Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Maçı Değerlendirelim
Alt 24.04.2016, 00:20   #51
onur0634
Tecrübeli Yiğido

239 Mesajına 381 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 546 onur0634 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Maçı Değerlendirelim

Alıntı:
kaplanlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
tek ihtimal var.bakkal efendiyle yolları ayırıp takımı alt yapı hocasına bırakmak.
Ağa güldürme adamı yaw Altyapı var mı
ki hocası olsun ))
onur0634 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda onur0634'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.04.2016, 00:28   #52
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Zordayız galibiyetten başka kapıyı açacak anahtar yok ...Onu hepimiz biliyoruz bilmesinede...Başakşehirle deplasmanda puan alınması bile başarıdır bana göre...Kaldıki takım 2-0 öne geçebilecek skoru elde edebiliyor...Sağa sola saldırmadan biz maçlarımıza bakalım...Rizede kayseride en az 2 maç kaybedecek...Bizim kayseriyle maçımız var o maçı alacağımızı biliyorum dua ediyorum...Tablo çok kötü olsa bile yemin ediyorum kümede kalmak çok zor değil ...Sadece Sivassporun maçlarına bakıp konuşuyoruz...Rakiplerimizin maçları çokta kolay değil ...İnanın oldukça umutluyum ben...
Alt 24.04.2016, 00:29   #53
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Maçın tamamını izledim...İlk yarı bilhassa ilk 25-30 dak. rakibe forvetlerimiz ve orta sahamız pres yaparak baskı yaptı..Rakip herhalde sivasspordan böyle bir şey beklemiyordu ki biraz şaşırdılar..O şaşkınlık esnasında maç bir anda 2-0 oldu...Çağatay ın oynadığı oyunu ve yaptığı asisti görünce keşke hocaları bu çocuğa daha fazla oynama süresi verseymiş diye düşünmedim de değil...Maç sırasında hakem Yiğit i bir kaç kez uyarmıştı hatta gözüm üstünde demişti..Buna rağmen Yiğit gereksiz bir şekilde rakibini çekerek indirdi ve maç bir anda 2-1 e döndü..Sarı karttan sonra Yiğit zaten oyundan düşmüştü..Hocasının onu o dak.da oyundan alması gerekiyordu ama Mesut Hoca bir süre daha bekledi...2. yarı sivasspor geriye çekildi rakip bastırdı ;biz hocanın huyunu bildiğimiz için oyuncu değiştirmez veya değiştirse de son 10-15. da ancak gol yenirse oyuncu değiştirir diyorduk öyle de oldu;golü yiyince hoca hemen oyuncu değiştirdi...Mesut Hoca şaşırtıcı bir hamleyle forvet alacağına maçı berabere bitirmek için Adem i oyuna aldı...Maçı bile kaybedebilirdik ama maç berabere bitti...Mesut Hoca yine yapacağını yaptı;maçı beraberlikle bitirdi...Maçta oynayıp oynamadığı bile belli olmayan Tanase ye hoca nasıl 80 dak. sabretti hayret bir şey...Sakatlanamadan önce forma giren Tanase sakatlıktan sonra malesef çok formsuz ve kuvvvetsiz...Hocanın bu oyuncuyu ilk yarı sonunda oyundan alması gerekirdi...Gökhan ilk yarı daha iyiyidi..sonradan oyundan düştü ama yine de takıma katkı yapacağını gösterdi..Oynadıkça daha iyi olacak...Kalecimiz 3-4 tane iyi kurtarış yaptı;gollerde hatası yoktu..Hoca haftaya bakalım takımı nasıl oynatacak..Artık deniz bitti...Haftaya son kozumuzu oynayacağız...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda eyuphulagu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.04.2016, 00:44   #54
kadirakin58
Tecrübeli Yiğido

kadirakin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

328 Mesajına 596 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kadirakin58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Kayseri yendi, maçı değerlendirmeye gerek mi kaldı ? Matematiksel olarak şansımız var, önümüzdeki bütün maçları kazanırsak tabi ki !
Alt 24.04.2016, 01:03   #55
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Değerlendirelim ...Tek bir değerlendirme yapacağım ...Sivasspor geriye kalan bütün maçları alacak...Başka açıklaması başka izahı yoktur...Aldığı vakit kümede kalacak çünkü rakiplerinin biriyle kendi oynayacak devamında rakıpleri en az 2 maç kaybedecek ...Sanırım bu yeterlidir...
Alt 24.04.2016, 02:10   #56
58Sivaslilar
Usta Yiğido

58Sivaslilar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

302 Mesajına 395 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 645 58Sivaslilar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Basarisiz yönetimin basarili cöküsünü görüyoruz sivasspora yazik ettiler
58Sivaslilar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.04.2016, 02:14   #57
58Sivaslilar
Usta Yiğido

58Sivaslilar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

302 Mesajına 395 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 645 58Sivaslilar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivasspor taraftarlari bu sivassporun basina bela olan basarisiz yönetim asalaklarini bir daha o tesislere koymayin yoksa onlar kendiliginden birakip gitmezler
58Sivaslilar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.04.2016, 07:31   #58
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 309 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Mucize Sivasspor Mucizevi bir Şekilde STSL de kalacaktır.

