Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Ne Fener yakın, ne de Trabzon uzak!
Alt 18.05.2011, 01:07   #1
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 863 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt
Standart Ne Fener yakın, ne de Trabzon uzak!

2011-05-18

Abdullah YİĞİT spor@hurdogan.com

Zaman zaman baktığım taraftarlar sitelerinde tehlikeli ve yanlış işlerin yapıldığını gördüm ve çok üzüldüm. Sivasspor-Fenerbahçe maçından sonra lig şampiyonu belli olacak. Sivasspor bu yarışın içinde değil ama sanki lig bitiminde de Sivas'ın başı ağrıyacak gibi.
Kimisi (Sivaslı olup Fenerbahçe'yi tutan) Sivasspor-Fenerbahçe dostluğundan bahsediyor. Kimisi Trabzon'dan bahsedip adeta kinini kusuyor! Bazıları ise kitabın ortasında konuşup “ Kim şampiyon olursa olsun biz çıkıp normal futbolumuzu oynayalım” diyerek en doğrusunu söyledi.
Ben anlamıyorum, bu kutuplaşma neden? Bize ne kimin şampiyon olacağından. Durup dururken düşman kazanmanın alemi yok! Bize Fenerbahçe ne kadar yakınsa Trabzon'da o kadar yakın, ne kadar uzaksa o kadar uzak olmalı. Şunu herkesin iyi bilmesi lazım, Sivasspor bugüne kadar hep kendi gücüyle mücadele etti, kimsenin yardımını desteğini almadı. Zaten başka bir takımın desteğine bel bağlamak kadar yanlış bir durum olamaz. Sivasspor-Fenerbahçe dostluğunu bugünlerde sıkça dile getirip, bazı şeyler ima edenlere şunu sormak istiyorum. Fenerbahçe hangi maçta, ne zaman Sivasspor'a jest yaptı? Niye yapsınki? Herkes kendini düşünmek zorunda, buda gayet normal. Bunun böyle olduğunu birkaç örnekle vurgulamak istiyorum. Bakın, 2007–2008 sezonunda Sivasspor'u yenip liderlikten ettiler ve Galatasaray lider oldu. Bir sezon sonra Sivasspor'u 4–2 yenip Trabzonspor'un Sivasspor'la aynı puana gelmesini sağladı. Geçen sezon Sivas'daki maçta 5–1 öne geçmelerine rağmen 6. Golü atmak için yoğun çaba gösterdiler. Bunlar gayet normaldir. Hiç kimse Fenerbahçe'ye niye Sivasspor'u yendin demedi diyemezde.
Sivasspor için Fenerbahçe neyse, Trabzon'da odur. Böylede olmalı. Mecnun başkanın eskiden Fenerbahçe'ye yakın olması hiçbir şeyi değiştirmez. Zaten kendiside bunu defalarca söyledi ve “Sivasspor namusumuzdur” diyerek bu konuda kafasında soru işareti olanlara en güzel cevabı verdi.
Tekrar söylüyorum, bizim için kimin şampiyon olacağı değil, Sivasspor'un onurlu mücadelesi önemli. Ne Trabzon'a çok yakın, nede Fenerbahçe'ye çok uzağız!
Biz Sivassporluyuz…

Hürdoğan
eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 12 Kullanıcı eyupk'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Ne Fener yakın, ne de Trabzon uzak!
Alt 18.05.2011, 01:11   #2
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Ne Fener yakın, ne de Trabzon uzak!

