Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Dudu Üçledi, Ersen Yetmedi
Alt 16.07.2009, 11:35   #21
cabuker
Yiğido

cabuker - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

69 Mesajına 113 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 573 cabuker FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Dudu Üçledi, Ersen Yetmedi

Sivasımızın 3 hazırlık maçını da izledim sürekli de ilgili haberleri takip etmeye çalışıyorum. izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

1. en önemli düşüncem ve tesbitim sanırım bülent hoca ş. ligini değil de bu sene için avrupa ligini düşünüyor. Beni bu düşünceye iten tesbitlerimi aşağıda sıralaycağım.

2. yapılan karşılaşmaların sonuçlarına çok bakmıyorum sonuç çok önemli olsa ezikbahçeliler gibi veya diğer anadolu takımları gibi güder mahalle takımları ile maç yapardınız yenerdiniz olur biterdi. ancak maç yaptığımız takımlar
heerenven: hollanda 3. sü ve hollanda kupası sahibi
chivas : meksinanın en çok lig şampiyonu olmuş 100 küsur yıllık bir kulüp ve müzelerinde bir de libertedores kupası var (güney amerika ş. ligi kupası)
olimpiakos: son on üç yıl içinde 12 kere yunan ligi şampiyonu olmuş hem yunan milli takımına kaliteli topçular veren hem de bünesinde ünlü bir çok topçu barındıran bir kulüp
yani oynanan maçın sonucu önemli değil ancak maçlardaki oynama biçimi çok fazla pozitif gelmedi bana.

3. orta sahamızda ve forvetimizde (özellikle orta sahamızda ciddi bir eksik bulunmasına rağmen henüz bir takviye yapılmış değil ki ş. ligi elemelerine 15 gün kaldı gelecek adam ne zaman takıma katılıp ne zaman kadroya girecek. bu nedenle bülent hocanın ş. liginden ziyade avrupa ligini düşündüğü kanaatindeyim.

4. defans bloğumuzda ciddi aksaklıklar var özellikle ön direk organizasyonlarında ve duran toplarda berbattık. neredeyse atılan her frikik tehlikeli oldu veya sonunda gol oldu.

5. defansın göbeğinde oynayacak iki stoper henüz netleşmedi. her maç farklı varyasyonlar deneniyor ancak bu bloğun acilen oluşturulması ve birbirlerine alışmaları gerekiyor. bununla birlikte bu adamlar gerek kaleci ile gerekse ön libero oynayan topçu ile sağlıklı haberleşmesi gerekli.

6. kanatlardan yana sıkıntımız yok kanatindeyim ancak hayrettin her zamanki gibi dengesiz giriyor. bir pozisyonluk müdahaleleri var ilk pozisyonda topa yaptığı müdahale ile adamı engelledi engelledi yoksa perşianız hem kendi geride kalıyor hem de tüm defansı allak bullak ediyor.

7. yeni transferlerle ilgili olarak da; mbemba da çok ciddi bir ışık var
ersen: kaliteli bir pivot santrafor ancak bu adama her iki kanattan bindirme yapacak topçular önemli takıma faydalı olacağı şüphesiz. yanlız kendisine biraz dikkat etmesi lazım hakemle çok oynuyor, rakip topçularla çok sürtüşüyor
agbetu tam bir kanat oyuncusukanatta çok faydalı olacaktır ancak forvette eksik kalıyor.
cihan henüz varlığını hissettirmedi.
ibrahim ülüm etkisiz kaldı
erman bu seneki bomba transferimiz bence
teyfik den umudum var bu çocuk ilerde iyi toşçu olur

8. genel değerlendirmeye gelince takım henüz birbirine alışmamış ve özellikle orta sahada top yapacak sağlam bir adamımız yok bu iki senedir böyle hala da alınmış değil bu kirkor le kerkar la olacak iş değil.

9. neden ş. ligini düşünmediğimize gelince bu adamlar yani şu anki takım kadrosu bir iki futbolcu hariç yaklaşık 1 aydır birlikteler ve hala ortada bir sistem ve oyun düzeni yok adamlar birbirleri ile nasıl oynayacaklarını bilemiyorlar. bu kadro ile (aksayan bir defans, olmayan bir orta saha, saman alevi gibi bir forvet) ve bu sistem ile ş. liginde başarılı olamayız. allah muhafaza çocukların morali de bozulur. bu gibi önemli noktalara yapacağımız takviyelerin şimdiye kadar gelmesi lazım dı. 15 gün sonra eleme maçı var adamlar bir ayda alışamadılar ki orta sahaya alacağın takımın beyni olacak adam nasıl uyum sağlayacak? sağlayamayacak. ayrıca bülent hocanın kafasında bence bir sistem henüz yok ve hala denemeler yapıyor. bu denemelerin şimdiye kadar bitmesi ve takım kadrosunun şekillenmesi lazımdı ki o da yok 15 gün kalmış ve önemli rakipleriniz var karşınızda. eleme maçlarındaki rakipler bu adamlar gibi oynamayacak.

