Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Cevap: İrlandalılar yine sahnede!
Alt 03.11.2011, 22:04   #21
zeko58
Yeni Yiğido

zeko58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

12 Mesajına 18 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 644 zeko58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Daumen hoch Cevap: İrlandalılar yine sahnede!

Alıntı:
Hedef58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın Sivas’ta oynayacağı maçlar öncesinde hep ihanet olur, nankörlük olur, bunu da gözlerimle gördüğüm için çok ağırıma gider! Yarın oynanacak Fenerbahçe maçı öncesi de yine aynı ihanetler, nankörlükler olacak, yine kuş kaldırmada sınır tanınmayacak!

Her defasında tekrarlıyorum ama bir kez daha hatırlatmakta yarar var; Böyle maçlarda Sivas’a ve Sivasspor’a ihanet edenler, aslen Sivaslı olmayan, ama Sivas’da yaşayanlar değil, onların başka takımların peşinden koşmasına hiçbir lafım olmadı, olamazda zaten! Benim kastettiğim, Sivaslı olan, Sivas’da ikamet eden ve ekmek parasını bu şehirden kazanıp,Fener’e,Galatasaray’a ve Beşiktaş’a yalakalık edenleridir. Hava alanından başlayan, Fener’in kaldığı otelde tavan yapan yalakalık,maçta ihanete dönüşecektir. 2005 yılından bu yana hep aynı manzarayı gördüğüm için olacakları az çok tahmin ediyorum. Fener’le oynadığımız her maçta, onlara ayrılan tribünde “ SİVAS GFB” pankartı görüyorum. Belikli bu pankartı “ içimizdeki İrlandalılar” hazırlamış. Bu nasıl bir anlayıştır? Bu nasıl bir duygudur? Bu nasıl bir zihniyettir? Doğup büyüdüğün şehrin takımı dururken, başka takımın peşinden koşacaksın, hatta bir adım daha ileri gidip, iki takım arasında oynanan maçta karşı tarafta olacaksın. Bu pankartı asanlara buradan sesleniyorum; Kardeşim mademki, Sivas sizin için hiçbir şey ifade etmiyor, o zaman orada yazan “ SİVAS” kelimesini çıkarın! Siz bunun yazılmasından ve oraya asılmasından utanmıyorsunuz ama utananları ve rahatsız olanları unutmayın!

Kimse bana “ İnsanlar özgürdür, renkler ve zevkler tartışılmaz” gibi bu konuyla alakasız şeyler söylemesin. Bakın size bir örnek;Önümüzdeki hafta Türkiye’nin Hırvatlarla oynayacağı maçta bir Türk’ün rakibi desteklemesi kabul edilemezse,buda aynısıdır,dolayısıyla bunuda kabul etmemiz mümkün değildir,kimse kusura bakmasın!

HAKEM CÜNEYT ÇAKIR
Yarınki maçın hakemi Cüneyt Çakır, zaten bu isim bekleniyordu da. Niye yalan söyleyeyim, Cüneyt Çakır’ın hakemliğini seven birisi değilim. Çünkü geçmişte, Sivasspor aleyhine bariz çok yanlış düdükler çaldı. Ama şartlar ve son zamanlardaki hakem hataları bizi öyle noktaya getirdi ki Cüneyt Çakır’ı mumla arar olduk. Çakır, Sivasspor’un en son 25 Eylül’de oynadığı ve 3-0 yendiği maçı yönetmişti. Cüneyt Çakır’ın yönettiği kritik maçları genellikle Sivasspor kazanıyor, hem de farklı skorlarla. Dilerim yarında aynısı olur ve Sivasspor kazanır.

Elimde böyle bir istatistik yok ama Sivasspor’un ligin en fazla gol pozisyonuna giren 3 takımın birisi olduğu kesin.Son oynadığı iki maçta ( Mersin ve Beşiktaş) 20’ye yakın net gol pozisyonun girmek kolay değil. Tabi bu kadar çok pozisyonlardan sadece ikisini değerlendirmekte ayrıca üzerinde durulması gereken bir olay. Son maçta Beşiktaş’la deplasman da oynuyorsun ve tam 5 tane net pozisyondan sadece birini gole çeviriyorsun. Böyle maçlarda pozisyona girmek kolay değil, giriyorsan da hiç olmazsa yarısını değerlendirmek gerkir.

