Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > İzmirli Yiğidolar

İzmirli Yiğidolar İzmirli Yiğidoların Buluşma Alanı

Seçenekler Arama Stil

Cevap: PEŞKEŞSPOR ve TÜRK FUTBOLU
Alt 17.12.2010, 15:54   #21
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

alemdarlar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

369 Mesajına 799 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 730 alemdarlar Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: PEŞKEŞSPOR ve TÜRK FUTBOLU

Boş konuşuyoruz.Biz söze bakarız
Trabzonspor ise söze bakar ama,gel bakalım masada da halledelim der.
Aramızdaki fark bunlar.Trabzon zigzag çizerek hareket edecek bir kulüp değil.Varsa birşeyler açıklama bekleyelim ve daha sonra yerden yere vuralım.Okusaydık mühendes,yönetici,araştırmacı olurmuşuz.(olurdum.)
Alt 17.12.2010, 17:56   #22
gokhanbayrak
Yeni Yiğido

13 Mesajına 23 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 gokhanbayrak FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

basayev 58'e

wikileaks, dünyada binlerce şey açıkladı ama hepsi birer iddiadır ve birçok kişi de biliyor ki bu belgeler tamamen amerikanın uydurmalarıdır. muhalefet bile başbakan hakkındaki isviçre bankaları söylemlerinin üzerinde fazla durmadı. ki burada chp ve mhp muhalefetinden bahsediyoruz. bu belgeleri kanıtlanmış iddialarmış gibi aldın yoğurdun, ondan sonra da belge ile konuşuyorum diyorsun.

-Sadri Şener köylümdür, babası tanınmış eski bir vekildir ve akp ile uzaktan yakından alakaları yoktur.

-cevap verirken aşağılama yaparak üste çıkma çabaların gerçekten okurken seninle ilgili acıma duygularımın kabarmasına sebep oluyor.

-2004 te başlayan operasyon 2008 de mi uygulamaya konuldu? Albayrak yönetimi al aşağı edilmemiştir. Zira Albayrak zaten seçime girmemiştir.

-Tomas Jun gibi transferleri Albayrak yapmamış, Atay Aktuğ yapmıştır.

-Albayrak yönetimi para konusunda değil, ligdeki sıralama sebebiyle muhalefete uğramıştır.

-Trabzonsporu bilmek Sivassporlu'nun işi değildir. Doğru diyorsun da neden bu kadar gereksiz ve tutarsız cümleler kirliliği oluşturuyorsun?

-ben kabul etmesem de ts örtülü ödenekten pay almış da , senin vergin de bunların içindeymiş de bilmem neler. o kadar komik gözüküyorsun ki, ve bir o kadar da aciz. Bunu senin dışında kim kabul ediyor? Ortada iddia dışında hiçbirşey yok. Sadece bir wikileaks belgesi. Kimselerin de bu belgeye itimat gösterdiği yok. Bütün transferlerimiz, bütün para giriş çıkışları muhasebe kayıtlarında mevcut. Buyur gel mali kongreye de hepsini incele...

-Okuduğumu anlamamakla suçlayan kişi, Sadri Şener'in anlattıklarını neresiyle dinledi acaba? Şuan ortada Hes falan yok arkadaşım. Dolayısıyla para falan da yok. Şayet hayata geçirilirse kazanılabilecek paralardan bahsediyordu Sadri Başkan. İstersen yazdıklarımı ve başkanın söylediklerini tekrardan oku, olmadı cümle içinde kullan, belki bu sefer idrak edebilirsin..

- Başbakana olan antipati, başarı gelince falan giderilmedi. Kafadan atma uyduruyorsun sürekli. Başbakan burda bütün seçimlerde 1. parti oldu. Yalnızca bahsedilen belediye seçimlerinde halkın içinden olan Volkan Canalioğlu başkan seçilmiştir. Bunda Akp'nin çıkardığı adayın, il başkanlığınca istenmeyen bir kişi olması ve bu şahsın zamanında sekreterine sarkan bir kişi olmasından kaynaklanıyordu. Akp'liler o seçimde Saadetin adayına oy vermişlerdir, ve oylar bölünmüştür.

