Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Otyakmaz'a Kırgınım
Alt 28.06.2010, 13:01   #1
Harput0658
Usta Yiğido

Harput0658 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

371 Mesajına 795 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 788 Harput0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Otyakmaz'a Kırgınım

Milliyette bir yazı var.
Arjantin Futbol Federasyonu İkinci Başkanı ve aynı zamanda da Futbol Şube Sorumlusu SİVASLI. Maradonayı çok yakından tanıyormuş. Sivas'ta doğmuş Ermeni asıllı bir hemşerimiz. Sivasspor için yardıma hazır olduğunu söylüyor. Neden ondan oyuncu tavsiyeleri almıyoruz ki?

Bu tür fırsatları değerlendirmemiz lazım. Haksız mıyım?

Yazı aşağıda

İki uğuru Türkiye'den...
Arjantin futbolunun ikinci adamı Noray Nakis: "Maradona'nın kupada 4 tane uğuru var. Bu uğurlardan birisi Mardin işi tesbih ve diğeri ise Ertuğrul Sağlam atkısı."

Arjantin futbolunun önemli ismi Noray Nakis, Güney Afrika'da Sabah Gazetesi'ne konuştu.

Nakis ile ilk tanışmamız 2006 Dünya Kupası'nda oldu. Arjantin Futbol Federasyonu İkinci Başkanı ve aynı zamanda da Futbol Şube Sorumlusu'nun Sivas doğumlu bir Türk olduğunu duyduğumuzda kulaklarımıza inanamamış ve kilometrelerce yol katederek soluğu Arjantin kampında almıştık. Kapının önünde bekleyen onlarca gazeteci arasından Nakis'in yardımı ile kampa girerek ilk röportajımızı yapmıştık. Aradan 4 sene geçti ve yine bir Dünya Kupası'nda Nakis ile beraberiz. Bizi en iyi şekilde ağırlayan Nakis ile Türk futbolunu, Ertuğrul Sağlam'ı, Arda'yı, Maradona'yı konuştuk.

Maradona çok tartışıldı. Şu an Arjantin'in teknik direktörü. Ne diyeceksiniz?

Maradona ile uzun senelere dayalı bir arkadaşlığım var. Bu takımın başına geçmesini çok istedim, destekledim. Başta basın çok karşı çıktı. Anketler yapıldı. Sonuçta patron Maradona oldu. Şu ana kadar oynadığımız futbolla başarılı bir grafik çizdik. Maradona futbolcularla çok iyi anlaşıyor. Yeri geliyor bir arkadaş, yeri geliyor bir ağabey oluyor.

Maradona'yı maçlarda tespih ile görüyoruz. Bu onun uğuru mu, başka uğurları var mı?

Maradona'nın Dünya Kupası'nda 4 tane uğuru var. Bunlardan biri elinden bırakmadığı tesbihi, diğeri torunu Benjamin ve sürekli yanında taşıdığı Ertuğrul Sağlam'ın imzalayıp gönderdiği özel kaşkol.. Bir de dördüncü bir uğuru var. Fakat onu size şu an açıklayamam. Finali oynadıktan sonra söyleyeceğim.

TORUNU BENJAMİN KOPYASI

Peki açıkladığınız 3 uğuru biraz açalım.. İlk önce tesbihden başlayalım.. Tesbih hediye olarak geldi. Çok hoşuna gitti. Biraz da benden kaynaklanarak tesbih taşıma alışkanlığının kendisine uğur getireceğine inanmaya başladı. İkinci olarak da torunu Benjamin'i her maçtan önce görüp sevmesi ve torunundan bir tane yumruk yemesi. Benjamin henüz 1.5 yaşında ama görün, dedesinin kopyası gibi. Genlerinde bir yıldız olmak var. Annesi dünyanın en büyük futbolcusunun kızı. Babası da A.Madrid'te oynayan Aguero.. Üçüncü uğuru ise, Ertuğrul Sağlam'ın kendisine gönderdiği imzalı kaşkolu. Bu kaşkolu hep yanında taşır ve her maçtan önce soyunma odasına asar. Ertuğrul kardeşim aynısından bir tane de bana göndermiş ve ben de bunu sürekli yanımda taşırım. Ertuğrul Sağlam'ın Maradona ya gönderdiği 'Dünya'nın en büyük futbolcusuna sevgilerle' imzalı kaşkolu Maradona'yı çok etkiledi. İnanın Maradona, bir Bursaspor ve Ertuğrul Sağlam fanatiği oldu.

İnsua'yı ben önerdim

Bursaspor bu sene Federico Insua'yı aldı. Çok iyi bir futbolcu.. Ertuğrul Sağlam beni aradı. Ben de İnsua'yı kendilerine önerdim. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş paraları boş yere savuruyorlar. Bir-iki maçla yıldızlaşmış futbolculara büyük paralar döküyorlar ve sonrası hüsran oluyor. Ben Sivas doğumluyum. Sivasspor için elimden gelen her şeyi yaparım ancak başkan Mecnun Otyakmaz'a kırgınım. Beni hiç aramadı. Sivasspor için en doğru, en isabetli transferlerin yapılmasına yardımcı olurdum.

