Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Tam bir hakem komedisi.
Alt 30.11.2011, 15:50   #11
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Tam bir hakem komedisi.

hıncalı hiç dinlemezdim televizyonda
biraz bakıyordum spor programına hiç enzemiyordu konuşmaları

ama bu kadar objektif olacağını hiç düşünmemiştim
istanbul takımını yerden yere vurmus haklı olarak
helal olsun
böyle yeri geldiğinde anadolunun hakkını savunacak kalemlerin artması lazım ki lig daha adil oynansın

bu arada fatih terime de ince bir mesaj yolluyor
yenen takımsın bir de teşekkür etme istersen hakeme
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.11.2011, 15:54   #12
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Engin Baytar' ın Borjan'a kafa atmasını neye bağlıyorsunuz? O dakikaya kadar maçın yıldızıydı. 'Terim'in yanında düzeldi' şeklinde yorumlar yapılıyordu ancak tam da Fenerbahçe maçı arifesinde takımını yalnız bıraktı.
Senin takımın 2-1 galipken kaleciye kafa atılır mı? Ama işte sen Melo'nun cezasına Tahkim Kurulu'nda itiraz edersen, adam da kafayı atar. 'Engin sorunlu futbolcu!' Hayır; Engin sorunlu değil. Sorunlu olan Galatasaray. Ben olayın Galatasaray'ın yönetiminde bak bakalım; orada sorumsuzluk olacak mı? 24 saatte muma dönerler, dönmeyen de gider. Herkes de bilecek ki muma dönmeyen de gidecek. Bak bakalım dönüyor mu dönmüyor mu?

Utanmadan kabahati hakem de buluyorlar. "Kaleci Borjan, Engin'e vurmuş da..." Engin'in kalecinin önünde ne işi var? Doğrudan sarı kartlık bir suç o... Sivas 2-1 galip durumda, oyunun son dakikaları oynanıyor, kaleci topu bir an evvel oyuna sokmak isterken Engin yolunu kesiyor. Kitapta yazıyor; sarı kart...

Benim futbol yorumcularım ki bunların içinde Bülent Yavuz gibi Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yapmış biri var. "Efendim hakem kalecinin yaptığına faul verseydi, Engin de kafayı atmazdı." Yok ya... 'Engin'in orada ne işi var?' demiyor Bülent Yavuz! Türkiye'de Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yapmış, şimdi hakem yorumculuğu yapıyor!..

Fatih Terim'in hakemi beğenmesini bir "Jest" olarak yorumladı benim medyam. Hayır; tabii beğenecek. Hakem sayesinde kazandı Galatasaray...

Galatasaray'ın birinci golü gol değil. Alenen ve resmen, dünyanın her yerinde ayağını fazla kaldırma endirekt serbest vuruş. Hakem golü verdi.

Penaltı; ben vermezdim. Tartışmaya açık ama ben vermezdim. Fatih Terim ile beraber seyredelim. Milan Baros'un topla alakası yok. Milan Baros, kalecinin oraya uzanacağını biliyor ve doğrudan kalecinin üzerine gidiyor ve ayaklarının ikisini birden yerden kesmiyor ki kaleciye takılsın ve düşsün. Milan Baros, penaltı almak için giriyor oraya... Kaleci penaltı yapmak için değil... Kalecinin uçuşu topu kurtarmak için... Milan Baros'un girişi penaltı yaptırmak için...

Hukukta, adalette kasıt önemlidir. Kalecinin kastı ne; Baros'un kastı ne? Kalecinin kastı topu kurtarmak, Baros'un kastı penaltı almak. Hakem, Baros'un oyununa geldi.

Hıncal Uluç
İLK DEFA GS YANLISI BİRSPOR YAZARINDAN ALLAH RIZASI İÇİN DOĞRU TESPİTLER YORUM DUYDUM HINCAL ULUCA OBJEKTİF GÖRÜŞLERİNDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.YAZDIKLARINA NOKTASINA KADAR KATILIYORUM.
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.11.2011, 16:29   #13
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 936 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Daumen hoch Cevap: Tam bir hakem komedisi.

Çok doğru tespitler, HELAL OLSUN !
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Kaleciye kafa atılır mı?
Alt 30.11.2011, 16:50   #14
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Kaleciye kafa atılır mı?

Alıntı:
Rallim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
röportajın devamında ise.....

Baros'un penaltıdan önce de yerde kaldığı bir pozisyon var ama hakem orada devam ettirmeyi tercih etti. Belki o pozisyonda kart da düşünülebilirdi.
O pozisyonda hakeme "Aferin" dedim ama kartı çıkartmadı. Kartı çıkarsaydı Baros ikinciyi yapamazdı. Sadece Baros da değil.

Semih'in hareketi!.. Net penaltı, kırmızı karttı. Kırmızı kartını çıkartmamak için penaltıyı da vermedi. 'Hem hem penaltı hem kırmızı kartı taşıyamam' dedi!

Sadece penaltıyı verme hakkı olsa o penaltıyı çalardı. O penaltıyı görmemeye imkan ihtimal yok çünkü...
Sonrası daha da komik; 'Maç bitsin' diye çırpındı. Galatasaray 18'i içinde Ayhan'ın yere düşmesine çaldığı ve Navradil'e sarı kart gösterdiği pozisyon var. Dünyanın bütün hakem kurslarında gösterilmeli. Paniğe kapılmış, panik atak içindeki bir hakem maçı bitirmek için nasıl savaşır? Ayhan hiçbir şey yokken kendini yere atıyor ki oyun dursun. Zaten saniyeler var. Galatasaray oradan topu tepsin, öteki tarafa gitsin de maç bitsin.

