Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Sivasspor Yeniden
Alt 24.06.2011, 23:51   #1
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 884 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Sivasspor Yeniden

Arkadaşlar burada takım için karamsar yorumlar görüyorum ama ben daha çok dışarıdan nasıl görüldüğümüzü merak ediyorum. İşte Anadolu takımlarını devamlı yakından tahlil eden uzunpaslar.com üzerinde Sivasspor üzerine yeni bir inceleme ;

Sivasspor Yeniden

2011-2012 sezonunda yükselişe geçeceğini düşündüğüm birkaç takım var. Onlardan biri Sivasspor. Gerçi bu görüşümü kime söylesem Rıza Çalımbay'ı öne sürüp burun kıvırıyor. Rıza Çalımbay'ın enerji emen bir yapısı olduğu doğrudur ama Denizlispor'da Lorient'i, Sparta Prag'ı, Lyon'u eleyen o değil miydi? Beşiktaş deneyiminden sonra düşüş yaşadığı kesin ama başarısızlık sembolü olarak göstermek doğru değil.

Peki neden Sivasspor'dan yükseliş bekliyorum. Öncelikle ellerinin altında transfer dönemine girmeden kaliteli bir takım vardı. Jakup Navratil, Cihan Yılmaz, Erman Kılıç, Kadir Bekmezci, Kamil Grosiçki ve Eneramo Süper Lig standartlarının üstünde futbolcular. Bu kadronun üstüne fazla takviye yapmayacaklarını düşünüyordum ama beni yanılttılar, doğrusunu da yaptılar. Tam 10 futbolcu transfer ettiler: Jacques Faty, Nihat Şahin, Milan Borjan, Murat Akça, Burçağ Başel, Caner Hüseyin Bağ, Kıvanç Karakaş, Milan Cerny, Kerim Zengin, Atilla Yıldırım.

Şimdi gelin Sivasspor'un müstakbel 11'ini transferler çerçevesinde kurgulayalım:

Kale belki çok iyi değil ama kötü olduğu asla söylenemez. Korcan ve Borjan 10 üzerinde 6-7'lik kaleciler. Kaledeki rotasyon Sivas'ın işini görecektir.

Savunmanın sağı oldukça kuvvetli. Kerim ve Uğur yeterlilikleri olan futbolcular. Stoper Jaques Faty'nin sezonun yıldızlarından biri olmasını bekliyorum. Sivas'ın yeni Bilica'sı olup büyüklerden birine yol alabilir. Yedeği olarak Murat Akça biraz soru işareti. Tabii Murat'ın rotasyondaki 4. stoper olacağını söylemek gerek. Navratil ile Rada ağır olsalar dahi sağlam stoperler. Hayalî taktikler denenmezse Sivas'ın işini görür. Ayrıca Rada ön libero olarak da oynayabiliyor. Soldaki Hayrettin ile Ziya bir Anadolu takımı için oldukça yeterli.

Kadir Bekmezci favori futbolcularımdan. Ön liberoda forma onun olacaktır. Rotasyon olarak Kıvanç Karakaş'ı gösterdim. Kıvanç hakkında epey olumlu konuşuluyor. Orta sahanın ortasındaki diğer isim Mehmet Nas olacaktır. Aynı zamanda stoper olarak oynayabilen Rada bir diğer orta saha alternatifi. Savunmayla alakası olmasa bile rahat iç saha maçlarında Cihan Yılmaz burada kullanılabilir.

Sağ tarafta takımın yeni Çek'i Milan Cerny var. 88'li sağ açık Geçen yıl Letonya'ya karşı ilk kez milli formayı giydi. U-21 takımınınsa değişmezlerinden. Potansiyelini yansıtırsa Sivasspor'un da değişmezlerinden olacaktır. Cerny, Grosiçki ve Erman'la yedeklenebilir. Sol açık için Grosiçki ve Erman gibi yetenekler bulunuyor. Çok zorda kalınırsa Cerny ile Cihan da burada kullanılabilir. Sivas iki kanatta ortalama üstü bir rotasyona sahip.

