Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Eğlence

Eğlence Bu Bölümde eglenebilirsiniz

Seçenekler Arama Stil

Cevap: ♦__Maç Anıları__♦
Alt 03.02.2011, 03:01   #21
MeD_Turc
Acemi Yiğido

MeD_Turc - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

48 Mesajına 78 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 MeD_Turc isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: ♦__Maç Anıları__♦

Alıntı:
_DeReBeYi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sivasspor un Super Lige Yukseldigi Yil Denizlispor Macinda Kale Arkasinda Kaleci SULEYMANOYA Biri Bagiriyo LAAAAA GARAAAAA GAFANA KOMURMU CALDILAR LAAAAAA Diye O Gun Bu Gun Agzima Takilmistir LAA GARA GAFANA KOMURMU CALDILAR LA
adam hayatinda hic zenci gormemis, la garaaaa hemi
MeD_Turc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2011, 05:12   #22
_DeReBeYi_
Yiğido

_DeReBeYi_ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 181 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 _DeReBeYi_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
MeD_Turc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
adam hayatinda hic zenci gormemis, la garaaaa hemi
Lige Yeni Cıkmısız ilk STADA Gordu Heralde Zenci Birisini )) 6 Ay Gulduydum Bu Lafa LAAAA GARAAA GAFANA KOMURMU CALDILAR LAAA

Senin Bi Anin Yokmu Her Geldigin Macta Ya Berabere Kaldik Yada Yenildik Bi Anderlecht Macini Kazandik Oda Malum

iSTANBUL''YALAKASI''DEGiLiZ MEMLEKET SEVDALISI GENCLERiZ...!
_DeReBeYi_ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2011, 08:36   #23
izmirliyigido
Gast

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bir anı da benden;yılını tam hatırlamıyorum Sivasspor 3. ligde şampiyonluk mücadelesi veriyor..Rakibimiz HOPA..Maçın son dakikaları rakip 2-1 önde ..Herkes çok gergin,çünkü bu maç belki de 2. ligin anahtarı olacak..Maçın son dakikalarıydı galiba sağ kanattan Abdullah (Apo) ileri çıktı topun dibine doğru vurdu amacı arkdaşlarına güzel bir orta atmaktı ama hava o kadar rüzgarlıydı ki top rüzgarında etkisiyle bir an da yön değişltirip hızlandı ve kalecinin üzerinden doksana takıldı..Maç 2-2 olmuştu..Bütün stat ayağa kalkmıştı herkes sevinç içindeydi daha sonra son dakika da 1 gol daha atıp maçı 3-2 kazandık ve o maç sayesinde 2. lige çıktık...O maçın sonunda yaşadığım sevinci hiçbir zaman unutmadım..
Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Alıntı:
izmirliyigido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Özür dileyerek küçük bir düzeltme yapayım. O maç Ünyespor maçı olmasın. Çünkü o sene bizim grubumuzda Hopaspor yoktu.
O maçı statta izlediğim için o maçın Hopa maçı olduğunu çok iyi hatırlıyorum..O yıl grubumuzda Trabzonspor 3.lig takımı da vardı galiba..Trabzonsporu burada 2-1 yenmiş orada 4-1 yenilmiştik..Trabzonspor grubu 1. biz 2. olarak bitirmiştik..Bahsettiğim maçta golü atanlardan biri Abdullah Kasap namı değer Apo atmıştı...Apo sivassporun eski kaptanlarından Kadı lakaplı Hikmet Kasap'ın da kardeşi;bilmem anlatabildim mi?Bu konuda Abdullah YİĞİT ten de yardım alabiliriz diye düşünüyorum...Ünye eğer yanlış hatırlamıyorsam bizim grupta değildi..Siz başka bir yıldan bahsediyorsunuz..Ben başka bir maçtan bahsediyorum...Bilmem anlatabildim mi?
O zaman şöyle düzeltme yapalım. Yanlış anlama kardeşim niyetim seni haksız çıkartmak veya başka bir sebep değil. Amacım doğru olan bir tek doğruyu herkese ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak olduğu için bunları yazıyorum. Hatıralar zamanla bizi yanıltabilir ama yazıtlar hep doğru kalır.

Senin dediğin o maç 3.Ligde iken değil 1983-84 Sezonunda Amatör Ligde mücadele ettiğimiz ve 2.Kademe maçlarında Trabzonspor Amatör'ün Şampiyon olupta Profesyonel Ligler Statüsü gereği o zamanlar Profesyonel Liglerde 2 tane aynı isimde takım oynayamayacağı için çıkmayıpta bizim 3. Lig'e çıktığımız maçtı.

Ve o maçı da Artvin Hopaspor maçını da 2-1 almıştık.

Doğru diyorsun benim dediğim maçta farklı tarihte ki, 1998-99 Sezonun da 3. Ligde Şampiyon olduğumuz maçta Ünyaspor'u son 3. hafta da sahamızda 3-2 yenmiştik. Sen 3. Ligde Şampiyon olduk deyince ben bunu anladım. Senin dediğin Amatörde ki yıllarımızdı.