Abdullah YİĞİT
HELAL SANA ABDULLAH YİĞİT
zeko58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.11.2011, 22:06   #22
Del Piero
Usta Yiğido

Del Piero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

545 Mesajına 955 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 938 Del Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: İrlandalılar yine sahnede!

güzel bir yazı olmuş yüreğine sağlık
Alt 03.11.2011, 23:02   #23
mucahitbaba58
Usta Yiğido

mucahitbaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

426 Mesajına 707 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 834 mucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz sein

az once videoyu izledim fbnin gelisinin masallah yalakalar yine yirtiniyordu igrendim dogrusu ben olsam utanirdim valla yerin fibine girdim bu kadar yalakalik olmaz ki fbnin veya istanbul takimlarinin bunlara faydasi ne anlamam ki
ask demesinler ask yalan bizimkisi sevda memleket sevdasi !!
Alt 03.11.2011, 23:04   #24
mucahitbaba58
Usta Yiğido

mucahitbaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

426 Mesajına 707 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 834 mucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
infial§ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
akşam 6.30 gıbı otel"in onunden gecerken irlandılı'ları gordum toplasan 15 kısı yoklar dı,bu adamlara şoyle bı baktım,sivasspor trıbunune yakışacak tipler değıl,
hahahaha vallaha bu sozlerini sevdim gardas yurekten gelen ses hahaha acayip hosuma gitti yaa
Alt 04.11.2011, 00:19   #25
mnt3
Tecrübeli Yiğido

mnt3 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

236 Mesajına 400 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mnt3 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
Hedef58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın Sivas’ta oynayacağı maçlar öncesinde hep ihanet olur, nankörlük olur, bunu da gözlerimle gördüğüm için çok ağırıma gider! Yarın oynanacak Fenerbahçe maçı öncesi de yine aynı ihanetler, nankörlükler olacak, yine kuş kaldırmada sınır tanınmayacak!

Her defasında tekrarlıyorum ama bir kez daha hatırlatmakta yarar var; Böyle maçlarda Sivas’a ve Sivasspor’a ihanet edenler, aslen Sivaslı olmayan, ama Sivas’da yaşayanlar değil, onların başka takımların peşinden koşmasına hiçbir lafım olmadı, olamazda zaten! Benim kastettiğim, Sivaslı olan, Sivas’da ikamet eden ve ekmek parasını bu şehirden kazanıp,Fener’e,Galatasaray’a ve Beşiktaş’a yalakalık edenleridir. Hava alanından başlayan, Fener’in kaldığı otelde tavan yapan yalakalık,maçta ihanete dönüşecektir. 2005 yılından bu yana hep aynı manzarayı gördüğüm için olacakları az çok tahmin ediyorum. Fener’le oynadığımız her maçta, onlara ayrılan tribünde “ SİVAS GFB” pankartı görüyorum. Belikli bu pankartı “ içimizdeki İrlandalılar” hazırlamış. Bu nasıl bir anlayıştır? Bu nasıl bir duygudur? Bu nasıl bir zihniyettir? Doğup büyüdüğün şehrin takımı dururken, başka takımın peşinden koşacaksın, hatta bir adım daha ileri gidip, iki takım arasında oynanan maçta karşı tarafta olacaksın. Bu pankartı asanlara buradan sesleniyorum; Kardeşim mademki, Sivas sizin için hiçbir şey ifade etmiyor, o zaman orada yazan “ SİVAS” kelimesini çıkarın! Siz bunun yazılmasından ve oraya asılmasından utanmıyorsunuz ama utananları ve rahatsız olanları unutmayın!

Kimse bana “ İnsanlar özgürdür, renkler ve zevkler tartışılmaz” gibi bu konuyla alakasız şeyler söylemesin. Bakın size bir örnek;Önümüzdeki hafta Türkiye’nin Hırvatlarla oynayacağı maçta bir Türk’ün rakibi desteklemesi kabul edilemezse,buda aynısıdır,dolayısıyla bunuda kabul etmemiz mümkün değildir,kimse kusura bakmasın!

HAKEM CÜNEYT ÇAKIR
Yarınki maçın hakemi Cüneyt Çakır, zaten bu isim bekleniyordu da. Niye yalan söyleyeyim, Cüneyt Çakır’ın hakemliğini seven birisi değilim. Çünkü geçmişte, Sivasspor aleyhine bariz çok yanlış düdükler çaldı. Ama şartlar ve son zamanlardaki hakem hataları bizi öyle noktaya getirdi ki Cüneyt Çakır’ı mumla arar olduk. Çakır, Sivasspor’un en son 25 Eylül’de oynadığı ve 3-0 yendiği maçı yönetmişti. Cüneyt Çakır’ın yönettiği kritik maçları genellikle Sivasspor kazanıyor, hem de farklı skorlarla. Dilerim yarında aynısı olur ve Sivasspor kazanır.

