Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

2016-2017 Süperlig Hedefi
Alt 25.05.2016, 16:30   #1
stain
Usta Yiğido

stain - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

571 Mesajına 1.189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 stain FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart 2016-2017 Süperlig Hedefi

Sivassporun bir an önce önündeki belirsizlikleri ortadan kaldırması, kafalardaki soru işaretlerini bir kenara atarak yapılanma sürecini başlatması gerekmektedir.

Şuan en büyük belirsizlik yönetimde yaşanmaktadır.yönetim devam edecek mi , etmeyecek mi buna bir an önce karar verip sivassporun önünü açmalıdır.

Ikinci belirsizlik takımı çalıştıracak olan hoca bir an önce belirlenmeli ve bu hocanın istekleri ve mevcut kadromuzda bulunan oyuncuların uyumu göz önüne alınarak kadromuz kurulmalıdır.

Süper ligden ptt 1. ligine düşmemizden dolayı yaşanacak olan maddi manevi krizden bir an önce çıkmak için kimin üzerine ne düşüyorsa bir an önce görev paylaşımı yapılarak harekete geçilmeli ve tüm şehir taşın altına elini sokarak birlik beraberlik içinde bu işin üstesinden gelmeliyiz.

Önümüzdeki sezona dair elimizdeki en önemli veriler şunlar

başkan yönetim ------- belirsiz

teknikdrektör------- belirsiz

sözleşmesi devam eden oyuncular

Sözleşmesi 31 Mayıs 2017'de bitecek futbolcular

AATIF CHAHECHOUHE
ADEM KOÇAK
DJAKARIDJA KONE
ERKAN KAŞ
HASAN SALİH KABZE
MUHAMMED BURAK YILDIZ
YİĞİT İNCEDEMİR
ZİYA ERDAL
AYKUT AYDIN

Sözleşmesi 31 Mayıs 2018'de bitecek futbolcular

BEYKAN ŞİMŞEK
BURHAN EŞER
CESAR DAVID TEXEIRA TORRES
CRISTIAN TANASE
ETZAZ MUZAFAR HUSSAIN
JOHN BOYE
KORCAN ÇELİKAY

Sözleşmesi 31 Mayıs 2019'da bitecek futbolcular

ÇAĞATAY ÇEKEN
EMRE ÖZTÜRK
JOAN OUMARI

Sözleşmesi 31 Mayıs 2020'de bitecek futbolcular

KERAM ONAYLI
SERHAT MUTLU
ALİ ALPER DOĞAN

Gelecek sezon oynayacağımız stadımız 4 eylül arena 27.000 kişilik

kayıtlı pasolig sayımız 24989

bu sezon maçlarımızı izleyen ortalama seyirci sayımız 4629

toplam maçlarımız izleyen seyircimiz 78691

elimizdeki verilerimiz bunlar

bütün bu verilere sorunlara benim çözüm önerim şu yönde

yönetim ------ taraftarla içli dışlı, taraftarı inandıracak , düzenli iletişim kuracak ,vizyonlu alt yapıya önem veren bir yönetim olsun isterim . Getirilecek olan hocanın elimizdeki kadronun futbol mantığına uygun olması ,seçim yapılırken dikkat edilecek bir husus olduğunu düşünüyorum.

Teknikdrektör ---ptt ligini iyi tanıyan lige hakim alt yapıya önem teknik taktik analiz yapan hedefleri olan bir hoca olmasını isterim bunu gelecek olan yönetimin karar verirken göz önüne alması gerek.

Futbolcularımız

AATIF CHAHECHOUHE----- maliyeti fazla. yıllık 1 milyon euro aldığını düşünürsek 3,5 milyon maliyet demek bize. 3Milyon euro ya satarsak 10 milyon tl lik kaynak oluşturabilir ek olarak 3,5 milyonluk maaş yükündende kurtulmuş oluruz yani 14 milyonluk bir nefes olur bize.

ADEM KOÇAK ------maaşı düşürülecekse takımda abi olarak kalmasından yanayım

DJAKARIDJA KONE------kesinlikle kalmalı

ERKAN KAŞ----gelecek hocanın insiyatifine kalmış yetenekli ancak onu yönlendirecek iyi bir hoca lazım

HASAN SALİH KABZE ------ ptt de bile iş yapmayacak nitelikte olduğunu düşünüyorum gereksiz maliyet bindirmesin kulübe ayrılmalı .