Takımın en zayıf bölgesi hücum hattı. Rıza Çalımbay muhtemelen çift santrforla değil de 4-2-3-1 taktiğini kurgulayarak oynayacak. Böylece Erman ile Cihan'a yer açılacak. Eldeki hücumcular Eneramo ile Pedriel. Yeni transfer Atilla Yıldırım transferinde sorunlar olduğu söyleniyor. Eneramo tipik pivot santrfor. Pedriel biraz daha delici. Forumlarda yazdığına göre bir yerli, bir yabancı forvet transferi gerçekleştirilecekmiş. Kaliteli olmak ve hücum çeşitliliğini arttıracak özellikleri bulunmak şartıyla tek santrfor da yeterli olabilir.

İşte bu sebeplerden 2011-2012 sezonunda Sivasspor geri dönebilir diyorum. Tek eksikleri takıma çeşitlilik katacak bir santrfor. Onu da aldıkları takdirde ilk 6 mücadelesine girmeleri hiç zor değil.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 11 Kullanıcı tavatir'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Sivasspor Yeniden
Alt 24.06.2011, 23:53   #2
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 653 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivasspor Yeniden

savunmada sorun yaşayacağımızı hiç sanmıyorum ama ileri uçta ve orta sahada hala eksiklerimiz var. kanatlarda kamil ve cerny iyi işler yapacaktr.
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.06.2011, 23:55   #3
58CeZa58
Tecrübeli Yiğido

58CeZa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

220 Mesajına 375 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 590 58CeZa58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

atillada yok simdi
58CeZa58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.06.2011, 23:56   #4
tavatir
Usta Yiğido

Alıntı:
akifesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
savunmada sorun yaşayacağımızı hiç sanmıyorum ama ileri uçta ve orta sahada hala eksiklerimiz var. kanatlarda kamil ve cerny iyi işler yapacaktr.
Bak Akif gördün mü sorun çok da büyük değil aslında Bütün mesele çok iyi bir forvet transferine bakıyor. İyi bir forvet transferi herkesi rahatlatır
Bu Konuda tavatir'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.06.2011, 00:00   #5
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 653 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
tavarih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bak Akif gördün mü sorun çok da büyük değil aslında Bütün mesele çok iyi bir forvet transferine bakıyor. İyi bir forvet transferi herkesi rahatlatır
inşallah yönetim forvetleri çok sağlam seçer.. ama rıza hocanın oyun kurucu olarak iyi bir transfer istememesini eleştiriyorum..
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.06.2011, 00:01   #6
tavatir
Usta Yiğido

Alıntı:
akifesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
inşallah yönetim forvetleri çok sağlam seçer.. ama rıza hocanın oyun kurucu olarak iyi bir transfer istememesini eleştiriyorum..
Valla Erman - Grosicki - Cerny bu üçü de oyun kurucu sayılır aslında. Erman , Rıza Hoca geldikten sonra 10 numara tarzı serbest adam olarak çok iyi oynadı.
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı tavatir'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.06.2011, 00:05   #7
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 846 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

heh he, iki-üç hafta önce yazmıştım benzer bir analiz!!!

Alıntı:
sebasteia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
beyler ben sizin kadar karamsar değilim. nedeni ise şu;

bu yıl kesin sivasspor'da olacaklardan oluşan kadromuza şöyle bir göz atalım:

kale
- korcan (bu sene fener maçı hariç herkesin takdirini kazandı, kalemiz bu yıl da güvende)
- milan borjan (4 yıllık kontrat imzalanarak geleceğe yatırım yapıldı. boyu ve yaşı gayet uygun, bu yıl ara ara oynayıp tecrübe kazanacaktır)
- nihat şahin (zaten alişan'ın yerine 3. kaleci olarak alındı, pek oynama fırsatı bulamayacaktır ilk yıl)

