Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Çalımbay: Lige İyi Hazırlandık
Alt 09.09.2011, 00:43   #1
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 663 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Çalımbay: Lige İyi Hazırlandık

LİGE İYİ HAZIRLANDIK!
Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay kulüp tesislerimizde düzenlediği basın toplantısında lige çok iyi hazırlandığımızı ve bu sezon başarılı olmak istediğimizi söyledi.
2011-2012 sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını diyen Çalımbay yeni lig sistemiyle birlikte lige ayrı bir heyecan geleceğini belirterek şunları söyledi: “Her şeyden önce 2011-2012 sezonu Türk futboluna hayırlı olsun. İnşallah bu hafta başlayacağız. Ben bu sezonun çok iyi olacağına, çok çekişmeli olacağına ve zevkli olacağına inanıyorum. Çünkü her şeyden önce lig yeni bir sistemle oynanacak. Herkeste çok büyük bir beklenti, heyecan var ligin başlamasından dolayı. O kadar büyük bir özlem var ki en son oynadığımız Kazakistan maçı çok büyük bir taraftar kitlesine oynandı. Bu yeni statüye göre her takım gücüne göre transfer yaptı. Herkes iddialı olmak istiyor. Çok güzel yönleri olan sistem. Lig bitecek ama heyecan bitmeyecek. Hem üst sırada hem de ilk 8’de yeni bir heyecan yaşanacak. Çok zevkli iyi bir lig olacağına inanıyorum. Sistemin iyi yönleri kadar kötü yönleri de var. 9 ile 15. sıra bitiren takımların ne olacağı. Çünkü bu takımlar için lig 3 ay önceden bitiyor. Bunun için de iyi bir formül bulunacaktır. Çünkü bu takımlar içinde milli takıma giden oyuncular olacak. O zaman bu arkadaşlar maç yapmadığı için milli takıma bile gidemeyecekler.”

Takımı olarak lige çok iyi hazırlandığımızı, ligin başlangıç tarihinin Eylül ayına alınmasının takımımız açısından iyi olduğunu söyleyen Çalımbay: “Biz Sivasspor olarak lige çok iyi bir şekilde hazırlandık. Ligin ileri tarihte başlaması yeni transfer ettiğimiz arkadaşların uyumu açısından, sakat arkadaşlarımızın iyileşmesi açısından iyi oldu. Tabi hazırlık maçlarından sakatlarda verdik. Diallo olsun, Pedriel olsun, Uğur olsun bu arkadaşlarımızda sakatlandı ama biz ligin ileri tarihte başlatılmasını avantaja çevirdik. Biz teknik direktörler olarak takımımızı hazırlamak durumundayız. Mazeret üretmemiz söz konusu bile değil. Lige iyi bir şekle hazırlandığımıza inanıyorum” dedi.

Kamp döneminde 11 hazırlık maçı oynadığımızı ve bütün futbolcularımıza şans verdiğini ifade eden Çalımbay: “En son kupa maçı oynadık Kayserispor ile kendi sahamızda çok anlamlı bir kupa maçı oynadık. Bizim final golümüzü Muhammed Ali attı. Oynaya oynaya kendine güveni geldi. Bek oynuyordu sağ açık oynadı bu maçta gitti golünü de attı, ortasını da attı. Bir tecrübe kazandı, takıma alıştı. Hafta sonu hafta içi maç yapacağız. Bizim herkese ihtiyacımız var. Bütün oyuncularımızı aynı ayarda tutmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

Takımımıza katılan yeni transfer hakkında açıklama yapan Çalımbay: “Bu sene iyi transferler yaptık. İyi, işine saygılı olan futbolcuları transfer ettik. Biz bu transferleri yaparken ocak ayını daha pas geçerek transfer yapmaya çalıştık. Çünkü ocak ayında tekrar transfer yapmak istemiyoruz. Tabiî ki mecbur kalırsak tekrar transfer yaparız. Ben arkadaşlarımıza çok güveniyorum. Bu seneki kadroyu ben yaptım. Bu kadroyla da çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Bizim bu sene çok başarılı olmamız gerekiyor. Herkesin kapasitesinin çok çok üstüne çıkması gerekiyor. Yönetimime çok güveniyorum. Geçtiğimiz sezon yaşadığımız sıkıntılı dönemde bile bize sonuna kadar destek çıkan taraftarımıza çok güveniyorum. Taraftar benim için 12. adam değil 1. adamdır. Taraftarlarımızın desteğini her zaman bekliyorum. Biz de elimizden geldiğince bundan önce yaşanan sıkıntıları yaşatmamaya çalışacağız. En son yaptığımız transfer Rasmussen bizimle beraber 2-3 gündür antrenmanlara çıkıyor. İnşallah onunda bize çok büyük faydaları olacağına inanıyoruz. Kariyerine baktığımız zaman Danimarka Milli Takımı’nın her kademesinde oynamış. Mutlaka bize de çok büyük faydası olacaktır” dedi.

