Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Mecnun Bey'i "İstifaya Davet Etmiyorum"
Alt 02.05.2016, 07:57   #1
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Mecnun Bey'i "İstifaya Davet Etmiyorum"

Tam 16 yıl bir takıma başkanlık yaptı.. Devletten emekli bir memurdu ve oturduğu ev ise kiraydı.. Özkaynak düzeni ile yetiştirdiği gençlerle şampiyonluklar yaşadı, antrenman sahası olmayan takıma müthiş tesisler kazandırdı.. O 16 senelik zaman zarfında ne naklen yayın gelirleri vardı, ne iddia gelirleri, ne saha içi gelirleri ve ne de paralı sponsorları.. Bir kulübü yönetmenin sadece parayla değil, akılla, dürüstlükle, kadirşinaslıkla, hoşgörüyle, rakiplere saygıyla olabileceğini gösterdi yıllarca, başkan olduğu 16 yıl boyunca ne artan bir serveti, ne taşıyamayacağı kadar gayrimenkulleri oldu.. Ama tam 16 yıl sonra tribünler onu takımın o dönem ki başarısız sonuçlarının ardından "Ahmet Dursun, Seba gitsin" sloganıyla istifaya davet etmişlerdi.. Onun içindir ki, futbolda dün yok bugün vardır..

Mecnun Bey'inde bu takıma ve Sivas 'a çok büyük hizmetleri oldu.. Alt liglerde iken hep fedakarlıklar yaparak taşın altına elini koyan kişi oldu. Ama Süper Lig' e çıktıktan sonra maddi yönden akarların artması ile kulübün yönetilmesi daha kolay olduğu gerçeği idi.. Bu arada herkes Mecnun Bey'i ve yönetim kurulundaki insanlarıda tanır hale geldi.. Popüler oldular, Sivasspor sayesinde.. Mağazası bir olanın beş, şirketi olmayanların holdingleri oldu.. Allahım daha çok versin, kimsenin gözü de yok.. Kefenin cebi de.. Kısacası Mecnun Bey ve arkadaşları ailelerinden ve mesailerinden çaldıkları zamanları, Sivasspor sayesinde reaktif ettiler ziyadesiyle..

Bu takımın gerçek sahipleri ise yine hep figüran rolünde kaldılar.. Bu saatten sonra taraftar tüm bu başarısızlıktan dolayı hem Mecnun Bey'e kızarken tepki gösterirken, bir taraftan da bağrına basması çok büyük bir paradoks gibi gözüksede, bir babanın evladını herşeyi ile kabullenmesidir aslında.. Onun içindir ki, Mecnun Bey'in istifasını isteyenler %100 haklı gibi görünselerde, Mecnun Bey'e ahde vefa gösterenlerde en az %99,99 haklılar diye düşünüyorum..

Şimdi tüm Sivas'ın bu sezonu unutup, başkanlarına ama sadece başkanlarına ve onun kuracağı yepyeni bir yönetim kadrosuyla tekrardan bizi layık olduğumuz yere taşıması için gerekli çalışmalara ivedilikle başlamaları için "Mecnun Sözü" vermesini bekliyoruz.. Şayet Mecnun Bey ben yokum derse, ben de o zaman derim ki Sayın Başkan'ım bu takımı siz düşürdünüz, buyrun siz tekrar çıkartın.. Bu konu artık sizin boynunuzun borcudur diyorum ve "Mecnun Bey'i" istifaya davet ETMİYORUM..
Yukarıdaki Mesaj için 17 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Mecnun Bey'i "İstifaya Davet Etmiyorum"
Alt 02.05.2016, 08:01   #2
muhalif
Acemi Yiğido

34 Mesajına 60 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 307 muhalif FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Mecnun Bey'i "İstifaya Davet Etmiyorum"

Yönetimde olan tüm kişilerin görevi birakıp daha dinamik daha ufku acık daha şeffaf insanların görevi alması gerekir.
İnsanlar gelip gecici kurumlar bakidir. 10 sene 15 sene önce mecnun başkanı kim tanırdı.
Artık başkan olmak içinde zengin olmaya gerek yoktur. Fedarasyon ve havuz gelirleri kulupleri refah içinde yaşatmaktadır. Aklı selim herkes buna talip olabilir.

* Yönetimin kulubu şirketleşmeye götürüp tüm mali tabloyu ortaya sergilemelidir.

* Hangi yöneticinin kulube ne kadar katkı sağladığınıda acıkca ortaya
koymalıdır.

