Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Trabzonspordan Şok Açıklama
Alt 14.04.2009, 16:08   #221
Tattooist
Yeni Yiğido

Tattooist - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

5 Mesajına 7 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Tattooist FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Trabzonspordan Şok Açıklama

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Paşam ;
Lütfen forumuna git,Bu haberin asıl kaynağının 55 kişilk rezerve ettirp sonradan sayıyı 100e çıkarıp sonra doğal olarak fiyat arttı diye ortalığı karıştıranın bir TS'li yönetici olduğunu yaz..
--ayrıca konuları okuyorum diye banlandığımı da unutmadım.tek yorum yazmadan sırf okuyorum diye banlandım..Budur!

Ben Trabzonlu'lar forumuna üye oldum, bu senin yazdigin otel haberini iletmek icin. Ordaki küfürlerin hadi hesabi yok,bu kacini size ileytim:

axi_kral_61
bizansın askerleri bunlar sivasta sivassporu tutan varmı yok hepsi üç kızkardeslerin yalakalığını yapıyor baskanları fb kongre üyesi milletvekilleri fb sıvas maçına fb atkısıyla çıkıyor daha bunlardan anadolu takımı olurmu bizansın askerleri bunlar ama size o sivasta güzel bir tarife uygulayacagız kanı bozuklar

axilaz67
Buralarda yazıyordunuz Sivas şampiyon olsun istiyoruz diye... Sivas olacağına İstanbul takımları olsun... Aanadolu takımlarının hepsi aynı... Hiçbir dostumuz yoktur... Tek dostumuz biziz...Sivas son 3 haftaya potada girsin şehirde Fener Galatasaray bayarakları olur... Geçen yıl gördük bunu... Önce babalarını tanıyacaklar... Sonra çıkıp konuşacaklar...

Ben bu yazilara cevap bile vermedim sadece otel mevcuatini izah ettim ve aninda banlandim. Üzgünüm Ziyaretçi, bu forumda yasaklandınız.

basayev58 nickli üye arkadasin dedigi gibi :

"Trabzonlularla futbol konusunda tartışmak yersiz olur.Çünkü bu konuda bir ilkokul talebesi kadar bile mantıklı cümleler kuramazlar.Kendi dünyalarında,tek sahip oldıukları oyuncaklarıdır Trabzonspor.Kah bordo bir oyuncak araba,kah mavi bir oyuncak uçak.Hayal güçlerinin alabildiği kadar.Yeri gelir sarılır uyurlar,yeri gelir tekmeler ezerler.Bildiğiniz anlamsız çocuk piskolojisi.Bir büyük gibi karşınıza alıp konuşamazsınız"

Cidden bunlarla ADAM gibi konusmak ümkün degil...
Tattooist isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda Tattooist'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 14.04.2009, 16:10   #222
çelenk
YASAKLI ÜYE

39 Mesajına 62 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 çelenk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Şehzadem;
Banlanma gereğiniz oradan okuduğunuz şeylere buradan daha cüretkârca cevap verme seçeneğiniz olabilir mi acaba?Sakın cevap verdirtmiyorlar demeyin tanıdığımız kişi veya kişiler var Sivassporlu olup yazan.Mesela ben her türlü hakareti,banlanmayı ve hedefsiz atılan saçmalalıkların sinir edebilme garantisini de göze alarak kırk kere karar değiştirmeme rağmen gelip burada yazma gereği hissettim.Bu tür tepkilerin geleceğini biliyordum,bekliyordum.
Forumlarda başlıklar küfür etmek için açılmaz.Üsluba uygun olmayanlar silinir,yöneticilerin gözlerinden kaçanlar da raporlanarak yardımcı olunur.Bunu biliyorsunuz diye tahmin ediyorum.
Ayrıca kontenjanıymış,limitiymiş otel fiyatıymış bunu ıspatlamak,anlatmak veya hesabını yapmak için gelmedim.Bizim maçlardan önce her defasında otel parasından bilet parasından konunun açılıp etekteki taşların dökülmesinin verdiği can sıkıntısı diyelim.
Ama rahatsızlık verdiysem ben yine de giderim forumuma.
çelenk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 14.04.2009, 16:12   #223
ferhat_58_oğuz
Yiğido

ferhat_58_oğuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

72 Mesajına 111 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 ferhat_58_oğuz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
çelenk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Eee sen benim hafızama laf gönderdin ve sana buna cevaben yazı yazdım kardeşim.Dostluk mesajı vermiş olmam hakareti sineye çekeceğim manasına gelmiyor.Nasıl bir tepki bekliyordun.

