Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Osman Özköylü ve Ahmet Şahin Sivas'ta
Alt 01.06.2016, 18:37   #11
balmandol
Tecrübeli Yiğido

balmandol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

217 Mesajına 386 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 balmandol isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Osman Özköylü ve Ahmet Şahin Sivas'ta

Bende bu habere ayrıca sevinenlerdenim T.Direktör seçim anketinde de oyumu bu hocadan yana kullanmıştım. Agresif,güzel top oynatan ve genç bir hoca. Ben inanıyorum Osman Hoca ile tekrar Süper Lige çıkacağımıza. Yönetim doğrularla başladı. İnşaallah sonu da güzel olacak. HAYIRLI OLSUN,BAŞARILAR DİLİYORUM.
balmandol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı balmandol'a Teşekkür Ediyor...
Alt 01.06.2016, 18:48   #12
ezelşener
Yiğido

151 Mesajına 260 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 465 ezelşener FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Osman Hoca hırslı ve oyunu okuma özelliği var.bende çok sevindim hayırlı olsun.
ezelşener isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı ezelşener'a Teşekkür Ediyor...
Alt 01.06.2016, 18:50   #13
çorluluyiğido
Usta Yiğido

çorluluyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

504 Mesajına 972 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 451 çorluluyiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

haberin kaynağı olan ekrem önder çiftçinin osman özköylü ile yaptığı bu güzel röportajı okumanızı tavsiye ederim.

Almanya Futbol Federasyonu’na bağlı Bremen Eyaleti Futbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Almanya’ya giden sonrasında Hollanda’ya geçen başarılı teknik adam Osman Özköylü, Almanya ve Hollanda’daki izlenimlerini Ekrem Önder Çiftçi ile paylaştı.

Hocam merhabalar, Almanya’ya gidip, Alman futbolu üzerine araştırma yapma fikri nasıl doğdu?
Son yıllarda Alman Futbolunun dünya futbolunda çok farklı bir konuma gelmesi, Milli takım ve kulüp bazında elde ettikleri büyük başarıların sırrını araştırma niyetim böyle bir seyahati gündeme getirdi.

Bremen Eyaleti Futbol Federasyonu’ndan davet aldığınız da ne hissetiniz?
Alman futbolundaki gelişim hakkında bilgi almak için başvurduğu Bremen Eyalet Futbol Federasyonu’ndan almış olduğum davet beni çok mutlu etti ve gururlandırdı. Alman futbolunun felsefesini, gelişimini, antrenman bilimini ve bu başarının sırrını yakından görmek için teklifi kabul ettim. Burada futbolun çeşitli kademelerinde görev alan önemli isimlerle bir araya geldim ve Alman futbolundaki başarının incelikleri hakkında ciddi araştırmalar yaptık. Farklı deneyimlerim ve keyifli sohbetlerim oldu.

Bu ziyaret sürecinde kimlerle görüştünüz?
Euro 2004’te Yunanistan’ı zirveye taşıyarak futbol tarihindeki en büyük sürprize imza atan Otto Rahagel ile tanışma fırsatım oldu. Birlikte yemek yedikten sonra Bayern Leverkusen maçını izledik.

Almanya’nın eski milli takım kaptanı ve şu an Werder Bremen yönetim kurulu başkanı olan, Trabzonspor’da oynadığım dönemlerde, sezon başında hazırlık maçlarında karşılıklı oynama fırsatı bulduğum Marco Bode ile bir araya geldim. Kendisiyle geçmişten günümüze futboldaki değişim sürecini ve oyun sistemlerini üzerine fikir alışverişinde bulunduk.

Eski Alman Milli takım gol kralı ve şu an Almanya U 21 Milli Takım Hocası olan Horst Hubresch ile tanışma fırsatı bulduk. Sohbet etme fırsatı buldu. Dünya futbolu ve alman futbol ekolünün üzerine konuştuk.

Bremen Futbol Federasyonu Başkanı Andreas Vogel Alman futbolunun detaylarıyla ilgili çok çarpıcı ve etkileyici açıklamalarda bulundu.

Bayern Leverkusen - Herta Berlin maçını izledim. Maç sonunda Ömer Toprak, Tolga Ciğerci ve Karim Bellerabi ile bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Daha sonra bir dönem ülkemizde Beşiktaş forması giyen aktif futbol yaşantısına Bayern Leverkusen’de devam eden Roberto Hilbert ile görüştüm. Türkiye’deki anıları ve Almanya’daki futbol yaşantısıyla ile ilgili sohbet ettik.
Sadece Alman futbolu üzerine mi araştırmalar yapıyorsunuz?
Hayır. Dünya futbolunda önemli ülkelerin altyapı modelleri, oyun felsefeleri, taktik ve teknik bilgileri, antrenman metotları gibi bir çok konu üzerine araştırmalar yapıyorum. Mesela Almanya’daki araştırmalarımı tamamladıktan sonra Hollanda’nın Arnhem şehrine geçtim.