-3 seneden önce stadın yapılıp bitmesi imkansız. Örtülü ödenek olsaydı 100 tane stadımız olmuştu...

-Trabzonspor'un saha içi ve tribün başarılarını tokat gibi yüzüne vurunca "bunların konumuzla ne alakası var" diyorsun. Bu kadar zoruna gittiğini bilseydim yazmazdım. Hani hakemler kayırıyor ya bizi, bulunduğumuz konum tamamen onun eseri dimi? Seni komik çocuk, seni...

-Trabzon şehir olarak hiç de fazla yatırım alabilen bir şehir değil. Tanjant denilen yol 30 yılda tamamlanabildi. 50 yıllık terminal binası kullanılıyor hala. Adam gibi bir stadımız bile yok. Atatürk zamanından beri demiryolu döşenemedi buraya.Teşvik kapsamına alınan iller arasında Trabzon yok. Daha sayayım mı?

-Üzerine gidilecek bir mevzu olsa gidilir zaten. Saçma sapan belgeler topluluğundan bahsediyoruz burda. Elle tutulur hiçbirşey yok. Sadece bir iddia üzerine karalama yapıyorsun.

-Senin zorunu ben çok iyi anlıyorum ama neyse.

-Kabullenmek zor geliyor biliyorum.

-Bundan sonra cevap vermeyeceğim sana. Zira yanlış ve birbiriyle tutarsız, tamamen hayal dünyanda ürettiğin iddialarınla seni başbaşa bırakıyorum. Kanıtlanmış birşeyler olmadan, çamur atma...
gokhanbayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2010, 18:11   #23
jaguar19
Acemi Yiğido

43 Mesajına 70 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 539 jaguar19 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
basayev58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Aykut hocanin kendi takımı ile ilgili yorumlarından ziyade senaryosu önceden çizilmiş bir lig vurgusuna dikkat çekerim.

"O üç penaltı irdelenmeli!" Son Dakika Spor - 12:48 | 17 Aralık 2010
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor�un son 3 maçta kazandığı penaltılara dikkat çekti"Trabzonspor son 3 haftada kritik maçlar oynadı. Gaziantepspor, Bucaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor... 3 maç 3 penaltı. 'Bu penaltılar Trabzonspor�a kasten verildi demiyorum; fakat kimse bunlar incelemiyor." Kocaman'ın Hürriyet Gazetesi'nden Feridun Niğdelioğlu'na yaptığı açıklamalar şöyle: "FARK 4 PUANA DÜŞER DİYE UMUDUMUZ VARDI" "Biz Ankaragücü ile oynayacak, Trabzonspor da İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayacaktı. Maç haftası yaptığımız antrenmanlar bir teknik adamın en çok haz duyacağ şekilde geçti. Oyuncular bu maça hem mental hem fiziken hazırdılar. Karşılaşma öncesinde yaptığımız toplantıda da bunları hissettik. Ancak beklediğimiz o�4 puana düşer� umudu gerçeğe dönüşmedi. Trabzon, maçını kazandı. Onların kazandığı haberi bizde yıkıntı yarattı Biz bu 6 puanlık farkın 4 puana düşmesini beklerken 9 puana çıktı." "SORUNU KENDİMDE ARARIM" "Benim kişiliğim karakterimi herkes bilir. Başkalarının başarı ya da başarısızlığına kılıf aramam. Sorunu kendimde ararım. Ama baz şeylerin de gündemde olması, konuşulması gerek. Bakıyorum kimse gündeme getirmiyor. Trabzonspor takımının aldığ başarıları, Şenol Hoca�nın elde ettiği başarıyı yadsımak yanlış olur. Bir teknik adam olarak alkışlamak durumundayız Ancak kimse yanlış anlamasın ama Trabzonspor son 3 haftada kritik maçlar oynadı. Bu 3 maça bakmak lazım Gaziantepspor, Bucaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor... 3 maç 3 penaltı. Bu penaltılar Trabzonspor�a kasten, isteyerek verildi, demiyorum. Fakat kimse bunları incelemiyor. Ancak maçların kritik anlarınadenk gelen penaltılara bakmak gerek."" DEPLASMAN FOBİMİZ GEÇMİŞ YILLARDA DA VARDI" "Fenerbahçe�nin geçmiş yıllarına da bakmak lazım. 3.5-4 yıldır önceliğe neyi koyarsanız koyun. Bu böyle, değişmedi. Deplasman sıkıntısı ve ikinci yarılardaki düşüş hep vardı. Bu gerilemeler bizim zamanımızda değil geçmiş yıllarda da vardı. Adım adım değiştirmeye farklılaştırmaya çalışıyoruz. Devre arası kampında da bunlarla ilgili ciddi çalışmalar yapacagi.

