Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Takım aynı Takım ?
Alt 19.11.2014, 08:41   #1
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 936 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Ausrufezeichen Takım aynı Takım ?

Sivasspor'un hem geçen sezon yakaladığı başarıda büyük pay sahibi olan, hem de Süper Lig'de Gol Kralı unvanını elde eden Aatif Chahechouhe, sezon başında yaşadıkları olumsuz tabloyu FANATİK'e yorumladı.

Faslı yıldız, eleştirilerden, teknik direktör Roberto Carlos'a kadar, birçok konu hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Şimdi söz Aatif'ta: "Geçen sezon 18 gol atarak kral olmayı başardım. Öncelikle takım geçen dönemki gibi sezona
başlayamadı. O zaman hem çok gol attık, hem de çok maç kazandık. Takım iyi olduğunda elbette sizin için de işler daha kolay oluyor.”

'Gerçekten büyük iş başardık'

“İnsanlar bu sezon 2 gol attığım için beni eleştiriyor. Ancak bana göre performansımda bir değişiklik yok. Biraz şanssızlık da var. Sanırım nazar değdi. Maç başına 2 ya da 3 iyi fırsat yakalıyorum ama, bu kez topu ağlara yollayamıyorum. Golleri atmaya başladığım zaman, beni eleştirenleri susturacağım. Geçen sezon 13 gollük bir seri yakalamıştım, sonradan 7-8 maç atamamış, sonra da kral olmuştum. Sneijder (3 gol), Demba Ba (3 gol), Moussa Sow (3 gol) gibi yıldızların ligde kaç golü var? Onlara da bakmak lazım. Onlar, her açıdan daha iyi imkanlara sahip kulüplerde oynuyorlar. Sivas, gerçekten büyük bir iş başararak geçen sezonu 5. sırada bitirdi. Her
zaman bu konumda olmamız kolay değil.”

'İyiyseniz, herkes yanınızda...'

“Ben kral oldum ama, benim de asıl pozisyonum forvet değil, sol kanat! Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe büyük takımlar. Diğer takımlar da kendilerini geliştiriyor. Elbette bu kez ligde işimiz daha zor. Dediğim gibi şansın da yanınızda olması gerek. Eskişehir (1-1) ve Rize (0-1) maçları gibi... Rize adeta atak yapmadan maçı kazandı. Biraz zamana ihtiyacımız var, ancak Türkiye'de böyle bir şey imkansız! Biraz iyi oynadığınız zaman herkes sizi konuşuyor, bulutların üzerine çıkartıyor. Biraz kötü olduğunuzda kimse size yardım etmiyor, sadece eleştiriyor. Güçlü bir yapım olduğu için bu tip durumlardan etkilemiyor.”

'Beşiktaş'tan teklif almadım'

“Sivas'ta çok sevildiğimi biliyorum. Ben de bu takım için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bazen gol atıyorum, bazen atmıyorum ama hep en iyinin peşindeyim. İyiyseniz herkes yanınızda, değilseniz sadece aileniz var. O yüzden ne olursa olsun, işime odaklanmış durumdayım. Benim için krallığın ise bir önemi yok. Herkes beni konuşuyor, 'Neden gol atamıyorsun Aatif, ne zaman atacaksın? diye soruyor. Ama burada önemli olan Sivas'ın en kısa zamanda ayağa kalkması. Bana değil, takıma bakmak gerek. Elbette transfer haberleri her futbolcu da olduğu gibi benim için de çıkıyor. Beşiktaş ya da başka bir takımın benimle ilgilendiğini duymadım. Yani bana gelen bir teklif yok. Sivas'ta kaldığım sürece hep tüm gücümü sahaya yansıtacağım. Elbette iyi bir teklif gelirse ve şartlar Sivas'a uyarsa, başka bir takıma gidebilirim.

‘İki şok birden yaşadım!’

