Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

ELDE VAR BİR PUAN
Alt 18.10.2011, 15:09   #1
babayavuz
Yiğido

babayavuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

76 Mesajına 212 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 684 babayavuz Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart ELDE VAR BİR PUAN

Tarık BİÇER

17.10.2011
ELDE VAR BİR PUAN
Bayanlar her zaman stad içerisinde kendilerine uygun yer ayırt edildiğinde maç seyretmeye geleceklerini ifade etseler de gerekli çoğunluk Gaziantep maçına yoktu. Futbol federasyonu tarafından alınan karara tamamıyla uyan Sivas spor kulübünün bu davranışına istinaden bayan seyircinin ilgisinin daha çok olması beklenirken az sayıda olsada yiğidolara desteği layıkıyla verdiler.

Yaptıkları tezahüratlarla taraftarımıza büyük bir ders veren bayanların bu desteğine yiğidolar üç puanı hediye edemediler. Zaman geçtikçe bayan seyircimizin dahada artmasını yürekten arzuluyorum.

Sivas spor rakibinin bulunduğu puan durumundan etkilenerek 3 puanı çantada keklik gibi görmesinin faturasını neredeyse mağlubiyetle ödeyecekti.

İlk yarıda sergilediği oyunla hayal kırıklığı yaratan yiğidoların hiçbir maçı kolay görmeden tam konsantrasyonla çıkmaları lazım. Atillanın kurtarışlarıyla hezimete uğramaktan kurtulduk. Kalemizi abluka altına alan Gaziantep akınlarının gol olmasını önlediği gibi birde penaltı kurtaran Atillayı alnından öpmek gerek.

Lehimize çalınmayıpta aleyhimize kolayca çalınan penaltılara anlam vermek çok güç. Her zaman söylerim. Anlık karar vermek zorunda kalan hakemlerin işi zor diye ama rakibe gelince kolayca öten düdük neden bize karşı sesi çıkmaz anlamıyorum.

Enaramonun yokluğunu büyük ölçüde hissettiğimiz maçta ilk yarıda sahada çok beceriksizdik. Cılız ataklardan birisinde Kamilinin şahsi becerisiyle yarattığı pozisyonda ise topun direkten dönmesi bizim için şansızlıktı.

Bir şansızda Teknik direktörümüz Rıza Çalımbaydı. Nedenine gelince ; forvette yaptığı değişiklikle oyuna giren Cihan Özkaranın sahada yok denecek kadar kötü oynaması. Bir oyuncu bu kadarmı gamsız, bu kadarmı silik oynar. İkinci yarıyı 10 kişi tamamlasak daha iyiydi dememek mümkün değil. Hal böyle oluncada Cihan Özkara tercihini yapan Rıza Çalımbayı eleştirmemek mümkün değil. Ya Ermana ne demeli, Neredesin Erman gene kayıplardasın demek yetermi bilemiyorum.

Neyeski güçlü bir kadroya sahip olan G.Antep beceriksiz davranarak bize hezimet yaşatmadı.
Maçın son çeğreğinde birazcık kıpırdanarak oyunda denge sağladık, neredeyse 3 puana da sahip olmamız içten bile değildi ama genele baktığımızda kendi evimizde oynamamıza rağmen alınan bir puana şükrediyorum.

Ben, sevindiren Kadirin birazda olsa eski performansına yaklaşması, Faty nin sakatlıktan çıkarak iyi oyun sergilemesi, Milan Cerny in takıma uyum sağlamasıdır. Tam kadro ile sahaya çıkabildiğimizde iyi şeyler yapabilecek güçteyiz ama her zaman tam kadroyu nerede bulacağız.

Biri hasta, biri cezalı, biri sakat derken mutlaka eksiklikler yaşayacağız. Önemli olan ilk 11 değil, kadrodaki 18 kişide değil, kadroya girsin yada girmesin tüm oyuncularımızın hazır durumda olması gerekir. Başarıda böyle gelir
babayavuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bİr, elde, puan, var

Seçenekler Arama
Stil