur meyhane bar vs vs arayan adamdan kimseye hayır gelmez eğer kayserinin böyle imkanları varsa oraya gidebilir istanbul 45 dak antrenman harici boş vakit kaldığınıda sanmıyorum haa yönetim sosyal aktiviteleri cazip hale getirebilir sivasın 17 tane ilçesi var herhafta bir ilçeye ziyaret gerçekleştirebilirgezi yada piknik yapabilirler futbolcularla aileleriyle bu ziyaretlerin masrafları toplasan bir doğaya kerim zengine sandroya ödenen parayı asla geçmez bu tür açıklamalar sadece beceriksizliğin kafadaki futbolcu emvarterinin azlığının hedefsizliğin cimriliğin vizyonsuzluğun maddi manevi desteksizliğin sonucudur siz şampiyonluğa oynayacak enkötü avrupaya gidecek hedef belirleyin adam gibi kadro kurun taraftarda stadı tıklım tıklım doldursun havalimanında futbolcuları binlerce kişi karşılasın bakıyım kim gelmiyormuş ?2.ligdeyken olsun süperligdeyken olsun 4 büyütülmüş takım haricinde ençok sivasspor tercih ediliyordu menecerler tesislerde nöbet tutuyordu hangi futbolcuyu getirelimdiye futbolcu lazımmı diye birazda kabahati kendimizde arayalım yabancı gelmiyor sehri begenmiyor diyoruz gelenleride kıçına teneke bağlayıp yolluyoruz tumu karim saidiyi keitayı zitayı syllayı agbetuyu filan ağlatarak yolladık tam anlaştığımız adamlara 50 bin €vermemek için elimizden kaçırdık karim saidi bizdeyken 100 bin €bonservisi vardı şimdi 1milyon €suç şimdi kimin ?dünyada okadar futbolcu varken eneramonun yerine bir golcü bulamamakta suç kimin ?afrikadandamı kötü bu şehir ?adamın işi top oynamaksa başkaderdi yoksa çocuklarının eğitimi filan derdi yoksa sivas futbolcu için ideal birşehir anderson geldi bastos geldi adamlar yeni evlilerdi çocuklarıda sivasda dünyaya geldi canavar gibide top oynadılar bence gelecek oyuncu yeni evli olmalı ailesiyle uğraşmaktan boş vakit bulamaz sadece işini yapar
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58MUAMMER58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.01.2013, 10:05   #28
kayayatakci
Tecrübeli Yiğido

kayayatakci - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

165 Mesajına 275 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kayayatakci isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

abdullah yigit fener kökenli olanlara biraz allerjisi oldugundan bülent uygunu cok kötüluyor bence sivasa ve sivasspora en büyük basariyi ve emegi sevgili bülent uygun vermistir sivasspor onun sayesinide 2 sene sampiyonluga oynadi ve sivasspor tarihinin en büyük basarisini yasatti ve ayrica sivasimiza cok seyler verdi .
Alt 09.01.2013, 11:32   #29
Poyrazcan
Yiğido

186 Mesajına 336 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 524 Poyrazcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

görüşlerinizin bazı bölümlerine katılmıyorum sayın duman.
günün sonunda hepimiz sivaslı ve sivassporluyuz.
tesisleşme: tamam! mükemmel!
katılıyorum.
ancak bu şehire gelecek futbolcunun da sosyal bir alışkanlığı var.
bu pavyon mavyon gibi algılanmamalı.
ayrıca bu insanlar bizim hem oyuncularımız, hem de misafirlerimiz.
şehrimizin sosyal alanda kısıtlı dar bir yer olduğunu elinizi ficdanınıza koyarak kabullenin lütfen. gelmek istemeyen futbolcunun bu şehire bir gıcığının olduğunu düşünmüyorum.
ben her zaman, her alanda şunu söylüyorum;
modernleşen, çağdaşlaşan, sosyalleşen bir sivas her alanda kazanır ve herkes ibretle bakar.
o zaman yerli, yabancı sporcu da antrenör de bu şehir de çalışmaya can atar.
bir parantez de rıza hocaya;
o bizim evledımız, kardeşimiz. onun kadar sivassporlu az bulunur.
lütfen sahip çıkalım.
herkese saygı ve sevgiler...
Poyrazcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2013, 11:37   #30
tekdoktirin
Usta Yiğido

263 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 771 tekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISI

rıza hocayla bülenti karış tırmayalım farklı kişililer rızayı tek geçerim gardaş rıza adam bülent sömürgeci
tekdoktirin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bugün, Çalımbay, dün, evladımız, uygun, yapıyordu

Seçenekler Arama
Stil