Ayrıca biz de lige çıktığımız yılın ertesindeki on yıl içinde 6 kere şampiyon olduk diyorum kardeşim.Sen duymadın görmedin diye Kurtuluş Savaşının yapılmadığını iddia edebilir misin?Tarihe yazdık,tarihini yazdık.Şimdi sana lig ikinciliğinden başka şuana kadar göstermiş olduğunuz başarıyı söyle desem yakışık alır mı?Sormuyorum çünkü beni ilgilendirmez,haddime düşmez.

Tekrar söylüyorum.Bu iş bu şekilde çözülmez.Aynı şeyleri ilk yarıdaki maçtan sonra da söylemiştik,yerimizde sayıp duruyoruz.Dostluk olsun gerisi önemli değil.
iyide usta 30 yıldır nerdesiniz siz bir daha şampiyon olabileceğinize inanıyomusunuz ayrıca sorun sizin yöneticilerinizin fesat düşüncelerinde tabi korku sardı istediğiniz kadar yırtın bi tarafınızı yinede size sahayı dar edeceğiz ayrıca başarıdan söz et diyosunda bu güne kadar kaç defa siz bizi yendiniz kaç defa biz sizi yendik RABBİMDEN tek dileğim İNŞALLAH sivassporumuz şöyle 3 felan atarda sizin o hamsi beyninizle iyi kafa buluruz benim gibi trabzonspor sevdalısını bile bu duruma getirdiniz 1 2 senedir nerdeyse nefret ediyorum trabzonspordan eskiden tek düşüncem vardı biz olamazsak trabzon olsun ama artık biz olamazsak trabzon hiç olmasın
ferhat_58_oğuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 14.04.2009, 16:14   #224
Yiğiter
Usta Yiğido

Yiğiter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.256 Mesajına 2.834 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1136 Yiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDI

Sivasspor'da otel şaşkınlığı...
14 Nisan 2009 Salı 16:00
Trabzonspor maçına 2 hafta kala Sivas'taki otellerin gündeme gelmesi Sivasspor yönetiminde tepki çekti.. Basın Sözcüsü Fikret Ünsal şaşkınlıklarını şu sözlerle dile getirdi
Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Trabzonspor maçına 2 hafta kala dün gündeme düşen Trabzonspor'un Sivas'ta konaklamasıyla ilgili haberin tüm Sivas halkını derinden yaraladığını belirterek, ''Biz otel filan işletmiyoruz. Sivasspor'un kendine ait oteli yok'' dedi.

Fikret Ünsal, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, bugün yöneticilik dönemlerinde hiç rastlamadıkları bir olayla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Henüz Trabzonspor maçına 2 hafta kala dün gündeme düşen Sivas'taki otellerle ilgili haberin tüm Sivas halkını derinden yaraladığını belirten Ünsal, ''Yani şimdiye kadar büyük takımlar dahil hiçbir takımdan böyle bir açıklama ne gördük, ne duyduk. Böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyoruz'' diye konuştu.

Trabzonspor'un çok değerli yöneticilerinin Sivas'taki otellerin kendilerine yüksek fiyat verdiklerini dün deklare ettiklerini ifade eden Ünsal, ''Ayrıca Sivas'ta seyircileriyle ve şeref tribünüyle ilgili olarak kota uygulaması çıktığını söylediler. Gerçekten şu anda şaşırmış vaziyetteyiz. Dünden bugüne kadar olayın aslını, astarını araştırdık'' dedi.

Bugünkü gazetelerde ''Sivas eziyeti'', ''Tokat tedbiri'' gibi Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan birçok açıklama olduğunu kaydeden Ünsal, ''Öncelikle ben Trabzonspor'un çok değerli başkanına ve yöneticilerine şunları hatırlatmak istiyorum. Sivasspor kulübü ve camiası olarak tüm takımlarla aynı mesafedeyiz, aynı dostluğumuzu muhafaza ederiz, ama Trabzonspor'un bizim yanımızdaki yeri çok farklıdır'' ifadesini kullandı.