* Kongre üye sayısını 200 lerden 2000 lere cıkarmalı parası olan vizyonu acık herkeside üye yapmalıdır.
muhalif isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı muhalif'a Teşekkür Ediyor...
Alt 02.05.2016, 08:44   #3
triper58
Yiğido

109 Mesajına 190 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 362 triper58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Mecnun Odyakmaz görevi bırakmalıdır.Aslında daha önce bırakmalıydı ama bizim millet takım başarısızken tepki koyuyor.Oysaki Roberto Carlos bu takımı 5. yaptığında devre arası Djebbour'u gönderip adam akıllı bir forvet almadıklarında da görevlerini iyi icra edemiyorlardı.Zaten sonraki sezon transfer yapmadıklarından Roberto Carlos gibi bir ismi kaybettik.

İkincisi bu takım sportif anlamda başarısız olabilir ama maddi anlamda güçlenir öyle bir durumda olmadı hatta Medicana ile anlaşınca burda böyle anlaşmalar yapan kulüplerin sonunun pek hayırlı olmadığını söyledik.

Üçüncü olarak Şike Davası aklandılar falan orasında değilim.Başkan Fenerli imajı edindi.Aziz Yıldırım da şike yaptı ama kendi takımı için yaptı.Bizim başkan kendi takımının altını kazıyor gibi bir durum oldu.Bizim kültürümüzde bu işler böyle.

Son olarak Altyapı.Kardeşim para yok topçu gelmiyor bir ton bahanemiz var.O zaman altyapıya önem verirsin.11 senede çıkan topçu sayısı 2 ikisi de Sivaslı zaten.Misal Çağatay iyi oynamadı belki ama adamı takdir ettim.İbrahim Akın gibiler oynayacağına böyle adamlar oynamalı.Her yıl 1 adam çıkarsak 5-6 adam zaten hazır olurdu.Gerisini de Akhisar'ın yaptığı gibi Rodellega'ya Gekas'a parayı yatırırsın iş biterdi.
triper58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda triper58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 02.05.2016, 09:25   #4
58 Amsterdam 58
Tecrübeli Yiğido

243 Mesajına 473 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 542 58 Amsterdam 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bence Mecnun baskan kalsin cunku dusuren baskan cikarmak icin daha cok calisir ama buda agir bir yuk ve tasiyabilir mi ona birsey diyemem.
Herseye ragmen ben kalsin diyorum.
58 Amsterdam 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58 Amsterdam 58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 02.05.2016, 10:05   #5
tanju_58
Usta Yiğido

tanju_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

297 Mesajına 667 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 857 tanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Herkez takımda istikrar olsun ister.kimse zırt pırt teknik direktör değişikliği başkan değişikliği olsun istemez.ancak başkanların teknik direktörleri kovarken söyledikleri gibi kan değişikliği gerektiği zaman bu kaçınılmazdır.
son bikaç senedir mecnun başkanın heyecanını yitirdiği için yaptığı hataların sonu gelmemektedir.artık başkanlık koltuğunda bir kan değişikliği gerekli hale gelmiştir.bu saatten sonra mecnun başkanda ısrarcı olmak hem başkana hem kulübe daha çok zarar verecektir.
Alt 02.05.2016, 10:26   #6
sivasım:D
Yeni Yiğido

sivasım:D - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 583 sivasım:D FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kal kal Mecnun başkan , daha yaşayacaklarımız var birlikte.
Alt 02.05.2016, 10:41   #7
58svs58
Usta Yiğido

58svs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 711 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58svs58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

inşallah antep ve kayseri düşer. biz düşersek yanımızada kayseriyide alalım. bizim sivasın yüzsüzleri fener maçı olursa gidemesin.
58svs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58svs58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 02.05.2016, 12:22   #8
balmandol
Tecrübeli Yiğido

balmandol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

217 Mesajına 386 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 balmandol isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
Murad_Kelleci58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Tam 16 yıl bir takıma başkanlık yaptı.. Devletten emekli bir memurdu ve oturduğu ev ise kiraydı.. Özkaynak düzeni ile yetiştirdiği gençlerle şampiyonluklar yaşadı, antrenman sahası olmayan takıma müthiş tesisler kazandırdı.. O 16 senelik zaman zarfında ne naklen yayın gelirleri vardı, ne iddia gelirleri, ne saha içi gelirleri ve ne de paralı sponsorları.. Bir kulübü yönetmenin sadece parayla değil, akılla, dürüstlükle, kadirşinaslıkla, hoşgörüyle, rakiplere saygıyla olabileceğini gösterdi yıllarca, başkan olduğu 16 yıl boyunca ne artan bir serveti, ne taşıyamayacağı kadar gayrimenkulleri oldu.. Ama tam 16 yıl sonra tribünler onu takımın o dönem ki başarısız sonuçlarının ardından "Ahmet Dursun, Seba gitsin" sloganıyla istifaya davet etmişlerdi.. Onun içindir ki, futbolda dün yok bugün vardır..