Zaten pek yakında Sivasspor'un bugüne 2.Ligde, 3.Ligde, Amatör de, Yükselme Grubun da, 1. Ligde ve Süper Ligde oynadığı toplam 1380'e yakın tüm maçları, golleri, skorları, tarihleri, Teknik Direktörleri vs vs vs herşeyiyle SİTEMİZDE paylaşacağım. Bunun altyapısını hazırlıyoruz. Abdullah YİĞİT kardeşime de saygılarımla tabiki onunda arşivi vardır ama bende ki arşivin kimsede olacağını tahmin etmiyorum.

Selam ve sevgilerimle kardeşim.

AYK
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.02.2011, 08:56   #24
Ali Selim
Yiğido

Ali Selim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

87 Mesajına 198 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Ali Selim ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Bi anıda Benden Gerçi anı Çokta 2. Ligin Son maçı Şampiyonluk maçımız Maç sonu sivasta bayram havası desen fazlasıyla yeridir. Stadyumdan Meydana kadar otobüsün önünde yürüyerek şampiyonluk şarkıları söylerek gelmişiz hava felaket yağmurlu yanlış hatırlamıyorsam. Ogünde maaşı almışım tam olarak fiyat hatırlamıyorum ama yaklaşık 300-350 tl olması lazım meydana geldik eski havuz var o zaman kenarına çıktım bağırıyorum boğazım yırtılana kadar kırmızım beyazım sivasım diye o arada bi izdiham neymiş dev bayrak açılacak arkadaş bana bir vurdu kendimi havuzun içinde buldum hemen oradan havuzun ortasındaki betona ama sırılsıklamım cepte telefon para cüzdan gani gece eve bi gittim paralarda atatürk yok telefonun ekran yok en çok üzüldüğüm o zaman sevgilimin resmi yırtılmıştı ama sivassporum en değerli varlığım şampiyon olmuş benim için en büyük en güzel gün o gündü ahh eskiler ah..
Ali Selim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Ali Selim'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.02.2011, 08:59   #25
Ali Selim
Yiğido

Ali Selim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

87 Mesajına 198 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Ali Selim ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Yine Yakınlardan Bi anı Olsun Bu sezonun ilk yarısında oynanan Gayseri maçındayız maç başında açmışız pankartı HANIMIN ÇİFTLİĞİNDEYİZ diye dk 90 maç olmuş 4-1 kapalı kale bağırıyor YİĞİDONUN SUÇU NE arkadaşlarla dışarı çktık ama bende fena halde bi sinir tam dışarı çıktık simitçi bağırıyor " abi dördü bir lira " Tamamen kafayı yemiştim o zaman
Ali Selim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Ali Selim'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.02.2011, 09:27   #26
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

karşıyakalı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

325 Mesajına 593 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 598 karşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOKkarşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOK

belkide türkiye ve dünya liglerinin en ilginç cezasını sivasspor almıştı. 3. ligdeyiz vesivasspor şampiyonluk maçı için çubuk sporla oynamaya ankaraya gidiyor .şampiyonluktaki rakibimiz yanılmıyorsam çorumsporda tokatta maç yapıyor.çorumspor-tokatspor maçında olaylar çıkıyor sivasspor 5 maç saha kapatma cezası alıyor. ve sonraki sezon evimizde oynayacagımız 5 maçımızı başka bi sahada oynuyoruz
karşıyakalı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda karşıyakalı'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.02.2011, 09:30   #27
izmirliyiğido35
Usta Yiğido

izmirliyiğido35 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

258 Mesajına 427 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 710 izmirliyiğido35 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

2.lig a katagorisinin ilk yada ikinci yılıydı lise ye gidiyoduk o zaman izmirspor şampiyonluğa oynuyordu okullarda ücretsiz otobüs kaldırıyor bizlerde 2 hafta da bi maça gidiyoduk beleşten tabiki sıra sivasspor maçına denk gelmişti bu maç kaçmazdı tabi o gün hava çok karışık maç alsancak stadında gönül sivasspor tarafına girmek isterdi ama zaten izmirspor taraftarını oluşturan öğrencilerin çoğu sivaslıydı biz stada girdik açık tribüne hava yağışlı olduğundan kapalı tribüne alıyolardı tam o sırada izmirspordan reşit golü attı ve 1-0 yenik duruma düştük tabi biz sevinemiyoz sivassporumuz golü yemişti taki ikinci yarı başlayana kadar ikinci yarı başladığında sivasspor rüzgarı fırtınayı yağmuru arkasına almıştı sanki saat daha öğlen 3 gibi hava karardı stadın ışıkları yanmıştı maçı 2-1 yenmişti (sivasspor balkon tarafında bulunan yaklaşık 100 yada 150 seyircimiz vardı hava şartlarına rağmen hiçbir koruma yok) kaleci degaj kullanıyodu orta sahadan geri kendisne geliyodu bende o maçı hiç unutamam...
Alt 03.02.2011, 09:46   #28
izmirliyiğido35
Usta Yiğido

izmirliyiğido35 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

258 Mesajına 427 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 710 izmirliyiğido35 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