Kayseri'de 1967 yılında meydana gelen üzücü olaylarda dünyanın en çok futbol şehidini Sivasspor kulübünün verdiğini ve çok sayıda taraftarı o olayda kaybettiklerini ifade eden Ünsal, şunları kaydetti:

''Bu tüm dünyada hala bir numaradaki olaydır. En çok şehit verilen bir müsabakadır bu maç. Bu olaydan sonra tüm camilerinde tek mevliti şerif okutturan kulüp de Trabzonspor'dur. Onun için Trabzon'un bizim yanımızda çok çok ayrı ve özel bir yeri vardır. Bizim Trabzonlulara, Trabzonsporlulara, Trabzonspor taraftarına bundan dolayı gönülden bir bağlılığımız vardır. Bu bağlılığımız varken hem çok değerli Trabzonspor yöneticileri, hem de biz Sivasspor yöneticilerinin konuştuğumuz her kelimeye çok çok dikkat etmemiz gerekir. Karakter olarak da birbirlerine çok benzeyen iki şehrin insanlarının birbirlerine kötü gözle bile baktırıcı bir kelimeden, cümleden mutlaka kaçınmamız lazım. Bu sorumluluğu mutlaka omuzlarımızda hissetmemiz gerekiyor.''

Dün yapılan açıklamanın gerçekten kendilerini şok ettiğini vurgulayan Ünsal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yani bir otelle siz anlaşırsınız, anlaşmazsınız, bu çok ayrı bir olaydır, bu niye gündeme düşürüldü. Bunu da anlamakta fazla da zorluk çekmiyoruz aslında. Niye çekmiyoruz? Şimdi hafta sonu itibariyle olaylı biten Galatasaray-Fenerbahçe maçının 0-0 sonuçlanması, iki takımın da hemen hemen şampiyonluk yarışından kopma noktasına gelmesi tabi ki yukarıdaki biz Sivasspor, Beşiktaş ve Trabzonspor'u şanslı duruma getirdi. Bundan dolayı hemen 2 hafta öncesinden, Trabzonspor maçına 2 hafta kala böyle spekülasyonlara girmek, çok basit bir konu bu otel konusu.''

OTEL FİYATLARI

190 lira olarak belirtilen otel fiyatıyla ilgili bazı haberlerde yapılan kıyaslamalara da değinen Ünsal, şunları söyledi:

''Bizim diğer illerde kalış ücreti ortalamamız 250-300 lira arasında. 190 liralık anlaşmanın içinde 3 ayrı öğün yemek var, tam pansiyon deniyor buna. Bu paraya, bu 190 liraya çoğu şehirlerde 3 öğün o şekilde zengin bir masada karnınızı doyuramazsınız. İstanbul'da lüks bir lokantada yemek yediğiniz zaman tek kişinin parası 200 liradır, ortalaması budur. Siz bir yemek parasına her şeyinizi hallediyorsunuz ve bunu gündeme getiriyorsunuz. Gerçekten şaşırtıcı.''

Daha da şaşırtıcı olanının Sivasspor yönetiminin centilmenliğe aykırı davranışı şeklinde açıklama olduğunu bildiren Ünsal, ''Otelle bizim ne ilgimiz var'' dedi.

Trabzonspor kulübünün Sivas'ta kalacağı otelle yaptığı anlaşmayı basın mensuplarına gösteren ve belgenin altında Trabzonspor kulübü genel müdür yardımcısı Osman Aydın'ın imzasının bulunduğu kaydeden Ünsal, şöyle konuştu:

''Ya Osman Aydın yalan söylüyor, ya da sayın Hacısalihoğlu yalan söylüyor. İkisinden biri yalan söylüyor. Sivas'ta anlaşma yapılmış. Sivas'taki otelde kalacaklar. Bir daha teyit ettirmek için biraz önce otel müdürünü aradım. 'Osman beyi bir daha arar mısınız, bir yanlış mı var? Sayın Hacısalihoğlu Tokat'taki otelle anlaştıklarını açıkladı' dedim. Tekrar aradı Osman beyi. Osman Aydın bey, 'hayır biz Sivas'ta kalacağız, biz anlaşmamızı zaten yaptık' dedi. Anlaşma yapılmış. Yani bu iki kişide, ya kulübün genel müdüründe bir problem var, ya da Hacısalihoğlu'nda bir problem var. İkisinden biri yalan söylüyor, hangisinin yalan söylediğini biz bilemiyoruz, bunu inşallah Sadri Başkan kendisi halleder.''

