Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

1 Türk Dünyaya Bedeldir
Alt 26.03.2009, 22:24   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart 1 Türk Dünyaya Bedeldir

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, ''İnşallah sezon sonu geldiğinde Sivasspor şampiyonluğu kazanıp, diğer Anadolu takımlarına bir örnek teşkil edecektir'' dedi.

Uygun, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Eğitim Fakültesi'nde Sakaryaspor taraftar grubu ''Tatangalar'' tarafından düzenlenen ''Türk Futbolunda Anadolu Kulüpleri'' konulu etkinlikte yaptığı konuşmada, Türk sporunda çarpık bir düzenin hakim olduğunu ve bu düzeni bir türlü değiştiremediklerini söyledi.
Adapazarı'nın 5 haneli bir köyünde doğduğunu ve sürekli okuyarak, bilgisini artırarak bugünlere geldiğini anlatan Uygun, şöyle konuştu:
''Eğitim her şeyin önünde geliyor. Şu anda 20 milyon genci olan Türkiye'nin bir Avrupa Şampiyonluğu veya Dünya Şampiyonluğu yoksa, 1 milyon genç nüfuslu Hollanda'nın Avrupa ve Dünya şampiyonluğu varsa; doğru düzgün bir sistemin kurulamamış olması, altyapıya gereken önemin ve sizin gibi gençlere gereken desteğin verilmemiş olmasından dolayıdır.''
Uygun, Türkiye'de sporda başarı için değişmesi gereken bazı şeylerin olduğunu, bunun başında da yönetim anlayışının yer aldığını dile getirerek, şunları kaydetti:
''Yöneticilerimiz kendi şirketlerini en güzel şekilde yönetebiliyor, ondan hiç şüphem yok. Türkiye'de siz de dahil olmak üzere, herkes futboldan bir kere anlıyor. Ama biz futbolun içinden gelip, 25 yılını vermiş olanlar da bin bir kere anlıyoruz. Fakat biz bu bin bir kere anladığımızı yöneticilerimize bir türlü anlatamadık. 'Parayı ben veriyorum, o yüzden benim değim olur'. İşte o, 'dediğim olur' dediğiniz sürece siz Turkcell Süper Lig'de başarıyı yakalayamazsınız. Biz Sayın Başkanımızla hayal kurarken hayalperest gibi yaşamadık. Kurduğumuz hayaller, 38 yıldır Süper Lige çıkamamış olan Sivasspor'umuzu Turkcell Süper Lige çıkarmak, orada kalıcı yapmak ve Avrupa'dan bir tane takımı Sivas'a getirmekti. Bu hayalleri gerçekleştirdik.''

''ŞAMPİYONLUĞU KAZANIP ÖRNEK OLACAĞIZ''
Uygun, takımın başına geldiği günden bugüne, şampiyonluk için plan ve proje doğrultusunda çalıştıklarını ve bu hedefe emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, şöyle devam etti:
''Başarı, başarabilmek için yola çıkanların, başardım diyebilenlerindir. Biz şampiyon olmasak bile, bu yolda mücadelemizden dolayı Sivasspor'un futbolcuları bana göre şampiyondur. Bizler iyiyiz; iyiyseniz bizimle birliktesiniz. İyiler hep kazanmıştır, iyi olmaya devam edeceğiz. İyilerle biz hep güzel şeyleri başaracağız ve inşallah sezon sonu geldiğinde Sivasspor şampiyonluğu kazanıp diğer Anadolu takımlarına bir örnek teşkil edecektir.''