Mardin işi tesbih

Maradona'nın her karşılaşmada uğur olarak denediği tesbih Mardin işi.. Noray Nakis'in hediye olarak verdiği tesbih yüzyıllardır Mardin'de üretilen telkare tesbihler hurda halindeki gümüş ve külçe gümüşler potada eritilerek yapılıyor. İnce çubuklar halinde kalıba dökülen gümüş, tel haline getirildikten sonra el işçiliği ile tesbih haline getiriliyor. Bu tesbihler 30 ila 200 TL arasında Türkiye'de satılıyor.

Ben menajer değilim!

2006 Dünya Kupası sonrası Adnan Polat beni aradı. Carrusca'yı transfer etmek istediklerini söylediler. Bu arada belirtmek istiyorum, Adnan Polat benim çocukluk arkadaşımdır. Polat bana bu futbolcuyu almak için her konuda anlaştıklarını söyledi ve ben bunun üzerine devreye girerek transfer bedelinden 1 milyon dolar daha düşürttüm. Bu transferden sonra Polat bana teşekkür ederek 100 bin dolar hediye etti. Ben de kendisine, 'Yanıldınız ben menajer değilim. Oyuncu alan satan adam değilim. Sen benim arkadaşımsın. Nasıl bana para veriyorsun?' diyerek parayı kaldırmasını söyledim.

http://fifa2010.milliyet.com.tr/iki-...42/default.htm
Cevap: SİVAS-MARADONA-ARJANTİN
Alt 28.06.2010, 13:10   #2
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 697 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: SİVAS-MARADONA-ARJANTİN

Biz Sivaslıların doğasında vardırdır.Kendi memlektimizin insanalrına sahip çıkmayız. Sivasın insanları başka şehirlerden gelen insanlara değeri haddinden fazla veririz.Tıpkı Bülent UYGUN'a verdğimiz değer gibi.Burda köşeyi döndü şimdi Sivassporun içini boşatmak için elinden geleni yapıyor. Hala İçimizde Bülent UYGUN hayranalrıda mevcuttur. Bunun Sivaslı olduğunu ve Sivasspor için elinden gelen yardımı yapacağını yıllar önce okumuştum. Ama malisef ya yardım etmedi yada yardım istenmedi.
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Ahwettt'a Teşekkür Ediyor...
Alt 28.06.2010, 13:13   #3
Harput0658
Usta Yiğido

Alıntı:
Ahwettt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Biz Sivaslıların doğasında vardırdır.Kendi memlektimizin insanalrına sahip çıkmayız. Sivasın insanları başka şehirlerden gelen insanlara değeri haddinden fazla veririz.Tıpkı Bülent UYGUN'a verdğimiz değer gibi.Burda köşeyi döndü şimdi Sivassporun içini boşatmak için elinden geleni yapıyor. Hala İçimizde Bülent UYGUN hayranalrıda mevcuttur. Bunun Sivaslı olduğunu ve Sivasspor için elinden gelen yardımı yapacağını yıllar önce okumuştum. Ama malisef ya yardım etmedi yada yardım istenmedi.
Aynen katılıyorum. Yardım istenmemiştir bence. Yardım etmeyecek olsa niye ikde bir çıkıp yardıma hazırım desin. Üstelik Bursaya. Galatasaraya yardım etmiş Sivasa neden etmesin ki.
Bence Mesut Bakkalın bir an önce irtibata geçmesi lazım.
Alt 28.06.2010, 13:14   #4
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1578 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Harput0658 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
[B]. Ben Sivas doğumluyum. Sivasspor için elimden gelen her şeyi yaparım ancak başkan Mecnun Otyakmaz'a kırgınım. Beni hiç aramadı. Sivasspor için en doğru, en isabetli transferlerin yapılmasına yardımcı olurdum.
Madem elinizden birşeyler geliyor yardımcı olmak istiyorsunuz.Siz birilerini önerin Sivaslı olmak fedakarlık yapmanızı neden engelliyor.Madem Sivaslıysanız Sivasspor için birşeyler yapmaya çalışıyorsanız yapında görelim...
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Salim58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 28.06.2010, 13:15   #5
yıldız beldesi
Yiğido

yıldız beldesi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 43 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 576 yıldız beldesi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben Sivas doğumluyum. Sivasspor için elimden gelen her şeyi yaparım ancak başkan Mecnun Otyakmaz'a kırgınım. Beni hiç aramadı. Sivasspor için en doğru, en isabetli transferlerin yapılmasına yardımcı olurdum.
yıldız beldesi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.06.2010, 13:16   #6
yıldız beldesi
Yiğido

yıldız beldesi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 43 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 576 yıldız beldesi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu yazıdan sonra kimi eleştireyim ki başkanı eletircem yandaşları karşı çıkacak ne diyim
yıldız beldesi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.06.2010, 13:21   #7
Harput0658
Usta Yiğido