Kıymetli Yiğidolar.
Her maçtan sonra bir önceki söylediklerimizi biraz değiştirmek bir anlamda kendi kendimizle ters düşmek zorunda kalıyoruz. Mesela, M. Başakşehir öncesinde mutlaka yenmemiz gereken bir maç dedim. Şimdi ise alınan 1(bir) puanın bile çok önemli olduğunu düşünüyorum. Buna da şükür. Takımımız bu maçta şunu cümle aleme açık açık gösterdi: Sivasspor gerçek oyununu oynaya bilse STSL de yenemeyeceği takım yoktur. Ben şahsen özellikle birinci yarıdaki oyunumuzdan oldukça memnunum. Daha önce de yazdığım gibi Cicinho yerine Çağatay oynatılabilirdi. Çünkü Çağatay'ın kumaşının iyi olduğunu İstanbuldaki GS maçında zaten görmüştük. Ancak, her ne hikmetse hep aynı kader, sağ yada sol beklerimiz sakatlanıyor hep. Ne oluyor anlamıyorum. Kardeşim daha bismillah bir maç bile oynamadın. Ondan sonra oyun düzeni değişiyor. Oyuncu tercihleri allak bullak oluyor. Nitekim dünde Çağatay çıkınca takımın oyununda zaaflar oluştu. Sonuç malumunuz. Gelelim önümüzdeki haftalara.

Analizim şöyledir: Kıymetli dikkatlerinize sunuyorum.

1) Normalde son dört maç arada 7 puanlık fark oluştu dersek bu farkın kapanabileceğini kimse beklemez. Bu anlamda düşünürsek bugün itibariyle biricik takımımızın STSL den düştüğünü söyleyebilirdik. Ancak, henüz son sözler söylenmedi. Çünkü,

2) ben hala rakibimizin Rize değil Kayserispor olduğunu varsayarak analiz yapacağım. İnşallah bu arada Eskişehirspor kendini unutturup aradan çıkıp lige tutunmaz. Bu ihtimalde ne yazık ki kuvvetli sayın yiğidolar. Ancak, eğer bugün MİY Eskişehirsporu yenerse o zaman bizim işimiz biraz daha kolaylaşır.

3)Dünkü Akhisarspor-BJK (3-3) çok hayırlı olmuştur. Muhtemel sonuçlar şöyle tecelli olacaktır inşallah.

3a) Bugün Eğer FB Trabzonsporu Trabzonda yenerse BJK ile puan farkı 3 e inecek, BJK Kayserispor maçına var gücü ile asılacaktır. Aksiharsporda Sivasta açık oynamak zorunda puan almak için. Sivassporumuz Akhisporu yenecektir inşallah. Kayserispor ile aradaki puan farkı 4 puana inecektir. Bazı Yiğidolar biz Akhisarı mı yeneceğiz vb. biçiminde itiraz öne sürebilirler. Evet, Allahın izni ile yeneceğiz. Yiğidolar bunu başaracaktır. Ben dün gerçekten olumlu futbol gördüm özellikle ilk 30-35 dakika. Bu anlamda Mesut Hocayı kutluyorum.

3b) Bize yenilen Aksiharspor kendi evinde Kayserisporu yenmek için motive olacaktır. Aksi halde peşpeşe iki yenilgi almış olurlar bu riske girmeyeceklerini düşünüyorum. Avrupa hedefi gibi bir hedefleri biraz da olsa var bunu zorlayacaklardır. Bizde İnşallah burada Gençlerbirliğini yeneceğiz. Başka çaremiz yok. Aradaki puan farkı Kayserisporla 1 e inecektir. Varsayalım Aksiharspor şu yada bu nedenle Kayserispora yenildi. Ardaki puan farkı hala 4 olur. Kayseride Kayserisporu yeneceğiz inşallah. O zaman fark 1 e inecektir. Son maçta GS Kayserisporu İstanbulda yener biz FB ile berabere kalırsak ikili averajla STSL de kalırız. Eğer, Sivas FB yi yener GS-Kayserispor berabere kalırsa Sivassporumuz yine STSL de kalır. Önceye dönelim, Akhisar Kayserispor ile berabere kalırsa fark 3 puana iner Kayseri de Kayseri ile gollü berabere kalırsak ve son maçta Sivassporu FB yi yener ve GS de Kayserisporu yenerse yine STSL de kalırız. Eğer Kayserisporu Kayseride yenersek fark sıfıra düşer. Son maçlar belirler. Biz FB yi yenersek Kayserispor GS yi İstanbulda gole boğsa bile onlar için tatlı bir anı olur ama PTT ligine gitmekten kurtulamazlar. Görüldüğü gibi burada Anahtar Takım Akhisarspor olacaktır. Biz Aksiharı 4 Eylülde sahadan silmesine sileriz İnşallah Allahın izni ile ancak ben Akhisara Aksihardaki Kayserispor maçında güvenemiyorum. Sezonun ilk yarısında biz Akhisara son 15 saniye golüyle 1-0 yenilmiştik ertesi hafta Aksihar mucizevi bir şekilde son 40 dakika 10 kişi oynayan Kayserispora 3-2 yenilmişti Kayseri de. O maçta Kayserispor 2 penaltı kazanmıştı. Hani Şu Sivassporumuz lehine bir türlü verilemeyen penaltılar varya.

