Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

2014-2015 Sezonu İlk yarı Değerlendirmesi
Alt 05.01.2015, 18:03   #1
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.268 Mesajına 2.761 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1224 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI
Standart 2014-2015 Sezonu İlk yarı Değerlendirmesi

KALECİLERİMİZ:

Korcan ÇELİKAY:Sezona çok ama çok kötü başladı. Cumhuriyet kupasında yediği goller sonrasında ligde yediği goller ona olan güvenimiz sarstı. Ertuğrul'un gelmesi ve daha sonra kadro dışı kalması ile uzunca bir süre izleyemedik kendisini. Lakin Kasımpaşa maçında eski günlerine nazire edercesine iyi bir maç çıkardın. Ben senden umutluyum onun tek eksiğinin kendisini zorlayacak rekabet oluşturacak bir kalecinin takımda olmamasıdır. Ertuğrul Korcan'ı zorlayacak bir kaleci değil bence.

Eruğrul TAŞKIRAN:Transfer bitmesine sayılı saatler kala kadromuza katıldı. Ligin ilk yarısında çoğu maçda ilk on birimizde görev aldı. Korcan'ın aşırı derecede formsuz oluşu onun bir çok maçda ilk on birde yer almasını sağladı. Ben onun takıma ekstra bir katkı sağladığını düşünmüyorum.Geçmiş iki sezonda iki takımı küme düşürmesi onun için uğursuz kaleci yorumlarına yol açtı. Bence vasat bir kaleci bizim kalemiz için yeterli olduğunu düşünmüyorum. İkinci lig kalecisi olduğunu düşünüyorum. Devre arası yapılacak bir yabancı kaleci transferi ( bi ihtimal yabancı durumuna bağlı ) ile üçüncü kaleci durumuna gelebilir.

Micheal Petkovic'den sonra bana göre kalimizi emin ellere teslim edemedik. İyi bir kaleci iyi bir puandır derler her zaman. Malesef bir puanı bırakalım üç puan kaybettiğimiz bir çok maç oldu. Sivasspor'un iyi bir kaleciye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum...

DEFANS OYUNCULARIMIZ:

CİCNHO: Anlatılmaz yaşanır diye bir deyim vardır ya işte bu deyim tam Cicinho'ya göre. İlk yarının tüm gollerini izleyin bir şekilde o gollerin içerisinde yer alıyor. Ya atağın başlangıcında yada asist özelliği ile. İnanılmaz profosyonel takımımızda bu sezon en iyisi kim diye soracak olsak eminim çoğu kişi onu gösterecekdir. Ah şu yaşı yok mu keşke daha genç olsa da takımda uzun süre kalsa. Ben isterim ki Sivas'da ayrıldıkdan sonra giydiği forma bir daha kullanılmasın. Ona özel kalsın. İkinci yarı ona daha çok iş düşecek üst sıralara çıkmamızda alt tarafdan kurtulmamızda ona çok iş düşecek.

Ziya ERDAL: Bu senenin formsuz isimlerinden. Bu formsuzluğun bence en önemli sebebi önünde oyanayan oyuncudan kaynaklanıyor. Aatıf Mehdi Utaka bu üçlü bir türlü Aydın'ın yerini dolduramadı dolayısı ile Ziya'da inanılmaz bir form düşüklüğü oldu. Kendisinde yokmu tabikide fazlası ile var. İlk onbir yerini garanti görmesinden dolayı ondaki performans düşüklüğünün en önemli sebebi. Bu şekilde giderse genç Fatih formayı kapar haberin olsun. Artık Aydın'da geldi. Senden eski performansını eski Ziya'yı görmek istiyoruz.

Manuel Da Costa: Bana göre sezonun formsuz isimlerinden. Geçen sene defansı derleyen toplayan isimdi. Bu sene ise vurdumduymaz bir hali. Ne bileyim sanki mutsuz gibi. Acaba sene başında gelen transfer teklifleri onun kafasınımı karıştırdı acaba. Umarım kendine çeki düzen verir defans bloğunu takrar toplar.