KOTA İDDİASI
Kota konusunun da kendi kulüplerinin tasarrufunda olan bir şey olmadığını dile getiren Ünsal, şunları kaydetti:

''Şeref tribünlerine, protokol tribünlerine federasyonun belirlediği rakam 15 yöneticidir. Biz de bunu genelde uygulamaya çalışıyoruz. Ama bunları bazen fazlalaştırdığımız da oluyor. Hatta Trabzonspor'un talebi çok fazlaydı, bunlara da kulüp başkanımız Mecnun Otyakmaz gerekli şeyleri söylemiş, başkanlarıyla konuşmuş. Bunlar konuşulmuşken bunları niye ortaya attılar? Misafir tribünlerimizde 850 kişilik seyirci yerimiz var. Biletlerimiz satışa filan da çıkmadı. Çıkmadığı halde fiyatları çok yüksek tuttular demek de büyük bir yalan.''

'İKİ ŞEHRİN İNSANI BİRBİRLERİNİ ÇOK SEVER''
Bu yollara sapılmaması gerektiğini, iki şehrin insanının gerçekten de dost olduğunu ve birbirlerini çok sevdiklerini vurgulayan Ünsal, şu ifadeleri kullandı:

''Yazık oluyor iki şehrin insanlarına. Biz puan alırız, veririz, onlar alır, verir. Şampiyon oluruz, olmayız, bunlar gerçekten çok önemli değil. Sporun elbette ki güzellikleri, ama insanları birbirine düşman edecek veya daha vahim neticeler yaratabilecek sonuçlara gidecek açıklamalardan her iki kulübün yöneticileri de kaçınmalıdır. İşte pazar günü bunu yaşadık. Pazar günkü olaylar birden bire mi patlak verdi? Milli takımda aynı odada yatan o futbolcular birden bire mi böyle birbirlerine girdiler? Bu birikimin, daha açığını söylüyorum, bizim gibi yöneticilerin hatasıydı. İşin aslı da buydu. Taraftarınızı siz hazırlamazsanız, futbolcunuzu hatırlamazsınız olacaklar budur. Ben şu anda büyük bir sorumsuzluk görüyorum. Ve Trabzonspor'un yöneticilerinden rica ediyorum, açıklamalarına dikkat etsinler. Bu hafta onların Gençlerbirliği maçı var, ona odaklansınlar, bizim Konyaspor maçımız var biz ona odaklanalım. Herkes kendi işine baksın.''

''BİZ OTEL FİLAN İŞLETMİYORUZ''
Şu anda çok güç durumda kaldıkları ifade eden Ünsal, ''Biz otel filan işletmiyoruz. Sivasspor'un kendine ait oteli yok. Trabzonspor kalacak yer bulamazsa bizim tesislerimiz gerçekten Türkiye'nin 5 güzel tesisinden biri. Hiç merak etmesinler, gerekirse bizim futbolcularımız evlerinde kalır, biz kulübümüzü bile tahsis ederiz Trabzonspor'a. Biz böylesi bir yönetim anlayışına sahibiz. Böyle hiç aslı astarı olmayan, tüm Sivas'ı ve Sivasspor camiasını suçlayıcı konuşmalardan lütfen kaçınsınlar. Bu konuya gerçekten çok üzüldük'' diye konuştu.

Trabzonspor'u Sivas'ta her zaman olduğu gibi en iyi şekilde karanfillerle karşılayacaklarını da bildiren Ünsal, ''Karanfillerle de inşallah puansız olarak da uğurlayacağız'' dedi.
Alt 14.04.2009, 16:16   #225
LosTie58
Usta Yiğido

LosTie58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

182 Mesajına 249 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 735 LosTie58 FAZLA SÖZE GEREK YOKLosTie58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Şehzadem;
Banlanma gereğiniz oradan okuduğunuz şeylere buradan daha cüretkârca cevap verme seçeneğiniz olabilir mi acaba?Sakın cevap verdirtmiyorlar demeyin tanıdığımız kişi veya kişiler var Sivassporlu olup yazan.Mesela ben her türlü hakareti,banlanmayı ve hedefsiz atılan saçmalalıkların sinir edebilme garantisini de göze alarak kırk kere karar değiştirmeme rağmen gelip burada yazma gereği hissettim.Bu tür tepkilerin geleceğini biliyordum,bekliyordum.
Forumlarda başlıklar küfür etmek için açılmaz.Üsluba uygun olmayanlar silinir,yöneticilerin gözlerinden kaçanlar da raporlanarak yardımcı olunur.Bunu biliyorsunuz diye tahmin ediyorum.
Ayrıca kontenjanıymış,limitiymiş otel fiyatıymış bunu ıspatlamak,anlatmak veya hesabını yapmak için gelmedim.Bizim maçlardan önce her defasında otel parasından bilet parasından konunun açılıp etekteki taşların dökülmesinin verdiği can sıkıntısı diyelim.

