Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Rıza Hoca'dan Taraftara
Alt 10.05.2012, 20:40   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Rıza Hoca'dan Taraftara

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş'ın teknik direktörlüğü görevine getirileceği yönündeki haberlere ilişkin, ''Beşiktaş Kulübü ve yöneticileri ile bir görüşmem olmadı, Beşiktaş'a gideceğim yönündeki haberleri ben de basından okuyorum'' dedi.

Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Ticaret Meslek Lisesi Gazetecilik Bölümü öğrencileriyle söyleşide bir araya gelen Çalımbay, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bir öğrencinin ''Sezon sonunda Beşiktaş'a gidecek misiniz?'' yönündeki sorusu üzerine Çalımbay, ''Şu anda kimseyle görüşmedim, net öyle bir şeyim yok'' ifadelerini kullandı.

Sivas'ın doğup büyüdüğü şehir, Beşiktaş'ın ise futbola başlayıp bitirdiği kulüp olduğunu belirten Çalımbay, ''Beşiktaş dışında bir takımın formasını giymedim, sadece milli takım forması giydim. O nedenle de Beşiktaş'ın bende yeri ayrı. Ama şu anda Sivas'tayım. Hala takımın başında devam ediyorum. Ama sözleşmem yıl sonunda bitiyor. Şu an ortada hiç öyle bir şey yok'' diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü ve yöneticileriyle bir görüşmesinin olmadığını ifade eden Çalımbay, ''Beşiktaş'a gideceğim yönündeki haberleri ben de basından okuyorum. Sadece basında çıkan haberler var. Lig bitiyor. Lig bitince ne olacağını bilmiyoruz tabi. Daha bizim kulübümüzle de görüşmemiz gerekecek. Ama sadece sizler nasıl basından okuyorsanız ben de basından okuyorum. Kimseyle bir görüşmem yok'' değerlendirmesinde bulundu.

Eneramo takımdan ayrılıyor

Nijeryalı golcü oyuncu Michael Eneramo ile ilgili soru üzerine Rıza Çalımbay, Eneramo'nun başka hedefleri ve düşünceleri olduğunu ifade ederek, ''Bizimle son maçına çıkacak. Görüşmelerimize ve menajerlerinin söylediğine göre büyük bir ihtimalle de ayrılacak. Eneramo gidiyor ama onun yerini doldurabilecek, şu anda görüştüğümüz çok iyi iki yabancı forvet oyuncusu arkadaşımız var. İnşallah daha iyi arkadaşlarımızı Sivas'a kazandıracağız'' dedi.

''Galatasaray ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansları eşit''

Ligde şampiyonun belirleneceği Fenerbahçe-Galatasaray derbisi hakkındaki görüşleri sorulan Çalımbay, sezon boyunca Fenerbahçe ve Sivasspor'un çok büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, ''Fenerbahçe, Sivasspor, Beşiktaş, Trabzonspor gibi takımlar hem futbolla uğraştı hem başka şeylerle... Bu sıkıntılı dönemi atlatan takımların başında Fenerbahçe ve biz geliyorduk. Bana göre de Türkiye liglerinin en başarılı iki takımı diyebilirim'' diye konuştu.

Bu sene sıkıntı yaşamayan tek takımın Galatasaray olduğunu vurgulayan Çalımbay, ''Onlar da ligi çok iyi bir şekilde bitirdi ama play-off'ta Fenerbahçe, Galatasaray'a yetişti. Bu son maçta Fenerbahçe'nin sahasında, taraftarı önünde olması avantajı olacak. Ama Galatasaray ligdeki performansını sahaya yansıtırsa şansları eşit olur. Bana göre Galatasaray ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansları eşit'' ifadelerini kullandı.

Play-off sistemini değerlendirdi

Bu sezon ilk defa uygulanan play-off sisteminin faydaları ve zararlarıyla ilgili soru üzerine Çalımbay, ''Play-off uygulanacaksa bence önce iyi bir hazırlık yapılması gerekiyordu. Hazırlık falan yapılmadı. Bu sistem direk bu sene 'geçiş yapılsın' diye uygulandı. Çünkü Play-off sistemi çok zor bir sistem. İlk 4 şampiyonluğa oynadı, ikinci 4 Avrupa'ya oynadı. Ama diğer takımlarımıza baktığımızda hakikaten gayesi olmayan, sadece sezonu bitirmek için yapılan lig statüsü oldu. O yüzden bence planlı, programlı gelseydi bu play-off daha da faydalı olurdu.
Ama tek şey baktığımızda heyecan bitmiyor. Herkes 'Galatasaray şampiyon' diyordu, bir anda bakıyorsunuz play-off sisteminde Fenerbahçe ile ortak olduğunu görüyoruz. Hatta Beşiktaş ve Trabzonspor biraz daha iyi olsalardı onlar da ortak olacaktı'' ifadelerini kullandı.