“Sivas'ın, Avrupa'dan men edilmesinin moral bozukluğunu hâlâ hissediyoruz. Son olarak Fas da Afrika Uluslar Kupası’ndan diskalifiye edilince, kendi adıma oldukça talihsiz bir durum ortaya çıktı. Avrupa Kupaları'ndan men
edilmemiz, takım olarak bizi etkiledi. Geçen sezon 5. sırada bitirmek ve Avrupa'ya gitmek için mücadele ettik. Sonunda çıkan karar, hepimizi hayal kırıklığına uğrattı. Hâlâ da bunun sancılarının devam etmesi de gayet normal.
Hakkımızın yendiğini düşünüyorum. Bize ceza verdiler ama, nedenini hala anlamış değilim. Hem kulüp hem de Sivas adına kötü oldu. Fas Milli Takımı'nın, ev sahibi olduğu Afrika Uluslar Kupası'ndan çıkarılması, benim adıma ayrı bir üzücü olaydı. Fas’ın, sadece Ebola virüsü sebebiyle kupayı düzenlemek istemediği haberleri doğru değil. Çünkü ortada birçok sıkıntı vardı.”

‘Sağlık daha önemli’

"Fas, bu yüzden turnuvanın ocak ayında değil, yazın oynanmasını talep etti. Ülkemin bu kararı almasını mantıklı buluyorum. En başta Ebola hastalığı bir risk ve sağlık, futboldan çok daha önemli. Diskalifiye edilmemiz ise
moral bozucuydu. Çünkü Sivas'la Avrupa'ya, şimdi de Fas'la, Afrika'daki organizasyona gidemeyerek, iki şok birden yaşadım. Bu talihsizlik sanırım. Herkes, uluslararası bir turnuvada oynamak ister, ama bu şansı yakalayamadım. Geçen sezon kral oldum, şu an istatistiklere bakarsak, durum tam tersi."

'Roberto Carlos'un kalmasını isterim'

"Teknik direktörümüz Roberto Carlos çok büyük bir isim. Kulübün başarısı için elinden geleni yapıyor. Onun için de bu kötü gidiş, sürpriz oldu. Real Madrid ve Brezilya ile kupalar kaldıran ve hep kazanan tarafta olan bir efsanenin takımının 17. sırada olması mutlaka şaşırtıcı karşılanır. Bize karşı her zaman olduğu gibi çok pozitif. Takımın yakında olacağına inanıyor ve bize güveniyor. Hocamız olarak kalmasını isterim. Başkanımızla birlikte de çok iyi bir uyum içindeler. Ancak futbolda, yarın ne olacağını bilemeyiz."

'Amrabat gitti ama Pandev ne yaptı?'

"Amrabat, çok yetenekli bir oyuncu. Fas Milli Takım'da onunla konuşma fırsatı buldum. Çok fazla oynama şansı verilmeyeceğinin ona söylenmesinin ardından Malaga'ya ikinci kez kiralık giderek iyi bir seçim yaptı. Hâlâ kulübünü çok seviyor. Bence, Galatasaray'ın şu an onun gibi hızlı ve güçlü bir oyuncuya ihtiyacı var. Galatasaray, onu neden kadroda tutmadı? Bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Onun yerine Pandev'i getirdiler, onun da takıma ne katkı verdiği ortada!"

'Kimin düşeceğini bilmek zor'

"Türk futbolu geçen sezona göre zorluk derecesi olarak daha yüksek seviyede. Kayseri Erciyes kötüydü ama bu sezon iyi. 4 büyükler dışındaki takımların hemen hemen seviyeleri birbirine yakın. Yani kimin düşeceğini bilmek de zor. Statlardaki seyirci azlığı futbol adına üzücü. Ancak Sivas taraftarları takımı desteklemeye devam ediyor. Hepsine tekrar teşekkür ediyorum. Alacağımız sonuçlarla onları en kısa zamanda mutlu edeceğiz. "

'Umarım Aydın takıma döner
“Aydın Karabulut'un takımdan ayrılması bizim için iyi olmadı. Takıma büyük katkısı vardı. Umarım tekrar bizim takıma katılır. Herkes onu çok beğeniyordu. Buradan ayrılırken de bir problemi yoktu. Gelirse daha iyi olur.“'
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Kokomo'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Aatif: 'Takım aynı, şans yok!'
Alt 19.11.2014, 08:47   #2
halilxx58
Tecrübeli Yiğido

halilxx58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

401 Mesajına 795 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 721 halilxx58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Aatif: 'Takım aynı, şans yok!'

