Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Belgeler Federasyon'da!
Alt 22.07.2011, 12:05   #11
Dua
Yiğido

Dua - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

188 Mesajına 380 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 528 Dua FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Belgeler Federasyon'da!

17 NUMARALI SORU İDDİA: Sivasspor- Fenerbahçe maçında şike yapıldı.

Hani nerede benim konuşmam?

Fenerbahçe maçında şike yapma amacıyla bir kısım faaliyetlerde bulunduğum ve telefonda İlhan Yüksel Ekşioğlu’na ‘Sen Sapancılıyla mı, Şekerliyle mi yapıyorsun’ şeklinde şifreli konuştuğum iddia edilmektedir. Ben burada Sapancalı olarak bahsedilen ve kendisinin Fatih Akbaba isimli şahıs olarak yazılan şahsı tanımıyorum. Görüşmelerde bu şekilde tabirler de kullanmadım.

Sivas’la yapacağımız maç öncesinde Mecnun Otyakmaz benim yanıma geldi, kendisini ben çağırmıştım. Maçla ilgili konuştuk, kendisi bana, “Ben de Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını isterim, ama maç satan karısını satar” diye beyanda bulundu ve, “Sizin için yapabileceğim tek şey başka bir takımdan oyuncularıma gelebilecek teşvik anlamındaki teklifleri önlerim, kendi oyuncularıma da normal prim veririm” dedi. Ben de kendisinden maç için Fenerbahçe seyircisinin bilet talebi olduğunu, normalde alt sınırı yüzde 5 olan deplasman seyirci oranını yüzde 50’ye çıkarmasını talep ettim, federasyona sorulduğunda sınırının alt sınır olduğu, bunun üzerinde istenildiği kadar bilet verilebileceği söylenince bedeli karşılığında bu biletler bize verildi. Siyah çantanın içinde de Sivasspor’un biletleri, biletlerin kimlere verileceği notu ve bir defterin bulunduğu söylendi. Çantada para yoktu.

Aziz Yildirimin Ifadesi
Kaynak: Hürriyet
Dua isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Dua'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.07.2011, 14:53   #12
Çılgın Türk
Usta Yiğido

Çılgın Türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

611 Mesajına 1.051 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 Çılgın Türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Tutukluluk itirazına yanıt geldi!Futbolda şike iddiaların çerçevesinde tutuklanarak cezaevine gönderilen F.Bahçe asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ve toplam 22 kişinin tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi.

Şike soruşturması kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan ve Metris Cezaevine gönderilen Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi...

Öte yandan Sivasspor başkanı Mecnun Odyakmaz, teknik direktör Bülent Uygun ve Fenerbahçe altyapı sorumlusu Cemil Turan'ın da aralarında bulunduğu toplam 22 kişinin tutukluluk itirazı geri çevrildi.

İŞTE TUTUKLULUK İTİRAZLARI REDDEDİLEN BAZI İSİMLER:

-Şekip Mosturoğlu
-İlhan Ekşioğlu

-Mecnun Odyakmaz

-Bülent Uygun

-Ümit Karan

-Korcan Çelikay

-Olgun Peker

-Abdurrahman Yakut

-Cemil Turan

-Yusuf Turhanlı

-Tamer Yelkovan

Detaylar birazdan...

http://www.sporx.com/futbol/sorustur...SXHBQ241216SXQ
Çılgın Türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.07.2011, 15:42   #13
ayna26
Tecrübeli Yiğido

278 Mesajına 456 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 632 ayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISI

Şike denilen bu malum olay, gün yüzüne çıktı çıkalı yaklaşık 20 gündür hep gündemde kaldı.Yargılma süreci içerisinde soruşturma devam ederken basında bu konu ile ilgili bir sürü haber ve iddialara yer verildi, basın işkembeden boş haberlerle insanları zan altında bıraktı, gerçekler gün yüzüne çıkınca da hiçbir şey olmamış gibi pişninlikle haberlerine devam etti.Şimdi de yargılama aşamasında kesin sonuç çıkmadan, şike olayının var olup olmadığının ispatı gerçekleştirilmeden bir takım iddiaların olduğu tezi ile suçlananlara ilişkin belgelerin TFF'ye gönderilmesi ve mahkemeden önce TFF nin bu belgeler ışığında karar vermesinin hukuk devleti içerisinde mahkemece suçun sabit olduğu kanıtlanmadan verilebilecek kararın ne kadar adil olacağı da tartışılır.TFF alacağı kararı kurumsal manada değil bu suça iştirak edenleri sportif manada cezalandırmalı, zaten adli manada cezaları da mahkemeler verecektir.Türk sporunun temizlenmesi için şikeye alet olanların cezalandırılması gerekir,şikeyi yapanların bağlı oldukları kurumların değil.Bir kişinin işlediği suçtan mensubu olduğu tüm camianın suçlu olarak gösterilmesi etik değil.Buradan çıkacak sonuç beklendiği gibi menfi olmayacaktır ama ilk olması manasında birilerine çok ağır yaptırımlar verilebilir, umarım kurunun yanında yaş da yanmaz, Sivasspor kurumsal manada ceza almaz.
Alt 22.07.2011, 16:04   #14
mayhos58
Acemi Yiğido