Hollanda'da ne gibi araştırmalar yaptınız?
Hollanda Milli Olimpiyat Komitesi Performans Gelişim Laboratuvar’ını gezerek bilimsel metotlar ve kullanılan teknolojik cihazlar hakkında detaylı bilgiler edindim. Ardından Vitesse – Utrecht maçını izleme fırsatı buldum. Burada da Hollanda futbolu ile ilgili deneyimlerim oldu.

Yani dünya futbolunu yakından takip ediyorsunuz.
Tabi ki bunların yayında 15 gün önce yardımcılarımdan İlker Püren hocayı Almanya’ya göndermiştim. Burada futbol sistemi ve genç gurbetçi oyuncular hakkında geniş bir araştırma yaptı. Diğer yardımcım Fatih Çardak hocayı ise Barcelona’ya göndererek Barça’nın futbol felsefesi ve antrenman metotlarıyla alakalı rapor hazırlamasını istedim.

Yardımcınız Fatih Çardak Barcelona’da kimlerle görüştü?
Fatih hoca performans hocalarıyla görüştü. Barcelona’nın altyapıdaki başarısını, en alt kademeden A takıma kadar antrenman metotları, çalışma sistemlerini, tekniklerini yerinde inceledi ve rapor haline getirdi. Kendi açısından çok önemli bir tecrübeye sahip olurken hazırladığı rapor ile önemli bilgiler sahibi olmamıza vesile oldu.

Yaptığı bu ziyarette Barcelona’da forma giyen milli futbolcumuz Arda Turan’ı ile de bir araya geldi. İspanya futbolu ve Türk futbolu üzerine fikir alış verişinde bulundu. Barça altyapısında hakkında milli futbolcumuzun da görüşlerini aldı. Fatih Çardak hocam şuana Portekiz’de altyapı modelleri ve oyun sistemi ile ilgili araştırmalar yapıyor. Bunun yanı sıra Portekiz Premier Lig ve 2.Lig’de geniş kapsamlı bir şekilde oyuncu taraması yapıyor. Araştırmasını tamamladıktan sonra bunu rapor haline getirip bana sunacak
.

Alman futbolundaki izlenimlerinizden biraz bahseder misiniz?
Yapmış olduğum analizleri kısaca şöyle aktarırsam; Almanya elit eğitime 2004 yılında geçmiş ve büyük bir gelişim projesi başlatmış. Elit eğitim 12 yaş sporcularıyla başlamış ve 10 yaşında bu oyuncuları doğal gözlem metoduyla izlenmiş. Bu sayede hangi sporcuları elit eğitime dahil edeceklerine karar vermişler. Bu sistemde futbol federasyonu, eğitim kurumları (Okul) ve kulüp işbirliği birinci planda tutulmuş. Zeki, eğitimli ve donanımlı futbolcular yetiştirmek; saha içersinde ve saha dışında değişen koşullara verebilmelerini adına çalışıyor. Bu mantalitede; sporcular yetiştirmek için eğitim Alman futbolunun olmazsa olmazı. Onlar için son derece önemli.

Almanya’da takım ayırt etmeksizin uygulanan bu eğitim sistemi sadece profesyonel kulüplere değil, ülkenin en ücra köşelerindeki amatör bir kulübe dahi aynı şekilde uygulanmış. Bu sayede hiçbir yetenekli oyuncu heba olmadan gelişimi sağlanmış.
Birçok takım ve farklı isimlerle bir araya geldiniz Almanya’da genç futbolcular ilgili izlenimleriniz neler?
Almanlar çocukların sosyal yaşamlarındaki değişimi fark ederek onları sosyal medya ve bilgisayar bağımlılığından kurtarmak için günde beş altı saat futbol oynamasını sağlıyorlar. Bu sayede okulda hem eğitim görüyor hem de futbol oynamasına olanak sağlanıyor. Genç sporcular okuldan çıktıktan sonra kulüpte futbol oynuyor ve bağlı bulunduğu federasyonda ekstra futbol eğitimine tabi tutuluyorlar. Bu süreç, oyunculara gündelik futbol ihtiyaçlarını karşılama ve gelişimlerini üst düzeyde sağlamak adına çok önemli bir imkan oluşturuyor.

Almanya’nın en ücra köşesinde bile mükemmel spor tesislerinin olması bu eğitim sistemini uygulamaları için en önemli öğelerin başında geliyor.

Gözlemlediğim en önemli tespitlerden bir tanesi de; bu ülkede yatırım ve harcanan para öncelikle alt yapıya yapılıyor. Bu yatırım sayesinde de iyi bir eğitime tabi tutulmuş, çok erken yaşlarda elit futbolcu olmaya aday, zeki, fiziksel olarak güçlü, her oyun sistemini rahatlıkla oynayabilecek kapasitede, tek pozisyona bağlı kalmadan alternatif 2-3 pozisyonda da görev alabilecek Milli takımlar bazında oyuncular yetiştiriliyor.

