Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Gelecek Vaat Eden Bir Futbolcu
Alt 12.03.2009, 15:53   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Gelecek Vaat Eden Bir Futbolcu

Romanya Süper Ligi'nde mücadele eden Steau Bükreş'in yardımcı antrenörlüğünü yapan Yüksel Yeşilova, Fabio Bilica'nın gelecek vaat eden bir futbolcu olduğunu söyledi.

Sivassporlu Brezilyalı futbolcu Bilica hakkında sorularını yanıtlayan Yeşilova, Bilica için, ''Universitetea Cluj takımını çalıştırırken Bilica'nın gelecek vaat ettiğini keşfetmiştim'' dedi.

Fransız FC Istres takımından denenmek için Cluj kulübüne getirilen, ancak kulüp başkanının beğenmediği Bilica'yı ısrarla aldığını ve lig boyunca ondan istediğini aldığını söyledi. Yeşilova,Bilica'nın Türkiye'ye transfer öyküsünü anlattı.

BİLİCA'DAN İSTEDİĞİMİ ALDIM

Yüksel Yeşilova, şöyle konuştu: ''Universitetea Cluj takımını kurmak için görev aldığım sırada Bilica denenmeye gelmişti. Bilica'ya 6 dakikalık test uyguladım. Testin iki dakikasından sonra Bilica bıraktı. Psikolojik olarak bitikti. Daha sonra topla çalışmaya geçtik. Bilica'da bir şeyler eksikti. Fizik olarak bitik, kendine güveni yoktu, ancak o idman sırasında yeteneğinin olduğunu da keşfetmiştim. Kulüp başkanı ve Bilica'nın menajeri bile transferinin olmayacağını düşünürken alınmasını söyledim. Kulüp başkanının bana ilk sözü, (hocam sen şaşırdın mı, biz başka futbolcudan değil, Bilica'dan konuşuyoruz) dedi. (Alın bunu kefili benim) diye ısrar ettim. Başkan, menajere para vermem diyordu. Bilica onların gözünde bitik vaziyetteydi. Benim gözümde çok daha başka şeylerdi. Menajeri, başını öne eğerek, (ben nasıl yanıldım, bana çok iyi diye söylediler).''

Bilica'yı Türk futboluna kazandırmak için futbolcu ile Türkiye'ye gelen ve menajer Olgun Peker ile anlaştığını belirten UEFA'dan Pro (A) Lisanslı ve Romanya Futbol Federasyonu tarafından hizmet şeref madalyası ile ödüllendirilen Yeşilova, sözlerine şöyle devam etti:

''Dürüst ve güvendiğim Peker ile görüşerek Bilica'yı anlattım. Türkiye'de bir kaç takıma önerildi,netice alınamadı. (Çok kötü vasat) haberleri alınca; siz bu futbolcuyu bırakmayın, sizden bu adamı 4 büyüklerden biri alır. Eğer bu futbolcu başarılı olamazsa ben lisansımı yırtıp atacağım diye iddiada bulundum. Bilica, şimdi Türkiye;de en çok konuşulan, en iyi stoper oldu.''

Sivasspor'dan Fenerbahçe'ye transferi konuşulan ve Steau Bükreş'in de gündemine aldığı Bilica'nın tatil döneminde kendisine bakmasını bilmediğini ve antrenmanlardan kopmadığı sürece kendisinden bekleneni veren bir fiziğe sahip futbolcu olduğunu vurguladı.

TÜRK FUTBOLU KAZANSIN

Türk futboluna başka futbolcular da önerdiğini kaydeden Yeşilova, ''Fildişi Sahili'nden önerdiğim 22 yaşındaki Constant Djakpa'nın bonservis bedeli yüksel değildi. O şimdi Alman takımı Bayer Levekusen'de. Artık onun fiyatı binlerce avro olur'' diye konuştu.

Avrupa;daki futbol takımlarında oynayan genç Türk yeteneklerin Türkiye;ye kazandırılması için erken yaşlarda izlenmesi gerektiğini, kaydeden Yeşilova, ''Bu iş işten geçtikten sonra olmamalı. Büyük takımlar Avrupa'daki genç yetenekleri bir yıl gibi uzun süreyle izlemeli ki bonservis bedelleri düşük olsun ve bundan Türkiye kazansın'' dedi.

Yeşilova, Werder Bremen'in bile Brezilyalı Diego'yu iki yıl boyunca izledikten sonra mukavele yaptığını örnek gösterdi.