Ümit KURT: O da da Costa'ya ayak uydurmuş durumda. Defansda çok dağınıklar. Bence vücüdu burada aklı başka yerde.Beşiktaş'ın onu transfer etmek istemesi bayağı almış götürmüş durumda. Aklını başına toplaması bir an önce eski formuna kavuşmasını bekliyoruz.

Ahmet ŞAHBAZ:Yerli Puyol'umuz kendisine sunulan şansları değerlendirmemek için elinden geleni yapıyor. Aman hata yapacak mı aman topu kaptıracak mı derken herkes alışmış ondan hata bekliyoruz. Ben onun ikinci yarı oynayabileceği bir takımda şans bulması kanatindeyim. Bu oyunuyla hem bize hemde kendisine zarar veriyor.

Berk NEZİROĞULLARI:
Büyük umutlarla geldi. Açıkcası ben büyük hayal kırıklığına uğradım. Devre arası gidecek isimlerin başında geliyor.

İbrahim TORAMAN:Tecrübesi ile takıma fayda sağlayacağını düşündüğümüz İbrahim Toraman malesef istenilen performansı sergiyemedi. Gerek sezon öncesi kamp yapmaması gerekse bir seneye yakın top oynamaması onun maçlarda bolca hata yapmasına sebebiyet verdi. Taraftarın sıcak bakmadığı Sivas maçlarında göstermiş olduğu hareketler onun taraftar ile barışmasını sağlayamadı. Bakalım sergen ile kendine gelebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Fatih ÇIPLAK: Yeni bir sol beki dah Türk futboluna hediye etmiş bulunmatayız.Genç yaşına rağmen oynadığı cesur ve pozitif futbol bizleri heycanlandırmaya yetti. Böyle giderse Ziya'dan formayı kapacak. Alt yapı sol tarafa çalışmaya devam ediyor. Birazda başka bölgelerede çalışsalar bari..

Defans bloğumuz bu sene Cicinho dışında vasattılar. Özellikle araya adam çok kaçırdık. yediğimiz gollere bakacak olursak hep defansın ortasından yediler. Tabi Carlos'u8n oynattığı futbol bunda baş etmendi. Sergen hocamız ile beraber dört maçda 1 gol yedik. Umarım nazar değmez ve böyle istikrarlı oynarız...

ORTA SAHA OYUNCULARIMIZ:

Adem KOÇAK:Örnek bir profosyonel. Takımımızda en çok mücadele eden isimlerin başında geliyor. Beyfendi kişiliği ile her futbolcuya örnek olacak bir oyuncu. Bana göre tek eksik yanın defansif yönünün fazla oluşundan dolayı ofansa fazla bir katkı sağlayamıyor bu yönünü geliştirmiş olsa takıma daha da çok katkı sağlamış olur.

Kadir BEKMEZCİ:Yıllardır orta sahamızı sırtlayan isim. Ama ben onun Sivasspor'da misyonun dolduğunu düşünüyorum. Bu sene yetrsiz kaldığı maçlarda oldu. Çoğunlukla defansif oynama alışkanlığı yüzünden ofansif olarak katkı alamadık. Malesef bizim asıl problemimiz orta sahada kaynaklanıyor. Bu yönde yönetiminde suçunun olduğunu düşünüyorum. Oraya alınacak ofansif yönlü bir orta saha hem Adem'in hem Kadir'in performansının artmasında çok büyük katkısı olurdu.

Aatif Chahechouhe:Kendisinden çok şeyler beklediğimiz Aatıf bencilliğinini malesef kurbanı oluyor. Çok iyi bir oyuncu lakin bu sene yeteri kadar gol atamaması onun bencilliğe itiyor ve takıma fazlası ile zararı dokunuyor. Bencil olmayan bir Aatıf'ın kendisine ve takıma neler verebileceğini herkez biliyor. Aydın'ın gelmesi ile performansını artıracağını düşünüyorum. Hadi silkelen ve kendine gel Aatıf.