Ahh cahil aykut kocaman ne oldu kovulma dedikoduları ortaya çıktı!
sana fark atmış Ts ye sen de mi b.k atmaya başladın? Şuster denilen rahatsız gibi sen de mi hedef saptırıyosun.
Aykut da anladı düzenin nasıl işlediği o da sesini yükseltmeye başladı baktı papuç pahalı!

Günahtır bu hakemin ts yi destelendiğini söylemek günahtır.
Günahtır hiçbir gerçeğe dayanmayan saçma sapan şeylerle ona buna laf atmak.

Umutun pozisyonu tv deki yorumcuların en az %70 ine göre penaltı hadi penaltı değil diyelim jayanın pzosiyonu neydi? bUrağın pozisyonu neydi aykut efendi ts bu maçta doğrandı resmen maçtan sonra bu pozisyonara kaç kere baktın?
-------------------------
İlk yarıdaki Burak'ın verilmeyen pozisyonu için:
Şansal Büyüka: Markus burada penaltı var mı yok mu?
Markus Merk: Bu benim için penaltıdır. Duran toptan sonra çok uzun bir şekilde çekiyor Burak'ı. Kendisi rakibini bilinçli bir şekilde engelliyor. Hedefine ulaştıktan sonra da rakibini bırakıyor. Bu iki kolla olan bir çekme, çok açık bir penaltı.

Genel hakem yorumları
Erman Toroğlu:
BÜLENT Yıldırım çok kötü maç yönetti. Bence verdiği penaltı, penaltı. Çünkü Belediyesporlu futbolcunun ayağı yerde, kafaya çıkan Burak havada. Havadaki Burak’a ‘tık’ diye dokundu ve dağıttı. 27. dakikada Holmen’in Burak’ın baldırına taban girişi kesin kırmızı kart. 36. dakikada Jaja’nın ceza alanında indirilişi penaltı. 56. dakikada Burak’ın ceza alanında tutulduğu pozisyon da penaltı. Rakip, topa doğru hareketlenen Burak’ı önce tutuyor; ne zaman top kalecisine gidecek, Burak’ı bırakıyor. Yani Trabzonspor maçı kazanamasaydı, Bülent Yıldırım’ın başı çok ağrırdı. Demek ki, ceza alanını daha iyi süzmesi lazım. Yalnız topun olduğu yere değil, havaya değil, başka yerlere de bakması gerekir.

Ahmet Çakar:
Trabzonspor hakeme rağmen maçı kazanmasını bildi.

--------------------------

Son 3 maç demiş görüldüğü gibi ibb maçında aykutun tersine ts hakeme rağmen maçı söke söke almış.
Antep maçında selçuk düşürülmüştü o pozisyonda tek adam olduğu için doğal olarak hem penaltı hem kırmızı kart verildi.Ne olacaktı aykut senin işin görülsün diye ts nin oyuncu mu atılsın?
Buca maçında engin baytar kendini kasıtlı olarak yere attı bence de panltı yok
yanlız unutulan bişey var ts zaten skor olarak öndeydi maçta.Ts nin şimdiye kadar önde olduğu maçı verdiği maç hatırlamıyorum buca kesin alırdı maçı zaten.

