Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Yeter Artık Hata İstemiyoruz
Alt 27.03.2013, 15:23   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Yeter Artık Hata İstemiyoruz

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Hakem hatalarına verecek puanlarımız kalmadı. Hepsini verdik. Bundan sonra onların hatalarıyla maç kaybetmek istemiyoruz" dedi.

Çalımbay, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, hakem hatalarına değindi.

Kırmızı-beyazlı takıma yapılmayan hiçbir hata kalmadığını savunan Çalımbay,

"En son Avrupa çapında birçok maç yönetmiş deneyimli hakemimiz Fırat Aydınus ve yardımcıları çok büyük hatalar yaparak bizi Akhisarspor maçında çok mağdur duruma düşürdüler. Bütün hakemlerin aynı şeyleri yapmayacaklarına inanıyorum" diye konuştu.

Telafisi olmayan maçlar oynayacaklarını dile getiren Çalımbay, "Hakem arkadaşlarımız daha dikkatli olacaklardır. Hala kesinlikle korkum var. Kesinlikle hakem hatalarından bir sürü takımımız mağdur olacak. İnşallah, biz olmak istemiyoruz. Artık bıktık. Hakem hatalarına verecek puanlarımız kalmadı. Hepsini verdik. Bundan sonra onların hatalarıyla maç kaybetmek istemiyoruz. Daha dikkatli olmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

''Tahkimden döneceğine inanıyorum"

Rıza Çalımbay, Aksihar Belediyespor maçında kırmızı kart görerek oyundan atılan Ziya Erdal'a verilen 1 maçlık cezaya tepki gösterdi. Ziya'nın kasıtlı bir davranışta bulunmadığını belirten Çalımbay, şunları söyledi:

"Ziya, istemediği bir hareket yaptı. Penaltı olup olmadığı tartışılan bir hareket. Ne oyuncuya bir kasıt yok. Aslında o maçta Ziya'ya yapılan kasıtlı bir faul var. Fırat Aydınus onu görmüyor. Yan hakemi, 4'üncü hakemi görmüyor.

Diğer taraftan baktığımızda başka futbolcu oyuncuya tükürüyor, rakip oyuncuya dirsek atıyor, kafa atıyor, rakip oyuncuya her türlü pisliği yapıyor ve o arkadaşların cezaları affoluyor. Onların yaptığı ile Ziya'nın yaptığı hareket arasında uçurum var. Bazı cezalar 1 yıl erteleniyor ama Ziya'nınki maalesef onanıyor. Tahkimden döneceğine inanıyorum."

Çalımbay, teknik direktör olarak destek beklemediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Benim tek istediğim şey bana destekten çok takımlarına destek çıksınlar. Takımlarının hakkını korusun, hakkını yedirmesinler. Herkesin bu takıma destek vermesi gerekiyor. Çünkü ben antrenörlük hayatımda bu kadar mağdur edilen bir takım görmedim. Onun için de burada herkesin bu takıma sahip çıkması lazım. Çünkü biz çok büyük haksızlığa uğruyoruz. Örneğin oynadığımız son 4 maçın 3'ünde de hakem hatalarına maruz kaldık. Biz de başkaları gibi sahalara gireriz. Başka şeyler de yaparız. Ama biz Sivasspor camiası olarak hiçbir zaman efendiliğimizi bozmadık, saygınlığımızı da her zaman sürdürdük. Onların da bize saygı duymaları gerekiyor. Herkesin Sivasspor camiasına sahip çıkması gerekiyor."

"Tek düşüncemiz galibiyet"

Hafta sonu oynayacakları Orduspor maçının kendileri için çok önemli ve kritik olduğunu vurgulayan Çalımbay, "Bizim en büyük gücümüz taraftarımız. Bütün futbolcu arkadaşlarımız da onlardan aldığı güçle, inşallah bu önemli, kritik maçı da geçeceklerdir. Biz Sivasspor olarak çok önemli, çok zorlu maçlar oynadık. Bunların hepsini de taraftarlarımızın sayesinde atlattık" dedi.