10. çok uzattım galiba özür dilerim.

herşeye rağmen hep destek tam destek
en büyük sivasım
cabuker isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı cabuker'a Teşekkür Ediyor...
Alt 16.07.2009, 11:37   #22
shang
Usta Yiğido

shang - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

534 Mesajına 894 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 751 shang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISI

ersen martin kamanan ibrahim dağaşan erman umut veriyor tabi bunların iyi olmasıyla yetmıyor takım oyunu sonuçta futbol musaya anlam veremıyorum geçen sezonun 2.yarısı itibariyle tamamen çökmüş durumda agbetu agbetu dedim super olur dedim şimdilik tam bi hayal kırıklığı ve bizim en önemli sorunlarımız devam ediyor pas yapamama dönen topların hiç birini alamama orta saha kanatlar bu sene inş bide defans sorunu eklenmez bu hiç iyi olmaz
shang isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 11:37   #23
35fulya58
Tecrübeli Yiğido

35fulya58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

385 Mesajına 1.434 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 771 35fulya58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Takım hiç hazır değil. İnşallah biran önce toparlarız.
35fulya58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 11:42   #24
yiğidomustafa
Yiğido

69 Mesajına 97 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yiğidomustafa Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Açıkcası Ben Bu SeNe Sivassporumuzun gecen yılki kadar iyi olacağını tahmiin etmiyorum...
yiğidomustafa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 11:45   #25
konartr58
Tecrübeli Yiğido

229 Mesajına 362 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 konartr58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kamp ve hazırlık maçlarının önemi takımın birbirini tanıması ve uyum gösterme düzeyinin artmasıdır.
kendimizi kandırmayalım.alınan futbolcular ayrı ayrı bir değer özelliğinde olabilir.Ama görünen o ki onca kamp süresine ve hazırlık maçlarına rağmen takım toplama takım görüntüüsnden kurtulamamış.
takım kamptan yorgundu,uyumsuzdu artık mazeret olmamalı.çünkü takımın bir oyun kurgusu da ortada yok.herkes rsatgele topa vuruyor.bu şekilde bir oyun anlayışında yenilmemiz normal.umarım ki takım kendini bulur.yoksa üç kulvarda savaşalım derken kendimizi bir alt ligdede bulabiliriz.
hazırlık maçı deyip görmemezlikten gelmeyelim.takım takımlaşamamış.görünen manzara o dur.
konartr58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 11:48   #26
basayev58
Yiğido

basayev58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

144 Mesajına 541 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 basayev58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
cabuker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sivasımızın 3 hazırlık maçını da izledim sürekli de ilgili haberleri takip etmeye çalışıyorum. izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

1. en önemli düşüncem ve tesbitim sanırım bülent hoca ş. ligini değil de bu sene için avrupa ligini düşünüyor. Beni bu düşünceye iten tesbitlerimi aşağıda sıralaycağım.

2. yapılan karşılaşmaların sonuçlarına çok bakmıyorum sonuç çok önemli olsa ezikbahçeliler gibi veya diğer anadolu takımları gibi güder mahalle takımları ile maç yapardınız yenerdiniz olur biterdi. ancak maç yaptığımız takımlar
heerenven: hollanda 3. sü ve hollanda kupası sahibi
chivas : meksinanın en çok lig şampiyonu olmuş 100 küsur yıllık bir kulüp ve müzelerinde bir de libertedores kupası var (güney amerika ş. ligi kupası)
olimpiakos: son on üç yıl içinde 12 kere yunan ligi şampiyonu olmuş hem yunan milli takımına kaliteli topçular veren hem de bünesinde ünlü bir çok topçu barındıran bir kulüp
yani oynanan maçın sonucu önemli değil ancak maçlardaki oynama biçimi çok fazla pozitif gelmedi bana.

3. orta sahamızda ve forvetimizde (özellikle orta sahamızda ciddi bir eksik bulunmasına rağmen henüz bir takviye yapılmış değil ki ş. ligi elemelerine 15 gün kaldı gelecek adam ne zaman takıma katılıp ne zaman kadroya girecek. bu nedenle bülent hocanın ş. liginden ziyade avrupa ligini düşündüğü kanaatindeyim.

4. defans bloğumuzda ciddi aksaklıklar var özellikle ön direk organizasyonlarında ve duran toplarda berbattık. neredeyse atılan her frikik tehlikeli oldu veya sonunda gol oldu.

5. defansın göbeğinde oynayacak iki stoper henüz netleşmedi. her maç farklı varyasyonlar deneniyor ancak bu bloğun acilen oluşturulması ve birbirlerine alışmaları gerekiyor. bununla birlikte bu adamlar gerek kaleci ile gerekse ön libero oynayan topçu ile sağlıklı haberleşmesi gerekli.

6. kanatlardan yana sıkıntımız yok kanatindeyim ancak hayrettin her zamanki gibi dengesiz giriyor. bir pozisyonluk müdahaleleri var ilk pozisyonda topa yaptığı müdahale ile adamı engelledi engelledi yoksa perşianız hem kendi geride kalıyor hem de tüm defansı allak bullak ediyor.