Yeni transferimiz Rasmussen ve Kayserispor maçında sakatlanan Uğur Kavuk’un Karabükspor maçında oynayıp, oynamayacağının sorulması üzerine Çalımbay: ”Rasmussen ile görüştüğümüzde kendisinin kamp dönemi geçirdiğini söyledi. Hazırlıktan çok takıma uyum sağlayıp, sağlamaması çok önemli. Henüz karar vermedim ama takımla alışması açısından Karabük’e götürebilirim. Daha 2 gün antrenmanımız var. Ona göre bir karar vereceğiz. Elimizde alternatifli bir kadromuz var. En fazla alternatifli bölge de sağ taraf. Muhammed Ali daha çok genç henüz lig tecrübesi yok. Zamanla kullanacağız. Örneğin Senagal’in Togo’yu 2-0 yendiği maçta Faty sağ bek oynadı. Mahmut, Murat sağ bek oynayabiliyor. Burara bir sıkıntımız yok” ifadesini kullandı.

A2 takımında oynayan genç futbolcularımızı takip ettiğini ve her zaman kapısının açık olduğunu söyleyen Çalımbay sözlerine şöyle devam etti: “A2 takımdan Muzaffer bizimle beraber çıkıyor antrenmanlara. Kayseri maçında A2 takımdan 3 isim kadrodaydı. Sürekli konuşuyoruz uyumumuz iyi. Maçlarını da seyrediyoruz. Zamanla oradan faydalanacağız. Onlar maçlarının başlaması lazım. Oynadıkları hazırlık maçları A2 için ölçü olmaz. Çünkü A2’nin rakibi onlar değil. A2 takımında oyuncu oradan direkt buraya gelecek oyuncu onun için de buna göre maçlar oynaması gerekiyor. Çok yetenekli oyuncular var takip ediyoruz. Bizim kapımız genç arkadaşlara sonuna kadar açık. Benim kadrom 30 olsa 35 yaparım yine genç arkadaşları alırım.”

Son olarak takımımızda sakatlıkları devam eden futbolcularımız hakkında bilgi veren Çalımbay: “Uğur’un son durumu bugün belli olacak. Şuan koşular yapıyor ama maske ile. Ona göre bugün karar vereceğiz. Bizim bir maçımız yok bir sürü maçımız var. Arkadaşımızı zor duruma düşürmek istemiyoruz. Tomas Rada’nın sakatlığı var. 10-15 gün daha olamayacak bizimle. Kerim’de şu an düz koşular yapıyor. 2 haftaya kadar takımla beraber antrenmanlara başlayacak”dedi.
KAYNAK: sivasspor.org.tr
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı A.Turan Korkmaz'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Çalımbay: Lige İyi Hazırlandık
Alt 09.09.2011, 00:58   #2
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1276 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Çalımbay: Lige İyi Hazırlandık

ilk once super bir aciklamaydi icimiz rahatladi acikcasi bu sene apayri bir sivasspor izleyicez

ama gelelim su kisima

Son olarak takımımızda sakatlıkları devam eden futbolcularımız hakkında bilgi veren Çalımbay: “Uğur’un son durumu bugün belli olacak. Şuan koşular yapıyor ama maske ile. Ona göre bugün karar vereceğiz. Bizim bir maçımız yok bir sürü maçımız var. Arkadaşımızı zor duruma düşürmek istemiyoruz. Tomas Rada’nın sakatlığı var. 10-15 gün daha olamayacak bizimle. Kerim’de şu an düz koşular yapıyor. 2 haftaya kadar takımla beraber antrenmanlara başlayacak”dedi.
KAYNAK: sivasspor.org.tr

1)ugur kavugun olmamasi buyuk bir sans muhamed ali atamdan bu sene ziya erdal gibi buyuk bir cikis bekliyorum cok umitliyim sag tafarta sorunumuz yok cok sukur

2)tomas rada olsada olur olmasada olur alternatifimiz allaha cok sukur var

3)kerim zengin vakasi hata "krizi" i bu ne ya allah allah adamin ayagina kursun mu yedi insallah kronik sakt degildir 3 aydir sakat biz bu oyuncuyu niye transfer ettik o zaman

2 haftaya kadar takimlan antrenmana cikacakta olma essegim olme daha forma sansi bulmaya calisacak takima adapte olmasi vs vs vs cok uzun sure hata 5.haftaya ancak yetisir.

yinedende hepsine allahtan acil sifalar diliyorum gec olsun guc olmasin

eeee peki pedriel ne oldu o adam degil mi?