Mehdi Taolui:Aydın'ın gitmesiyle sol kanada haps edildi. Sol kanada geçmesi ile bence yeteri kadar verim alamadık. Onu sol kanatta kullanınca Ziya'nın performansına da olumsuz yönde etkisi oldu. Onun yeri orta saha. Top dağıtma özelliği fazla olan bir oyuncu. Lakin geçen sene de söyledim yine de söylüyorum fizik olarak ligimizi kaldıracak bir oyuncu değil. Ben olsam onun yerine daha iyi bir oyuncu alırım..

Burhan EŞER: Geçen sene göstermiş olduğu olağan üstü performans herkesin ondan beklentilerin yüksek olmasını sağladı. Lakin sezonun en formsuz isimlerinin başında geliyor. Bakalım ikinci yarıda neler yapabilecek. Son maçlarda performansında biraz yükselme oldu. Umarım performansını arttırarark böyle devam eder..

Musa Sinan YILMNAZER:Çok fazla şans bulamadı kanımca. Sezon başında şayet yeterli forma şansı verilmiş olsa idi Burhan'dan alamadığımız katkıyı ondan alabilirdik. Musa Sinan'dan umutluyum yeterince şans verilirse takıma katkısı maximum seviyesine ulaşır.

Hakan ARSLAN:Sezona sakatlıklarla başladı ilk yarı boyunca da sakatlıklar ile uğraştı. Bu yüzden tam formunu yakalayamadı. Ben ondan beklediğim sıçramayı yapamadı diye düşünüyorum. Umarım sonu Cihan ÖZKARA gibi olmaz.

Orta sahamız kanayayn bölgemiz diyebilirim. Burada ofansif anlamda yaratıcı oyuncumuzun olmayışı hücum yönünden çok zayıfllatmış durumda.Bunu ben futbolculara bağlamıyorum. Bu bölgeye gerekli transferi yapmayan yönetime bağlıyorum. Umarım Sergen hocanın istekleri doğrultusunda bu bölgeye gerekli transferler yapılırı.

FORVET OYUNCULARIMIZ:

Batuhan KARADENİZ:Taraftarımızın sezon başında sıcak bakmadığı isimlerin başında geliyordu. Ama başkanımız ona güvendi ve transfer etti. Batuhan'da her defasında başkanımıza sözüm var onun için oynuyorum diye demeçler verdi. Şans buldukça iyi maçlarda çıkardı. Bekleneni verdi bence vermedi. Oynadıkça daha da verimli olacağını düşünüyorum. Ben Batuhan'dan umutluyum. Adamın geçmiş dönemde tatsız olayları olmuştur. Sivasspor'da oynadıça verimli olacağını düşünüyorum.

Ahmet ARAS:geçen sene Fethiyespor'da göstermiş olduğu performansla herkesin ona umutla bakmasını sağladı. Güçlü bir fiziği var. Lakin ona yeterince şans verilmedi. Tıpkı Batuhan gibi ona gerekli şans veririsek iyi bir santroforu Türk futboluna armağan ederiz.

John UTAKA:Vurdumduymaz futbolu sürekli sakatlanması ona verilen kredileri tükettiği kanatindeyim. Yerine yabancı santrofor düşünülüyor. Bence gönderilmesi gereken oyuncularımızdan birisi olur kanatindeyim.

Macauley Chrisantus:Büyük hayal kırıklığı yaratn oyuncumuz oldu herhalde. Gençler gol kralı apoleti ile geldi lakin beklentilerin aşağısında kaldı. Gönderilmesi gündemde.

Forvet oyuncularımız kimseyi tatmin etmedi. Geçen sezon gol yollarında öyle yada böyle gol atıyorduk. Ama malesef bu sezon ligin en az gol atan takımlarından biriyiz. İkinci yarı ile beraber gol yollarında daha etkili oluruz. Tabi bu bölgeye transferler gelecek. Bakalım yönetimimiz bu bölgeye kimleri alacak.

