Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Futbolcular

Futbolcular Futbolcularin Performanslari Ve Diger Mevzulari

Seçenekler Arama Stil

Aatif Chahechouhe: Kendimi Bazen Türk Olarak Hisse
Alt 10.01.2016, 19:56   #1
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 723 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein
Standart Aatif Chahechouhe: Kendimi Bazen Türk Olarak Hisse

Futbolcumuz Aatif Chahechouhe, "Kendimi bazen Türk olarak hissediyorum. İnşallah daha uzun yıllar Türkiye´de oynamak isterim" dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Toros Zirvesi Semineri'nin ikinci gününde 'Türkiye'de yabancı futbolcu olmak' adlı panel düzenlendi. Panele futbolcumuz Aatif Chahechouhe'da katıldı.

Chahechouhe, Fransa'da kısa süren futbol kariyerinin ardından Bulgaristan'a transfer olduğunu ve burada 15 maçta 10 gol attıktan sonra Medicana Sivasspor'umuzun kendisiyle ilgilendiğini hatırlattı. Chahechouhe, Medicana Sivasspor'umuzdan teklif alınca uluslararası sahnede yer alan bir isim olacağı düşüncesiyle mutlu olduğunu ve teklifi kabul ettiğini belirtti.

Kulübümüzün kendisine iyi şartlar hazırladığını ve 4 yıldır Türkiye'de olmaktan mutlu olduğunu vurgulayan Chahechouhe, "Kendimi bazen Türk olarak hissediyorum. İnşallah daha uzun yıllar Türkiye'de oynamak isterim. Futbol kariyerimden sonra da Türkiye'ye yerleşmeyi, burada yaşamayı düşünüyorum. 2 kızım da Türkçe konuşuyor. Türk okuluna gidiyor. Adaptasyon süreci eşim ve çocuklarım için çok iyi oldu. Eve geliyorum kızım benden daha iyi Türkçe konuşuyor. Eşim de konuşuyor. İlgi çekici ama zor bir dil" diye konuştu.

Müslüman olduğu için Türkiye'de çok fazla dezavantaj yaşamadığının altını çizen Fas asıllı Fransız futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'deki 4. senem, hiçbir dezavantaj görmüyorum. Daha çok pozitif yönünü görüyorum. Dinime bağlı bir kişiyim. Aslında bir Müslüman olarak, cuma günü idmanlarımız, programlarımız ona göre ayarlanıyor. Takım olarak hocamızla cuma namazına gitmemiz benim için gurur verici bir şey. Avrupa'da bunu göremezseniz, yaşayamazsınız. Bu gerçekten bayağı şaşırdığım bir şey oldu."

Türkçe ile arasının nasıl olduğu sorusu üzerine Chahechouhe, "Aslında gelecekte Türkiye'de yaşmak istiyorsam tabii ki Türkçe'yi öğrenmeliyim. 4 yaşındaki kızım benden daha iyi Tükçe okuyor. Çünkü Türk okuluna gidiyor. İlginç ve çekici bir dil ama bir taraftan da çok zor" dedi.

Sivas'ta çok basit hayatı oluğunu aktaran Chahechouhe, evden dışarı fazla çıkmadığını söyledi. Sivas'ın küçük bir şehir olması nedeniyle dolaştığında herkesin tanıdığını kaydeden Chahechouhe, "Takım iyi gittiğinde iyi oluyor ama performans düşüklüğü yaşadığımda taraftarın yanıma gelip soru sorması, ilgi çekmek istemiyorum. Çok basit yaşamım var. Basit yaşam tam bana göre. Geceleri çıkmayı seven, gece hayatı olan biri değilim. Bugün İstanbul'da oynasam da aynı şekilde basit hayatımı çekirdek ailemle geçiririm" dedi.

Futbolu çok sevdiğini ve futbola aşık olduğunu vurgulayan Chahechouhe, hücumu sevdiğini forvet arkasında oynadığında kendisini daha serbest ve rahat hissettiğini söyledi. Türk futbolculardan Selçuk İnan'ı, şarkıcılardan Tarkan'ı, yemeklerden de karnıyarığı sevdiğini anlatan Chahechouhe, evinde Türk aşçının görev yaptığını ve Avrupa yemekleri yemediklerini dile getirdi ve Sivas'ta mutlu olduğunu kaydetti.

Chahechouhe, oyun sitilini ise "Futbolu çok seviyorum, aşığım. Teknik bir yapıya sahibim. Çalım atıyorum, başka teknik özelliklerim de var. Hücuma çıkmayı çok seviyorum. Böyle özetleyebilirim. Sahaya çıktığım zaman teknik özelliklerim doğaçlama olarak ortaya çıkıyor" şeklinde tarif etti.

Sivasspor.org.tr
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Morten58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Aatif Chahechouhe: Kendimi Bazen Türk Olara
Alt 10.01.2016, 20:06   #2
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 884 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Aatif Chahechouhe: Kendimi Bazen Türk Olara

Şu ana kadarki transfer teklifleriyle ilgili birşey söylememiş mi? Sanki başka bir yerde onunla ilgili de bir bölüm okudum.

Bazen kızsak da Aatıs buraya iyi uyum sağladı. Çoğu maçta en büyük umudumuz. Takımın bu sene ligde kalmasını sağlasınlar. Sonra da değerini gelen tekliflere göre bakılır duruma.

Herhalde forvet arkası oynayacak gibi. Solda Tanase takıma girerse Aatıf iyi bir santforun arkasında iş yapabilir. Gerçi gördüğüm kadarıyla Tanase de 10 numara pozisyonunda serbest oynayabilecek görünümde bir oyuncu.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Aatif Chahechouhe: Kendimi Bazen Türk Olara
Alt 10.01.2016, 20:14   #3
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Çok samimi konuşmuş, geçen gün beyaz show da yattara yi izlerken türkçe konuşması beni duygulandırdı, Atifin da aynı şekilde konuştuğunu ve sehrimizi sahiplenip her yerde temsil ettiği günleri görmek istiyoruz
Alt 10.01.2016, 20:19   #4
subasi29
Usta Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.826 Mesajına 2.777 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1078 subasi29 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

hehehe transferlerden sonra biraz sesi cikmaya mi basladi ?

Etiketler
aatif, bazen, chahechouhe, hisse, kendimi, olarak, türk

Seçenekler Arama
Stil