Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Başkentli Yiğidolar

Başkentli Yiğidolar Başkentl Yiğidolar

Seçenekler Arama Stil

Gurbette Sivassporu yaşamak
Alt 26.02.2013, 21:10   #1
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 974 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Gurbette Sivassporu yaşamak

Ben yigidolar06 (Deniz abiniz) 1977 yılından beri Ankaradayım.

Gençlerbirliği ve Ankaragücü maçlarını 19 Mayıs stadında Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaşla, oynarken. Sivasspor da 19 Mayısın dış sahasında Arassite ile, Sincanspor ile,Beypazarıspor ile,Kamanspor ile, Çubukspor ile, Kırıkkalespor ile, Yerköyde Yozgatspor ile 3 ligte mücadele ederken ben.
Ankarada çevreme eşime dostuma hep Sivassporu söyledim çevremdeki eşimi dostumu hep Sivassporu aşıladım. Sivassporla yattım Sivassporla kalktım. Bizim gibi gurbette olan Sivaslı hemşerilerimde aynı duyguları yaşamıştır. Sivas ta yaşayanlarla Gurbette yaşayanlar, Sivasspor sevgisini bu www.sivasspor.com sayfalarında paylaşıyoruz. Ortaya karışık hep böyle SEVGİ kargagaşı çıkıyor. Eleştirye açık olmamız lazım, Sivastaki arkadaşlar 4 büyük kulube nefretle bakarken, Bizim arkadaşlarımız bu 4 büyük kulubün taraftarı oluyor.
Onun içindirki Sivassporu Gurbette yaşamak. Bu sayfalarda yazmak çizmek paylaşmak adına biz gurbetteki YİĞİDOLAR a ...............
saygılarımla
Alt 26.02.2013, 21:52   #2
holigan
Yiğido

holigan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

132 Mesajına 239 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 666 holigan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Gurbette Sivassporu yaşamak

iyi bir konu acmissin Deniz bey zaten bu sehrin kiymeti gurbete cikinca anlasiliyor,bende stadyumda büyüdüm hayatim gecti sivassporla kalan zamanimizda sivas demirsporla geciyordu,yani bizim takimimiz sivasspordu ama ikinci takimimizda yine sivas takimiydi.gecengün maximum adli üye arkadasimizda yazmis nüfus kagidinda sivas yazanlar diye,gurbete ciktimi insan artik kalb sivas sivas sivas diye atiyor,damarlarda sivas nehri diye dolasir,biz sivassporun adini televizyonlardan ögrenmedikki iki takimimiz olsun,ben mecidiye köyde alisamiyen stadinin otoparkinda görevliydim,eski sivasspor baskani hüseyin yildirim beyefedinin bütün g.sarayli futbolculari cok yakin tanirim yöneticileri stad görevlilerini benim adim sivasliydi vedat inceefeyle hasan sas takilirlardi bana sivasli, sivas birinci lige cikana kadar galatasarayli yapalim seni diye ama bu sevda böyle bisey iste besikten mezara kadar karsiliksiz.kiymetini bilelim sivasimizin.bize her yer yer sivas degil sadece orasi var geri kalan bütün dünya zindan.allah sivasi sivasliyi ve sivassporu korusun yüceltsin.

ALEM-I CIHANDA KRALSIN YIGIDOM.....
holigan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı holigan'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Gurbette Sivassporu yaşamak
Alt 26.02.2013, 22:06   #3
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Deniz abi senden öyle çok şey öğrendim şahsen;vefayı,hasreti ,Sivas ve Sivasspor sevdasını.Deniz bey benim için sılaya adanmış bir hayat demektir.Gelecek kuşaklara örnek bir insan ve gerçek bir YİĞİDO.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.02.2013, 23:56   #4
Rallim58
Gast

4 Eylül stadyumun dış sahasındaki toprak zeminlerden kalkan tozu yutan ender insanlardandır Deniz bey.

Ankara'da buluşma gerçekleştiğinde tanıyıp daha sonra 19 Mayıs stadyumunda Gençlerbirliği-Sİvasspor karşılaşamsını izleyip, tanışmaktan son derece mutlu olduğum insandır.

