Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > 3. Lig takımları

3. Lig takımları 3. Lig takımları hakkında

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Asker selamı sahayı karıştırdı
Alt 09.12.2014, 11:11   #11
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Asker selamı sahayı karıştırdı

Aykırı birşeyler söylüyeceğim kızmayın lütfen.28 şubat sürecinde 'namlusunu halkına çevirmiş tanka selam durmam' diyen,'Türkiye asla Suriye olmayacak' diyen yiğidi Muhsin Başkanı tabiiki seviyorum.Peki hiç oy verdin mi derseniz,vermedim.Çünkü siyasi görüşüm farklı.
Çözüm sürecine gelince bu konuda çok öfkelisiniz biliyorum ama farklı görüşe tahammül etmelisiniz.Bir kere bu sorun 30 senedir var,geçmiş hükümetler çözüm noktasında birçok şeyi denediler,olmadı.Bu hükümet bence büyük bir siyasi riski göze alıp bu yola girdi.İnşallah hayırlı bir sonuç çıkar,bu vatan bizim gidecek ikinci bir vatanımız yok.İşte Suriye gözümüzün önünde perişan bir halk.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.12.2014, 11:50   #12
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Ferhat06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Aykırı birşeyler söylüyeceğim kızmayın lütfen.28 şubat sürecinde 'namlusunu halkına çevirmiş tanka selam durmam' diyen,'Türkiye asla Suriye olmayacak' diyen yiğidi Muhsin Başkanı tabiiki seviyorum.Peki hiç oy verdin mi derseniz,vermedim.Çünkü siyasi görüşüm farklı.
Çözüm sürecine gelince bu konuda çok öfkelisiniz biliyorum ama farklı görüşe tahammül etmelisiniz.Bir kere bu sorun 30 senedir var,geçmiş hükümetler çözüm noktasında birçok şeyi denediler,olmadı.Bu hükümet bence büyük bir siyasi riski göze alıp bu yola girdi.İnşallah hayırlı bir sonuç çıkar,bu vatan bizim gidecek ikinci bir vatanımız yok.İşte Suriye gözümüzün önünde perişan bir halk.
PARDON DAYI ya ,elbetteki herkesin siyasi dünya görüşüne saygı duyarız ,ancak sizlerinde yanlış yolda olduğunuzu söylemek isterim,boşverin suriyeyi,ırakı,libyayı ,mısırı ,bu ülkeleri karştırınlarda sizin dünya görüşünüzün temsilcileri sözde ümmetin adamları,bunu cümle alem biliyor,bizim ülkeye gelince,galiba tv seyretmiyorsunuz yada havuz medyasını seyrediyorsunuz,dünyayı ve ülkeyi toz pembe görüyorsunuz ,sizin çözüm süreci diye dediğiniz pkk lıları sınırda güllerle karşılamak,bu milletin vergisiyle maaş alan milletvekilleriyle öpüştürmek,şehirde askeri polisi taşlatmak,ümmeti müslümanın arabasını yaktırmakdükkanını yağmalatmak ,pkk lıların gece gündüz yollarda haraç toplamasına kimlik sorgulamasına göz yummak ,askere polise saldırı olmadığı takdirde hiçbirşekilde bunlara müdehalede bulundurmamak sanırım,kusura bakma ben ölümden 5 defa döndüm yediğim kurşunların haddi hesabı yok ,ALLAH yaşattı hiçbiri degmedi o ayrı mesele ,hadi bikaçyıl şehit haberi gelmedi,aman ocaklara ateş düşmesin diye bu millet ses etmedi,artık şehitte geliyor,1990 larda bu şerefsizler askeri gördümmü şimdiki gibi bayıra çıkıp taş yağmuruna tutmuyordu ,kaçacak delik arıyordu,bugün vanda, dün diyarbakırda ,bingölde,tuncelide.cizrede hep aynı manzalar var,devletin kanunları sanırım sadece sivasda geçerli ,4 eylüle gelen 1 avuç taraftar istiklal marşını okumasın ,pkk lehine slogan atsın, bak bakalım ne oluyor,azcık hakeme küfür ediyolar diye emniyet hemen milleti kamerayı milletin gözüne gözüne doğrultuyor,o selam veren futbolcuya saldıran şerefsiz futbolculara sorun bakalım niye saldırmışlar?,normalde açık açık pkk yandaşlığı yapan o seyircilere ve futbolculara en küçük soruşturma açılmışmı?tff sivasda rakip seyirciyi kapalıya aldılar diye ,çimler 2 saat geç sulandı diye ceza üstüne ceza keserken, bu takımlara ceza vermişmi?veremezler,işin axsi ne biliyormusunuz,bu millete bu devlete bukadar adilik yapanlar el üstünde tutuluyor ,deve diken dalgası yani ,şehirleri yatırım üstüne yatırım görüyor,büyükşehir oluyor,sivasda habire piç muamelesi görüyor ve küçültülüyor ,siz ve sizingibilerde bu ülkeyi bölücülere teslim edip ,bunların ağalarına bu ülkeyi yağma ettirenlere ,hortumlatanlara şakşakçılık yapıyorsunuz
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.12.2014, 08:35   #13
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 936 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Ausrufezeichen Cevap: Asker selamı sahayı karıştırdı

