Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Bir Düşüş Öyküsü
Alt 03.09.2009, 00:54   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Bir Düşüş Öyküsü

Yapımızda var... Biraz başarılı olmaya görelim. Duruşumuz, bakışımız, tavrımız, lâfımız, mesajımız hemen değişiveriyor.

Ayaklarımızın yerden kesilmeye başladığı, gerçekle yüzleşmeyi unuttuğumuz, bir anda akil adam kesildiğimiz, sağa sola göndermelerde bulunarak ukalalaştığımız, çevrenin pohpohlamalarıyla sanal âleme yolculuk yaptığımız, başarıdaki kerameti kendimizden menkul sanıp çalışma arkadaşlarımızın kimyasını bozmaya yöneldiğimiz bir süreci yaşamaya koyuluyoruz.

Kimilerinin zafer sarhoşluğu olarak da adlandırdığı bu süreç, çoğu kere doğru yönetilemediğinden ve duygu aklın önüne geçip mantığı bir kenara ittiğinden, en ufak bir kriz anında apışıp kalıyor, bu defa da tepetaklak gidiveriyoruz.

Bu sütunlardan zaman zaman minik uyarılarda bulundum. Başarısını takdir ettiğim, keyifle izlediğim sevgili kardeşim Bülent Uygun'un hele geçen sezonun ikinci yarısına damgasını vuran abartılı hallerinin, kendisine de takımına da zarar vermeye başladığını değişik kerelerde dile getirdim.

Sivasspor'un o seviyelere yükselmesinin mimarı Bülent Uygun'du... Ama Sivasspor'un geçen sezon şampiyonluğu kaybetmesinin en önde gelen sorumlusu da Bülent Uygun'du.

Son 5 haftaya şampiyonluğun en büyük adayı olarak giren Sivasspor'u, verdiği demeçler, uyguladığı stratejilerle hedefin dışına iten, bana göre oydu.

Hiç unutmam... Trabzonspor'u 3-0 yendikleri maç sonrası bir açıklama yapmıştı. Kendi bulduğunu ifade ettiği ve "Türbülent" sistemi dediği bir antrenman metoduyla o performansı sağladıklarını söylemişti. O sistem, nedense o maçtan sonra hiçbir işe yaramadı, hatta türbülansa dönüştü! Önce deplasmandaki Gaziantepspor, sonra iç sahadaki Büyükşehir Belediyespor yenilgileri... Son haftada yaşanan Galatasaray mağlubiyeti derken, Sivasspor ayağına gelen kısmeti tepti.

Bu sezon çok daha vahim sonuçları içeren, neredeyse bir çöküş süreci yaşanıyor.

Geçen sezon ligde yediği toplam golün fazlasını, Sivasspor hazırlık maçları, Avrupa kupaları ve ligde yedi. Geçen sezon 3 maçlık dönem sonunda 7 puanla lig lideriydi. Şimdi puanı dahi yok.

Bunun nedenleri üzerinde uzun uzadıya durmayacağım. Daha önceleri, önemsediğim bazı yetersizlikleri zaten yazmıştım. Ama şunu söylemeden de geçemeyeceğim... Sivasspor, kendi gerçeklerini unutmuş olmanın faturasını ödüyor.

Şimdi asıl gelmek istediğim nokta çok daha farklı. Diyarbakırspor yenilgisinden sonra Sivasspor taraftarı Bülent Uygun'u istifaya davet etti. Ayıp, saygısızlık, vefasızlık da değil, düpedüz terbiyesizlik etti!

Bu kadar mı kolay?

O Bülent Uygun, geride kalan iki sezonda Sivasspor'u, o taraftarın rüyasında görse inanamayacağı noktalara taşıdı. Ligin deve dişlerinden biri yaptı. Şampiyonluk yarışının içine kattı. Avrupa kupalarında oynattı. Hataları da oldu. Hepimizin eleştirdiği, deneyimsizliğine verdiği, Sivasspor'u etkileyen hataları.

Ama bir sendeledi... En acı darbeyi kendi taraftarından yedi.