Şimdi sana şöyle birşey söylicem,dün burda bir trabzonlu vardı burda konuştuktan sonra gitti trabzon sitesine arkadaşlar bu düşmanlık niye,neler yapıyorsunuz siz dedi diye adamı trabzonlu olmaktan çıkarıp birde mesajlarını sildiler ama adam zaten trabzonluydu hatta adamı provakatörlükle suçladılar.Şimdi eğer o foruma üyeysen hemen git mantıklı birkaç şey yaz bakalım,damgan anında basılır provakatörsün ve trabzonlu olamazsın diye.Eğer üyeysen yazıp olayları kendin görmeni tavsiye ediyorum.
Alt 14.04.2009, 16:16   #226
ferhat_58_oğuz
Yiğido

ferhat_58_oğuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

72 Mesajına 111 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 ferhat_58_oğuz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ha birde biz bu liglerde sizin gibi 60 senedir olsaydık siz hiç şampiyon olamzdınız sizin şampiyon olmanız bizim 1.ligde olmayışımızdan kaynaklanıyor artık süper ligde olduğumuza göre size şampiyonluk felan yok
ferhat_58_oğuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 14.04.2009, 16:19   #227
LosTie58
Usta Yiğido

LosTie58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

182 Mesajına 249 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 735 LosTie58 FAZLA SÖZE GEREK YOKLosTie58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sivasspor'da otel şaşkınlığı...
14 Nisan 2009 Salı 16:00
Trabzonspor maçına 2 hafta kala Sivas'taki otellerin gündeme gelmesi Sivasspor yönetiminde tepki çekti.. Basın Sözcüsü Fikret Ünsal şaşkınlıklarını şu sözlerle dile getirdi
Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Trabzonspor maçına 2 hafta kala dün gündeme düşen Trabzonspor'un Sivas'ta konaklamasıyla ilgili haberin tüm Sivas halkını derinden yaraladığını belirterek, ''Biz otel filan işletmiyoruz. Sivasspor'un kendine ait oteli yok'' dedi.

Fikret Ünsal, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, bugün yöneticilik dönemlerinde hiç rastlamadıkları bir olayla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Henüz Trabzonspor maçına 2 hafta kala dün gündeme düşen Sivas'taki otellerle ilgili haberin tüm Sivas halkını derinden yaraladığını belirten Ünsal, ''Yani şimdiye kadar büyük takımlar dahil hiçbir takımdan böyle bir açıklama ne gördük, ne duyduk. Böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyoruz'' diye konuştu.

Trabzonspor'un çok değerli yöneticilerinin Sivas'taki otellerin kendilerine yüksek fiyat verdiklerini dün deklare ettiklerini ifade eden Ünsal, ''Ayrıca Sivas'ta seyircileriyle ve şeref tribünüyle ilgili olarak kota uygulaması çıktığını söylediler. Gerçekten şu anda şaşırmış vaziyetteyiz. Dünden bugüne kadar olayın aslını, astarını araştırdık'' dedi.

Bugünkü gazetelerde ''Sivas eziyeti'', ''Tokat tedbiri'' gibi Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan birçok açıklama olduğunu kaydeden Ünsal, ''Öncelikle ben Trabzonspor'un çok değerli başkanına ve yöneticilerine şunları hatırlatmak istiyorum. Sivasspor kulübü ve camiası olarak tüm takımlarla aynı mesafedeyiz, aynı dostluğumuzu muhafaza ederiz, ama Trabzonspor'un bizim yanımızdaki yeri çok farklıdır'' ifadesini kullandı.