Gerçek bir Sivas sevdalısı Sivasspor aşığıdır. Allah ömür boyu mutlu ve sağlıklı yaşam nasip etsin.
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.02.2013, 00:06   #5
u2sivasspor
Yiğido

u2sivasspor - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

219 Mesajına 391 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 528 u2sivasspor FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Haklısın deniz abi bende son 4 yıldır gurbetteyim ve ne zaman sivasa giderim gittiğim maça denk gelsin diye sürekli düşünüyorum sivas halkının biraz dışarı çıkması sivasın ve sivassporun hasretini anlaması lazım
Alt 27.02.2013, 03:28   #6
ROMANTİK KATİL
Usta Yiğido

ROMANTİK KATİL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

774 Mesajına 1.527 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 533 ROMANTİK KATİL FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben gurbete yeni cıktım. Simdiden atmosferi, stadyumumuzu, bilet aldıgımızdaki yüzümüzdeki gülümsemeyi ve mutlulugu, tezarühatlarımızı, o anlatılmaz heycanı, saate bakıp saniyeleri saydıgımız duyguları cok özledim. Ama her kosulda ve her sartta SİVASSPORUMUZUN yanındayız. Bizim Sivasspor sevgimiz askımız herseyden öte. Konu içinde tesekkürler Deniz Abi.

Memleketsiz Köpekler İstanbulu Destekler Tek Gercek SİVASSPOR
ROMANTİK KATİL isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı ROMANTİK KATİL'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.02.2013, 09:15   #7
Kizilirmak58
Yiğido

Kizilirmak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

163 Mesajına 290 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 651 Kizilirmak58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

biz gurbetteki sivaslılar olarak sivasspora sahip çıkmanın ne kadar zor bi durum olduğunu bilyorum .gurbette yiğido olmak çok daha zor elimden geldiğindeince bulunduğum yerde sivasspopr sevgisi aşılyorum. öyelki muşlu diyarbakırlı tarafatraımz dahi oldu benim naçizane davranışmla beraber. manisada sivasspor maçlrına götüryorumm..
Alt 27.02.2013, 11:08   #8
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

İlk gurbete 1978'de çıktım. Üniversite hazırlık kursu için İstanbul'a gittim.
O zaman 3 büyük şehrin dışında hazırlık kursu yoktu.

Sene 1978 ve ben Vefa stadına VEFASPOR-SİVASSPOR maçına gittim. Saha toprak ve tek tribünü var stadın. Hıncahınç Sivaslı vardı tribünde.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.02.2013, 11:23   #9
Rallim58
Gast

Alıntı:
Ferhat06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
İlk gurbete 1978'de çıktım. Üniversite hazırlık kursu için İstanbul'a gittim.
O zaman 3 büyük şehrin dışında hazırlık kursu yoktu.

Sene 1978 ve ben Vefa stadına VEFASPOR-SİVASSPOR maçına gittim. Saha toprak ve tek tribünü var stadın. Hıncahınç Sivaslı vardı tribünde.
Ankara buluşmasından bahsederken sizi unuttum doktorum. Hakkınızı helal edin
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.02.2013, 11:45   #10
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 974 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Gurbetteyizya çevremiz hep üç büyüklerden bahseder konuşurlar benim hangi takımı tutuyorsunuz dediklerinde (üçünçü ligte oynuyoruz o yıllar) cevabım SİVASSPOR olurdu. Sonrasımı başlardı SİVASSPOR ve SİVAS muhabbeti. Türkiyenin neresine gidersem SİVASSPOR umuda götürüyorum.

Etiketler
gurbette, sivassporu, yaŞamak

Seçenekler Arama
Stil