defans
- faty (tartışmasız en iyi transferimiz, navratil ile uyumlu bir ikili olurlar)
- jakub navratil (özellikle son maçlarda iyice kendini buldu, takıma alıştı, bu yıl çok daha farklı olacak)
- murat akça (tahminimce defansın göbeğinde navratil ve faty'nin yedeği olarak alındı, genç bir arkadaş, oynadıkça göreceğiz)
- thomas rada (muhtemelen bu yıl yine hoca ön liberoda sadece ihtiyaç duyulduğunda görev verecek, her an kullanılabilecek iyi bir futbolcu. iyi bir kamp döneminden geçip fazla kilolarından kurtulması lazım)
- ziya (tartışmasız yeni yıldızımız, geçen yıl alışma devresiydi, bu yıl milli takımda vs oynayarak iyice güven kazandı, birçok takımın sahip olmak isteyeceği bir futbolcu)
- hayrettin (her halükarda defansın her yerinde oynatabilir rıza hoca ama yine de bu sene sürekli ilk 11'de oynatılmayacağını düşünüyorum. ziya ve hayrettin ikilisi ile sol kanadın çok problemli olmayacağını düşünüyorum)
- kıvanç karakaş (kadir'in yedeği olur muhtemelen. eyuphulagu arkadaşımızın da belirttiği gibi mustafa denizli ve tugay kerimoğlu'nun da takip edip aldırmak istediği bir futbolcu kötü olamaz, önyargılı olmayın, ben başaracağına inanıyorum, bekleyip göreceğiz)
- kerim zengin (muhtemelen uğur'la sağ bekte değişmeli oynayacaklar zaman zaman ancak asıl oynatılacağı yer mehmet nas'ın bölgesi. yaşının genç olması bile mehmet nas'a göre artı bir özellik.)
- uğur (keşke takımda kalmasaydı, en zayıf halkamız. ama ben zaten kerim'in yedeği olacağını düşünüyorum. 32 yaşındaki bir adamın zaten sürekli ilk 11'de oynayacağını düşünmek hayalcilik olur)

orta saha
- kadir (tartışmaya gerek var mı? türkiye'de birçok takımın kendilerinde olmasını isteyeceği ender ön liberolardan)
- erman (geçen yıl orta sahanın ortasında oynatılmasıyla kendisini buldu. geçen yılki performansına itirazı olan var mı?)
- kamil grosicki (sezonun son maçlarında psikolojik rahatlama ve transfer dedikoduları yüzünden kafası bulandı ve kendisini takıma veremedi. kafası rahat bir kamil gibi futbolcu kaç takımda var?)
- mehmet nas (uğur kavuk'la ikisi bu takım için iyi birer yedek olacaklar. ikinci yarılarda ihtiyaç hissedildiğinde oyuna dahil olup tecrübesiyle ve 15-20 dakikalık enerjisiyle iş yapacak. fazlasını rıza hoca da istemez zaten)
- cihan yılmaz (müthiş istikrarsız, şovmen, bir büyük maçta oynayıp on maç yatma alışkanlığı var, istikrar yok. yaş gelmiş 27-28'e bu yaştan sonra değişmez. bu takımda uğur, mehmet nas ve cihan bu üçü zayıf halka, muhtemelen yedekte bekleyecekler. bu isimlerden daha kaliteli isimleri yedekte de zaten tutamayız)

forvet
- eneramo (mehmet yıldız'ın yerini dolduracak bu yıl, merak etmeyin. banko ilk 11 ve zor bir forvet olduğunu bu yıl gösterecek)
- suarez (bizim için yedek golcü olabilir. suarez'in gol atabilmesi için kanatların çalışması lazım. bu yıl belki geçen yıldan daha da faydalı olabilir. ancak yeni alınacak yerli forvet kimse, onun yedeği olacak gibi)

şimdi yukarıda önümüzdeki yıl sivasspor'un kadrosunda kesin olacak olan 19 kişi var. kalan 5 kişi kimler olacak onu merakla bekliyoruz. ayrıca henüz ne olacakları tam belli olmayan keita, diallo, sandro mendonça ve ivanovs gibi isimler de var.