Süper Lig'in son kralı, Sivas'ın yıldızı Aatif, Fanatik'e konuştu: "İnsanlar, şu ana kadar 2 gol attığım için beni eleştiriyor. Ancak Demba Ba, Sneijder ve Sow gibi yıldızlar ligde kaç gol attı? Onlara da bakmak lazım. Performansım yine aynı ama biraz şanssızım. Golleri atmaya başlayınca, olumsuz konuşanlar da susacaktır."

Sivasspor'un hem geçen sezon yakaladığı başarıda büyük pay sahibi olan, hem de Süper Lig'de Gol Kralı unvanını elde eden Aatif Chahechouhe, sezon başında yaşadıkları olumsuz tabloyu FANATİK'e yorumladı. Faslı yıldız, eleştirilerden, teknik direktör Roberto Carlos'a kadar, birçok konu hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Şimdi söz Aatif'ta: "Geçen sezon 18 gol atarak kral olmayı başardım. Öncelikle takım geçen dönemki gibi sezona
başlayamadı. O zaman hem çok gol attık, hem de çok maç kazandık. Takım iyi olduğunda elbette sizin için de işler daha kolay oluyor.”

'Gerçekten büyük iş başardık'

“İnsanlar bu sezon 2 gol attığım için beni eleştiriyor. Ancak bana göre performansımda bir değişiklik yok. Biraz şanssızlık da var. Sanırım nazar değdi. Maç başına 2 ya da 3 iyi fırsat yakalıyorum ama, bu kez topu ağlara yollayamıyorum. Golleri atmaya başladığım zaman, beni eleştirenleri susturacağım. Geçen sezon 13 gollük bir seri yakalamıştım, sonradan 7-8 maç atamamış, sonra da kral olmuştum. Sneijder (3 gol), Demba Ba (3 gol), Moussa Sow (3 gol) gibi yıldızların ligde kaç golü var? Onlara da bakmak lazım. Onlar, her açıdan daha iyi imkanlara sahip kulüplerde oynuyorlar. Sivas, gerçekten büyük bir iş başararak geçen sezonu 5. sırada bitirdi. Her
zaman bu konumda olmamız kolay değil.”

'İyiyseniz, herkes yanınızda...'

“Ben kral oldum ama, benim de asıl pozisyonum forvet değil, sol kanat! Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe büyük takımlar. Diğer takımlar da kendilerini geliştiriyor. Elbette bu kez ligde işimiz daha zor. Dediğim gibi şansın da yanınızda olması gerek. Eskişehir (1-1) ve Rize (0-1) maçları gibi... Rize adeta atak yapmadan maçı kazandı. Biraz zamana ihtiyacımız var, ancak Türkiye'de böyle bir şey imkansız! Biraz iyi oynadığınız zaman herkes sizi konuşuyor, bulutların üzerine çıkartıyor. Biraz kötü olduğunuzda kimse size yardım etmiyor, sadece eleştiriyor. Güçlü bir yapım olduğu için bu tip durumlardan etkilemiyor.”

'Beşiktaş'tan teklif almadım'

“Sivas'ta çok sevildiğimi biliyorum. Ben de bu takım için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bazen gol atıyorum, bazen atmıyorum ama hep en iyinin peşindeyim. İyiyseniz herkes yanınızda, değilseniz sadece aileniz var. O yüzden ne olursa olsun, işime odaklanmış durumdayım. Benim için krallığın ise bir önemi yok. Herkes beni konuşuyor, 'Neden gol atamıyorsun Aatif, ne zaman atacaksın? diye soruyor. Ama burada önemli olan Sivas'ın en kısa zamanda ayağa kalkması. Bana değil, takıma bakmak gerek. Elbette transfer haberleri her futbolcu da olduğu gibi benim için de çıkıyor. Beşiktaş ya da başka bir takımın benimle ilgilendiğini duymadım. Yani bana gelen bir teklif yok. Sivas'ta kaldığım sürece hep tüm gücümü sahaya yansıtacağım. Elbette iyi bir teklif gelirse ve şartlar Sivas'a uyarsa, başka bir takıma gidebilirim.

‘İki şok birden yaşadım!’