2000 yılında 2.lig yükselme gruba çıkmıştık ilk maçımız altay laydı tabi ben sivasspor maçına odaklanmışım maç pazar günü saat 12:00 da trt de veriyo ben gidecem diyom maça babamgil nidecen diyolar tabi abim ben kardeşim ve de mahalleden iki arkadaş stadın yolunu tuttuk alsancak stadına vardığımızda babamdan peşimizden gelmişti bişey olur diye alsancak balkon tribünü ne girmiştik maç biletleri 3,00 tl idi o zamanlar şimdi 5,00 tl aradan 10 yıl geçmiş sivasspor taraftarı full doldurmuştu maç 0-0 bitmişti....
Alt 03.02.2011, 09:48   #29
izmirliyigido
Gast

Alıntı:
izmirliyiğido35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
2.lig a katagorisinin ilk yada ikinci yılıydı lise ye gidiyoduk o zaman izmirspor şampiyonluğa oynuyordu okullarda ücretsiz otobüs kaldırıyor bizlerde 2 hafta da bi maça gidiyoduk beleşten tabiki sıra sivasspor maçına denk gelmişti bu maç kaçmazdı tabi o gün hava çok karışık maç alsancak stadında gönül sivasspor tarafına girmek isterdi ama zaten izmirspor taraftarını oluşturan öğrencilerin çoğu sivaslıydı biz stada girdik açık tribüne hava yağışlı olduğundan kapalı tribüne alıyolardı tam o sırada izmirspordan reşit golü attı ve 1-0 yenik duruma düştük tabi biz sevinemiyoz sivassporumuz golü yemişti taki ikinci yarı başlayana kadar ikinci yarı başladığında sivasspor rüzgarı fırtınayı yağmuru arkasına almıştı sanki saat daha öğlen 3 gibi hava karardı stadın ışıkları yanmıştı maçı 2-1 yenmişti (sivasspor balkon tarafında bulunan yaklaşık 100 yada 150 seyircimiz vardı hava şartlarına rağmen hiçbir koruma yok) kaleci degaj kullanıyodu orta sahadan geri kendisne geliyodu bende o maçı hiç unutamam...
Evet bende o maçtaydım. Hava müthiş yağmurlu idi kızım ve yeğenimle beraber Sivasspor bayrağının altında maçı izledik ama bir yağmur, bir fırtına.... Sırılsıklam olduk ama 80. dakika da Mehmet Yener ve 87.dakika da Emin'in golleriyle 2-1 yenince her türlü sıkıntı unutulmuştu.

AYK
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.02.2011, 10:05   #30
karşıyakalı
Tecrübeli Yiğido

karşıyakalı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

325 Mesajına 593 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 598 karşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOKkarşıyakalı FAZLA SÖZE GEREK YOK

ilk deplasman maçına gidişimi hiç unutamıyorum.turhal maçı.henüz lisede ögrenciyiz o zamanlar cepte dogru düzgün para yok ama içimiz sivasspor aşkıyla yanıyor.maç sabahı gittim çarşıya belediye çarşısının önünde pejo münibüsler dizilmiş dolan gidiyor sorduk kaça götürüyon abi diye fiyatı şu an hatırlamıyom ama benim cepteki paradan fazlaydı.çıkardım cepten bozuklukları bi daha saydım yok yetmiyo abi dedim şöföre bütün param bu benide götürün mü.sagolsun geç otur dedi.oturdum pejo dolmuşa ama sanki uçakla gidiyorum uçuyoyorum heyacandan cepte yok bir kuruş para maç bileti nasıl alacam ne yiyecem hiç bi şey umrumda degil dolmuşa bindikya.neyse turhala indik gittik stada parası olanlar bilet almaya sıraya girdi ama bilet bitmiş tokattan bilet gelecekmiş millet bekliyo sırada bizde giriş kapısının önünde bekliyoz ne olacaksa sanki derken bir grup sivaslı bagıra çagıra geldi küfür ediyolar bilet yok diye maç başlaması yaklaşıyor.kapıdada bir tane bilet kesen adam bide gece bekçisi şu kahverengi giysililerden olan polis falan yok.kalabalıgı görünce adamlar tırstı galiba susun da girin içeri dediler tabii bende daldım içeriye girdik portatif tribünlerde ayakta izledik maçı ve 2-0 kazandık maç bitti .karnım çok acıkmıştı ama para yok mecburen eve gidene kadar sabrettik.o 2 saatlik yolhiç bitmemişti
karşıyakalı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı karşıyakalı'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
♦maç, anıları♦

Seçenekler Arama
Stil