şimdi asıl soruyu soruyorum:

yukarıda kesinleşmiş olan 19 kişilik liste sizce küme düşebilir mi? o kadar kötü bir kadro mu?

herkes cevabını ayrı versin ama ben de cevabımı vereyim: şimdilik bu 19 kişilik kadro bile bizi ligde tutar, ancak ilk 5'e tabii ki oynayamayız.

bir de şunu unutmayalım arkadaşlar, önceliğimiz çok gol yiyen bir takım olmamak. ligde bu şekilde kalınır. rıza hoca ve başkan da öncelikli olarak bu yıl bu sorunu çözmeye odaklanmışlar gibi gözüküyor ve iyi de ediyorlar. şimdi sağlam bir forvet ve 10 numara pozisyonundaki bir kişi ile seneye ilk 8-9 için ideal bir kadroya kavuşmuş oluruz. daha fazlasını elde etmek tabii ki de yönetim ve rıza hocaya kalmış!
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sebasteia'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.06.2011, 00:21   #8
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 663 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
tavarih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Sivasspor Yeniden
.............................. .................

Şimdi gelin Sivasspor'un müstakbel 11'ini transferler çerçevesinde kurgulayalım:

Kale belki çok iyi değil ama kötü olduğu asla söylenemez. Korcan ve Borjan 10 üzerinde 6-7'lik kaleciler. Kaledeki rotasyon Sivas'ın işini görecektir.

Savunmanın sağı oldukça kuvvetli. Kerim ve Uğur yeterlilikleri olan futbolcular. Stoper Jaques Faty'nin sezonun yıldızlarından biri olmasını bekliyorum. Sivas'ın yeni Bilica'sı olup büyüklerden birine yol alabilir. Yedeği olarak Murat Akça biraz soru işareti. Tabii Murat'ın rotasyondaki 4. stoper olacağını söylemek gerek. Navratil ile Rada ağır olsalar dahi sağlam stoperler. Hayalî taktikler denenmezse Sivas'ın işini görür. Ayrıca Rada ön libero olarak da oynayabiliyor. Soldaki Hayrettin ile Ziya bir Anadolu takımı için oldukça yeterli.

Kadir Bekmezci favori futbolcularımdan. Ön liberoda forma onun olacaktır. Rotasyon olarak Kıvanç Karakaş'ı gösterdim. Kıvanç hakkında epey olumlu konuşuluyor. Orta sahanın ortasındaki diğer isim Mehmet Nas olacaktır. Aynı zamanda stoper olarak oynayabilen Rada bir diğer orta saha alternatifi. Savunmayla alakası olmasa bile rahat iç saha maçlarında Cihan Yılmaz burada kullanılabilir.

Sağ tarafta takımın yeni Çek'i Milan Cerny var. 88'li sağ açık Geçen yıl Letonya'ya karşı ilk kez milli formayı giydi. U-21 takımınınsa değişmezlerinden. Potansiyelini yansıtırsa Sivasspor'un da değişmezlerinden olacaktır. Cerny, Grosiçki ve Erman'la yedeklenebilir. Sol açık için Grosiçki ve Erman gibi yetenekler bulunuyor. Çok zorda kalınırsa Cerny ile Cihan da burada kullanılabilir. Sivas iki kanatta ortalama üstü bir rotasyona sahip.

Takımın en zayıf bölgesi hücum hattı. Rıza Çalımbay muhtemelen çift santrforla değil de 4-2-3-1 taktiğini kurgulayarak oynayacak. Böylece Erman ile Cihan'a yer açılacak. Eldeki hücumcular Eneramo ile Pedriel. Yeni transfer Atilla Yıldırım transferinde sorunlar olduğu söyleniyor. Eneramo tipik pivot santrfor. Pedriel biraz daha delici. Forumlarda yazdığına göre bir yerli, bir yabancı forvet transferi gerçekleştirilecekmiş. Kaliteli olmak ve hücum çeşitliliğini arttıracak özellikleri bulunmak şartıyla tek santrfor da yeterli olabilir.