mamadou diallo:6 ay yok onun sozlesmesi donduruldu mu arkadaslar bari

sakatlar listesi:
-mamadou diallo
-pedriel
-kerim zengin
-tomas rada
-ugur kavuk(hafif)

daha lig baslamadi biz revire donduk hayirlisi
Alt 09.09.2011, 01:40   #3
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

rıza hocama lig sistemi hariç katılıyorum her sezon sakat veriyoz kampta busene yine az verdik 3 4 haftaya herkes takımda olur kadro genç sayılır çok mücadeleci takım olduk hazırlık maçlarında bunu gözledim teknik kapasitemiz zayıf yine dan dun oynuyoruz inşallah yanılırım sağ taraf güçlü diyor ben katılmıyorum orası en zayıf halka kerim tam iyileşirse uğurla rekabet eder muahammed orda biter tıpkı sol beke oynattığımız ferhat gibi sistem çok adaletsiz dikkatli olmazsak ligi 10.bitirsek bile düşebiliriz adalet bunun neresinde
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58MUAMMER58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.09.2011, 01:44   #4
dogan5880
YASAKLI ÜYE

dogan5880 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

191 Mesajına 269 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 dogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOKdogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOK

INSALLAH DEDIN GIBI OLUR TOPRAGIM ESKISI GIBI HER TAKIM SAYGI GOSTERI BIZE OYNUYCAMIZ FUTBOLLA. ALIŞTIK BASARILARA SIMDI ZOR GELIYOR ASALARDA OLMAK KOTU GIDINCE SIVASIMIZ TV GAZETE HATTA PUAN DURUMUNA BILE BAKAMIYOM VALLAHI.. INSALLAH GERIYE YASLANARAK OYNAMAYIZ ÇIFT FORVETLE GOL İÇN OYNAMALAYIZ
dogan5880 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda dogan5880'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.09.2011, 02:05   #5
threestar58
Yiğido

threestar58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 50 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 530 threestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblickthreestar58 ist ein wunderbarer Anblick

bu sene degisik bir super lig olacak yukarilar,a tirmanmak istiyorsak iki kere kosmaliyiz 3 puanlar,i almak icin
threestar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda threestar58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.09.2011, 11:05   #6
fatih585858
Tecrübeli Yiğido

fatih585858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

346 Mesajına 613 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 606 fatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblickfatih585858 ist ein wunderbarer Anblick

Rıza hocayı Faty gibi kaliteli bir futbolcuyu takıma kattığı için tebrik ediyorum. Gerçekten Ligue 1'de 8-9 sezon iyi seviyede, devamlı oynamış sadece stoper değil, sağ bek ve ön libero mevkilerindede oynayabilen komple bir futbolcu. Kulübümüz adına yılın futbolcusu olabilir.
fatih585858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda fatih585858'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.09.2011, 11:15   #7
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1420 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Her ne kadar tam kadro ile çalışmalara başlayamasakta, her ne kadar uzun bir ara versekte, her ne kadar takımımız bu olumsuz durumdan zarar görsede yinede Yiğido Yiğidodur.

Özlemiş olduğumuz ve genellikle taraftarın isteğinin de aynı orantılarda yer bulduğu gençleştirme operasyonunu içimizden çıkan bir insan yaptı. Oda Rıza hocamızdır. Eskişehirde de aynı uygulamaları yapmış ama maalesef bir kaç tane çıban başının kurbanı olmuştu. Ama burası öz memleketi ve biz ona sonuna kadar güveniyoruz.

Bazı belirsizlikler oluşsada ben inanıyorumki Sporda Şiddet Yasasında sezon içerisinde gelişecek değişimler bizleri oldukça olumlu etkileyecek ve yapılacak düzenlemelerle hem takım hem taraftar derin bir ohh çekecektir.

Olayın bu tarafına girmek istemiyorum Çünkü gelişmeler o yönde gidiyor. Takımımızdaki gelen ve gidenlerin çokluğu ve genelde iskelet üzerine kurulan Sivassporumuzu ben bir kaç hafta içindeki sakatlıklarında geçmesi ile çok iyi sonuçlar alacağı kanaatindeyim.

Bizlere düşen görev daha çok desteklememiz daha çok bağrımıza basmamız. Uzaklarda bile yaşasak takımımızın resmi ürünlerine sahip çıkmamız, kombinelerimizi almamız ve gerekirse deplasmanlarda yalnız bırakmamamız lazım...

2 gün sonra Bismillah diyeceğiz, iyi başlarsak iyi gider, kötü başlarsak toparlanmamız zor olur diye düşünüyorum klasikçe...

Hadi bakalım bismillah....
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
Çalımbay, hazırlandık, lige, İyi

Seçenekler Arama
Stil