Ligin dibine demir atmış durumdayız. Gerek futbolcuların formsuzluğu gerek bariz hakem hataları gerekse yanlış transferler bizi ligin dibine demir attırdı.Tabi buna teknik adamımızında (R. Carlos) etkisi büyükdü. Yeni hocamız ile iki haftada dört puan topladık. İkinci yarı umutluyuz. Sivasspor'un kadro itibari ile buralarda olmaması gerektiğini inanıyoruz. El ele vererek hak ettiğimiz yerer geleceğiz.

Bizler sizlere inanıyoruz. Sizlerde inanın yeter bize....

( Ben yazımı yazarken Berk Neziroğulları,Ahmet Şahbaz,Chrisantus ve Cihan Özkara ile yollarını ayrılmış. Verdiği emeklerden dolayı futbolcularımıza teşekkür eedriz. )
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı yerliturkuaz'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: 2014-2015 SEZONU İLKYARI DEĞERLENDİRMESİ
Alt 05.01.2015, 18:18   #2
beko35
Yiğido

beko35 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

126 Mesajına 189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 394 beko35 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 2014-2015 SEZONU İLKYARI DEĞERLENDİRMESİ

Çok güzel bir değerlendirme olmuş elinize sağlık. Ayrıca cicinho değerlendirilmesini okurken çok etkilendim.
beko35 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda beko35'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 05.01.2015, 20:06   #3
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Eline,yüreğine sağlık.Süper!
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ferhat06'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.01.2015, 23:58   #4
yerliturkuaz
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1224 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
beko35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Çok güzel bir değerlendirme olmuş elinize sağlık. Ayrıca cicinho değerlendirilmesini okurken çok etkilendim.
Teşekkür ederim. Benim için bir gelenek oldu diyebilirim. Uç senedir düzenli olarak bu değerlendirmeyi yapıyorum. Elimden geldiğince de yapmaya çalışacağım....
Cevap: 2014-2015 Sezonu İlk yarı Değerlendirmesi
Alt 07.01.2015, 00:10   #5
5sekız
Yiğido

86 Mesajına 130 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 441 5sekız FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 2014-2015 Sezonu İlk yarı Değerlendirmesi

sivası ın deıl turkıyenın deıl avrupa nın deıl asya nın deıl amerıka nın deıl dunya nın en ıyı sı CİCNHO
5sekız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.01.2015, 16:42   #6
yerliturkuaz
Usta Yiğido

Geçtiğimiz sezon ligin üst sıralarında kendisine yer bulan Sivasspor, bu sezonun ilk yarısında alt sıralardan bir türlü kurtulamadı.

Peki ne değişti de iyi giden takım ,geçen seneki kadrosunu birkaç oyuncu haricinde korumasına ve sezon başında takviyeler yapmasına rağmen herşey tersine döndü? İlk bakışta anlamsız gelen bu sorunun aslında cevabı zor değil.

Sivasspor’un kalbi olan kanatları bu sene pek işlemedi. Geçen sezon solda, Ziya, Aydın, Atıf; sağda ise Cicinho ve Burhan'la rakiplerini yıpratan Sivasspor, bu sezon ise adeta kanatsız uçmaya çalışıyor.

