Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > 3. Lig takımları

3. Lig takımları 3. Lig takımları hakkında

Seçenekler Arama Stil

4 Eylül Belediyespor'a Doping Şoku
Alt 15.12.2014, 17:55   #1
slayer58
Yiğido

slayer58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

74 Mesajına 142 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 slayer58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart 4 Eylül Belediyespor'a Doping Şoku

PFDK'nın bugün yapılan olağanüstü toplantısında, Volkan ÇEKİRDEK'in 28.09.2014 tarihinde oynanan Sivas 4 Eylül Belediyespor - Arsinspor Spor Toto 3.Lig 2.grup müsabakasında Türkiye Futbol Federasyonu Futbolda Dopingle Mücadele Talimatı'nın 5.1. ve 5.2. maddelerine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 38.2. ve 39.1 maddesi uyarınca takdiren 6 AY RESMİ MÜSABAKALARDAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verildi.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=246&ftxtID=21999

Aynı talimatnamenin 40. maddesinde klüplere verilen cezalar düzenleniyor. Neyseki bu maddede klübe ceza verilmesi ve puan silme gibi yaptırımlar uygulanabilmesi için birden fazla futbolcunun doping kullandığının tespiti gerekiyor. Futbolcunun lig ya da turnuva esnasında Dopingle Mücadele Kuralı ihlâlinde bulunduğu anlaşılırsa, müsabakanın sonucu geçerli kabul ediliyor.
slayer58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 ay men...
Alt 16.12.2014, 10:08   #2
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick
Standart 6 ay men...

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Spor Toto 3. Lig 2. Grup temsilcisi Sivas Dört Eylül Belediyespor'un futbolcusu Volkan Çekirdek'e doping yaptığı gerekçesiyle 6 ay ceza verdi.

Kurul toplantısının ardından yapılan açıklamada, ligin 4. haftasında Arsinspor'u 1-0 yendikleri maçtan sonra, futbolcudan alınan örneklerde yapılan tespite göre Volkan'a 6 ay ceza kesildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sivas Dört Eylül Belediyespor Kulübü sporcusu Volkan Çekirdek'in 28.09.2014 tarihinde oynanan Sivas Dört Eylül Belediyespor-Arsinspor, Spor Toto 3. Lig 2. Grup müsabakasında Türkiye Futbol Federasyonu Futbolda Dopingle Mücadele Talimatı'nın 5.1. ve 5.2. maddelerine aykırı eylemi nedeniyle, aynı talimatın 38.2. ve 39.1 maddesi uyarınca takdiren 6 ay resmi müsabakalardan men cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."
Alt 16.12.2014, 16:36   #3
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: 4 Eylül Belediyespor'a Doping Şoku

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunca (PFDK) dopingli madde kullandığı gerekçesiyle resmi müsabakalardan 6 ay men cezası verilen Sivas Dört Eylül Belediyesporlu futbolcu Volkan Çekirdek, çok üzgün olduğunu söyledi.

Çekirdek, yaptığı açıklamada, soğuk algınlığı ve alerjik rahatsızlığı sonrası eczaneden aldığı ilacın etken maddesi nedeniyle kendisine 6 ay resmi müsabakalardan men cezası verildiğini öne sürdü.

İlacı nöbetçi eczaneden aldığını ve içerisindeki etken maddeler hakkında bilgi sahibi olmadığını iddia eden Çekirdek, "Şanlıurfaspor ile oynadığımız kupa maçından sonra rahatsızlandım, yorgundum. Yorgunluktan ilacı düşünmeden aldım" dedi.
TFF'nin kararına saygı duyduğunu ifade eden Çekirdek, "Cezaya çok üzüldüm. Formdaydım, bütün maçlarda oynamıştım. O şey çıkınca da şoka girdim. Eşimle birlikte çok üzüldük" diye konuştu.

Çekirdek, takımla çalışmalara katılmayı sürdüreceğini ve kendisini hazır tutacağını sözlerine ekledi.

PFDK, Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Sivas Dört Eylül Belediyespor'un ligin 4. haftasında Arsinspor'u 1-0 yendiği maçta doping yaptığı gerekçesiyle Volkan Çekirdek'e 6 ay resmi müsabakalardan men cezası vermişti.
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
belediyespora, doping, eylül, men, şoku

Seçenekler Arama
Stil