Elimde böyle bir istatistik yok ama Sivasspor’un ligin en fazla gol pozisyonuna giren 3 takımın birisi olduğu kesin.Son oynadığı iki maçta ( Mersin ve Beşiktaş) 20’ye yakın net gol pozisyonun girmek kolay değil. Tabi bu kadar çok pozisyonlardan sadece ikisini değerlendirmekte ayrıca üzerinde durulması gereken bir olay. Son maçta Beşiktaş’la deplasman da oynuyorsun ve tam 5 tane net pozisyondan sadece birini gole çeviriyorsun. Böyle maçlarda pozisyona girmek kolay değil, giriyorsan da hiç olmazsa yarısını değerlendirmek gerkir.

Abdullah YİĞİT
Sivas ta yaşayıp,İstanbul takımı tutanlar,Sivasspor bir gün Süper Ligden düşerse o tuttukları İstanbul takımını ancak televizyondan izleyebileceklerini bilmelidirler.Zor zamanda Sivassporu desteklemeyip,havaalanlarında Fenerbahçelileri karşılayan sözüm ona Sivaslılar ihanetin en büyüğünü yapmaktadırlar.
mnt3 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı mnt3'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.11.2011, 07:17   #26
şarkışla 58
Usta Yiğido

şarkışla 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

731 Mesajına 1.223 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 763 şarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISI

Biz SİVASSPOR kulübü olarak kamuoyu tarafından hep fb nin arka bahçesi olarak değerlendirildik.Ancak buna karşı da pek birşey yaptığımız söylenemez doğrusu.Bu durumun ne kadar can sıkıcı ve sinir bozucu birşey olduğunu,SİVAS dışında yaşayan SİVASSPOR lular daha çok bilirler.Yine fb ye yattınız,siz fb yi yenmezsiniz vs.vs. gibi çeşitli ithamlarla karşı karşıya kalmışızdır.Ancak dediğim gibi kulüp olarak buna karşı hiçbirşey yapmıyoruz.
Yani tamam başkanımız fb nin kongre üyesi olabilir.Ancak Aziz Yıldırımın koruması gibi sürekli yanında dolaşması hiç etik değil.Ayrıca Bülent Hoca nın fb li olması ve sürekli bunu dile getirme çabaları kamuoyu tarafından hiç hoş karşılanmamıştır.Rıza Hoca da bjk li ama hiç bu konulara girmeyen bir insan.Ayrıca fb maçlarında aldığımız sonuçlar da bizim fb ye yakın olmakla suçlayanların kozu olmuştur.
Tabi geçen sezonun son maçında da stadın büyük bir bölümünün fb lilere ayrılması da bizim fb li olduğumuzu tescilledi bence.Eğer biz son maçımızı ts ile yada başka bir takımla oynasaydık,yine staddın çoğunu rakibe ayırırmıydık.

Biz önce kendimize bakalım,daha sonra bize suçlama yapanları suçlayalım
şarkışla 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı şarkışla 58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.11.2011, 10:35   #27
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

sivaslı isen sivassporlu olacaksın o kadar

herkes kendi ilinin takımını tutarsa istanbul takımı nerden taraftar bulacak
bu yalakalıkları anlatmakla bitiremeyiz
sivastaki maca adam sivassporu tuttuğu halde misafir tribünden alıyor
bu ne kaypaklık bu ne lahana turşusu

adam zevk alamıyom diye istanbul takmı tutuyor
astanbul takımı tutulacaksa bir tek avrupa maclarında tutulur
birsivas taraftarına yakışan da budur
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sivaslıadem'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.11.2011, 11:28   #28
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

istanbul yalakası değil memleket hastasıyım
her plartformda sonuna kadar SİVAS
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı üçyıldız58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.11.2011, 12:31   #29
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 616 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Aptullah abinin yazdığı,içimizi kemiren bu olayı azda olsa hala anlayamayanlar var. Mecnun başkanın fenerli olduğunu filan söyleyenler. ya arkadaş adamın fenerllliğimi kaldı,Sivasspor için içeride yatıyor,sen kalkıp saçma ve yazıyla alakası olmayan bir şey söylyorsun.
Uzun lafın kısası,Sivaslı oluupta sivasspordan başka takım tutan şerefsizdir. Sivasspor'un rakibini karşılamak,stadda onu desteklemek ise şerefsiz oğlu şerefsizliktir.
Kaleamine sağlık abi,ne de güzel içimizdekilerini dışarıya yansıtmışsın
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı favori58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.11.2011, 13:07   #30
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 745 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

ha cephe de duşmana kurşun vermişsın,ha rakıp takımı karşılayıp moral vermişsin,aynı şey

Etiketler
sahnede, İrlandalılar

Seçenekler Arama
Stil