Maça takım olarak hazır olduklarını söyleyen Çalımbay, "Bu maçı kazanmak için sahada ne gerekirse yapacağız. Sadece tek isteğimiz taraftarımızın da bize sonuna kadar destek olması. İnşallah bu maçı onların desteğiyle iyi bir şekilde bitireceğiz. Bizim tek düşüncemiz galibiyet. Onu da kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" şeklinde konuştu.

"Burası benim evim"

Sivaslı olan Rıza Çalımbay, kırmızı-beyazlı ekipte antrenörlük yaparken bazı takımları geri çevirdiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Bilhassa bu sene kaç tane takımı geri çevirip geldim buraya. O takımların hiçbirini de söylemeye gerek yok. Geri çevirdim derken burayı, Sivasspor'u yüz üstü bırakmamak için. Taraftar desteğinden çok memnunum. Sivas halkına bu konuda çok teşekkür ediyorum. Biz buradayız, Sivaslıyız. Bizim buradaki her şeyimiz çok farklı. Buraya gelirken hedeflerimiz vardı. İlk hedefimiz bu takımı kurtarmaktı. Bu seneki hedefimiz Türkiye Kupası'nda çok iyi bir yere gelmek. Onu da yapacağız inşallah. İyi bir yere geldik, Türkiye'nin 4 takımından birisiyiz. En büyük isteğimiz de final oynamak, inşallah finali de kazanmak."

Sivasspor'da en büyük destekçisinin taraftar ve kent halkı olduğunu belirten Çalımbay, "Sivas'ın toz toprak zamanını da biliriz. Toprak sahasını da biliriz, her şeyini biliriz. Onun için Sivas benim için farklı bir yer. Burada başarılı olduğumuz zaman en çok sevinen ben olurum. Kötü bir şey olduğunda da en çok üzülenlerin başında ben olurum. Burası benim evim. Bunu herkes böyle bilsin" ifadelerini kullandı.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Yeter Artık Hata İstemiyoruz
Alt 27.03.2013, 15:37   #2
Mete209
Yiğido

Mete209 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

184 Mesajına 384 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 475 Mete209 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yeter Artık Hata İstemiyoruz

Hoca hakemler konusunda son derece haklı! Göz göre göre hakkımız yenildi!

Ordu maçında tribünleri doldurup takımı ateşlemeliyiz, zira bu maç çok önemli bizim için. Kazanırsak küme düşme korkusunu büyük oranda üzerimizden atarız. Dolayısıyla Yiğidolar bütün kırgınlıkları bir kenara bırakıp Ordu maçında stadyumu tamamen doldurmalıyız!
Mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.03.2013, 15:49   #3
Kizilirmak58
Yiğido

Kizilirmak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

163 Mesajına 290 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 651 Kizilirmak58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

rıza hocam sonuna kadar haklı. fırat aydınusun tıpkı sivas akhisar maçındaki çaldığı penaltı gibi bulgaristanında emeğini gasp etmiş. haber ayne şöle :Bulgar oyuncular, penaltı pozisyonundan önce Danimarkalı forvet Cornelius'un topu eliyle aldığı gerekçesiyle hakem Aydınus'a yoğun itirazlarda bulundu.

Bulgaristan Milli takım teknik direktörü Lyuboslav Penev ise, maç sonrasında Aydınus'a ateş püskürerek oldukça sert ifadeler kullanıp şöyle konuştu:

"Hakemlerin performansı hakkında konuşmamaya söz vermiştim ancak bunu es geçemem. Danimarka çok güçlü bir hentbol takımı ve bir hentbol takımının nasıl yenileceğini de bilmiyorum.