At gözlüklerini çıkarmak lazım biraz da insanın kendine bakması lazım.
jaguar19 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2010, 20:16   #24
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 976 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Trabzonspor - sivasspor maçını bir araştırın ilk iki gol nasıl başlamış nasıl gole çevrilmiş 6 - 0 hesabının sorulması lazım Benim vijdanım rahat değil o maçtan itibaren sivasın önü hakemler tarafından kesilmiş burdan da allaha havale ediyorum şampiyon olamazlar haram puanlarla
yigidolar06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2010, 21:35   #25
Yiğiter
Usta Yiğido

Yiğiter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.256 Mesajına 2.834 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1138 Yiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDI

Biz şampiyonluğa giderken, lehimize yapılan her hakem hatasında çıldıran,binbir türlü teori çıkaran TS taraftarı şimdi aynı şeylerin kendilerine yapılmasından neden rahatsız?Yaptığınız haksızlıkların size dönmeyeceğini mi sandınız?
Alt 17.12.2010, 22:18   #26
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 747 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
kağanhan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
geçen sene de bursaspor aynı peşkeşle şampiyon oldu bu sene sıra trabzonda sadri efendi atıp tutuyor kaynak maynak diye demek ki aslı buymuş biz şampiyonluğa oynadığımız 2 senede de dürüst olmamızdan kaybettik peşkeş istemediğimizden kaybettik varsın kaybedelim yeter ki adam gibi kaybedelim böyle onursuz olacağına!
Buradaki Bursaspor sendromunu anlamıs değilim..Bursaspora geçen yıl hangi olay peskes çekilmis,gizli yollardan paramı aktarılmıs veya diyarbakırda milletin kafası gözü yarılmıs insanlar öldürülecekken maç iptali olumsta 3 puan werilmis bunlarmı peskes...gecen bi kardesimde burada beter olsunlar küme düssünler falan yazmıs..inanın cewap werme gereği bile duymadım..burada herkez fikrini yazıyor bende herkez gibi saygı duyuyorum .ama anlayamadığım tek bir sey war ki bunu biri bana çıkıp anlatsın..anlatsın ki bizde bilelim ...Sivasta gördüğüm kadarıyla Bursasporun sampiyonluğunu istemeyen önemli bir kitle war..bu neden istenmiyor neden bu Bursasporu istanbul takımı gibi görüyorlar..bunun nedeni Bursa halkının tutumu olamaz çünkü bütün Bursa tek yumruk halinde Sivasın yanında olmustur olacaktır bunu buradaki herkez biliyor anlatmaya gerek yok..geriye baska ne gibi bir neden kalabilir ki.. Sivasta yasayıp veya Sivaslı olup istanbul takımlarını tutan kisilermidir bunlar..lütfen biri bunu söylesin..bu önemli bir olay bu ..Bana bir etkisi olacağını sanmıyorum çünkü ben Sivası gönülden sewen ayrıca bir Siwaslı kadar gönülden sampiyon olmasını isteyen biriyim..Bursadaki kardeslerime arkadaslarımada buradaki ortamı anlatıyoruz hep ..ama inanın bu gibi yorumlar farkında olmadan Sivasa olan sewgi saygıyı zedeliyor.. Bursaspor daha doğrusu Bursa halkı bunu haketmiyor.........
Alt 17.12.2010, 22:43   #27
kağanhan58
Acemi Yiğido