Kayseri'de 1967 yılında meydana gelen üzücü olaylarda dünyanın en çok futbol şehidini Sivasspor kulübünün verdiğini ve çok sayıda taraftarı o olayda kaybettiklerini ifade eden Ünsal, şunları kaydetti:

''Bu tüm dünyada hala bir numaradaki olaydır. En çok şehit verilen bir müsabakadır bu maç. Bu olaydan sonra tüm camilerinde tek mevliti şerif okutturan kulüp de Trabzonspor'dur. Onun için Trabzon'un bizim yanımızda çok çok ayrı ve özel bir yeri vardır. Bizim Trabzonlulara, Trabzonsporlulara, Trabzonspor taraftarına bundan dolayı gönülden bir bağlılığımız vardır. Bu bağlılığımız varken hem çok değerli Trabzonspor yöneticileri, hem de biz Sivasspor yöneticilerinin konuştuğumuz her kelimeye çok çok dikkat etmemiz gerekir. Karakter olarak da birbirlerine çok benzeyen iki şehrin insanlarının birbirlerine kötü gözle bile baktırıcı bir kelimeden, cümleden mutlaka kaçınmamız lazım. Bu sorumluluğu mutlaka omuzlarımızda hissetmemiz gerekiyor.''

Dün yapılan açıklamanın gerçekten kendilerini şok ettiğini vurgulayan Ünsal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yani bir otelle siz anlaşırsınız, anlaşmazsınız, bu çok ayrı bir olaydır, bu niye gündeme düşürüldü. Bunu da anlamakta fazla da zorluk çekmiyoruz aslında. Niye çekmiyoruz? Şimdi hafta sonu itibariyle olaylı biten Galatasaray-Fenerbahçe maçının 0-0 sonuçlanması, iki takımın da hemen hemen şampiyonluk yarışından kopma noktasına gelmesi tabi ki yukarıdaki biz Sivasspor, Beşiktaş ve Trabzonspor'u şanslı duruma getirdi. Bundan dolayı hemen 2 hafta öncesinden, Trabzonspor maçına 2 hafta kala böyle spekülasyonlara girmek, çok basit bir konu bu otel konusu.''

OTEL FİYATLARI

190 lira olarak belirtilen otel fiyatıyla ilgili bazı haberlerde yapılan kıyaslamalara da değinen Ünsal, şunları söyledi:

''Bizim diğer illerde kalış ücreti ortalamamız 250-300 lira arasında. 190 liralık anlaşmanın içinde 3 ayrı öğün yemek var, tam pansiyon deniyor buna. Bu paraya, bu 190 liraya çoğu şehirlerde 3 öğün o şekilde zengin bir masada karnınızı doyuramazsınız. İstanbul'da lüks bir lokantada yemek yediğiniz zaman tek kişinin parası 200 liradır, ortalaması budur. Siz bir yemek parasına her şeyinizi hallediyorsunuz ve bunu gündeme getiriyorsunuz. Gerçekten şaşırtıcı.''

Daha da şaşırtıcı olanının Sivasspor yönetiminin centilmenliğe aykırı davranışı şeklinde açıklama olduğunu bildiren Ünsal, ''Otelle bizim ne ilgimiz var'' dedi.

Trabzonspor kulübünün Sivas'ta kalacağı otelle yaptığı anlaşmayı basın mensuplarına gösteren ve belgenin altında Trabzonspor kulübü genel müdür yardımcısı Osman Aydın'ın imzasının bulunduğu kaydeden Ünsal, şöyle konuştu:

''Ya Osman Aydın yalan söylüyor, ya da sayın Hacısalihoğlu yalan söylüyor. İkisinden biri yalan söylüyor. Sivas'ta anlaşma yapılmış. Sivas'taki otelde kalacaklar. Bir daha teyit ettirmek için biraz önce otel müdürünü aradım. 'Osman beyi bir daha arar mısınız, bir yanlış mı var? Sayın Hacısalihoğlu Tokat'taki otelle anlaştıklarını açıkladı' dedim. Tekrar aradı Osman beyi. Osman Aydın bey, 'hayır biz Sivas'ta kalacağız, biz anlaşmamızı zaten yaptık' dedi. Anlaşma yapılmış. Yani bu iki kişide, ya kulübün genel müdüründe bir problem var, ya da Hacısalihoğlu'nda bir problem var. İkisinden biri yalan söylüyor, hangisinin yalan söylediğini biz bilemiyoruz, bunu inşallah Sadri Başkan kendisi halleder.''