Aynen olması gerektiği gibi...Sayın Yiğitin yorumu güzel ve yerinde olmuş...
Alt 18.05.2011, 01:27   #3
fatih585858
Tecrübeli Yiğido

fatih585858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

346 Mesajına 613 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 606 fatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
eyupk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
2011-05-18

Abdullah YİĞİT spor@hurdogan.com

Zaman zaman baktığım taraftarlar sitelerinde tehlikeli ve yanlış işlerin yapıldığını gördüm ve çok üzüldüm. Sivasspor-Fenerbahçe maçından sonra lig şampiyonu belli olacak. Sivasspor bu yarışın içinde değil ama sanki lig bitiminde de Sivas'ın başı ağrıyacak gibi.
Kimisi (Sivaslı olup Fenerbahçe'yi tutan) Sivasspor-Fenerbahçe dostluğundan bahsediyor. Kimisi Trabzon'dan bahsedip adeta kinini kusuyor! Bazıları ise kitabın ortasında konuşup “ Kim şampiyon olursa olsun biz çıkıp normal futbolumuzu oynayalım” diyerek en doğrusunu söyledi.
Ben anlamıyorum, bu kutuplaşma neden? Bize ne kimin şampiyon olacağından. Durup dururken düşman kazanmanın alemi yok! Bize Fenerbahçe ne kadar yakınsa Trabzon'da o kadar yakın, ne kadar uzaksa o kadar uzak olmalı. Şunu herkesin iyi bilmesi lazım, Sivasspor bugüne kadar hep kendi gücüyle mücadele etti, kimsenin yardımını desteğini almadı. Zaten başka bir takımın desteğine bel bağlamak kadar yanlış bir durum olamaz. Sivasspor-Fenerbahçe dostluğunu bugünlerde sıkça dile getirip, bazı şeyler ima edenlere şunu sormak istiyorum. Fenerbahçe hangi maçta, ne zaman Sivasspor'a jest yaptı? Niye yapsınki? Herkes kendini düşünmek zorunda, buda gayet normal. Bunun böyle olduğunu birkaç örnekle vurgulamak istiyorum. Bakın, 2007–2008 sezonunda Sivasspor'u yenip liderlikten ettiler ve Galatasaray lider oldu. Bir sezon sonra Sivasspor'u 4–2 yenip Trabzonspor'un Sivasspor'la aynı puana gelmesini sağladı. Geçen sezon Sivas'daki maçta 5–1 öne geçmelerine rağmen 6. Golü atmak için yoğun çaba gösterdiler. Bunlar gayet normaldir. Hiç kimse Fenerbahçe'ye niye Sivasspor'u yendin demedi diyemezde.
Sivasspor için Fenerbahçe neyse, Trabzon'da odur. Böylede olmalı. Mecnun başkanın eskiden Fenerbahçe'ye yakın olması hiçbir şeyi değiştirmez. Zaten kendiside bunu defalarca söyledi ve “Sivasspor namusumuzdur” diyerek bu konuda kafasında soru işareti olanlara en güzel cevabı verdi.
Tekrar söylüyorum, bizim için kimin şampiyon olacağı değil, Sivasspor'un onurlu mücadelesi önemli. Ne Trabzon'a çok yakın, nede Fenerbahçe'ye çok uzağız!
Biz Sivassporluyuz…

Hürdoğan
Benim ve birkaç arkadaşın, burada anlatmak istediğimiz olayı Sayın Abdullah Yiğit, çok güzel bir şekilde kaleme almış... Biz eğer Sivasspor'luysak bize ne ts'nin şampiyonluğundan, bize ne fb'nin şampiyonluğundan arkadaşlar! Tamam ts camiası bizim takımı düşman gibi görüyor, ama sizin sandığınız gibi fb camiasının bizim takımı dost olarak gördüğünü sanmıyorum. Görmeside gerekmez... Yukarıda Abdullah Yiğit'in yazdığı fb maçlarının skorları ortada... Aragones döneminde, fb'nin zirve yolunda şampiyonluk iddaası yokken, bizi 4-2 yendiği maç ortada! Bu kulübü seven iyi-kötü bu takımın taraftarı olarak benim takımımın fb'yi yenmesini istemem en doğal hakkım...Fb'ye maçı verelim, ts şampiyon olmasın düşüncesini kimse bana mantıklı bir şekilde anlatamaz... Çünkü bu düşüncenin mantıkla uzaktan yakından alakası yok... Bu maçla ilgili tek temennim, takımımızın karabükspor'un fb'ye karşı oynadığı onurlu ve dürüst futbolu takımımızında oynamasını diliyorum... İnşallah kulübümüzün armasına , geçmişine yakışan futbolu oynayıp, maçı kazanmayı başarırız...
fatih585858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı fatih585858'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.05.2011, 01:40   #4
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1420 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Abdullah abi bu sefer size katılmıyorum...