Cornelius'un topu eliyle aldığı çok açıktı ve bu hakemin tam önünde gerçekleşti. Yine hakem kurbanı olduk. Sahada tam anlamıyla bir hakem faciası yaşandı. Fair Play böyle olmaz. Eleme maçlarında Bulgaristan'a nasıl davranıldığını tüm Avrupa görüyor."

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE

Kaynak MACKOLIK
Alt 27.03.2013, 15:53   #4
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 487 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Rıza Hoca'da olmasa ne yapardık. Vah vah vah... Aldı bizi amatör kümelerden Süper Lige çıkardı, şampiyonluğa oynattı. Ya yüzüstü bıraksa halimiz nice olurdu?

Hoca hoca.... Geldiğin klüp SİVASSPOR'dur bundan 3-4 sene önce şampiyonluğa oynamış bir takımdır. Sen olmazsan öteki, öteki olmazsa beri ki... Bugün takımın bulunduğu yere bak , senin konuştuklarına bak. Kimse Sivasspor'dan büyük değildir. Sen de: Kaldı ki aklı mantığı Sivassporda olan, nereli olduğu önemli olmayan bir teknik direktör olsaydı senin kaybettiğin 14 puanla şimdi kafaya oynuyorduk. Hakem hatalarından hayıflanıyorken de şampiyonluğa oynamamız engellendi diye dert yanıyorduk...

Dersin adam teknik direktörken Şampiyonluklar yaşamış, Avrupalar görmüş adam gelmiş bizde antrenörlük yapıyor...
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Serdar63972'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.03.2013, 17:52   #5
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1576 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Hakemler birçok maçta bizi doğradılar Sivas'ta bunu sadece Rıza hocanın feryat etmesi nekadar normal bilemiyorum.

Bu kulüpte yapılan hakem hatalarını gündeme taşıyacak kimse yokmu acaba.

Vekillerimizden ses yok, Sivas basınında birlik beraberlik toplu hareket yok, STK lar zaten kayıp. Bu takım Allah korusun düşerse ozaman sesleri çıkar ama iş işten çoktaan geçmiş olur.
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.03.2013, 18:36   #6
Abdullah DuMaN
Usta Yiğido

Abdullah DuMaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.168 Mesajına 9.556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1482 Abdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz sein

Taraftarımız takımına da hocasına da sahip çıkar ancak bazı şeyleri gör artık hocam bir maçta olsun strateji değiştir en azından denedik olmadı dersin.

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....
Abdullah DuMaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Abdullah DuMaN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.03.2013, 18:48   #7
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

keşke hakemler hata yapmasa
Belki rıza hoca kendi hatalarını görür
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sivaslıadem'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 27.03.2013, 18:54   #8
58fatihcan
Usta Yiğido

481 Mesajına 740 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 565 58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK

Olaylar sadece hakem hatalari degil futbolcular ve yonetenler de hatalari var
58fatihcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58fatihcan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 27.03.2013, 19:41   #9
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1062 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Senin hatan hicmi yok Riza hoca?Insanin kendinde hatayi görmesi bir erdemliktir.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda B.DUMANLI'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 27.03.2013, 21:56   #10
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1420 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Hocam çok haklısın... Zaten adamlığın konusunda Sivaslılığın konusunda sana zerre bir şey söylemiyor Taraftar ve sivas Halkı (hemşerilerin)... Sadece eleştiriye açık değilsiniz... Taraftar sizi sevdikçe özellikle deplasmanlarda onları kırıyorsunuz. Bunları birçok taraftarımız yaşadı. Biz bunlara üzülüyoruz. Ayrıca ısrarla aynı söylemler ve kadrodaki bazı takıntılarınız size eleştiri oklarını doğrultuyor. Profesyonellikte bunlar olmalı, eleştiriler olmalı.. Ama şunu takdir ediyorum. Dik duruşunuz ve memleket sevdanız...

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
artık, hata, istemiyoruz, yeter, İstemiyoruz

Seçenekler Arama
Stil