İşte bu sebeplerden 2011-2012 sezonunda Sivasspor geri dönebilir diyorum. Tek eksikleri takıma çeşitlilik katacak bir santrfor. Onu da aldıkları takdirde ilk 6 mücadelesine girmeleri hiç zor değil.
Takımın son durumuna ve transferlere bu objektif bakışı herkes okumalı. Sonuç ortada. Bir yerli ve bir yabancı forvet/santrfor alınırsa Sivassporumuzun kadrosu lig için yeterli olacaktır. Karamsar olmanın alemi yok. Elimizdekinin kıymetini önce bilelim.
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.06.2011, 00:37   #9
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1420 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Aynen yukardaki kısa yoruma katılıyorum. Katılmamakda mümkün değil. Çünkü iş toplu halde yada çokça transfer yapmakta değil. Unutmayın dah devre arasında biz kaliteli sayılabilecek ve bol para ile zaten bu sezonun bir harcını koymuştuk. O zamanlar bize de demişlerdi. (Özellikle Gençlerbirliği, Buca, Konya Bursa taraftarları) Çok kaliteli transfer yaptılar diye. Daha sonra Özellikle Bursa ve Ankaragücü taraftarı bu takım ligin en iyi takımlarından biri oldu kesinlikle düşmez, önümüzdeki sezona yukarılara oynar diye. Ne çabuk unuttuk bu söylemleri.

Şimdi ise bir çok takım transfer yapıyor. Unutmayınki maddi anlamda onların yanına bile yaklaşamayacağımız ve yeni lige merhaba diyen takımlar hariç diğerlerinin transferleri hiçde o kadar abartılacak değiller. Gençlerbirliği Antalya İstanbul Belediye Manisa ortada zaten. Bizim geçen sezondan beri özellikle 2. devresinde dillendirdiğimiz zayıf halkalarımıza gördüğünüz gibi transferler yapıldı. Kaleye Borjanı, Sağ beke Kerimi Stopere Faty'yi tam kesinleşmese de sağ kanat bölgesine Cerny'yi aldık. Sadece en üstteki şekilde de katıldığım Forvete Eneramonun yanına bir transfer yapmamız lazım.

Peki neden bu kadar tedirginiz. Diğer takımlarımı kıskanıyoruz. Yada 2 senedir yaşadığımız travmalarmı bizi şizofrenliğe itiyor. Bazı arkadaşlar Bank Asyadan söz etmeye başladı bile... Ben bu sene özellikle Cerny transferi kesinleşsin ve hocamızın söylemi ile forvet hattındaki transferimizin gerçekleşmesinden sonra çok ümidim var... Çoğunuza katılmıyorum. Unutmayınki bizim bir kemik kadromuz var. Yani Navratil Hayrettin Erman, Kadir, Mehmet Nas, Eneramo, Grosicki bu takımın iskeletidir. Çoğu takımın bu tarz bir iskelet yapısı mevcut değil. Onlar düşünsünler bırakın. Biz bana göre doğru yoldayız. Ama gönül isterki şu son forvetimiz çok kaliteli olsun. Bakın bunu tartışalım. Atın artık üzerinizden kara bulutları...

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.06.2011, 02:21   #10
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok
Böse Cevap: Sivasspor Yeniden

ELİN adamları bizi bizden daha iyi tanıyıp analiz etmiş,zaten elimizdeki kadro olmasada transfer yapılmasa herkes korkmakda çok haklı olurdu,belki yıldız diyebileceğimiz,2 3 oyuncu alınsaydı iyi olabilirdi,belay,bilica,tasaba la,sivok,holosko,takımdaki dengelerde önemli,ne okadar çok umutsuz olmaya gerek var,nede okadar çok hava yapmaya ancak ligi ortalarda bitirmeye oynarız durum onu gösteriyor.gönül isterki transferler cuk otursun,beğenmediğimiz uğur,mehmet nas,süper oynasın sivassporda hep yukarılarda kalsın ben bankasya filan diyenlere sakin olun derim .
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
sivasspor, yeniden

Seçenekler Arama
Stil