Eğer bu yatırım ve harcamalar Almanlara göre en başta üst yapıya yapılırsa, yani piramidin en üstüne, o yatırım alta inene kadar eriyip gider. Bu şekilde olunca da alt yapısı olmayan, oyuncu yetiştiremeyen, yetenekli oyuncuların kaybolup gittiği ve hiçbir ekolü olmayan futbol ülkeleri haline gelirsiniz diyorlar. Almanya da bunun farkına varan zengin kitle eğer yardım yapmak istiyorlarsa kulüplerin üst yapılarına değil alt yapılarına yardım yapıyorlar.

2006 Dünya kupasında Almanya bu organizasyona ev sahipliği yaptı ve turnuvada 3. oldu. Bu organizasyondan 60 milyon Euro gelir elde edildi. Bu parayı Almanlar tamamını alt yapılara harcadı. Bu para Almanya’nın son futbol köyüne kadar ulaştırıldı. Bu parayla mükemmel spor tesisleri yapıldı. Buradan elde edilen gelirin 25 milyon Euro poliüretan 3:3 - 4:4 oyun için standart sentetik sahalar yapıldı. Bu sahaların özelliği top hiç dışarı çıkmıyor ve oyuncular topla sürekli temas halinde oluyorlar

Bu güzel gezimin sonunda Almanya-Hollanda-İspanya ve Türkiye’de oynanan futbolu ve ekolleri daha yakından kıyaslama imkanı buldum.
çorluluyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı çorluluyiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 01.06.2016, 22:32   #14
sedohan58
Acemi Yiğido

34 Mesajına 52 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 473 sedohan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hayırlı olsun insaallah bir an evvel tekrar hak ettiğimiz yere tekrar döneriz. Saygılarımla
sedohan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sedohan58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 01.06.2016, 22:45   #15
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

yerel gazetecilerden ses yok, Özköylüyü henüz onaylayan cikmadi.
Mustafa Ates bile kayip
Alt 01.06.2016, 22:49   #16
NöOReaK
Yiğido

96 Mesajına 185 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 346 NöOReaK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
yerel gazetecilerden ses yok, Özköylüyü henüz onaylayan cikmadi.
Mustafa Ates bile kayip
Yerel gazetecilerin de haber kaynağı burası kardeşim ilk ağız ilk manşet flaş haber dedikleri dedikodular bu siteden alıntılar dır. Bahse konu gazeteci de bu sitede farklı bir nikle aramızda dolaşıyor olabilir
NöOReaK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı NöOReaK'a Teşekkür Ediyor...
Alt 01.06.2016, 22:53   #17
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
NöOReaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yerel gazetecilerin de haber kaynağı burası kardeşim ilk ağız ilk manşet flaş haber dedikleri dedikodular bu siteden alıntılar dır. Bahse konu gazeteci de bu sitede farklı bir nikle aramızda dolaşıyor olabilir
Ben takim ici cogu haberleri ilk önce Mustafa Ates'ten okuyorum (twitter).
Örnegin takimdan 6 futbolcu gönderildigini, Bakkal ile devam edilmeyecegini vs.
ilk o yazdi
Alt 01.06.2016, 22:55   #18
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 884 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Hırslı olması iyi ama bazı dezavvantajları da var. 6-7 kişi yazmıştım ve benim son tercihlerimden birisiydi. Umarım başarılı olur. Adana Demir taraftarının yaşadıklarını yaşamayız umarım.

Osman Özköylü Erciyes'i çalıştırırken kadrosu baya iyiydi. İyi bir performansı vardı. Özellikle o kadrodan Soffie Hanni ve siyahi forvetleri çok iş yapmıştı. (Goho muydu neydi ismi

Osmanlıspor'un çok iyi bir kadrosu varken bence kırılma maçlarında değerlendiremedi. Şanlıurfa süreci de istediği gibi gitmedi galiba.

Osmanlıspor'da forvette Mehmet Yıldız'ı oynatıyordu. Mehmet Yıldız'a kulüpte görev verilebilir mi bilemem. Çünkü bu ligi bilen ve son yıllarda bizden sonra Osmanlı ve Mersin ile Süper Lig'e çıkmayı başaran bir isim -Şaka maka baya futbol tarihçisi gibiyim - Gerçi yönetimin Mehmet Yıldız ile son durumunu bilemiyoruz.

Bir de taraftarla, basın ve hakemle diyaloglar çok önemli. Daha önce Bülent Uygun döneminde bile problem yaşandı. O nedenle inşallah gereksiz agresiflik falan olmaz.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.06.2016, 23:19   #19
Efe Sivasspor
Acemi Yiğido

38 Mesajına 68 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 342 Efe Sivasspor FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Takıma zarar verir sürekli ceza alır gelmesini istemem bize aklı başında iyi futbolcu bulabilen bir hoca lazım
Efe Sivasspor isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.06.2016, 23:21   #20
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1420 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Şimdilik eccük beklemede kalmalıyız.... Tam netleşmedi Malum şartlar şartlar şartlar... Özellikle bizim için kapalı kutudur Osman Özköylü. Hal böyle iken imzanın kesinleşmemeside gayet doğal...

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda adres58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
ahmet, hocam1z, hocamız, osman, sivasta, yeni, Özköylü, Şahin

Seçenekler Arama
Stil