Biz Sivassporluyuz bunda şu son 3-4 gündür sitemize üye olanların haricinde hepimiz mutabıkız. Tekrar ediyorum biz Sivassporluyuz. Hemde sonuna kadar... Bir kutuplaşma olduysa bunda sizinde, sizin üzerinizdeki kıdemli yazarlarında, taaa Bab-ı Alininde aha bu kadar suçu vardır.

Peki bize ne kimin Şampiyonluğundan diyeceğinize neden durum bu safhalara geldi neden bizim melul!!! taraftarımız adeta çılgına dönercesine kutuplaştı yada neden bunlar yaşanıyor diye hiçmi araştırma yapmadınız... Yıllardır futbolun içindesiniz, bizlerde içindeyiz. Aramızdaki ortak nokta siz kalemşörsünüz belli bir kısma hitap ediyorsunuz, bizlerde taraftarlarımıza aynı şekilde... Ama maalesef sizin dediğiniz gibi taraftar sitelerinde okuduğunuz sizleri üzen şeyler sadece bir siteden ibarettir. Ben yıllarca bu siteleri gezer birikim yaparım. Hemen hemen rakip olsun kendi taraftarımız olsun tüm kişilerin ne tarz yazılar yazacağını hangi maçta nasıl tavırlar sergileyeceğini bilirim. Ama maalesef sizin bilmek istemediğiniz şeyler yada bilipde söylemeye çekindiğiniz şeyler artık patlama noktasına gelmiştir. Yada özetle sabredilip sabredilip bu maçta patlama yapmıştır. Biz üç maymunu oynayacak kadar akıl mizanından yoksun kişiler değiliz. Bizim o kadar damarımız geniş değil, son iki yıldır (evveliyatıda var) bu adı geçen hem kalem, hem klavye, hemde tribünlerde yer alan Trabzonluların bizlere neleeeer neler ettiklerini sineyemi çekmemizi istiyorsunuz.

ASLAAAA

Bakınız bu maçtaki rakip kim olursa olsun bizim tutunacağımız (yüzde olarak çok sayıda) tavır bellidir. Kim olursa olsun son maçta Bursa ile oynayalım, BJK ile, GS ile hiç farketmez yaşanacak tartışmalar ve sergileyeceğimiz tutum yine aynı olacaktı. Kimse yanlış anlamasın bu tavır kavga ve şiddetle değil işte böyle elimize gelen fırsatlarla, adeta kısasa kısas şeklinde olacaktır. Memleketimin güzel insanları zaten onlardan daha sağ duyulu ve hoşgörülüdür bundan hiç bir endişem yok. Ama kesinlikle ve kesinlikle o kadar zamandır benim takımıma yapılan hakaretlerin, çirkefliklerin, pisliklerin, adiliklerin dışa yansımasıdır bu. Bakın tekrar söylüyorum. Bunun ne Fenerle oynamamızın alakası vardır nede başka bir renkte takımla. Bu tamamen Trabzonluya karşı verilen bir yan tepkidir. Ben herkesle her ortamda bunu tartışırım. Çünkü ben kendi davamda haklıyım. Benim toprağımın insanına kimse kıro diyemez hamido diyemez.. Kimse benim takım otobüsüme işeyemez, kimse SİVAS tabelasına sprey boya ile küfür yazamaz. Kimse benim toprağıma ''Sivası satsan 55 milyon etmez'' diyemez. Yıllarca alakalı/alakasız maçlarda bize kümeye diye sinir katsayılarımızı yoklatamaz. Olursada işte böyle olur.