Futbolda maç kaybedilir. Hedefin uzağında kalınır, beklentilere yanıt verilemeyebilinir. Bunlar, en fazla kaybedenleri üzer. Lâkin dün arkanı sıvazlayanlar, bugün aynı noktaya hançeri dayamışlarsa... O, tüm acıların üzerine çıkar. Kahreder ve şevk, heyecan orada biter.
Aslında, yaşamın gerçek türbülansı da budur.

Zeki ÇOL

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bir Düşüş Öyküsü
Alt 03.09.2009, 01:00   #2
ShabbatShalom
Tecrübeli Yiğido

ShabbatShalom - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

311 Mesajına 647 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 734 ShabbatShalom Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Bir Düşüş Öyküsü

Bülent Uygun Üstüne Çok Şey Yazılıp Çizildi.Sivasspor u Takım Yapan Bülent Uygundu Sadece Transfer Hatası Var Ama O da Örtülebilir.Kötü Günde Her Zaman Yanınızdayız Futboldan Çakmayan Adamlar Küfüre Kadar Çıkardılar İşi 2 sene İstanbul Yalakalığı yapanlar Şimdide Ahkam Kesiyor.Bülent Uygun Sivasın Sir Alex Fergunson u Oldu Artık.Yolun Sonu bu değil İlerleyeceğiz Dünyayı Fethedeceğiz.Böylelikle Kimin Dost Kimin Düşman Olduğu Ortaya Çıkıyor.
ShabbatShalom isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı ShabbatShalom'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.09.2009, 01:16   #3
İbrahimAyas01
Acemi Yiğido

İbrahimAyas01 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

14 Mesajına 16 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 543 İbrahimAyas01 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Zeki Çol dan mükkemmel bir yazı okudum gerçekten zevkle okudum.Herşeyi çok dogru söylemiş.Bende iyi hatırlıyorum geçen sene son haftalar Bülent hoca çok gereksiz hatalar yapmıştı.Ama tabiki bunların hepsi birer tecrübe oldu.Daha yeni çıkmış takımı 2 yıl üst üste şampiyonluga oynatması şampiyonlar ligi kapısından döndermesi gerçekten takdire şayhan.Sivaslıların yapacagı tek şey iç saha maçlarında stadı doldurup 90 dakika destek vermek.Başka bu saatten sonra yapabilecek birşey yok bence.
İbrahimAyas01 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı İbrahimAyas01'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.09.2009, 01:16   #4
1264
Yeni Yiğido

14 Mesajına 17 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 598 1264 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Cok güzel bir yazi tesekkürler.
1264 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.09.2009, 01:22   #5
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1249 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Bu adama hayranım mükemmel tesbitler kaleminize sağlık.
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Besyo_cu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.09.2009, 01:26   #6
Rallim58
Gast

Sivasspor gerçeğini anlatan bir makale, tebrik ediyoruz...

Yapılan yanlışları ve doğrularıyla bir gerçeğin analizini yapmış, kalemine sağlık...
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.09.2009, 01:36   #7
kadir20
Tecrübeli Yiğido

kadir20 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

38 Mesajına 57 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 773 kadir20 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kim ne derse desin,bülent uygun gibi hoca zor bulunur,hatalari oldu hatasiz kul olmaz!galibiyet alirken arkandaysak yenildigindede arkandayiz,
kadir20 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı kadir20'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.09.2009, 01:50   #8
refikpura
Acemi Yiğido

25 Mesajına 47 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 601 refikpura FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bülent istifa die bagıranlardan biri olarak. Cok güzel bi yazı diyorum.Zeki Çol gerçek bi spor yazarı. ayrıca su asamada takımımız yoluna bülent hocayla devam etme kararı aldı. sanırım en dogru olanda bu. Şimdi hocamıızın arkasaında durmamız gerekiyor. İnsanlar Geçen sene evinde trabzonu silen büyük takımları futbol yönünden küçük durumlara sokan Sivassporu diyarbakır karsısında ki hale soktugu için tepki vermistir. Skor filan umrumuzda degil mücadele edelim tekmeye kafa sokalım yenilelim. Tabi bu birazda topcularda ki yürekle alakalı. Ve ben diyorum ki evimizde oynayacagımız bursa maçında "çocuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz güneşli günler" tezahuratını yapalım sürekli. kırmızı beyaz sampiyon sivas tezahuratından cok daha ateşleyici olur
refikpura isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda refikpura'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.09.2009, 02:00   #9
serce_1905
Yeni Yiğido