Alıntı:
Ferhat06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sevgili Gardaşım,

Çözüm Süreci denen şey SİYASİ BİR KONU DEĞİL !
MİLLİ & ULUSAL BİR DAVADIR !

Yani AKP'li olsan da CHP'li olsan da MHP'li olsan da BU SÜRECE KARŞI OLMAN GEREKİR !

Hala anlamadığınıza inanmıyorum. Siz de bence görüyorsunuz. "Çözüm Süreci" denen şey ;

"KÜRDİSTAN'IN KURULMASINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR ! "

Lütfen bu sürecin karşısında olun. Çünkü bu süreci bitirecek tek şey :

"AKP'li tabanın İSYAN edip, yeter artık - bitirin bu süreci" demesidir.
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.12.2014, 09:14   #14
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 846 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

çözüm süreci milletle devletin barışması sürecidir. dili yasaklanan, kimliği görmezden gelinen, etnik kökeni farklı olduğu için katliama uğrayan bir halkın hakkının teslim edilmesidir.

yıllarca yok sayılan, zulma maruz bırakılan ve yabancı devletlerin/ajanların oyuncağı olmalarına göz yumulan bir halkın bir gecede vatan/devlet sevdası ile yanıp tutuşması düşünülemez. önce devlet hatalarını düzeltecek, farklı kimliklerle de olsa kendi vatandaşına insanca muamelede bulunacak; daha sonra da oradaki halktan bağlılık bekleyecek.

çözüm süreci tam da bunun yapılmak istenmesidir. başka birşey değil. bu ülkeyi çözüm süreci değil, çözümsüzlük süreci dağıtır, bozar ve böler. bugün yapılmaya çalışılan selçuklu/osmanlı sistemlerinde olduğu gibi yerel unsurlara saygı göstermek, kimliklerini tanımak ve onlarla kucaklaşarak küresel bir deve dönüşmektir.

türkiye farklılıklara saygı gösterdiği, özgürlüklere kucak açtığı, faşizmi ve militarizmi terk ettiği ölçüde genleşecek, etki alanını genişletecek ve bölgesel/küresel bir güç olacaktır. militarizm ve bunun dayattığı faşizm türkiye'yi ülkenin orta ve batı bölgelerine sıkıştıracaktır, ki yetmiş yıl boyunca yapabildiği de budur.

golden sonra asker selamı vermek gibi gereksiz bir harekete girişen yiğido kardeşimin bu hareketini cahilliğine vermek lazım. muhtemelen askere gitmediği için ordudaki rütbelilerin normak insanlara/erlere nasıl baktığı ve davrandığı konusunda herhangi bir fikri yok. ayrıca ordumuzun maalesef van'da sırf kaçakçılık yaptılar diye bir generalin emri ile kırk köylüyü ibret olsun diye kurşuna dizdirdiğinden de haberi yok.

sonra sen gidip militarizmi andıran bir sembolu kullanırsan, adam da çıkar biji serok apo der. etki tepki prensibi. fizik kuralları sosyal meselelerde de geçerli, seviyorum bilimi
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda sebasteia'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
asker, karıştırdı, sahayı, selamİ

Seçenekler Arama
Stil