kağanhan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

74 Mesajına 129 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 588 kağanhan58 COK SEVILEN BIR KISIkağanhan58 COK SEVILEN BIR KISIkağanhan58 COK SEVILEN BIR KISIkağanhan58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Buradaki Bursaspor sendromunu anlamıs değilim..Bursaspora geçen yıl hangi olay peskes çekilmis,gizli yollardan paramı aktarılmıs veya diyarbakırda milletin kafası gözü yarılmıs insanlar öldürülecekken maç iptali olumsta 3 puan werilmis bunlarmı peskes...gecen bi kardesimde burada beter olsunlar küme düssünler falan yazmıs..inanın cewap werme gereği bile duymadım..burada herkez fikrini yazıyor bende herkez gibi saygı duyuyorum .ama anlayamadığım tek bir sey war ki bunu biri bana çıkıp anlatsın..anlatsın ki bizde bilelim ...Sivasta gördüğüm kadarıyla Bursasporun sampiyonluğunu istemeyen önemli bir kitle war..bu neden istenmiyor neden bu Bursasporu istanbul takımı gibi görüyorlar..bunun nedeni Bursa halkının tutumu olamaz çünkü bütün Bursa tek yumruk halinde Sivasın yanında olmustur olacaktır bunu buradaki herkez biliyor anlatmaya gerek yok..geriye baska ne gibi bir neden kalabilir ki.. Sivasta yasayıp veya Sivaslı olup istanbul takımlarını tutan kisilermidir bunlar..lütfen biri bunu söylesin..bu önemli bir olay bu ..Bana bir etkisi olacağını sanmıyorum çünkü ben Sivası gönülden sewen ayrıca bir Siwaslı kadar gönülden sampiyon olmasını isteyen biriyim..Bursadaki kardeslerime arkadaslarımada buradaki ortamı anlatıyoruz hep ..ama inanın bu gibi yorumlar farkında olmadan Sivasa olan sewgi saygıyı zedeliyor.. Bursaspor daha doğrusu Bursa halkı bunu haketmiyor.........
kardeş kimsenin sendrom mendron moduna girdiği yok sadece olaya tarafsız bakmaya çalış bakalım geçen sene hükmen kazandığınız maçlar ve levent kzıılın federasyondaki fonksiyonunu ve etkisini cümle alem biliyor ikincisi geçen sezon boyu penaltıdan kazandığınız goller -ki sivas aynı şampiyonluğa oyandığı dönemlerde verilmeyen penaltıları devre arasında talimat alınca ölümüne oynayan bir antep maçı ve federasyonda levent kızıl gibi bir adamının olmaması ayrıca diyarbakır maçındaki olayları demişssin madem adalaet var sizin statta da benzer durumlar geçen sezon yaşandı nedne hiç bir yaptırım olmadı???

hadi bunların hepsini ama hepsini geçtik buradaki sivas-bursa maçında ertuğrul efendinin tribünlere karşı yaptığı hareketler ve takındığı tavırlar o ukala volkan şenin tribünlere yaptığı hareketler sonra da TİMSAH gözyaşalrıyla yalandan özür dilemesi ivankovun hareketleri ? ve ayrıca şampiyonluğa oynadığınz dönemde son hafatalra gelince biz sivas değiliz şampiyon oluruz cinsiden futboılcularınız ve forum sitelerinde taraftar gruplarınız verdiği demeçler? işte esas bunlardan sonra size karşı birçok kişinin U dönüşü olmuştur.ayrıca milletin gözünü efendilikle adam gibi adamlıkla boyayan eruğrul sağlam ise tam bir iki yüzlü üstelik ağzı da çok bozuk bizzzat bunu sivas- bursa maçında yedek kulubesinin arkasındaki tribündeydim orda şahit olduk küfürlerine hareketlerine ve ayrıca kayserili yakın bir arkadaşmın ertuğrul kayseriyi çalıtırırken onunla ilgili söyledikleri -ki bu kasyerili arkdaşm da kayserisporun maçalrını ve idmanalrını sürekli takip eder- ertuğrulun aslında hiç de adil olmayan ve çok kaypak bir adam olduğuna yemin edrk bizat yakından şahit olduğunu analtması...işte bütün bunalr en azından bende bursaspora karşı olumsuz bir tavır oluşturudu sevgili kardeşim ayrıca sivas şampiyonluğa oyandığı dönemlerde ne sizden ne de diğer anadolu takımlarından öyle dstek mesetek de görmedi bırakın bu masalları!
kağanhan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.2010, 23:04   #28
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 948 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Diğer takım taraftarları ile girilen çatışmalardan çıkardığım sonuçlar ve edinidiğim dersler özetle şu şekildedir:

Velev ki iddialarımız doğru olsun (ki doğruluk payı içeren bir çok iddia var, atalarımız ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler), kendi kulübümüz için harcayacağımız enerji ve oluşturacağımız sinerjiyi başkaları için boşuna harcıyoruz, veya başkaları ile ilgili iddialara verdiğimiz önemi kendi kulübümüzün geleceği ve menfaatleri için göstermiyoruz.