mayhos58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

29 Mesajına 50 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 527 mayhos58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

inşallah dediğiniz gibi temiz bir başkanımız olsun.başkan bir yana ama ben korcan ın masum olduğunaa hiç inanmıyorum .adam gerçekten bir pozisyonda top kaleye giderken ellerini çekti.bu bariz şekilde görüldü.yh dedim maç izlrken maçtada çoğu arkadaşa bu kalecide bir iş var ama hayırlısı bakalım dedik.demez olaydım boku çıktı işte ayıkla pirincin taşını.başkanda masum olsaydı çıkardı herhalde bir numaralar var ama.....
olan canım sivasıma olursa bakalım ne diyecekler.
sen koca sivas başkasının ne işin var fenerle hala.yok ben fenerden vazgeçemeyeceğim diyorsan sivas ı bıracaksın sonu sonra böyle olur.fenerden siva ne zaman fayda gelmişki.adamlar bizi hep yenmişler hiç topçu vermemişler sen hala fenerde fener tutturursan sonra yersin işte böyle damgayı.
aklansa bile milletin gözünde acaba lar hep olacak biline...
mayhos58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.07.2011, 17:30   #15
58SİVAS58
Acemi Yiğido

58SİVAS58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

18 Mesajına 25 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 554 58SİVAS58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[QUOTE=kanks;733485]hadi diger ismi geçenleri bi şekilde taktınızda bu olaya mecnun başkandan ne istediniz on senelik emegini görmezden geldiniz sivas halkı en azından neden şehre destek veren pankartlar asmaz böyle bi başkanın bir daha sivastan cıkmıcagını görmek bu kadar zormu anlamıyorum gurbetteki bir sivaslı olarak içim acıyo[/Q
2009 yılından sonraki sezonları yapılanları bi düşünelim istersen kulüp ikinci oldu tonlarca para girdi kasaya şampiyonlar liginde oynayacağız bir tane flaş transfer yokkk!!! elimizdekilerde satıldı üstelik!! sonraki sezonlarda düşmemeye oynadık nereye gitti ikinci olduğumuz seneki paralar!!

birde bülent uygun yada diğer teknik direktörlerimizi düşünelim..

siz çalışan olun ve iyi bir iş yapmak isteyin patron izin vermedikten sonra yapabilirmisiniz??? Hayır... yaparsanız kovulursunuz!!

mecnun başkan bu kulübün patronu ondan izinsiz hiçbişey yapılamaz!!

Transferi başkan istesin teknik direktör yapmasın böyle bişey olamaz!! artık herkesin at gözlüklerini çıkarıp iyice ölçüp tartarak olaylara yaklaşması lazım.

bu kulübe mehmet yıldız yada birçok sivaslı isimde çok işler yaptı ama tek kalemde harcayan yine biz taraftarlarız. madem hatayı kabul edemiyoruz neden başkanımızın yaptığı hataları görmezden geliyoruz!! eminim çoğu taraftar yazılan çizilen herşeye birazda olsa inanıyor ve kafaları karışıyor...

SUÇ İSPATLANANA KADAR HERKES MASUMDUR!!! İNŞALLAH BİZLER YANILIRIZDA BAŞKANIMIZ ASLANLAR GİBİ TEKRAR İLK SÜPER LİGE ÇIKARTTIĞI YILLARDAKİ GİBİ ADAM GİBİ TAKIMINA SAHİP ÇIKAR VE TEKRAR AYAĞA KALDIRIR... BU ÇAMUR ANCAK BÖYLE TEMİZLENİR!!!
58SİVAS58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.07.2011, 20:39   #16
SS'li
Yiğido

68 Mesajına 123 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 611 SS'li FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu devirde herkesten her şey beklenir. Bu bülent uygun'un ben sağlam bir ayakkabı olmadığını tahmin ediyordum zaten. O kadının mesajlarını yabana atmamalı. Bence yazdığı herşey doğru.
SS'li isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.07.2011, 20:45   #17
Dua
Yiğido

Dua - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

188 Mesajına 380 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 528 Dua FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu hafta Federasyon kararini aciklar.
Bizde artik önümüze bakariz.

Eger Iddalar dogru cikarsa gider serefimizle Bank Asyada oynariz.
Eger Iddalar yalan cikarsa bütün Seref.... lerden hesabini soracaz
Dua isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Dua'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.07.2011, 21:43   #18
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1031 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein

ilk duyumlarım iç açıcı değil...
Alt 24.07.2011, 22:19   #19
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 848 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
DOGU_BEY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ilk duyumlarım iç açıcı değil...
sivasspor açısından mı, yoksa mecnun başkan açısından mı içaçıcı değil?!?
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.07.2011, 22:30   #20
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 886 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
sebasteia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
sivasspor açısından mı, yoksa mecnun başkan açısından mı içaçıcı değil?!?
Valla Mecnun Başkan için iç açıcı olmayınca Sivasspor için de iç açıcı olmuyor haliyle. Dediğim gibi biz en kötü senaryoya göre hazırlıklı olalım her ihtimale karşı.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
abi, belgeler, ben, federasyonda, kaç, madem, olur, razıyım, var, Şike

Seçenekler Arama
Stil