Sezon sonu takımdan ayrılan Aydın ve sezon başından beri sakatlıklarla boğuşan Ziya, bu bölgenin performansının düşmesinde çok etkili oldu. Solda tek başına kalan Atıf ise kendini tamamlayan bu oyuncuların eksikliği ile ister istemez geçen sezonki formundan epeyce uzak kaldı. Forvet olarak alınan Chrisantus sol açık olarak değerlendirilmeye çalışılsa da takıma bir türlü adapte olmayı başaramadı. Sağ kanatta ise Burhan bu sezonki performansıyla taraftarları hayal kırıklığına uğrattı. Cicinho ise yaşına rağmen ligin en iyi oyuncularından biri olamaya devam ediyor. Adeta takımın sağını kendi eline almış durumda.(14 maç 7 asist)

Sivasspor’un kanat zaafını çözen rakipleri de gollerin çoğunu yaptıkları kanat atakları ve savunma arkasına atılan uzun toplarla, atmış durumdalar. (14 maç 24 gol)

Bunların yanında istikrarlı oyunu ve kişiliği ile teknik kadronun vazgeçilmezi olan, Carlos’un ayrılmadan önce "Herkes onun gibi mücedele etseydi buralarda olmazdık" dediği Adem ise ligde ilk yarıda tüm maçlarda forma giydi.

Tabi bu sezon Sivasspor'da forvet sıkıntısı devam ediyor. Utaka’nın sakatlık ve form problemleri, Batuhan’ın henüz istenilen seviye ulaşamaması ve Carlos’un bunlara rağmen yedek forvetlerini bir türlü oynatmayışı da gol yollarında oldukça sorun yarattı. Oysa ki Ahmet Aras son maçlarda gösterdiği performansla Carlos’a bu takımda ben de varım diyordu.

Ligin en az oyuncu değişikliği yapan Sivasspor’da bu durum gösteriyor ki yedek kulübesi pek zengin değil. Diğer yandan daha önce İspanya milli takım yardımcı antrenörlüğü yapmış olan Carlos’un geçen sezonki yardımcısı Cesar Domingos’un gidişi de takımda kendisini hissettirmiş gibi gözüküyor.

Bu sıkıntılara; kalecilerin yedikleri amatörce goller, hakemlerin direk sonucu etki eden kararlarıda tuz biber ekmiş durumda. Yaşanan tüm bu olumsuzluklar karşısında kan değişikliğine gidilen takımda, teknik adamlık koltuğuna Sergen Yalçın getirildi. Yorumcu olarak katıldığı bir spor programında “Rakipleri Sivasspor’u çözmüş durumda.” diyen Sergen Yalçın görünen o ki şu ana kadar yaptığı transferlerle tam da bu zaaflara yönelik hamleler yapmış durumda.

Sezon sonu takımdan ayrılan Aydın Karabulut’u takıma tekrar katan teknik hoca sol kanada nefes aldıracak gibi gözüküyor. İbrahim Öztürk ise savunmada forma rekabetini iyice artıracak. Forvette epeyce sıkıntı çeken Sivasspor’a, eski göz ağrısı Eneramo’yu ve Gaziantepspor’dan İbrahim Akın’ı getiren Yalçın, forvet hattını iyice güçlendirdi. Başkan vekili Edal Sarılar yaptığı açıklamada bu transfere bir de ofansif orta saha oyuncusu eklemek istediklerini söyledi. Ayrıca takımda beklentileri veremeyen Cihan Özkara, Ahmet Şahbaz, Chrisantus ve Berk Neziroğluları ile de yollar ayrıldı.

Yapılan bu transfer ikinci yarıda artık Sivasspor’un alternatifli bir kadrosu olacak izlenimi veriyor. Sergen Yalçın’ın takımın başına geçmesiyle iyi bir ivme yakalayan Sivasspor, bakalım yeni transferleri ve yeni hocasıyla sezonun ikinci devresinde nasıl bir performans sergileyecek? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Hazırlayan: Mehmet Çil ve Ramazan Yıldırım

TRANSFER MERKEZİ...
Alt 16.01.2015, 16:48   #7
68yasar58
Yiğido

263 Mesajına 563 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 432 68yasar58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu analisti Carlos yapsaydı diye düşündüm.
Gerçekten takımın hali anlatılmış Teşekkürler.
68yasar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
değerlendirmesi, deĞerlendİrmesİ, sezonu, yarı, İlk, İlkyari

Seçenekler Arama
Stil