Eşi ve çocuklarının Almanya'da yaşadığını, Romanya ile Almanya arasında mekik dokuduğunu belirten Yeşilova, 18 ayda 103 defa uçakla Almanya'ya gelip gittiğini, ailesinden ayrı yaşamanın kendisine zor geldiğini belirterek, ''Artık Türkiye;ye dönmek istiyorum. 7 yıldır Romanya'dayım. Türkiye'de de çalışabilirim'' diyerek çok iyi bir teknik kadroya sahip olduğunu açıkladı.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SivasSpor.Com'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Gelecek Vaat Eden Bir Futbolcu
Alt 12.03.2009, 15:57   #2
58_babacan_58
Usta Yiğido

58_babacan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.073 Mesajına 2.126 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 922 58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR58_babacan_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Gelecek Vaat Eden Bir Futbolcu

ADAM DOĞRU SÖYLEMİŞ ŞU ANDA TÜRKİYENİN EN İYİ STOPERLERİNDEN BİRİSİ BILICADIR KESİNLİKLE.
Alt 12.03.2009, 16:05   #3
hiko58
Usta Yiğido

hiko58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

425 Mesajına 728 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 826 hiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDI

biz onu çoktan biliyoruz kötü olsa alırmıydık. sanki yenimi keşfediliyor. bilica sivasın yaptığı en iyi iş alanlara bulanlara helal olsun.
hiko58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.03.2009, 16:09   #4
GokhanTurna
Usta Yiğido

GokhanTurna - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.808 Mesajına 3.804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1039 GokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer Anblick

Adam şimdi dememiş ki gelecek vaadeden diye. Bilicayı ilk tanıdıgı yıllardaki sölediklerini anlatmış
GokhanTurna isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.03.2009, 16:14   #5
sivaslıbaki
Yiğido

86 Mesajına 154 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 644 sivaslıbaki FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hakkaten bilica çok iyi bir futbolcu bende seviyorum. bugün fotogol gazetesinde bilcanın galataya gittiği yazıyordu. ama yalanmış.

Not: Size bir tavsiye gazetelerdeki transfer haberlerine inanmayın. gazeteler hergün bir futbolcuyu başka takıma transfer ediyor amaçları gazete eccük satsın.

http://resimzade.com/Show.html?i=7558&token=25589
sivaslıbaki isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.03.2009, 16:17   #6
özyiğido
Acemi Yiğido

özyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 55 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 600 özyiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

YÜKSEL YEŞİLOVA TÜRKİYEDEN HANGİ TAKIMI TUTUYORMUŞ ACABA FB Yİ TUTMUYORSA İYİ İLERDE SİVASSPORUMUZUN BAŞINA GELEBİLİR OZAMAN.GERÇİ FB YİTUTMUYORSA BAŞKAN M.ODYAKMAZ ONU TEKNİK HEYETE BİLE SOKMAZ.
özyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.03.2009, 16:20   #7
sivaslıbaki
Yiğido

86 Mesajına 154 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 644 sivaslıbaki FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
özyiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
YÜKSEL YEŞİLOVA TÜRKİYEDEN HANGİ TAKIMI TUTUYORMUŞ ACABA FB Yİ TUTMUYORSA İYİ İLERDE SİVASSPORUMUZUN BAŞINA GELEBİLİR OZAMAN.GERÇİ FB YİTUTMUYORSA BAŞKAN M.ODYAKMAZ ONU TEKNİK HEYETE BİLE SOKMAZ.
Hkkaten sanki teknik heyet bile fenerbahçeli.

http://resimzade.com/Show.html?i=7558&token=25589
sivaslıbaki isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sivaslıbaki'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 12.03.2009, 16:27   #8
esentepeli58
Tecrübeli Yiğido

esentepeli58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

108 Mesajına 146 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 622 esentepeli58 FAZLA SÖZE GEREK YOKesentepeli58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

türkiyede yanlız daha eşi yok bilikanın .........
esentepeli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.03.2009, 16:33   #9
GokhanTurna
Usta Yiğido

GokhanTurna - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.808 Mesajına 3.804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1039 GokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
esentepeli58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
türkiyede yanlız daha eşi yok bilikanın .........
hocam bilicayı hem Türk hemde Müslüman yapıp Sivaslı kızı ile evlendirelim
GokhanTurna isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.03.2009, 18:23   #10
Dark Force
Usta Yiğido

Dark Force - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

362 Mesajına 576 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 843 Dark Force FAZLA SÖZE GEREK YOKDark Force FAZLA SÖZE GEREK YOK

Takımımıza çok şeyler kattı Bilicasız defans düşünülemez......
Dark Force isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
eden, futbolcu, gelecek, vaat

Seçenekler Arama
Stil