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Madem elinizden birşeyler geliyor yardımcı olmak istiyorsunuz.Siz birilerini önerin Sivaslı olmak fedakarlık yapmanızı neden engelliyor.Madem Sivaslıysanız Sivasspor için birşeyler yapmaya çalışıyorsanız yapında görelim...
Bu adam bunu her fırsatta söylüyor, bu ilk değil. Yardım edeceğini söylüyo çağrıda bulunuyo daha ne yapsın. Oyuncuyu elinden tutup Sivasspor kampına mı getirsin.
Adam yardıma hazır olduğunu söylüyo. Bizimkilerin de arayıp "ya kardeşim sen böyle diyosun söyle bir iki oyuncu da izleyelim bakalım değerlendirelim" demeleri gerekmez mi?????
Alt 28.06.2010, 13:32   #8
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1578 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Harput0658 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu adam bunu her fırsatta söylüyor, bu ilk değil. Yardım edeceğini söylüyo çağrıda bulunuyo daha ne yapsın. Oyuncuyu elinden tutup Sivasspor kampına mı getirsin.
Adam yardıma hazır olduğunu söylüyo. Bizimkilerin de arayıp "ya kardeşim sen böyle diyosun söyle bir iki oyuncu da izleyelim bakalım değerlendirelim" demeleri gerekmez mi?????
Bu işler yazıp çizmeyle söyleyip geçmeyle olmuyor kardeşim.
Bizde burada akşama kadar yazıp çiziyoruz.Buraya yazmak paralı deseler bende dahil bir çoğumuz yazmayız. önemli olan icraat yapmak.Sivaslı olması ve Sivasspora yardımcı olmak istemesi tabiki güzel.Bu kadar Sevdası büyükse kimsenin aramasını beklemesin.Kendisi fedakarlık yapsın olmazmı,Fedakarlık yapsın derken beleş veya kendisi ödesin demiyoruz,ola bildiği kadar yardımcı olsun diyoruz.Bunları yaptıda kim olmaz dedi......
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.06.2010, 13:39   #9
ShabbatShalom
Tecrübeli Yiğido

ShabbatShalom - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

311 Mesajına 647 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 734 ShabbatShalom Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Evet çok öncedendir ben tanıyorum bu insanı... Ertuğrul Sağlam ile arası çok iyi...
Eğer yardım istersede elinden geleni yapar... Ama şimdi bizimkiler bi havalarda.Gurur yaparlar, yardım istemezler.Koskoca Sivassporuz derler...
Maradona şimdi Ertuğrul Sağlam hayranı gerçektende...
ShabbatShalom isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı ShabbatShalom'a Teşekkür Ediyor...
Alt 28.06.2010, 13:48   #10
Harput0658
Usta Yiğido

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu işler yazıp çizmeyle söyleyip geçmeyle olmuyor kardeşim.
Bizde burada akşama kadar yazıp çiziyoruz.Buraya yazmak paralı deseler bende dahil bir çoğumuz yazmayız. önemli olan icraat yapmak.Sivaslı olması ve Sivasspora yardımcı olmak istemesi tabiki güzel.Bu kadar Sevdası büyükse kimsenin aramasını beklemesin.Kendisi fedakarlık yapsın olmazmı,Fedakarlık yapsın derken beleş veya kendisi ödesin demiyoruz,ola bildiği kadar yardımcı olsun diyoruz.Bunları yaptıda kim olmaz dedi......
Tamam işte aynı şeyi diyoruz. Adam tanıdığım bildiğim oyuncular var diyor. Bunu söylüyor. Oyuncuyu tutup sivasa yollayamaz ki, ya da videolarını yollayamaz ki.
Haksız mıyım.
Sen yardım etmek isteyen kendini parçalar diyosun. Ama başkası olsa zorla bişeler koparmayı bekler. Bak Ertuğrul Sağlama adam gidip bulmuş irtibat kurmuş atkı felan yollamış zorla bişeyler yapmış.
Yani kendini parçalamıyosa Sivaslı değildir mantığı yanlış. Bu adam dünyanın 2nci futbol devi Arjantinin başında. Çok önemli bir noktada.
"O çaba göstermiyorsa bizim de irtibat kurmamamız doğaldır." Mantığı yanlıştır. Çok büyük bir kaynağı yöneten bir adamdan söz ediyoruz. Boş verilmemeli bu tarz şeyler.
Adam Elini ufak da olsa uzatmış, tutmak lazım o eli, kolu koparmak lazım. Üstüne düşmek lazım. Hadi kardeşim sen böyle diyodun geldik yanına icraatlarını bekliyoruz lafta kalmasın. Bizi götür maçlara söylediğin oyuncuları izleyelim. Beğenirsek pazarlığıda sen yap adımıza. Demek lazım.

Bizim yerimizde Kayseri olsaydı. Şimdi Arjantinde adamın evinin yanında ev tutup sabah akşam peşinden ayrılmazlardı. Kayseri Takımın yarısı Arjantinliydi Şimdi.

Etiketler
kırgınım, otyakmaza, sİvasmaradonaarjantİn

Seçenekler Arama
Stil