Değerli yazarımız bırakında 5 gün taraftarımız bu coşkusunu yaşasın. Çünkü onlar gördü bu taraftarlardan hakaretleri, onlar gördü ağır ithamları. Unutmayın Sayın Yiğit bu bir kutuplaşma değil sadece insan psikolojisinin bir yansımasıdır. Bakın benim bir tarafım Tokatlıdır bir tarafım Sivaslı bunu yönetici arkadaşlarımın haricinde ilk defa paylaşıyorum. Ben yarı yarıya Sivaslıyım. Nüfus cüzdanımda Sivas yazmıyor ama ben bir şekilde buralarda hepimizin duygularının rencide edilmesinin hakkını arıyorum. Çünkü!!!!!

ALLAHINA KADAR SIVASLIYIM BEN....

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.05.2011, 02:12   #5
eroltas58
Yiğido

eroltas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

109 Mesajına 182 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 589 eroltas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ne yani maci verelimmi fenere,tamam size katildim noktalar var ama,bizler onurumuzan cikip bu maci almaya calismamiz gerekiyor,bazi yorumcular bizim maci kaybetmemizi istiyor inanilir gibi degil yav,bize kim destek oldu iki senedir kumeye oynadik kimse olmadi,birakin hamsiler boyle yaptilar deyi,hemde o laflari soyleyenleri teker teker iade ediyorum.
eroltas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda eroltas58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 18.05.2011, 02:29   #6
threestar58
Yiğido

threestar58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 50 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 530 threestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblick

ne trabzon ne fener biz yolumuza devam eder
threestar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı threestar58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.05.2011, 02:42   #7
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 863 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt

bizi ne fener ilgilendirir, nede trabzon. biz istanbul yalakası değil, memleket hastasıyız.
eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı eyupk'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.05.2011, 04:40   #8
terazi
Acemi Yiğido

terazi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 64 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 563 terazi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bizi ne fener ilgilendirir, nede trabzon. biz istanbul yalakası değiliz zengin turist hastasıyız.
terazi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda terazi'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 18.05.2011, 05:06   #9
Ahmet1973
Acemi Yiğido

14 Mesajına 20 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 597 Ahmet1973 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Onu bunu gecelim sadete gelelim eger biz bu macta diger macin sonucu ne olursa olsun beraberlik hatta soyle soylum puan yada puanlar alirsak ligde sansayon yaratmis olur hem herkesin cevabini vermis oluruz hemde bayagi bir taktir toplariz seneyede bir avantaj olabilir bu sonuc onun icicn ben burda ozellikle riza hocaya seslenmek istiyorum kapatalim alexi hizli kontrayla gol arayalim vuralim su lige son macta damgamizi diyorum
Ahmet1973 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ahmet1973'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 18.05.2011, 05:13   #10
Ahmet1973
Acemi Yiğido

14 Mesajına 20 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 597 Ahmet1973 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

tribunde slogan su olabilir ""oynayin oynayin oynayin erdogan bayraktar icin oynayin oynayin oynayin oynayin trabzon icin oynayin oynayin oynayin oynayin fenerbahce icin oynayiiiiin oynayin oynayin oynayin federasyon icin oynayiiin oynayin oynayin oynayiiiiin cav cav icin oynayiiiiin calmadan oynar bizim ayilar oynama sikidim sikimdim KIZ HEPSI SENINMIIIIII/ KIZ HEPSI SENINMIIIIIIIII ECIKTE SIVASA VER SIVAS ERKEK DEGILMIII?
KIRKIMIZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
BEYAAAAAAAAAAAAAAAAAAZKIRMIZII IIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Ahmet1973 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
fener, trabzon, uzak, yakın

Seçenekler Arama
Stil