“Sivas'ın, Avrupa'dan men edilmesinin moral bozukluğunu hâlâ hissediyoruz. Son olarak Fas da Afrika Uluslar Kupası’ndan diskalifiye edilince, kendi adıma oldukça talihsiz bir durum ortaya çıktı. Avrupa Kupaları'ndan men
edilmemiz, takım olarak bizi etkiledi. Geçen sezon 5. sırada bitirmek ve Avrupa'ya gitmek için mücadele ettik. Sonunda çıkan karar, hepimizi hayal kırıklığına uğrattı. Hâlâ da bunun sancılarının devam etmesi de gayet normal.
Hakkımızın yendiğini düşünüyorum. Bize ceza verdiler ama, nedenini hala anlamış değilim. Hem kulüp hem de Sivas adına kötü oldu. Fas Milli Takımı'nın, ev sahibi olduğu Afrika Uluslar Kupası'ndan çıkarılması, benim adıma ayrı bir üzücü olaydı. Fas’ın, sadece Ebola virüsü sebebiyle kupayı düzenlemek istemediği haberleri doğru değil. Çünkü ortada birçok sıkıntı vardı.”

‘Sağlık daha önemli’

"Fas, bu yüzden turnuvanın ocak ayında değil, yazın oynanmasını talep etti. Ülkemin bu kararı almasını mantıklı buluyorum. En başta Ebola hastalığı bir risk ve sağlık, futboldan çok daha önemli. Diskalifiye edilmemiz ise
moral bozucuydu. Çünkü Sivas'la Avrupa'ya, şimdi de Fas'la, Afrika'daki organizasyona gidemeyerek, iki şok birden yaşadım. Bu talihsizlik sanırım. Herkes, uluslararası bir turnuvada oynamak ister, ama bu şansı yakalayamadım. Geçen sezon kral oldum, şu an istatistiklere bakarsak, durum tam tersi."

'Roberto Carlos'un kalmasını isterim'

"Teknik direktörümüz Roberto Carlos çok büyük bir isim. Kulübün başarısı için elinden geleni yapıyor. Onun için de bu kötü gidiş, sürpriz oldu. Real Madrid ve Brezilya ile kupalar kaldıran ve hep kazanan tarafta olan bir efsanenin takımının 17. sırada olması mutlaka şaşırtıcı karşılanır. Bize karşı her zaman olduğu gibi çok pozitif. Takımın yakında olacağına inanıyor ve bize güveniyor. Hocamız olarak kalmasını isterim. Başkanımızla birlikte de çok iyi bir uyum içindeler. Ancak futbolda, yarın ne olacağını bilemeyiz."

'Amrabat gitti ama Pandev ne yaptı?'

"Amrabat, çok yetenekli bir oyuncu. Fas Milli Takım'da onunla konuşma fırsatı buldum. Çok fazla oynama şansı verilmeyeceğinin ona söylenmesinin ardından Malaga'ya ikinci kez kiralık giderek iyi bir seçim yaptı. Hâlâ kulübünü çok seviyor. Bence, Galatasaray'ın şu an onun gibi hızlı ve güçlü bir oyuncuya ihtiyacı var. Galatasaray, onu neden kadroda tutmadı? Bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Onun yerine Pandev'i getirdiler, onun da takıma ne katkı verdiği ortada!"

'Kimin düşeceğini bilmek zor'

"Türk futbolu geçen sezona göre zorluk derecesi olarak daha yüksek seviyede. Kayseri Erciyes kötüydü ama bu sezon iyi. 4 büyükler dışındaki takımların hemen hemen seviyeleri birbirine yakın. Yani kimin düşeceğini bilmek de zor. Statlardaki seyirci azlığı futbol adına üzücü. Ancak Sivas taraftarları takımı desteklemeye devam ediyor. Hepsine tekrar teşekkür ediyorum. Alacağımız sonuçlarla onları en kısa zamanda mutlu edeceğiz. "

'Umarım Aydın takıma döner
“Aydın Karabulut'un takımdan ayrılması bizim için iyi olmadı. Takıma büyük katkısı vardı. Umarım tekrar bizim takıma katılır. Herkes onu çok beğeniyordu. Buradan ayrılırken de bir problemi yoktu. Gelirse daha iyi olur.“'

M. Çağrı Davran

Kaynak: http://www.fanatik.com.tr/2014/11/19...ans-yok-397239
Alt 19.11.2014, 09:20   #3
Soyözen
Tecrübeli Yiğido

440 Mesajına 1.173 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 503 Soyözen FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Takım aynı Takım ?

