Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Çalımbay'la Devam
Alt 02.04.2013, 20:04   #101
eroltas58
Yiğido

eroltas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

109 Mesajına 182 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 589 eroltas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Çalımbay'la Devam

Alıntı:
gdodeğilyiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Maçı maraton b blok f-051 no'lu yerde seyrettim. Detaya niye girdim söyleyeyim. Maraton'un maç çıkışı tahliye yerinin önü olan o yerin arkasında biraz boşluk var. O boşluk 6-7 kişiyi ayakta maç seyrettirebiliyor. Kenardaki yerini beğenmeyen yahut maça bir şekilde girebilmiş tipler oraya dizilip kendilerince maçı tam ortadan ama ayakta seyrediyorlar. Başta buradaki seyircilerimiz olmak üzere maratonda o gün seyirci profili inanılmaz kötüydü. İçinde bütün hiddeti biriktirmiş,çevresinde maçı seyretmeye gelmiş çoluk çocuğa ve bayanlara aldırış etmeden ana avrat sülale durmadan küfür eden o kadar insan vardı ki. Bir yandan arkamda ayakta kendi kurtarılmış,beleş tepelerinde maç seyredenlerin ayaklarını sırtımıza dayamaları,sigara külleri,dumanları,itip kakmalarıyla maçı seyretmeye çabalarken,özellikle Hayrettin'e küfür eden tipleri uyarmak ihtiyacı duydum. Benim gibi birkaç duyarlı taraftarımız da maçın devam ettiğini,sakin olunması gerektiğini anlatmaya çalıştılar. Zavallı Hayrettin,özellikle ikinci yarı yarı sahalar değişince maraton tribünü tarafına yakın olunca tedirginlikten sol iç gibi oynuyordu. Başına gelecekten korkuyordu,öyle de oldu. Verdiği geri pastan biz golü yeyince artık küfürbaz güruha gün doğmuştu. Hayrettin'in gelen tepkiler üzerine oyundan çıkarın işaretine kenar yönetim 5 dakika kadar sessiz kaldı. Bunun üzerine istediğini elde edemeyen güruhun 'Rıza İstifa' tezahüratına dönmesi üzerine oyuncu değişiklikleri oldu ve Hayrettin ağlayarak çıktı. O çıkarken benim de gözlerim doldu,böyle olmamalıydı.
O kadar çok faktör varki maçla ve genel durumla ilgili yazılacak uzar gider. Ama,takıma daha iyi destek verme adına maçı maratonda seyretme gafletinde bulundum. Bir daha tövbe. Sigaranın birini yakıp birini söndüren,yanı yöresindeki rahatsız olur mu diye düşünmeyen,durmadan küfür eden,insanlıktan çıkmış,maalesef bir grup maça gelenimiz var. Artık kalan iç saha maçlarında VİP'e döneceğiz mecburen.
Rıza hocamız,madem kendi deyimiyle Sivas'ın çocuğu,Hayrettin'e ve kendisine küfreden,tepki gösterenlerin gerçek Sivasspor taraftarı olmadığını da bizden iyi biliyordur. Türkiye kupasını bu kötü oyunla alamayacağımızı görüp ,kupa maçına iki hafta kala gerekli tedbirleri alıp oynadığımız oyunu düzeltmeye,topu yere indirmeye,daha çok ve iyi paslaşmaya,topsuz oyuna dikkat eden bir takım çıkarmaya kendini vermelidir.
Taraftar reklam kokan hareketlerle gerçek olanları,kimin yüreğiyle kimin öylesine mücadele verdiğini görmektedir. Arife tarif gerekmez. Aklıselim taraftar aylardır sezon sonuna kadar Rıza hocayla devam edilmesi gerektiğini savunuyor zaten. Bir grup kendini bilmezin biraraya gelip seslerinin bir an yüksek çıkması birşey ifade etmez. Bir an önce oynadığımız kötü futbolu düzeltelim,yoksa kupa finali hayal olur. TS toparlanmaya başladı çünkü.
Hocam eline koluna yuregine saglik,cok guzel ortami dile getirmissin,Yakisti mi bu sivasspor taraftarina yillarin emektari ta bizle 3 ligden berli oynayan Hayrettine yapilan kufurler,bunu yapanlari allaha havale ediyorum,Allah sizlere akil fikir vermis,bir futbolcu yav bu en onemlisi bir insan yillarini verdi bu takima,karsili bu mu olacakti,ne deyim yaziklar olsun o bir kac taraftarim diyen o bos insanlara.Yaziklar olsun.
eroltas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı eroltas58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 02.04.2013, 21:55   #102
savaş2
Yiğido

savaş2 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

489 Mesajına 709 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 764 savaş2 FAZLA SÖZE GEREK YOKsavaş2 FAZLA SÖZE GEREK YOK

***büyük şanslarla puanlar alıyor takım ve bu hafta o taraftar tepkisi olmasaydı gene 3 puanımız ucup gidecekti, rıza hoca macta sonra diyorsinki mac sonucu beklemede taraftar neden tepki verdi .ya hoca liğin en kötü oyununu oynatan sen değilmisin ,liğ sonununa demir atan iki takıma 6 şar puan kaybeden sen değilmisin diğer ist. mah.takımı maclarında ise oyuncuların kendi reklamları ve becerilerini sergilediklerinden dolayı maclar kazanılmıştı.yani hic bir zaman takım oyunu senin calıştırğın sürede görmedik.sen hoca bu takımda kaldığın sürece hic bir zaman değişmeyeceksin .
savaş2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.04.2013, 08:39   #103
58fatihcan
Usta Yiğido

481 Mesajına 740 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 565 58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK

Gdodegilyigido kardesimiz mukemmel aciklamalar yapmis. Agzina yuregine saglik. Hayrettini o halde gorup de duygulanmamak problem olurdu zaten
58fatihcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58fatihcan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.04.2013, 16:45   #104
selimdelen
Tecrübeli Yiğido

selimdelen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

115 Mesajına 165 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 selimdelen isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

şampiyonluğa oynayan bunu şansla değil ust uste 4 yıl gösteren sivasspor varken şimdi kimse korkmasın sivasspor küme düşmez modundayız yönetim teknik adam istifa edecem dediği an kabul etmezsen başarılı olurmusun tartışılır doğru olan onca taraftarın gördükleri değilmidir istemeyenler çoğunlukta değilmi bütün stad istemiyoruz git desin yönetim göndermesin başarısızlıklarında başarılarında tek sahibi yönetim ve başkandır
selimdelen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.04.2013, 19:21   #105
Casanova Rasit
Tecrübeli Yiğido

Casanova Rasit - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

149 Mesajına 237 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 501 Casanova Rasit FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Durmak yok Yola Devam!

Etiketler
Çalımbaya, Çalımbayla, destek, devam, hoca, rıza, yönetimden

Seçenekler Arama
Stil