3c) En olumsuz sonuç: Kayserispor Sivassporu yenerse Sivassporumuz STSL ye veda etmek zorunda kalır. Kader maçı. Cenabı Allahın takdiri böyle imiş. Kalben, kültür yönünden herşey yönünden bir olan iki kardeş şehir. Hep rakip hep rakip. Bunda da vardır bir hayır.

3d) Sivasspor Kayserispora yenilmemek zorunda STSL de kalabilmek için

3e)
Bugün Trabzonspor-FB yi yenerse aradaki fark (BJK-FB) 5 puan olarak kalır. BJK önümüzdeki hafta Kayserispor maçına asılmak zorunda çünkü FB ye göre fikstürü daha zor gibi. GS ve Konyaspor deplasmanları var BJK nın. Eğer aradaki 5 puan fark (BJK ile FB arasındaki) hep korunabilirse son maçta burada FB yi yenebiliriz inşallah.

4) 'Kardeşim sen evinde Eskişehirspora yenildin. Bursaspora yenildin. MİY ye deplasmanda yenildin. Trabzonspordan 3 puan alabilecekken 1 puan bile alamadın' gibi itirazlar doğal olacak olacaktır. Ancak, geçmiş artık geçmişte kalmıştır. Geçmişe ancak Cenabı Allah dönebilir. Biz faniler geleceğe bakmak zorundayız. Başka çaremiz yoktur çünkü faniyiz.

Sonuçların sonucu: Cenabı Allah hakkımızda hayırlısını takdir eylesin inşallah. M.Başakşehir maçında dün aldığımız bir puan aslında altın değerindedir. Teşekkürler Beykan Şimşek. Sen gerçekten iyi bir futbolcusun. İnşallah çok daha iyi olacaksın. C. Tanase konusunda biraz yanılmış olabileceğimi kabül ediyorum. Teknik futbolcu ama ağır hareketleri biraz normalin üstünde. Bundan benim de rahatsızlığım var. Yine de sanki ben o oynadığı zaman Aatifin üzerinden fazla yükün kalktığını ve Aatifin Burhan ile ileride daha çok gözüktüğünü düşünüyorum. Çünkü C. Tanase bulunduğu bölgeyi sağlı sollu savunuyor gibi. Ah biraz daha hareketli olabilse inşallah. Bu konuyu daha sonra analiz etmeye devam edeceğim inşallah.
Sivasspormysoul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.04.2016, 12:27   #59
poyrazer5858
Acemi Yiğido

99 Mesajına 194 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 435 poyrazer5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

mesut hocanınrakip takımı iyi etüt ettiğini 15 dakikada attığımız iki golde gördük.
yiğitin sebeb olduğu gereksiz penaltı bütün hesapları alt üst etti.
maalesef büyük bir fırsatı teptik. yine de her şey bitmedi henüz.
kayserinin 2 deplasman maçından en fazla 1 puan çıkaracağını düşünüyorum.
bizde evimizdeki iki maçı alırsak kayseriyle final maçını oynarız.
bu yüzden yapacağımız tek şey sezon bitene kadar eleştirilerimizi erteleyip takıma destek olmak.
şu an takımın tek eksiği moral motivasyon.bunu sağlamakta şehir halkının görevi.
poyrazer5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.04.2016, 16:57   #60
ready
Usta Yiğido

ready - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.153 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ready ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

haftayı 3 puanla kapatacagın halde 1 puana razı oluyorsun nesini degerlendireceksin heleki şu her hafta oynadıgı futbolla herkese saç baş yolduran yigiti kadroya koyman demekki bizim göremedigimiz şeyleri görüyor yigitte mesut efendi

Etiketler
değerlendirelim, maçı

Seçenekler Arama
Stil