Belki de haklı bir şekilde sahip çıkanımız -Trabzon veya Bursa gibi- olmadığı için, siyasi, ekonomik vb bir çok yönden kendimizi Anadolu'nun terkedilmiş gariban çocukları olarak görmeye alıştığımız ve hep kendimizi himayeye muhtaç hissettiğimiz içindir ki, Bursa'yı veya Trabzon'u sahiplenen, destek çıkan birilerini gördüğümüzde bas bas bağırıyoruz. Aslında bu çığlıkların altında Trabzon'dan veya Bursa'dan kaynaklanan neferet değil, onlara birileri sahiplenip destek çıktığı ve aynı konumda olmadığımız için yetim kalmış bir çocuk gibi 'baba' hasreti çekiyoruz. Yalan mı??? Yorumların, feryat figanların derininde yatan ifade şu: 'Ey birileri, lütfen, lütfen, lütfen bize de sahip çıkın, bizi de ezdirmeyin, bize de haksızlık yapılmasına engel olun! Lütfen.....' Sahip olamadığımız himayeye sahip takımlara vurarak bu çığlığımızı ifade ediyoruz.

Koskoca bir şehir, dışarıya verdiği 4 milyon civarındaki göçle birlikte yeryüzüne dağılmış 5-6 milyonluk bir kitlenin içerisinden Sivasspor'a sahip çıkacak nitelikli bir insan olarak sadece sevgili Mecnun Odyakmaz'ın çıkması, ikinci bir alternatif veya yedeğinin olmaması bu yaşadığımız trajedinin göstergesi değil mi?

Son olarak, Sivasspor varlığını başka takımlara düşmanlık veya muhalefet üzerine inşa etmemelidir. Bu yola tevessül eden taraftarları kardeşçe uyarıyorum. Sivasspor varlığını ve dolayısıyla biz taraftarları olarak varlığımızı kendi başarılarımız üzerine inşa etmeliyiz! Bilmem anlatabildim mi? Ayrıca bir İstanbul takımını şampiyon olarak görmektense bin kez Bursa'yı ve bir kez Trabzon'u şampiyon olarak görmeyi tercih ederim. Oluşturdukları şehir kimliğine ve sevdasına saygı duyuyor ve örnek alınması gerektiğini düşünüyorum.

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı BOUN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2010, 23:05   #29
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 747 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
kağanhan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
kardeş kimsenin sendrom mendron moduna girdiği yok sadece olaya tarafsız bakmaya çalış bakalım geçen sene hükmen kazandığınız maçlar ve levent kzıılın federasyondaki fonksiyonunu ve etkisini cümle alem biliyor ikincisi geçen sezon boyu penaltıdan kazandığınız goller -ki sivas aynı şampiyonluğa oyandığı dönemlerde verilmeyen penaltıları devre arasında talimat alınca ölümüne oynayan bir antep maçı ve federasyonda levent kızıl gibi bir adamının olmaması ayrıca diyarbakır maçındaki olayları demişssin madem adalaet var sizin statta da benzer durumlar geçen sezon yaşandı nedne hiç bir yaptırım olmadı???