Aatıf gayet güzel açıklamalar yapmış... Bizlerin de değerlendirme yaparken atladığımız konu geçen sene 5. olmamıza rağmen Avrupa'ya gidemememiz. Takım aynı takım ama bu durumun oluşturduğu moral bozukluğu çok yüksektir. Tamam gitseydik belki UEFA'yı almayacaktık ama en azından Karabük'ün yaşadığı gibi bir Avrupa macerası yaşamak takıma çok iyi gelirdi.

Umarım bu zorlu süreci atlatmayı başarabiliriz.
Soyözen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Soyözen'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Takım aynı Takım ?
Alt 19.11.2014, 09:21   #4
Ahmet Ateş
Acemi Yiğido

101 Mesajına 213 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 569 Ahmet Ateş FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sayın Atıf Kardeşim

Benim için önemli olan takımın başarısı diyorsun ama o başarıyı getirecek pozisyolarda bencil davranıp topu ağlara gönderecek arkadaşına vermiyorsun. Kimse senin kötülüğünü istediği için eleştirmiyor. Lütfen bu durumu gör artık...
Ahmet Ateş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Ahmet Ateş'a Teşekkür Ediyor...
Alt 19.11.2014, 09:24   #5
Rallim58
Gast

Alıntı:
Ahmet Ateş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sayın Atıf Kardeşim

Benim için önemli olan takımın başarısı diyorsun ama o başarıyı getirecek pozisyolarda bencil davranıp topu ağlara gönderecek arkadaşına vermiyorsun. Kimse senin kötülüğünü istediği için eleştirmiyor. Lütfen bu durumu gör artık...
Aatıf'a olan eleştirilerin merkezinde olan ortak düşüncedir...
Alt 19.11.2014, 09:28   #6
ready
Usta Yiğido

ready - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.153 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ready ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Takım aynı takımda peki neden 17'inci sıradayız bu zamana kadar yok şanslık yok hakemler yok tff bişeyleri bahane ederek bu seviyeye getirdiniz artık olası maglubiyetlerde bakalım kimleri bahane edeceksiniz burda suçlu işini yapmayan futbolcumu transfer konusunda becererikiz davranan yönetim mi yoksa oyunu iyi okuyamayan teknik direktörmü yoksa her zaman ki gibi takıma destek vermemekde suçlanan taraftarmı
Alt 19.11.2014, 20:29   #7
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Atıf Kardeşimizin söylediklerine kısmen katılıyorum,takım aynı takım sözlerine katılmıyorum,bu takım geçen sezonki takım değil,aydın yok ,yerinede adam alınmadı,diğer alınan oyuncularında sivasspora katkısı yok,aydının olmaması,hem utakayı,hem ziyayı,hem atıfı ,hemde burhanı resmen durdurdu,sezon başından beri sol taraftan ne doğru dürüst atak nede orta yapabiliyoruz,attığımız 7 8 golüde cicinyonun sayesinde attık,atıf geldi geleli bencil oynuyor,geçensezonda bencil oynuyordu,busezonda aynı şekilde egoist oynaması,hem kendini hem takımı kötü etkiliyor,eğer şuan ligin dibine demir atmışşak bunun en büyük nedeni atıfın bencilliğidir ,eskişehir ,antep,rize ,gs maçlarına iyi bakın ,yandaki arkadaşına pas vermemezlik yüzünden galibiyetlerden oluyoruz,ayrıca costa,atıf,cicinyo çok az maçta birlikte oynadılar,costa sakatlandı aradık,cicinyo ceza aldı çok aradık,atıf oynamadı onuda aradık,4 -5 maçta böyle galibiyet alamadık bununda etkisi var,şuanda takım ilkdefa tam kadro oynayacak inşallh bundan sonra herkes üzerine düşeni yApar ,egoistliği bırakırda takım düzlüğe çıkar
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 34MUAMMER58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.11.2014, 08:33   #8
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 936 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Frage Cevap: Takım aynı Takım ?

Doğru tespitler olmakla beraber, aynı oyuncuların bu sene iyi oynamaması bu sonucu doğurmuştur bana göre.

Başta Burhan ve Aatıf olmak üzere, bu sene aynı oyuncular iyi oynamamaktadır.
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
aatif, aynı, takım, Şans

Seçenekler Arama
Stil