7. yeni transferlerle ilgili olarak da; mbemba da çok ciddi bir ışık var
ersen: kaliteli bir pivot santrafor ancak bu adama her iki kanattan bindirme yapacak topçular önemli takıma faydalı olacağı şüphesiz. yanlız kendisine biraz dikkat etmesi lazım hakemle çok oynuyor, rakip topçularla çok sürtüşüyor
agbetu tam bir kanat oyuncusukanatta çok faydalı olacaktır ancak forvette eksik kalıyor.
cihan henüz varlığını hissettirmedi.
ibrahim ülüm etkisiz kaldı
erman bu seneki bomba transferimiz bence
teyfik den umudum var bu çocuk ilerde iyi toşçu olur

8. genel değerlendirmeye gelince takım henüz birbirine alışmamış ve özellikle orta sahada top yapacak sağlam bir adamımız yok bu iki senedir böyle hala da alınmış değil bu kirkor le kerkar la olacak iş değil.

9. neden ş. ligini düşünmediğimize gelince bu adamlar yani şu anki takım kadrosu bir iki futbolcu hariç yaklaşık 1 aydır birlikteler ve hala ortada bir sistem ve oyun düzeni yok adamlar birbirleri ile nasıl oynayacaklarını bilemiyorlar. bu kadro ile (aksayan bir defans, olmayan bir orta saha, saman alevi gibi bir forvet) ve bu sistem ile ş. liginde başarılı olamayız. allah muhafaza çocukların morali de bozulur. bu gibi önemli noktalara yapacağımız takviyelerin şimdiye kadar gelmesi lazım dı. 15 gün sonra eleme maçı var adamlar bir ayda alışamadılar ki orta sahaya alacağın takımın beyni olacak adam nasıl uyum sağlayacak? sağlayamayacak. ayrıca bülent hocanın kafasında bence bir sistem henüz yok ve hala denemeler yapıyor. bu denemelerin şimdiye kadar bitmesi ve takım kadrosunun şekillenmesi lazımdı ki o da yok 15 gün kalmış ve önemli rakipleriniz var karşınızda. eleme maçlarındaki rakipler bu adamlar gibi oynamayacak.

10. çok uzattım galiba özür dilerim.

herşeye rağmen hep destek tam destek
en büyük sivasım
Güzel tespitlerin ve yorumların için teşekkürler...
Alt 16.07.2009, 11:57   #27
Metal Gear
Usta Yiğido

Metal Gear - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

727 Mesajına 1.433 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 752 Metal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISI

Mehmet geçen sezon ilk yarıdaki performansını yine sergileyecektir emin olun..Beyler biz bölgelsel takımlarla maç yapmıyoruz..Dün kayseri Bulgar 2.lig ekibine 3-0 yenilmiş.oturup ağlamaları lazım herhalde..Göreceksiniz yine fırtına esecek..Rahat olun!
Metal Gear isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 12:05   #28
cabuker
Yiğido

cabuker - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

69 Mesajına 113 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 573 cabuker FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Metal Gear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Mehmet geçen sezon ilk yarıdaki performansını yine sergileyecektir emin olun..Beyler biz bölgelsel takımlarla maç yapmıyoruz..Dün kayseri Bulgar 2.lig ekibine 3-0 yenilmiş.oturup ağlamaları lazım herhalde..Göreceksiniz yine fırtına esecek..Rahat olun!
elbette temennimiz bu güzel kardeşim de ortada bir takım sıkıntılar. biz kıytırık takımlarla mücadele etmeyeceğiz. bizim mücadele edeceğimiz takımlar ğst düzey takımlar ve mücadelemiz ş. ligi elemeleri (biz bunu düşünüyoruz ancak sanırım yöneticilerimiz avrupa ligini düşünüyor) bu oyunla bu takımların karşısına çıkarsak etrafta bekleyen milyonlarca leş kargasının ağzına sakız oluruz beyler. sivasın şimdi takır takır top oynaması lazım 15 gün kalmış şurda ancak daha orta sahamız yok murat erdoğanla kerkarmı kirkor mu onla bu iş olmazzzzz
cabuker isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 12:08   #29
carizma0658
Usta Yiğido

carizma0658 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

327 Mesajına 479 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 699 carizma0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

DÜNKİ MAÇ TA SİVAS GERÇEKTEN ÇOKK İİDİ TAKIM YENI ALIŞIOO BİRİBİRİNE UYUM ÇOK ÖNEMLI EMINIM SİVAS ÇOK ŞEYLER BAŞARACAKTIR VE DÜNKİ MAÇ ŞİMDİYE KADAR OYNANN EN ÖNEMLİ MAÇTI SON MAC HARİÇ
carizma0658 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 12:27   #30
sefa1453
Yeni Yiğido

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 sefa1453 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

mehmet yıldızın bır an once takıma katılması lazım.topu ılerde tutamıyoruz hıc
sefa1453 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
dudu, ersen, Üçledi, yetmedi