hadi bunların hepsini ama hepsini geçtik buradaki sivas-bursa maçında ertuğrul efendinin tribünlere karşı yaptığı hareketler ve takındığı tavırlar o ukala volkan şenin tribünlere yaptığı hareketler sonra da TİMSAH gözyaşalrıyla yalandan özür dilemesi ivankovun hareketleri ? ve ayrıca şampiyonluğa oynadığınz dönemde son hafatalra gelince biz sivas değiliz şampiyon oluruz cinsiden futboılcularınız ve forum sitelerinde taraftar gruplarınız verdiği demeçler? işte esas bunlardan sonra size karşı birçok kişinin U dönüşü olmuştur.ayrıca milletin gözünü efendilikle adam gibi adamlıkla boyayan eruğrul sağlam ise tam bir iki yüzlü üstelik ağzı da çok bozuk bizzzat bunu sivas- bursa maçında yedek kulubesinin arkasındaki tribündeydim orda şahit olduk küfürlerine hareketlerine ve ayrıca kayserili yakın bir arkadaşmın ertuğrul kayseriyi çalıtırırken onunla ilgili söyledikleri -ki bu kasyerili arkdaşm da kayserisporun maçalrını ve idmanalrını sürekli takip eder- ertuğrulun aslında hiç de adil olmayan ve çok kaypak bir adam olduğuna yemin edrk bizat yakından şahit olduğunu analtması...işte bütün bunalr en azından bende bursaspora karşı olumsuz bir tavır oluşturudu sevgili kardeşim ayrıca sivas şampiyonluğa oyandığı dönemlerde ne sizden ne de diğer anadolu takımlarından öyle dstek mesetek de görmedi bırakın bu masalları!
Ewwela anlattığın her cümleye saygı duyuyorum...ama hepsi yanlıs...sondan baslayarak söylemeliyimki hiç kimse masal anlatmıyor...Bursa sampiyonluğa giderken haksız penaltılar aldı Sivas giderken penaltıları werilmedi bu mudur tarafsız bakıs acısı...2009-2010 yılının istatistiklerine bi göz atarsan Bursasporun en az penaltı kullanan takımlardan biri olduğunu görürsün...Diyarbakırda yapılmaya çalısan katliamın hiç birisi Bursada olmadı..sen oradan konusuyorsun ben 37 yasındayım 30 yıldır Bursa stadında maç izlerim...Bursada hiç kimse Diyarbakır halkı veya takımına küfür etmemistir ..teröristbası ve malum gruba tepki vardır ki bizim tribünü bilirsen cok sehit weren bir tribündür bunun için besteler yapılmıstır ve bu sadece d. bakır macı değil her maç söylenir..anlatmak istediğin olaylı mac buysa cewabı budur bunun dısında Bursada hiç bir takımla problem yasanmamıstır...Sivas hakkındaki demc olayını cıkarıp temcit pilavı gibi sürekli vizyona koyan istanbul basınıdır bursadaki her futbolcu we yöneticinin werdiği demeçler Bursa kenti sanayii ve futbol kültürüne sahip bir sehirdir Sivasspor sampiyonluğu kowaladıktan sonra bir takım hatalar yapmıstırki ligin altına inmistir biz bu duruma düsmeyiz düsmemek için bir çok gerekcemiz ve sahip olduğumuz olgular wardır....bunun neresi Sivassporu küçümsemektir...Ertuğrul Sağlamın avukatı değilim kendi karakteri onu bağlar..tarafsız bir gözle değerlendirecek olursak bir yanda 3 milyon sehir ve türkiyenin geneli bağrına basmıs bir yanda senin kayserili arkadasın basmamıs...buradan herkez kendine bir fikir edinir..wolkan senın Siwasta yaptığı hareket kalp hareketidir ki bunun bence olduğu gibi buradaki bir çok kardesimcede sorun olmadığı söylenmistir..we son olarak benim güzel kardesim..Bursa bize destek wermedi demissin..en cok bu tebessum ettirdi beni..en cokta bunun gibi cümleler üzüyor bizleri...Bursa stadında kardesimiz ankaragücünden sonra actığımız tek bayrak SİVASSPOR bayrağıdır siz sampiyonluğa giderken...biz Sivasa sunu yaptık bunu yaptık gibi seyler söylemek istemiyorum artık görünen köy klawuzda istemez..bunu burada çok kardesim görüyor zaten..en büyük temennim bizlerinde yanlısı warsa bunu duzeltmemiz ama senin gibi değerli kardesleriminde yanlıs bildiği seylerden arınmasıdır.........
Alt 17.12.2010, 23:12   #30
kağanhan58
Acemi Yiğido