Belli bir plan, program ve hazırlık olmadığı için play-off sisteminden verim alınamadığını kaydeden Çalımbay, ''Ama önümüzdeki dönem böyle bir şey düşünülüyorsa, planını, programını da ona göre mükemmel bir şekilde yaparlarsa çok iyi olabilir. Ama bu sene ne taraftar, ne futbolcular, ne medya kimse bu ligden tat almadı. Karma karışık bir lig yaşandı. Herkes 'bir an önce bitsin, nasıl biterse bitsin, ama iyi bir şekilde bitsin' diye uğraştı. O nedenle bu seneyi saymamak gerekiyor. Çünkü Türkiye için çok sıkıntılı bir süreçti. İnşallah iyi bir şekilde de bitecektir'' diye konuştu.

''İbrahim Akın öyle bir şey yapacak kapasitede değil''

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun ''futbolda şike'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında futbolcu İbrahim Akın'a verilen 3 yıl hak mahrumiyeti cezasının haklı olup olmadığının sorulması üzerine Çalımbay, bir dönem birlikte çalıştığı İbrahim Akın'ın mükemmel bir insan olduğunu belirterek, ''Ama çok saf, hala çocuk gibidir. Ancak yetenek olarak, futbolda yeteneğinden dolayı bir yere gelememiş bir arkadaştır. Yaşadığı olayın kendinden kaynakladığını sanmıyorum mutlaka onunla alakalı başka şeyler olmuştur. İbrahim Akın öyle bir şey yapacak kapasitede değil. İnşallah ceza almadan kurtulursa en çok sevinen insanlardan birisi ben olacağım. Çünkü Türk futboluna verecek daha çok şeyi var'' ifadelerini kullandı.

Söyleşiye katılan futbolcular Murat Akça ve Muhammed Ali Atam da öğrencilerin sorularını yanıtladı. Söyleşinin ardından okul müdürü Tuncay Baral, Çalımbay'a plaket, futbolculara ise çiçek takdim etti. Öğrencilerin Sivasspor formalarını imzalayan Çalımbay ve futbolcular, hatıra fotoğrafının ardından okuldan ayrıldı.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Rıza Hoca'dan Taraftara
Alt 10.05.2012, 20:47   #2
benozgurr
Tecrübeli Yiğido

benozgurr - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

213 Mesajına 488 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 588 benozgurr BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Rıza Hoca'dan Taraftara

Umarim gitmezsin hocam senide seviyoruz takimida oynattigin oyunuda senle mutluyuz biz ama gidersende sonuna kadar dularimiz senle
benozgurr isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı benozgurr'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.05.2012, 20:56   #3
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick

hocam nereye daha kupalar kaldıracaz
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58 SiVaSıM 58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 10.05.2012, 20:59   #4
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1278 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

hocam burada kal !
Alt 10.05.2012, 21:13   #5
mrhgnr58
Acemi Yiğido

17 Mesajına 27 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 486 mrhgnr58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

riza hoca " Ama sadece sizler nasıl basından okuyorsanız ben de basından okuyorum" dediyse buralari takip ediyor demektedir bunu tek konusan biziz su ana tek. arkadaslar yani transfer öneriniz varsa yazin belki yaparlar
mrhgnr58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı mrhgnr58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.05.2012, 15:41   #6
cılgınsivas58
Usta Yiğido

cılgınsivas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

558 Mesajına 760 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 851 cılgınsivas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hem rıza hoca hem enaramo takımda kalsın
cılgınsivas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda cılgınsivas58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.05.2012, 16:12   #7
candeniz
Yeni Yiğido

15 Mesajına 32 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 505 candeniz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arkadaşlar bursaspor ve antalyaspor şuanda Eneramoyla ilgilenmedigini söyleyebilirm ama fransadan gelen haberleri bilmiyorum gidecegide kesin deigl inş kalır çnkü ilerde top tutan oyucumuz o egerki giderse teşşkür etmekten başka diyecegimz bişey yok
candeniz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda candeniz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.05.2012, 17:33   #8
Abdullah DuMaN
Usta Yiğido

Abdullah DuMaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.168 Mesajına 9.556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1483 Abdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz seinAbdullah DuMaN kann auf vieles stolz sein

Şahsi düşüncem Rıza hoca Sivasspor'da büyük bir başarı yaşamadan takımı bırakacağını sanmıyorum

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....
Abdullah DuMaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Abdullah DuMaN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.05.2012, 21:42   #9
kara
Tecrübeli Yiğido

kara - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kara ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Kupalar kaldıracağız başarılar yaşayacağız hocam seninle bizi bırakıp gitme :(
kara isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda kara'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.05.2012, 21:57   #10
ressam58
Acemi Yiğido

ressam58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

69 Mesajına 121 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 689 ressam58 TAM BIR BEYEFENDIressam58 TAM BIR BEYEFENDIressam58 TAM BIR BEYEFENDIressam58 TAM BIR BEYEFENDI

Adam haklı.Böyle isteksiz tepkisiz taraftar olursa (buna kendimide katıyorum).Gitmekte haklı tabii.Stada gelen kaç kişiyiz ki söyleyin bana .Bu takım bu şehire fazla!!!
ressam58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ressam58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
hocadan, rıza, taraftara

Seçenekler Arama
Stil