''TÜM OYUNCULARIM AYNI DEĞERDEDİR''
Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Bülent Uygun, ''Sivasspor'un Şampiyonlar Ligi'ne katılması halinde mevcut oyuncuların yeterli olup olamayacağı ve yıldız bir ismin takıma kazandırılması halinde bunun takımdaki dengeyi nasıl etkileyeceği'' yönündeki soruya şu cevabı verdi:
''Sivassopor, inşallah şampiyon olacaktır ya da Şampiyonlar Ligine gidecektir. Bizim takımımızdaki herkesin mutlaka bir alternatifi vardır. Her futbolcu satılıktır, ama asla adam satmam. Dolayısıyla bu mantıkla baktığınız zaman, benim A takıma aldığım 18 yaşındaki futbolcu kardeşim de en tecrübeli oyuncu kadar değerlidir ve benim verdiğim görevi yerine getirme mecburiyeti vardır. Ya
mecburiyetten dolayı o görevi yerine getirecektir ya da benimle birlikte olamaz. O yüzden bizim takımda girenle çıkan arasında çok fazla fark olmaz. Takım ruhunun en üst seviyede yaşandığı, birlik ve beraberliğin had safhaya çıktığı, yüreğiyle canıyla mücadele eden ve maçın sonucu ne olursa olsun rakibini alkışlayarak bir sonraki karşılaşmaya bakan bir manteliteye sahiptir.''

Uygun, Şampiyonlar Ligi'ne gittikleri zaman dünya devleri ile mücadele etmek zorunda kalacaklarının bilincinde olduklarını belirterek, ''Bugün bir Arsenal, Manchester United, Real Madrid'in bütçesi 1 milyar dolar. Sivasspor'un bütçesi de 12 milyon dolar. Şimdi burada çok büyük sıkıntı var, ama 1 Türk dünyaya bedeldir'' dedi.

Bununla birlikte, Sivasspor'un elde edeceği başarılarla her gün biraz daha güç kazanacağını belirten Uygun, Şampiyonlar Ligi'ne kalmaları halinde 12 milyon avro katılma parası alacaklarını ve bugün 1 milyon lira değerinde olan forma reklamının 5 milyon liraya çıkacağını, ayrıca ligdeki her şampiyonluk için sezon başına 5 milyon lira kazanacaklarını söyledi.

Uygun, ligde aldığı 4 maçlık cezayı soran öğrenciye ''Benim yedek kulübem kaçakmış, seçimler olduğu için onun yıkım çalışmasına ben de ellerimle katıldım'' diye espriyle karşılık verdi.

Uygun, ''gece hayatının'' futbolcuların performansını nasıl etkilediğine ilişkin soruya da ''Futbolcuların profesyonel hayatına engel olmayacak şekilde eğlenmeye hakkı olduğunu ifade etti.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SivasSpor.Com'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: 1 Türk Dünyaya Bedeldir
Alt 26.03.2009, 22:36   #2
ÇAĞLAR GİYİM
Yiğido

ÇAĞLAR GİYİM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

51 Mesajına 62 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 591 ÇAĞLAR GİYİM FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 1 Türk Dünyaya Bedeldir

İNŞALLAH BU SENE ŞAMPİYONUZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Alt 26.03.2009, 22:45   #3
esentepeli58
Tecrübeli Yiğido

esentepeli58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

108 Mesajına 146 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 622 esentepeli58 FAZLA SÖZE GEREK YOKesentepeli58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

nasip olursa bu sene sampiyon olucaz bız sivasım
esentepeli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2009, 22:48   #4
07reis58
Tecrübeli Yiğido

07reis58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

258 Mesajına 624 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 613 07reis58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ŞAMPION OLANA KADAR
OYNAYIN SONUNA KADAR
BİZ VARIZ ÖLENE KADAR
BİRİMİZ KALANA KADAR....
07reis58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 07reis58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.03.2009, 05:29   #5
subasi29
Usta Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.826 Mesajına 2.777 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1078 subasi29 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bu sene ve gelecek seneler anadolunun senesidir
subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.03.2009, 17:42   #6
TracyMcGrady58
Usta Yiğido

TracyMcGrady58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

649 Mesajına 918 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1455 TracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer AnblickTracyMcGrady58 ist ein wunderbarer Anblick

Sampiyonluga cok yakiniz. Bu firsati en iyi sekilde degerlendirecez ve sezon sonunda Sampiyon olacaz insallah. Herkes Sampiyonluga kenetlenmis bir durumda. Tüm engelleri asarak hak ettigimiz Sampiyonlugu elde edecegiz
TracyMcGrady58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.03.2009, 19:04   #7
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

716 Mesajına 1.358 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1034 altuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblick

Ben sivassporumuza yürekten inanıyorum şampiyon olmamamız için bir mani yok başarılar dilerim
altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bedeldir, dünyaya, türk

Seçenekler Arama
Stil