MUHAMMED BURAK YILDIZ------fikrim yok

YİĞİT İNCEDEMİR -----kalması taraftarıyım

ZİYA ERDAL -----bonservis kazandırabilecekse satılması taraftarıyım

AYKUT AYDIN----fikrim yok

BEYKAN ŞİMŞEK-----kesinlikle kalmalı

BURHAN EŞER ------kesinlikle kalmalı

CESAR DAVID TEXEIRA TORRES ------ takıma yeni alıştı pres yapan koşan mücadele eden bir yapısı var . Ne olduğu belli olmayan oyunculardansa bu arkadaşlada devam

CRISTIAN TANASE----- iyi bir hazırlık kampı geçirdikten sonra seneye faydalı olabilir kulağı sağlam bir şekilde çekilmeli ve seneye bizi lige çıkaracak kadronun beynini oluşturmalı . Oyun zekası ve ayağı temiz hazır bir tanase pttde sınıf atlatır takımına

ETZAZ MUZAFAR HUSSAIN ----- ptt de iş yapar takıma uyum problemini bu dönem aşmıştır seneye faydalı olur

JOHN BOYE ------kesin kalmalı

KORCAN ÇELİKAY-----iyi bir yedek kalmalı pttde ilk 11 bile oynayabilir

ÇAĞATAY ÇEKEN-----sağ bekimiz kendini geliştirmeli ve önümüzdeki sezonu iyi değerlendirerek sağ bekimize uzun yıllar hizmet etmeli

EMRE ÖZTÜRK ------ ptt ligini tanıyan kalması gereken oyuncumuz

JOAN OUMARI-------kesinlikle kalmalı boye ile iyi bir ikili olurlar . Pttdeki abidik gubidik stoperlerden 2 gömlek üstün bu yarım sezondada takıma uyum sağladı .

Yani oyuncularla ilgili görüşüm bu şekilde mevcut yeni yeni oturmuş kadroyu muhafaza edip 3-4 sağlam takviyeyle kadromuz aslında hazır . Takımımız bir üst ligden gelmiş olması ve ptt nin 2 gömlek üstünde olması nedeniyle psikolojk bir üstünlükle içerdeki maçlarını taraftarının desteğiyle rahat alır diye düşünüyorum . Deplasmanlarda ise kontra futboluyla ptt nin dengesiz takımlarından 5-6 tane maçı alabileceğini diğerlerindede kolay kolay yenilmeyeceğini düşünüyorum .

Ptt deki maddi kıtlıktanda hemen şuandan itibaren geliştirilecek kampanyalarla takımımıza en üst şekilde getiri sağlamalıyız .

Mevcut verilerdeki 25.000 pasoligli taraftarımızı çok iyi kullanmamız ve bu taraftarla etle tırnak misali ilişki geliştirmeliyiz.

Takım taraftar bütünlüğü için gelecek sezonun kombineleri bir an önce satışa çıkmalı ve kampanya yapılmalıdır .

10.000 kombineli tarftarla tribün gelirini sezon başında toplayarak mali açıdan önemli bir katkı sağlanmış olur .bu kampanya bir an önce başlamalıdır . Her maç minimum 10 bin tarftarımız olmuş olur . Bu sezon ki tribün gelirimiz kişi başı ortalama 10 tl olsa 10x78610=786100 tl ederki yaklaşık 800 bin liralık bir geliri bir sezon boyu toplamaya uğraşmaktansa sezon başında bu hasılatı 10 bin kombineyle 1 milyon tl ye çıkarmak mümkün olur .( kombine fiyatı 100 tl olarak alınmıştır yönetime tavsiye ettiğim fiyatta budur.)

tribünlerden gelen ulusal medyaylada ilşkileri iyi olan bir basın sözcümüz olmalıdır.

Takıma sabit gelir kaynağı sağlamak için üye sistemine geçilmelidir. Ve üye sistemindede yıllık belirli sayıda üye yapılması hedeflenmeli insanların sahiplenme duygusu harekete geçirilmelidir.

Yerel medyada sivasspor birlikteliği sağlanmalı 1 ayda teknikdrektör, yönetim futbolcular ve yerel yöneticilerin takımda yapılanlarla ilgili bilgi vererek taraftarla iletişim halinde olunarak birlik beraberlik sağlanmalıdır.

Şehirdeki belediye başkanı , oda başkanları , sivil toplum kuruluşları takıma maddi manevi destek vermelidir . ( 1 tepsi baklavayı kapıp antrenmana gitme şeklinde olmamalı )

sistemli bir alt yapıya geçilmeli ve alt yapıdan her sene en az 1-2 oyuncu çıkarma zorunluluğu konularak alt takımlardaki oyuncular motive edilmeli ve futbolcu kıtlığı yaşanan ülkemizde alt yapısıyla futbolcu fabrikası konumuna gelinilmelidir.

Taraftar sayısını artırmaya yönelik futbolcular ve teknik heyet sosyal kampanyalara destek vermeli sık sık şehir ahalisiyle kucaklaşmalıdır .

Başka güzel fikri önerisi olan arkadaşlar varsa onlarda fikirlerini bu başlık altında bildirerek katkı sağlayabilirler .
stain isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 10 Kullanıcı stain'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
hedefi, süperlig

Seçenekler Arama
Stil