Tamam da Navradil'e niye sarı kart gösteriyorsun? Günahı yok, bir şey yok. Sarı kart niye; 'Ben faul olduğundan eminim' demek için!.. Temas bile yok.
Çünkü kafasında 'Aman bu maç 2-1 bitsin' düşüncesi var. 'İki kırmızı kart nedeniyle beni ezerler, benim hakemliğim bitebilir. Ben perişan olabilirim. Aman bari maç 2-1 bitsin!'

'Ben iki kırmızı kartı da doğru çıkardım' yüreği yok. Son dakikalarda kendi doğru kararlarının ardında duramadığını gösterdi. 4 dakika uzattı; o 4 dakika ya oynandı ya oynanmadı. Tutsunlar kronometreyi...
Bir dakika uzatılmış maçın, 3 dakika daha oynandığını gördüm ben Türkiye'de... 4 dakika uzatıldı maç, 1.5 dakika oynandı!

Tam bir hakem komedisi

Alkışlamaktan başka ne denilir ki.....
Sayın Uluç hiç bir şeyi atlamamış,hepsini tek tek yazmış.Amma neydiyimki puanlar uçup gitti.Trabzon maçı için de iyi bi moral olurdu.Vur garibe çal garibe.Bu devran döner inşallah.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.11.2011, 17:05   #15
abdullah58
Tecrübeli Yiğido

abdullah58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

144 Mesajına 227 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 721 abdullah58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Engin Baytar' ın Borjan'a kafa atmasını neye bağlıyorsunuz? O dakikaya kadar maçın yıldızıydı. 'Terim'in yanında düzeldi' şeklinde yorumlar yapılıyordu ancak tam da Fenerbahçe maçı arifesinde takımını yalnız bıraktı.
Senin takımın 2-1 galipken kaleciye kafa atılır mı? Ama işte sen Melo'nun cezasına Tahkim Kurulu'nda itiraz edersen, adam da kafayı atar. 'Engin sorunlu futbolcu!' Hayır; Engin sorunlu değil. Sorunlu olan Galatasaray. Ben olayın Galatasaray'ın yönetiminde bak bakalım; orada sorumsuzluk olacak mı? 24 saatte muma dönerler, dönmeyen de gider. Herkes de bilecek ki muma dönmeyen de gidecek. Bak bakalım dönüyor mu dönmüyor mu?

Utanmadan kabahati hakem de buluyorlar. "Kaleci Borjan, Engin'e vurmuş da..." Engin'in kalecinin önünde ne işi var? Doğrudan sarı kartlık bir suç o... Sivas 2-1 galip durumda, oyunun son dakikaları oynanıyor, kaleci topu bir an evvel oyuna sokmak isterken Engin yolunu kesiyor. Kitapta yazıyor; sarı kart...

Benim futbol yorumcularım ki bunların içinde Bülent Yavuz gibi Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yapmış biri var. "Efendim hakem kalecinin yaptığına faul verseydi, Engin de kafayı atmazdı." Yok ya... 'Engin'in orada ne işi var?' demiyor Bülent Yavuz! Türkiye'de Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yapmış, şimdi hakem yorumculuğu yapıyor!..

Fatih Terim'in hakemi beğenmesini bir "Jest" olarak yorumladı benim medyam. Hayır; tabii beğenecek. Hakem sayesinde kazandı Galatasaray...

Galatasaray'ın birinci golü gol değil. Alenen ve resmen, dünyanın her yerinde ayağını fazla kaldırma endirekt serbest vuruş. Hakem golü verdi.

Penaltı; ben vermezdim. Tartışmaya açık ama ben vermezdim. Fatih Terim ile beraber seyredelim. Milan Baros'un topla alakası yok. Milan Baros, kalecinin oraya uzanacağını biliyor ve doğrudan kalecinin üzerine gidiyor ve ayaklarının ikisini birden yerden kesmiyor ki kaleciye takılsın ve düşsün. Milan Baros, penaltı almak için giriyor oraya... Kaleci penaltı yapmak için değil... Kalecinin uçuşu topu kurtarmak için... Milan Baros'un girişi penaltı yaptırmak için...

Hukukta, adalette kasıt önemlidir. Kalecinin kastı ne; Baros'un kastı ne? Kalecinin kastı topu kurtarmak, Baros'un kastı penaltı almak. Hakem, Baros'un oyununa geldi.

Hıncal Uluç

Demekki bu memlekette vicdanen rahatsiz olanlarda varmis
herkes kayserili dogma ankarali olma bülos gibi vicdansiz ve firildak degilki
abdullah58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.11.2011, 17:45   #16
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick

aferim hıncala objektif yorum yapmıs
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.11.2011, 17:53   #17
sefilix
Tecrübeli Yiğido

232 Mesajına 447 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 610 sefilix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

teşekkürler hıncal uluç objetif yormunuzdan dolayı.
sefilix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.11.2011, 18:21   #18
Turan 59
Usta Yiğido

Turan 59 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 860 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 771 Turan 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISI

Bülent YILDIRIM'a kapak olsun.Yüzü yok ki kızarsın,utansın.
Turan 59 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Turan 59'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.11.2011, 18:59   #19
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

nato mudahalesı ıstıyoz,BM bizı tanısın,angelia jolie sivas'a gelsın,mağduruz biz
Alt 30.11.2011, 19:37   #20
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1276 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

açikcasi sasirdim bu kaz kafa ilk defa iyi konusmus

Etiketler
atılır, gündemi, haftanın, hakem, hıncal, kafa, kaleciye, komedisi, tam, uluç

Seçenekler Arama
Stil