KOTA İDDİASI
Kota konusunun da kendi kulüplerinin tasarrufunda olan bir şey olmadığını dile getiren Ünsal, şunları kaydetti:

''Şeref tribünlerine, protokol tribünlerine federasyonun belirlediği rakam 15 yöneticidir. Biz de bunu genelde uygulamaya çalışıyoruz. Ama bunları bazen fazlalaştırdığımız da oluyor. Hatta Trabzonspor'un talebi çok fazlaydı, bunlara da kulüp başkanımız Mecnun Otyakmaz gerekli şeyleri söylemiş, başkanlarıyla konuşmuş. Bunlar konuşulmuşken bunları niye ortaya attılar? Misafir tribünlerimizde 850 kişilik seyirci yerimiz var. Biletlerimiz satışa filan da çıkmadı. Çıkmadığı halde fiyatları çok yüksek tuttular demek de büyük bir yalan.''

'İKİ ŞEHRİN İNSANI BİRBİRLERİNİ ÇOK SEVER''
Bu yollara sapılmaması gerektiğini, iki şehrin insanının gerçekten de dost olduğunu ve birbirlerini çok sevdiklerini vurgulayan Ünsal, şu ifadeleri kullandı:

''Yazık oluyor iki şehrin insanlarına. Biz puan alırız, veririz, onlar alır, verir. Şampiyon oluruz, olmayız, bunlar gerçekten çok önemli değil. Sporun elbette ki güzellikleri, ama insanları birbirine düşman edecek veya daha vahim neticeler yaratabilecek sonuçlara gidecek açıklamalardan her iki kulübün yöneticileri de kaçınmalıdır. İşte pazar günü bunu yaşadık. Pazar günkü olaylar birden bire mi patlak verdi? Milli takımda aynı odada yatan o futbolcular birden bire mi böyle birbirlerine girdiler? Bu birikimin, daha açığını söylüyorum, bizim gibi yöneticilerin hatasıydı. İşin aslı da buydu. Taraftarınızı siz hazırlamazsanız, futbolcunuzu hatırlamazsınız olacaklar budur. Ben şu anda büyük bir sorumsuzluk görüyorum. Ve Trabzonspor'un yöneticilerinden rica ediyorum, açıklamalarına dikkat etsinler. Bu hafta onların Gençlerbirliği maçı var, ona odaklansınlar, bizim Konyaspor maçımız var biz ona odaklanalım. Herkes kendi işine baksın.''

''BİZ OTEL FİLAN İŞLETMİYORUZ''
Şu anda çok güç durumda kaldıkları ifade eden Ünsal, ''Biz otel filan işletmiyoruz. Sivasspor'un kendine ait oteli yok. Trabzonspor kalacak yer bulamazsa bizim tesislerimiz gerçekten Türkiye'nin 5 güzel tesisinden biri. Hiç merak etmesinler, gerekirse bizim futbolcularımız evlerinde kalır, biz kulübümüzü bile tahsis ederiz Trabzonspor'a. Biz böylesi bir yönetim anlayışına sahibiz. Böyle hiç aslı astarı olmayan, tüm Sivas'ı ve Sivasspor camiasını suçlayıcı konuşmalardan lütfen kaçınsınlar. Bu konuya gerçekten çok üzüldük'' diye konuştu.

Trabzonspor'u Sivas'ta her zaman olduğu gibi en iyi şekilde karanfillerle karşılayacaklarını da bildiren Ünsal, ''Karanfillerle de inşallah puansız olarak da uğurlayacağız'' dedi.
Durum o kadar açık ki trabzonlu yönetici aslı astarı olmayan bir şekilde ortalığı karıştırmış,hemen medyaya çıkıp bu hatasından dönmesini ve ortada olan yanlışın kendisinden kaynaklandığını söylemesini bekliyoruz.Bizimki belge göstermiş kanıtlamış işte,kendisinin belgesi nerde acaba.
Alt 14.04.2009, 16:19   #228
Yiğiter
Usta Yiğido

Yiğiter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.256 Mesajına 2.834 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1136 Yiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDIYiğiter TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Şehzadem;
O taşları her zaman döküyorsunuz siz..
Biz böyle gerilince döküyoruz..Normalde bir sinirimiz yok demek ki...Fark burada!

Türk Futbol'u zaten misafirlere açık,
Genel forumu da yenildiğiniz maçlardan sonra genel itibariyle misafire kaaptmanız bende "ayıplarımız,küfürlerimiz dışa yansımasın" düşüncesi yattığını söylüyor!