2 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 serce_1905 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

yazarın yazısı hosuma gıttı tabı bu 3 maclık bi ölçü olamaz..daha cok macımız var lakin ben bu takımdan halen ümitli değilim..gecen seneki kadronun üstüne takviye yaparak gelecekti bugunlere hadi sistemde değişiklik yaptı dıyelim..madem öyle yapacan ne vardı türk futbolcularda be bulent uygun yabancıları sattın hep..ben bu hocanın sabıt fıkırlı olmasına uyuzum o onurdan o hayrettınden o düşmüş takımlardan alınan oyunculardan da bi cacık olmaz napalım bu senede türkiye kupasını almakla ugrasalım bu hedefe yogunlasalım en azından final oynamak lazım..
serce_1905 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.09.2009, 02:30   #10
Aydogan58
Yiğido

Aydogan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

76 Mesajına 106 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 600 Aydogan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

zeki agabinin yorumlarini cok begniyorum,, ve dedikleri cok dogru yalniz alinti aldigim parcaya ben katilmiyorum,ve söyle dogrulayim:

O Bülent Uygun, geride kalan iki sezonda Sivasspor'u, o taraftarın rüyasında görse inanamayacağı noktalara taşıdı. Ligin deve dişlerinden biri yaptı. Şampiyonluk yarışının içine kattı.
(buraya kadar cok dogru)
Avrupa kupalarında oynattı. Hataları da oldu.
([I]2 sene önce intertootoda transferini yapacakti yapmadi,madi durumlarimizda yoktu sakatligi süren arkadaslarla maca cikti ve kaybeti)[/I

Hepimizin eleştirdiği, deneyimsizliğine verdiği, Sivasspor'u etkileyen hataları.
(üstüne yetmemis gibi bu sene hatalarin en büyügünü yapti, takimin iskelesini bozdu )

Ama bir sendeledi... En acı darbeyi kendi taraftarından yedi.
burnu gökdelen gibi havalarda,yaparim ederim 5 yemem 8 yerim,,takim hic kimsenin babasinin mali degil,herkes istediginide yapamaz ,baskanin ve yönetimin yapmadigini taraftar yapti ,,,hem yönetim, baskan ve teknik heyet pofpoflu rüyasindan kalti,,ve umarim kendilerini biraz olsa topladilar

Futbolda maç kaybedilir. Hedefin uzağında kalınır, beklentilere yanıt verilemeyebilinir. Bunlar, en fazla kaybedenleri üzer.
biz 2 senedir ligin paf takimiyiz,, ve sampiyon ligderiydik,, 2sene önce ayni puandan 3üncü etiler hayal kirikligina ugradik, neyse diyip yutuk,,gecen sene 17 hafta ligderlik koltugunda otur teknik heyet 10 karis havalara girerse istanbula kendi evinde yenilirsen sampiyonlugu elden verirsin ,hadi onuda yutuk ,oda yetmemis gibi takimin iskelesini bozarsan,yerinide 3 klass transfer yaparsan ,önüne gelene yenilirsen olacagi buyudu,bicak kemige dayandi.

Lâkin dün arkanı sıvazlayanlar, bugün aynı noktaya hançeri dayamışlarsa... O, tüm acıların üzerine çıkar. Kahreder ve şevk, heyecan orada biter.
Aslında, yaşamın gerçek türbülansı da budur.
bu ama her iki tarafada gecerli,,,heleki teknik heyet ve yönetimede??
teknik heyet bize sampiyonlugu söz verdi ,anadolunun ve türkiyenin Yigidolari,baskalarinin korkuluk rüyasi diye,
yönetim ve baskanda, biz avrupaya gidemedik ama ben chelseeyi sivasa getirecegim diye demi ??

biz yenmeye alismisiz,, alismis kudurmustan beter derler.
kendimizi ligin ilk besinde görmedimi hayal kirikligina ugruyoruz.
Aydogan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Aydogan58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
düşüş, Öyküsü

Seçenekler Arama
Stil