Mecnun Bey'inde bu takıma ve Sivas 'a çok büyük hizmetleri oldu.. Alt liglerde iken hep fedakarlıklar yaparak taşın altına elini koyan kişi oldu. Ama Süper Lig' e çıktıktan sonra maddi yönden akarların artması ile kulübün yönetilmesi daha kolay olduğu gerçeği idi.. Bu arada herkes Mecnun Bey'i ve yönetim kurulundaki insanlarıda tanır hale geldi.. Popüler oldular, Sivasspor sayesinde.. Mağazası bir olanın beş, şirketi olmayanların holdingleri oldu.. Allahım daha çok versin, kimsenin gözü de yok.. Kefenin cebi de.. Kısacası Mecnun Bey ve arkadaşları ailelerinden ve mesailerinden çaldıkları zamanları, Sivasspor sayesinde reaktif ettiler ziyadesiyle..

Bu takımın gerçek sahipleri ise yine hep figüran rolünde kaldılar.. Bu saatten sonra taraftar tüm bu başarısızlıktan dolayı hem Mecnun Bey'e kızarken tepki gösterirken, bir taraftan da bağrına basması çok büyük bir paradoks gibi gözüksede, bir babanın evladını herşeyi ile kabullenmesidir aslında.. Onun içindir ki, Mecnun Bey'in istifasını isteyenler %100 haklı gibi görünselerde, Mecnun Bey'e ahde vefa gösterenlerde en az %99,99 haklılar diye düşünüyorum..

Şimdi tüm Sivas'ın bu sezonu unutup, başkanlarına ama sadece başkanlarına ve onun kuracağı yepyeni bir yönetim kadrosuyla tekrardan bizi layık olduğumuz yere taşıması için gerekli çalışmalara ivedilikle başlamaları için "Mecnun Sözü" vermesini bekliyoruz.. Şayet Mecnun Bey ben yokum derse, ben de o zaman derim ki Sayın Başkan'ım bu takımı siz düşürdünüz, buyrun siz tekrar çıkartın.. Bu konu artık sizin boynunuzun borcudur diyorum ve "Mecnun Bey'i" istifaya davet ETMİYORUM..
Eline sağlık kardeşim çok güzel olmuş yazın. Mecnun bey borçsuz ve şampiyon takım devralıp gelmiştir. Bu takımı Şampiyon yapmadan da gidemez. Yalnıızzzz o etrafında ki dalkavukları defetmeli,şeffaf bir yönetim ve yeni yüzlerle bezemelidir yönetim kurulunu. Ve birde adam gibi alt yapı oluşturmalıdır.(Altyapı konusu da apayrı bir dünya..Orada da neler dönüyor neler.Bu konuyu başka başlık altında değerlendirmek lazım.)
balmandol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı balmandol'a Teşekkür Ediyor...
Alt 02.05.2016, 12:23   #9
onur0634
Tecrübeli Yiğido

239 Mesajına 381 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 546 onur0634 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Eğer Başkan bırakıp kaçacaksa..!!Futbol bilgisi olan Mehmet Oflaz aday olmalıdır...Onun yöneticiliği dönemlerinde transfer ve hoca tercihleri daha doğru yapılıyordu sanki...Hem bu klübe cebinden para veren nadir yöneticilerdendir...
onur0634 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.05.2016, 12:36   #10
ready
Usta Yiğido

ready - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.153 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ready ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
onur0634 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Eğer Başkan bırakıp kaçacaksa..!!Futbol bilgisi olan Mehmet Oflaz aday olmalıdır...Onun yöneticiliği dönemlerinde transfer ve hoca tercihleri daha doğru yapılıyordu sanki...Hem bu klübe cebinden para veren nadir yöneticilerdendir...
mehmet oflaz erdal sarılar faruk efendi dışında kim olursa olsun

Etiketler
beyi, mecnun, İstifaya davet etmiyorum

Seçenekler Arama
Stil