Ayrıca küfürler silinoyr demeyin..
Orda yüzlerce küfür hala duruyor..Adımız Sivas bile değil Zivaz olmuş..
Hanzo,dağ ayıları,davaro,********,adi,.. .Hangisini söyliyeyim bilmiyorum ki..Ve sizler silmiyorsunuz!
Alt 14.04.2009, 16:21   #229
konuk66
YASAKLI ÜYE

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 konuk66 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

selam ederim dostlar ben yozgatlıyım 41 yasındayım 35 yıldır Trabzonspor'luyum. Bazı genç arkadaşlarımın yazdıgı hiçbir gercekcilik payı olmayan bir yazı beni çok ama çok üzdü kendisini bilgilendirme gereği hissettim. Burdan kendisini bilgilendirmeye calısacagım. Söylediği şey kazanmış bulundugumuz şanlı şampiyonluklar hakkında idi. Yok giresun rize yazmış bir de kafasındanr sallamısbelli.Üşenmedim turdum o skorları cıkardım dostlar. O dönemleri unutamam. Onlara laf gelmesi hele ki benm cocugun asındaki genclerden beni çok üzer.
74-75 seneside şampiyon olmamıza rağmen samsunspor'u hiç yenememişiz. Samsundaki maç 1-1 Trabzondaki maç ise 0-0 sona ermiştir. Artık efsane oldugumuz senelerde 76-77den örnek vereyim gs fb bjk hepsini yenmişiz ama giresunspora yenilmişiz. 78, 80-81 de keza aynı şekilde. Şampiyonluklarımızda bütün puanlarımızı karadeniz takımlarına kaptırmısız. O donemlerde Trabzonspor öyle bir takımdı ki RıvanDilmen kardeşimin lafı vardır ortasahayı gectigimizde Trabzonspor'a gol atmış gibi sevinirdik. Barcelonaları interleri liverpoolları lyonları yenen lk Türk takımıdır Trabzonspor dostlarım. Gencler belki bilemez ama elbet aranızda benm yaşıtım olan dostlar vardır onlar çok iyi bilir o donemlerimizi. 40 yılda 200binlik bir kentin yapabilecegi maksimum basarıyı yakalamıstır Trabzonspor Fifa baskanınında acıkladıgı gibi dün en büyük 2. şehir takımı olabilmiştir. Evet arkadaslar kızdıgınız herşeye tepki koyup bişeler yazabilirsiniz ama efsane Trabzonspora Trabzonspor tarihine birşey yazamazsınız ayıp olur lutfen gencler özellikle size diyorum.

lige 74 te geldik o tarihten bu yana fb 9 gs 9 bjk 7 ve biz 6 kere almışız kupayı. Cumhurbaskanlıgı ve Basbakanlık kupalarını en cok biz almışız. Türkiye kupasını gs den sonra en cok kaldıran ekip olmuşuz kadar 100 yıllık ekiplerin arasından. Gordugunuz gibi bazı karsılastırmalara girilmesi bile yanlış dostlar evet Sivasspor 2 yıldır benide cok mutlu eden guzel bir çıkış yaptı ama sakın Trabzonspor ile karsılastırmayın yolun çok başındasınız daha her zaman böyle sıkı sıkı olun yürüyün. Trabzonspor'u örnek alabilirsiniz çünkü başındasınız daha marım Sivasspor'da daimi olur bu yolda ve iyi yerlere gelir.

Sunuda unutmayınki burda sivaslıların hepsi yoktur. Öte tarafta da trabzonluların hepsi yoktur. Bu 2 güzide kentin insanlarının kardeliğide devam ediyor kimsenin gücü yetmez bunun önüne geçmeye.

Allah'a emanet oln kalın sağlıcakla dostlar. Hepinize iyi akşamlar dilerim.
konuk66 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 14.04.2009, 16:24   #230
Tattooist
Yeni Yiğido

Tattooist - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

5 Mesajına 7 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Tattooist FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İşte Taner Gülleri'nin iki şampiyon adayı

Taner Gülleri, belli takımların şampiyon olduğunu, bu sezon bunun değişmesi gerektiğini belirterek, “Sivasspor zirve mücadelesi havasını iki senedir teneffüs ediyor. Geçen sene kıl payı kaçırdı. Bu sene inşallah Sivasspor şampiyon olur. Şampiyon ya Beşiktaş olacak ya da Sivasspor olacak ama benim gönlüm Sivasspor'dan yana” diye konuştu.

27. hafta sonunda ligde 36 gol atan Kocaelispor'un 16 golünün kaydeden Taner Gülleri, Galatasaraylı Baros'un ardından en fazla gol atan ikinci isim.
Tattooist isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
açıklama, trabzonspordan, şok

Seçenekler Arama
Stil