kağanhan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

74 Mesajına 129 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 588 kağanhan58 COK SEVILEN BIR KISIkağanhan58 COK SEVILEN BIR KISIkağanhan58 COK SEVILEN BIR KISIkağanhan58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ewwela anlattığın her cümleye saygı duyuyorum...ama hepsi yanlıs...sondan baslayarak söylemeliyimki hiç kimse masal anlatmıyor...Bursa sampiyonluğa giderken haksız penaltılar aldı Sivas giderken penaltıları werilmedi bu mudur tarafsız bakıs acısı...2009-2010 yılının istatistiklerine bi göz atarsan Bursasporun en az penaltı kullanan takımlardan biri olduğunu görürsün...Diyarbakırda yapılmaya çalısan katliamın hiç birisi Bursada olmadı..sen oradan konusuyorsun ben 37 yasındayım 30 yıldır Bursa stadında maç izlerim...Bursada hiç kimse Diyarbakır halkı veya takımına küfür etmemistir ..teröristbası ve malum gruba tepki vardır ki bizim tribünü bilirsen cok sehit weren bir tribündür bunun için besteler yapılmıstır ve bu sadece d. bakır macı değil her maç söylenir..anlatmak istediğin olaylı mac buysa cewabı budur bunun dısında Bursada hiç bir takımla problem yasanmamıstır...Sivas hakkındaki demc olayını cıkarıp temcit pilavı gibi sürekli vizyona koyan istanbul basınıdır bursadaki her futbolcu we yöneticinin werdiği demeçler Bursa kenti sanayii ve futbol kültürüne sahip bir sehirdir Sivasspor sampiyonluğu kowaladıktan sonra bir takım hatalar yapmıstırki ligin altına inmistir biz bu duruma düsmeyiz düsmemek için bir çok gerekcemiz ve sahip olduğumuz olgular wardır....bunun neresi Sivassporu küçümsemektir...Ertuğrul Sağlamın avukatı değilim kendi karakteri onu bağlar..tarafsız bir gözle değerlendirecek olursak bir yanda 3 milyon sehir ve türkiyenin geneli bağrına basmıs bir yanda senin kayserili arkadasın basmamıs...buradan herkez kendine bir fikir edinir..wolkan senın Siwasta yaptığı hareket kalp hareketidir ki bunun bence olduğu gibi buradaki bir çok kardesimcede sorun olmadığı söylenmistir..we son olarak benim güzel kardesim..Bursa bize destek wermedi demissin..en cok bu tebessum ettirdi beni..en cokta bunun gibi cümleler üzüyor bizleri...Bursa stadında kardesimiz ankaragücünden sonra actığımız tek bayrak SİVASSPOR bayrağıdır siz sampiyonluğa giderken...biz Sivasa sunu yaptık bunu yaptık gibi seyler söylemek istemiyorum artık görünen köy klawuzda istemez..bunu burada çok kardesim görüyor zaten..en büyük temennim bizlerinde yanlısı warsa bunu duzeltmemiz ama senin gibi değerli kardesleriminde yanlıs bildiği seylerden arınmasıdır.........
haklsın kardeş senin bütün söylediklerin ve bildiklerin doğru bizim gözümğüzle görüp bizzat şahit olduklarımız yalan ne diyelim haklsın bnim veya bir sivassporlunun bursayla ne problemi veya kini olabilir ama sen demişssin ki istanbul basının sürekli ısıtıp gündeme getirmesi falan ya ben sana diyorum ki bizzata yakında gördüm o olayları ve hareketleri ayrıca aynı şekilde bursa tezahuratları ve şampiyon anadoludan sloganları siz başta dürüst ve saygılı giderken buırada da yapıldı merak etme ama kalkıp burada sütten çıkmış ak kaşık gibi herşeyi bursa lehine göstermey çalışma bayrak açtınız da ne oldu sonra şampiyonluğa yaklaştıkça biz sivas değiliz söylemlerine başladnz bunu gerçekten art niyetli söylememiş hatalara düşmeyeceğiz şekliden söyleyenler de elbette olmuştur ama art niyetli söyleyenler de olmuştur malesef
kağanhan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
futbolu, peŞkeŞspor, türk